Výroční finanční zpráva
2025
INFOND
investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.
za období od 1. 1. 2025 do 31. 12. 2025




2

Obsah
Obsah ...................................................................................................................................................................... 2
Čestné prohlášení.................................................................................................................................................... 4
Informace pro akcionáře ......................................................................................................................................... 5
Přehled podnikání, stav majetku investičního Fondu a majetkových účastí......................................................... 19
Zpráva o vztazích ................................................................................................................................................... 37
Individuální účetní závěrka k 31. 12. 2025 ............................................................................................................ 42
Komentář účetní závěrky k 31.12.2025 ................................................................................................................. 46
Komentář k finančním výkazům neinvestiční a investiční části fondu .................................................................. 79
Zpráva auditora ..................................................................................................................................................... 82




3

Pro účely výroční finanč zprávy mají níže uvedené pojmy následující význam:

Pro účely výroční finanč zprávy mají níže uvedené právní předpisy následující význam:

AMISTA IS
AMISTA investiční společnost, a.s., IČO: 274 37 558, se sídlem Sokolovská 700/113a, Karlín, PSČ 186 00
Praha 8
ČNB
Česká národní banka
Den oceně
Poslední den Účetního období
Fond
INFOND investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. IČO: 242 07 543 se sídlem
Novolíšeňská 2678/18, Brno – Líšeň, PSČ 628 00 obchodní společnost zapsaná v obchodním rejstříku
vedeném Krajským soudem v Brně pod sp. zn. B 6691
Účetní období
Období od 1. 1. 2025 do 31. 12. 2025
Investiční část Fondu
Majetek a dluhy Fondu z jeho investiční činnosti ve smyslu ust. § 164 odst. 1 ZISIF.
Neinvestiční část Fondu
Ostatní jmění Fondu nespadající do Investiční části Fondu ve smyslu ust. § 164 odst. 1 ZISIF.
Dohoda FATCA
Dohoda mezi Českou republikou a Spojenými státy americkými o zlepšení dodržování daňových
předpisů v mezinárodním měřítku a s ohledem na právní předpisy Spojených států amerických
o informacích a jejich oznamování obecně známá jako Foreign Account Tax Compliance Act, vyhlášená
pod č. 72/2014 Sb.m.s.
Zákon o auditorech
Zákon č. 93/2009 Sb., o auditorech a o změně některých zákonů (zákon o auditorech), ve znění
pozdějších předpisů
Zákon o daních z příjmů
Zákon č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů
Zákon o účetnictví
Zákon č. 563/1991 Sb., o účetnictví, ve znění pozdějších předpisů
ZISIF
Zákon č. 240/2013 Sb., o investičních společnostech a investičních fondech, ve znění pozdějších
předpisů
ZMSSD
Zákon č. 164/2013 Sb., o mezinárodní spolupráci při správě daní a o změně dalších souvisejících
zákonů, ve znění pozdějších předpisů
ZOK
Zákon č. 90/2012 Sb., o obchodních společnostech a družstvech (zákon o obchodních korporacích), ve
znění pozdějších předpisů
ZPKT
Zákon č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu, ve znění pozdějších předpisů
Vyhláška
Vyhláška č. 234/2009 Sb., o ochraně proti zneužívání trhu a transparenci, ve znění pozdějších předpisů


4

Čestné prohláše
Jako oprávněná osoba Fondu, tímto prohlašuji, že dle mého nejlepšího vědomí, podává vyhotovená výroční
finanční zpráva věrný a poctivý obraz o finanční situaci, podnikatelské činnosti a výsledcích hospodaření Fondu
za uplynulé účetní období a také o vyhlídkách budoucího vývoje finanční situace, podnikatelské činnosti a
výsledků hospodaření Fondu.



V Brně 30.4.2026
INFOND investiční fond s proměnným základním
kapitálem, a.s.
Ing. Pavel Košťál
předseda představenstva




5

Informace pro akcionáře
podle § 118 odst. 4 písm. b) až k) a odst. 5 písm. a) až k) ZPKT
1. Orgány Fondu a skupiny jejich složení a postupy jejich rozhodování
1.1 Valná hromada Fondu jako mateřské společnosti
Valná hromada je nejvyšším orgánem společnosti. Každý akcionář, který vlastní zakladatelské akcie, i každý
investor, který vlastní investiční akcie, právo účastnit se valné hromady, požadovat a obdržet vysvětlení
týkající se společnosti, jí ovládaných osob nebo jednotlivého podfondu, jehož investiční akcie vlastní, je-li takové
vysvětlení potřebné pro posouzení obsahu ležitostí zařazených na valnou hromadu nebo k konu
akcionářských práv na ní, a uplatňovat návrhy a protinávrhy.
Právo účastnit se valné hromady mají akcionáři zapsaní v seznamu akcionářů. Dnem rozhodným k účasti na valné
hromadě je vždy 7. (sedmý) den předcházející dni konání valné hromady.
Se zakladatelskými akciemi je spojeno hlasovací právo vždy, nestanoví-li zákon jinak. S investičními akciemi
hlasovací právo spojeno není, nestanoví-li zákon nebo stanovy jinak. Je-li s akcií společnosti spojeno hlasovací
právo, náleží každé jedné akcii jeden hlas.
Akcionáři se zúčastňují valné hromady osobně anebo v zastoupení na základě plné moci. Plná moc pro
zastupování na valné hromadě musí být písemná a musí z ní vyplývat, zda byla udělena pro zastoupení na jedné
nebo na více valných hromadách. Podpis akcionáře na plné moci musí být úředně ověřen.
Hlasovací práva spojená s akciemi společnosti lze omezit pouze způsobem uvedeným v příslušných právních
předpisech nebo v těchto stanovách.
Působnost valné hromady upravuje článek 23 stanov Fondu:
Do působnosti valné hromady, nevylučuje-li to ZISIF, náleží dle stanov Fondu vše, co do její působnosti vkládá
závazný právní předpis, včetně:
rozhodování o změně stanov, nejde-li o změnu v důsledku zvýšení zapisovaného základního kapitálu
představenstvem podle § 511 zákona o obchodních korporacích nebo o změnu, ke které došlo na
základě jiných právních skutečností,
rozhodování o změně výše zapisovaného základního kapitálu a o pověření představenstva podle § 511
zákona o obchodních korporacích či o možnosti započtení peněžité pohledávky vůči společnosti proti
pohledávce na splacení emisního kursu zakladatelských akcií,
volby a odvolání členů představenstva, včetně volby předsedy představenstva,
volby a odvolání členů dozorčí rady a jiných orgánů určených stanovami,
schválení řádné nebo mimořádné účetní závěrky a konsolidované účetní závěrky a v případech, kdy její
vyhotovení stanoví jiný právní předpis, i mezitímní účetní závěrky, rozhodnutí o rozdělení zisku nebo
jiných vlastních zdrojů či o úhradě ztráty,
rozhodnutí o volbě způsobu určení úplaty za obhospodařování a administraci dle čl. 17.1 a 17.2 těchto
stanov,
schválení smlouvy o výkonu funkce členů představenstva,
schválení smluv o výkonu funkce členů dozorčí rady a jiných orgánů určených stanovami,
schválení poskytnutí jiného plnění ve prospěch osoby, která je členem orgánu společnosti, než na
které plyne právo z právního předpisu, ze schválené smlouvy o výkonu funkce nebo z vnitřního
předpisu společnosti schváleného valnou hromadou,
rozhodnutí o zrušení podfondu s likvidací,
rozhodnutí o jmenování likvidátora, resp. o podání žádosti o jmenování likvidátora Českou národní
bankou, jmenuje-li dle zákona likvidátora Česká národní banka,


6

rozhodnutí o přeměně společnosti, pokud tak stanoví Zákon o přeměnách,
schválení návrhu rozdělení likvidačního zůstatku,
rozhodnutí o převzetí účinků jednání učiněných za společnost před jejím vznikem,
rozhodování o udělení souhlasu s poskytnutím příplatku mimo zapisovaný základní kapitál společnosti
jejími akcionáři, kteří vlastní zakladatelské akcie a o jeho vrácení,
rozhodování o určení auditora pro účetní závěrku a konsolidovanou účetní závěrku,
rozhodování o vyčlenění majetku a dluhů z investiční činnosti společnosti do jednoho či více podfondů,
rozhodnutí o dalších otázkách, které zákon o obchodních korporacích, zákon o investičních
společnostech a investičních fondech či jiný obecně závazný právní předpis nebo stanovy svěřují do
působnosti valné hromady.
Svolávání valné hromady upravuje článek 24 stanov Fondu:
Valnou hromadu svolává alespoň jednou za účetní období představenstvo společnosti, a to nejpozději do 6 (šesti)
měsíců po skončení účetního období. Představenstvo svolá valnou hromadu též vždy, uzná-li to za nutné v zájmu
společnosti nebo vyžaduje-li to právní předpis nebo tyto stanovy.
Valnou hromadu svolává představenstvo písemnou pozvánkou, kterou uveřejní na internetových stránkách
společnosti www.infond.cz/pro-investory a současji zašle nejméně 30 (třicet) dpřed datem jejího konání
akcionářům na adresu jejich sídla nebo bydliště uvedenou v seznamu akcionářů, případně na jejich e-mailové
adresy, pokud je akcionáři společnosti sdělí. Zaslání pozvánky akcionáři, resp. investorovi na adresu jeho sídla
nebo bydliště může být nahrazeno osobním předáním pozvánky nebo zasláním e-mailu na e-mailovou adresu
akcionáře, kterou akcionář pro tyto účely společnosti sdělil. Pozvánka musí obsahovat alespoň náležitosti
uvedené v ustanovení § 407 zákona o obchodních korporacích a v ustanovení § 120a odst. 1 zákona o podniká
na kapitálovém trhu.
Představenstvo svolá valnou hromadu také v dalších případech stanovených zákonem. V případě svolání valné
hromady na žádost tzv. kvalifikovaných akcionářů ve smyslu § 365 zákona o obchodních korporacích se přihlíží
pouze k žádostem kvalifikovaných akcionářů, kteří vlastní zakladatelské akcie.
Valná hromada se může konat i bez splnění požadavků zákona o obchodních korporacích nebo těchto stanov na
svolání valné hromady v případě, že s tím souhlasí všichni akcionáři.
Výkon hlasovacích práv upravuje článek 25 stanov Fondu:
Akcionáři přítomní na valné hromadě, se zapisují do listiny přítomných akcionářů.
Hlasování se děje aklamací. Hlasuje se nejdříve o návrhu představenstva a v případě, že tento návrh není
schválen, hlasuje se o dalších návrzích k projednávanému bodu v tom pořadí, jak byly předloženy. Jakmile je
předložený návrh schválen, o dalších návrzích k tomuto bodu se již nehlasuje.
Akcionáři, kteří vlastní zakladatelské akcie, a investoři, kteří vlastní investiční akcie v případech, kdy je s nimi
spojeno hlasovací právo, mohou rozhodovat také mimo valnou hromadu, tj. per rollam, ve smyslu a za podmínek
stanovených § 418 a násl. zákona o obchodních korporacích.
Akcionáři, kteří vlastní zakladatelské akcie, a investoři, kteří vlastní investiční akcie v případech, kdy je s nimi
spojeno hlasovací právo, mohou hlasovat na valné hromadě i rozhodovat mimo valnou hromadu (tj. rozhodovat
per rollam) rovněž s využitím technických prostředků (včetně korespondenčního hlasování ve smyslu § 398 odst.
4 zákona o obchodních korporacích ve spojení § 167 odst. 4 zákona o obchodních korporacích), a to za splnění
podmínek určených představenstvem.
Kromě případů stanovených zákonem nebo těmito stanovami nemůže akcionář vykonávat hlasovací právo také
v případech uvedených v ustanovení § 426 zákona o obchodních korporacích.
Jednání a rozhodování valné hromady upravuje článek 26 stanov Fondu:
Valná hromada je schopna se usnášet, pokud jsou přítomni akcionáři vlastnící nejméně 30 % (třicet procent) akcií,
s nimiž je spojeno hlasovací právo. Při posuzování schopnosti valné hromady se usnášet se nepřihlíží k akciím, s
nimiž není spojeno hlasovací právo, nebo pokud nelze hlasovací právo podle zákona nebo těchto stanov
vykonávat; to neplatí, nabydou-li tyto dočasně hlasovacího práva. Není-li valná hromada schopná usnášet se,


7

svolá představenstvo náhradní valnou hromadu, a to tak, aby se konala od 15 (patnácti) dnů do 6 esti) týdnů
ode dne, na který byla svolána původní valná hromada. Náhradní valná hromada je schopná usnášet se bez
ohledu na počet přítomných akcionářů.
Pokud tyto stanovy nebo příslušný zákon nevyžadují vyšší většinu, rozhoduje valná hromada většinou hlasů
vlastníků akcií vydaných společností, s nimiž je spojeno hlasovací právo, přítomných na valné hromadě.
Zápis o valné hromadě upravuje článek 27 stanov Fondu:
Představenstvo zabezpečuje vyhotovení zápisu o valné hromadě do 15 (patnácti) dnů ode dne jejího ukončení.
Zápis o valné hromadě obsahuje náležitosti a přílohy stanovené zákonem o obchodních korporacích.
Kterýkoliv akcionář společnosti může požádat představenstvo o vydání kopie zápisu nebo jeho části.
1.2 Představenstvo fondu jako mateřské společnosti
Předseda představenstva
Vedoucí risk manažer Ing. Pavel Košťál (od 22. 5. 2023)
narozen: 5. 5. 1965
vzdělání: vysokoškolské
Vystudoval Vysoké učení technické v Brně, obor Technická kybernetika. Má více než třicetiletou odbornou praxi
v oblasti investiční výstavby a řízení společností a více než desetiletou praxi v oblasti pronájmu a správy
nemovitostí.
Člen představenstva
Vedoucí oddělení vypořádání Bc. Veronika Kulhánková (od 13. 9. 2023)
narozena: 6. 6. 1994
vzdělání: vysokoškolské
Vystudovala Masarykovu univerzitu, fakultu sociálních studií. Mezi lety 2012–2018 se věnovala monitoringu
právních předpisů, vnitřnímu auditu a personálnímu managementu pro společnost Infotel, spol. s r.o. a Fond. Od
roku 2023 je schválenou vedoucí osobou ČNB.
Člen představenstva
Vedoucí odd. obhospodařování Filip Sehnal (od 13. 9. 2023)
narozen: 27. 7. 1988
vzdělání: středoškolské
Od roku 2011 působil na různých obchodních pozicích v bankovních institucích a společnosti IMMOFINANZ. Od
roku 2018 je Business Development Managerem pro Fond, kde zastává činností z oblasti Asset managementu,
právní a marketingové činnosti a správy nemovitostí. Od roku 2023 je schválenou vedoucí osobou ČNB.
Statutární orgán Fondu disponuje oprávněním k výkonu své činnosti v podobě rozhodnutí ČNB o povolení k
výkonu činnosti investiční společnosti.
Statutární orgán Fondu provádí mimo činnost pro Fond následující hlavní činnosti, které jsou pro Fond významné:
Vedoucí risk manager (Ing. Pavel Košťál)
Řízení oddělení vypořádání (Bc. Veronika Kulhánková)
Řízení oddělení obhospodařování (Filip Sehnal)
V Účetním období nenastaly žádné střety zájmů statutárního orgánu Fondu ve vztahu k Fondu.
Funkční období statutárního orgánu je 5 let. Statuární orgán měl s Fondem uzavřenou smlouvu o výkonu funkce.
Představenstvo je statutárním orgánem společnosti, kterému přísluší obchod vedení společnosti.
Představenstvo určuje základní zaměření obchodního vedení společnosti.
V působnosti představenstva je:
řídit činnost společnosti a zabezpečovat její obchodní vedení,


8

provádět usnesení přijatá valnou hromadou,
zabezpečovat řádné vedení účetnictví společnosti,
předkládat valné hromadě ke schválení řádnou, mimořádnou a konsolidovanou, popřípadě i mezitímní
účetní závěrku společnosti a návrh na rozdělení zisku nebo úhrady ztrát,
svolávat valnou hromadu,
vyhotovovat nejméně jednou za rok pro valnou hromadu zprávu o podnikatelské činnosti společnosti a
stavu jejího majetku,
vyhotovovat další zprávy emitenta cenných papírů přijatých k obchodování na evropském
regulovaném trhu a zajišťovat plnění dalších povinností, stanovených obecně závaznými právními
předpisy, zejm. zákonem o podnikání na kapitálovém trhu,
předkládat valné hromadě návrhy na určení auditora k ověření účetní závěrky a konsolidované účetní
závěrky, příp. k přezkoumání dalších zpráv vypracovávaných emitentem cenných papírů přijatých k
obchodování na evropském regulovaném trhu, o nichž to stanoví obecně závazný právní předpis,
pokud tuto působnost obecně závazný právní předpis nesvěřuje jinému orgánu společnosti,
měnit stanovy společnosti v souladu s § 277 odst. 2 zákona o investičních společnostech a investičních
fondech, jde-li o změnu přímo vyvolanou změnou právní úpravy, opravu písemných nebo tiskových
chyb nebo úpravou, která logicky vyplývá z obsahu stanov,
vydávat statut společnosti a jejích podfondů a schvalovat jejich změny,
udělovat či odvolávat prokuru pro jednu či více osob, včetně rozhodování o způsobu zastupování
společnosti v rámci prokury, a
rozhodovat o všech záležitostech společnosti, které zákon nebo stanovy nesvěřují jinému orgánu
společnosti, tedy zejm. dozorčí radě nebo valné hromadě společnosti.
Představenstvo se řídí zásadami a pokyny schválenými valnou hromadou, pokud jsou v souladu s právními
předpisy a stanovami. Členovi představenstva společnosti náleží odměna, která je v souladu s ustanovením § 276
odst. 2 písm. a) zákona o investičních společnostech a investičních fondech určena ve smlouvě o výkonu funkce
uzavřené mezi společností a členem představenstva.
V souladu s ustanovením § 276 odst. 2 písm. b) zákona o investičních společnostech a investičních fondech náleží
členovi představenstva společnosti náhrada dajů, které vynaloží při zařizování záležitostí společnosti a které
může rozumně pokládat za potřebné, a to v rozsahu a způsobem, ve výši a za podmínek uvedených ve smlouvě
o výkonu funkce.
Volbu a funkční období člena představenstva upravuje článek 29 stanov Fondu:
Představenstvo 3 členy volené valnou hromadou. Funkční období člena představenstva činí 5 (pět) let.
Opětovná volba člena představenstva je možná.
Člen představenstva musí splňovat podmínky uvedené v ustanovení § 515 a 516 zákona o investičních
společnostech a investičních fondech a podmínky stanovené dalšími právními předpisy pro členství ve
statutárním orgánu a výkon funkce vedoucí osoby investičního fondu. Přestane-li člen představenstva splňovat
tyto podmínky, je člen představenstva povinen do 1 (jednoho) měsíce ode dne, kdy se o této skutečnosti dozví,
informovat o této skutečnosti orgán, který jej do funkce zvolil.
Přestane-li člen představenstva splňovat podmínky stanovené právními předpisy pro výkon své funkce, je orgán,
který jej do funkce zvolil, povinen do 3 (tří) měsíců ode dne, kdy se o této skutečnosti dozví, zvolit nového člena
představenstva.
Výkon funkce člena představenstva je závazkem osobní povahy. Člen představenstva je povinen vykonávat svou
působnost řádně a obezřetně s náležitou odbornou péčí v rozsahu povinností dle zákona o investičních
společnostech a investičních fondech, jakož i s péčí řádného hospodáře v rozsahu povinností dle zákona č.
89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „občanský zákoník“), a zákona o
obchodních korporacích, je povinen zachovávat mlčenlivost o důvěrných informacích a skutečnostech, jejichž
prozrazení třetím osobám by mohlo způsobit škodu společnosti nebo kterékoli její ovládající, ovládané či
propojené osobě.


9

Člen představenstva může ze své funkce odstoupit, to za podmínek dle §58 zákona o obchodních korporacích.
Skončí-li výkon funkce člena představenstva odvoláním z funkce, je společnost povinna uhradit mu odstupné ve
výši a za podmínek dohodnutých ve smlouvě o výkonu jeho funkce.
Vztah mezi společností a členem představenstva, včetně odměňování, se řídí smlouvou o výkonu funkce podle §
59 a násl. zákona o obchodních korporacích a § 276 zákona o investičních společnostech a investičních fondech.
Tato smlouva musí mít písemnou formu a musí být schválena valnou hromadou.
Člen představenstva odpovídá společnosti za škodu, kterou způsobí porušením povinností při výkonu své
funkce, a to za podmínek a v rozsahu stanoveném příslušnými právními předpisy.
Rozhodování představenstva upravuje článek 30 stanov Fondu:
Řádná zasedání představenstva svolává předseda představenstva písemnou nebo elektronickou pozvánkou s
uvedením programu, místa, data a doby jednání, a to nejméně čtyřikrát za rok. V případě, že představenstvo není
svoláno po dobu delší n3 (tři) měsíce, může o jeho svolání požádat předsedu kterýkoli člen, a to s pořadem
jednání, který určí. Předseda představenstva svolá představenstvo také tehdy, požádá-li o to dozorčí, a to s
pořadem jednání, který dozorčí rada určila; neučiní-li tak bez zbytečného odkladu po doručení žádosti, může ji
svolat sama dozorčí rada.
O rozhodnutí představenstva je pořizován zápis. Je-li představenstvo vícečlenné, je schopné usnášet se, je-li na
zasedání přítomna nadpoloviční většina jeho členů. Práva na včasné a řádné svolání zasedání představenstva se
mohou členové představenstva vzdát, jsou-li všichni danému zasedání přítomni.
K přijetí usnesení je zapotřebí, aby pro hlasovala nadpoloviční většina členů představenstva. Každý
představenstva má jeden hlas. V případě rovnosti hlasů je rozhodující hlas předsedy představenstva.
Jestliže s tím souhlasí ichni členové představenstva, může představenstvo činit rozhodnutí písemným
hlasováním nebo hlasováním pomocí prostředků sdělovací techniky mimo zasedání. Hlasující se pak považují za
přítomné.
Rozhodnutí přijaté mimo zasedání musí být uvedeno v zápisu následujícího zasedání představenstva.
Společnosti, v nichž byl předseda představenstva Pavel Košťál členem správních, řídících nebo dozorčích orgánů
nebo společníkem kdykoli v předešlých 5 letech:

Společnost
Funkce
Od (-do)
Aura Properties a.s.
Předseda představenstva
17.1.2019 15.9.2020
Brno Business Park a.s.
Předseda představenstva
17.1.2019 15.9.2020
ELTRIS, s.r.o.
Jednatel, společník
4.2.1997
Eltris Energy s.r.o.
Jednatel, společník
14.11.2025
GARNI SERVIS s.r.o.
Jednatel
2.9.2024 1.10.2025
InfoNet a.s.
Jediný akcionář
31.7.2019
InfoNet a.s.
Předseda představenstva
13. 9. 1994
InfoTel, spol. s r.o
Společník
13.9.1993 - 18.9.2012
InfoTel, spol. s r.o
Jednatel
6. 11. 1992
Locero, spol. s r.o.
Jednatel
21.3.1994 - 1.7.2025
Locero, spol. s r.o.
Společník
21.3.1994 - 31.10.2023
Office Center Purkyňova, a.s.
Předseda představenstva
21.5.2024 1.10.2025
SAFEBOXES s.r.o.
Jednatel
18.12.2024


10

Společnosti, v nichž byl člen představenstva Bc. Veronika Kulhánková členem správních, řídících nebo dozorčích
orgánů nebo společníkem kdykoli v předešlých 5 letech:
Funkce
Od (-do)
Člen dozorčí rady
22. 4. 2015
Člen dozorčí rady
21.5.2024-1.10.2025
Člen představenstva Filip Sehnal nebyl kdykoli v předešlých 5 letech v žádné společnosti, v nichž by byl členem
správních, řídících nebo dozorčích orgánů nebo společníkem.
Členové představenstva nebyli nikdy odsouzeni za podvodný trestný čin, nebyli v předešlých 5 letech spojeni
s žádnými konkurzními řízeními, správami ani likvidacemi ani proti nim nebylo vzneseno žádné úřední veřejné
obvinění ani udělena sankce ze strany statutárních nebo regulatorních orgánů.
V Účetním období nenastaly žádné střety zájmů kontrolního orgánu Fondu ve vztahu k Fondu.
1.3 Dozorčí rada Fondu jako kontrolní orgán mateřské společnosti
Předseda dozorčí rady
Compliance/AML Ing. Jana Majnušová (od 22. 5. 2023)
narozena: 23. 7. 1965
vzdělání: vysokoškolské
Vystudovala Vysokou školu báňskou v Ostravě. Během své dlouholeté praxe pracovala na vedoucích
ekonomických pozicích. Od roku 2012 do 24. 1. 2020 působila ve společnosti INFOND investičním fondu s
proměnným základním kapitálem, a.s., a to postupně na pozicích člen představenstva, generální ředitelka
pověřená řízením rizik a Vedoucí řízení rizik.
Člen dozorčí rady
Portfolio manager Jan Kulhánek (od 22. 5. 2023)
narozen: 18. 7. 1989
vzdělání: středoškolské
Vystudoval Střední školu potravinářskou a služeb Charbulova v Brně a Střední školu elektrotechnickou a
energetickou v Sokolnici, obor Elektrikář silnoproud. Od roku 2017 působí ve společnosti INFOND investiční
fond s proměnným kladním kapitálem, a.s. a to na pozicích správce nemovitosa od roku 2019 jako správce
nemovitostí a portfolio manažer.
Člen dozorčí rady
Pavel Rusler (od 10. 8. 2023)
narozen: 20. 2. 1991
vzdělání: středoškolské
Vystudoval Obchodní akademii v Brně, obor ekonomická informatika. Od roku 2014 působí ve společnosti InfoTel,
spol. s r.o. nejprve na pozici účetní, od roku 2018 na pozici vedoucí oddělení účtárny a od roku 2019 na pozici
vedoucí úseku Ekonomicko-správního. V letech 2019 2022 měl ve společnosti INFOND investiční fond s
proměnným základním kapitálem, a.s. na starosti chod účetního oddělení. V roce 2023 dokončil studium MBA v
oboru executive management.
Dozorčí rada dohlíží na řádný kon činnosti společnosti, jakož i provádí další činnosti stanovené obecně
závaznými právními předpisy.
Dozorčí rada přezkoumává řádnou, mimořádnou a konsolidovanou a popřípadě i mezitímní účetní závěrku a
návrh na rozdělení zisku nebo na úhradu ztráty a předkládá valné hromadě své vyjádření.
Dozorčí rada předklávalné hromadě návrhy na určení auditora k ověření účetní závěrky a konsolidované účetní
závěrky, příp. k přezkoumání dalších zpráv vypracovávaných emitentem cenných papírů přijatých k obchodování
na evropském regulovaném trhu, o nichž to stanoví obecně závazný právpředpis, svěřuje-li tuto působnost
obecně závazný právní předpis.


11

Vztah mezi společností a členem dozorčí rady, včetně odměňování, se řídí smlouvou o výkonu funkce podle § 59
a násl. zákona o obchodních korporacích. Tato smlouva musí mít písemnou formu a mubýt schválena valnou
hromadou.
Člen dozorčí rady smí podnikat v předmětu činnosti společnosti, smí být členem statutárního orgánu jiné
právnické osoby se stejným nebo obdobným předmětem činnosti nebo osobou v obdobním postavení, i když
nejde o koncern, jakož se i smí účastnit na podnikájiné obchodní korporace jako společník (bez ohledu na
rozsah ručení) či jako ovládající osoba jiné osoby se stejným nebo obdobným předmětem činnosti, nestanoví-li
vnitřní předpis společnosti jinak.
Složení dozorčí rady upravuje článek 32 stanov Fondu:
Dozorčí rada se skládá ze 3 (tří) členů, volených valnou hromadou. Funkční období člena dozorčí rady činí 5 (pět)
let, přičemž valná hromada může odvolat člena dozorčí rady z jeho funkce dříve. Opakovaná volba člena dozorčí
rady je možná.
Člena dozorčí rady volí a odvolává valná hromada.
Členem dozorčí rady může být fyzická i právnická osoba. Předsedou dozorčí rady může být jen fyzická osoba. Člen
dozorčí rady musí splňovat podmínky stanovené dalšími právními předpisy pro členství v orgánu společnosti.
Přestane-li člen dozorčí rady splňovat podmínky stanovené pro výkon funkce obecně závaznými právními
předpisy, jeho funkce tím zaniká. V takovém případě je člen dozorčí rady povinen bezodkladně informovat
dozorčí radu (je-li vícečlenná) a představenstvo společnosti, které je v případě jednočlenné dozorčí rady povinno
do 1 (slovy: jednoho) měsíce ode dne, kdy se o této skutečností dozví, svolat valnou hromadu, která rozhodne o
volbě nového člena dozorčí rady.
Člen dozorčí rady může ze své funkce odstoupit, to za podmínek dle §58 zákona o obchodních korporacích.
Dozorčí rada, jejíž počet členů zvolených valnou hromadou neklesl pod polovinu, může jmenovat náhradní členy
do příštího zasedání valné hromady (kooptace).
Výkon funkce člena dozorčí rady je vazkem osobní povahy. Člen dozorčí rady je povinen vykonávat svou
působnost řádně a obezřetně s náležitou odbornou péčí v rozsahu povinností dle zákona o investičních
společnostech a investičních fondech, jakož i s péčí řádného hospodáře v rozsahu povinností dle zákona č.
89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „občanský zákoník“), a zákona o
obchodních korporacích, je povinen zachovávat mlčenlivost o důvěrných informacích a skutečnostech, jejichž
prozrazení třetím osobám by mohlo způsobit škodu společnosti nebo kterékoli její ovládající, ovládané či
propojené osobě.
Člen dozorčí rady odpovídá společnosti za škodu, kterou jí způsobí porušením povinností při výkonu své funkce,
a to za podmínek a v rozsahu stanoveném příslušnými právními předpisy.
Rozhodování dozorčí rady upravuje článek 33 stanov Fondu:
Řádná zasedání dozorčí rady svolává předseda dozorčí rady písemnou nebo elektronickou pozvánkou s uvedením
programu, místa, data a doby jednání, a to nejméně dvakrát za rok. V případě, že dozorčí rada není svolána po
dobu delší než 6 (šest) měsíců, může o její svolání požádat předsedu kterýkoli její člen, a to s pořadem jednání,
který určí. Předseda dozorčí rady svolá dozorčí radu také tehdy, požádá-li o to představenstvo, a to s pořadem
jednání, který představenstvo určilo; neučiní-li tak bez zbytečného odkladu po doručení žádosti, může ji svolat
samo představenstvo.
O rozhodnudozorčí rady je pořizován pis. Je-li dozorčí rada vícečlenná, je schopusnášet se, je-li na zasedání
přítomna nadpoloviční většina jejích členů. Práva na včasné a řádné svolání zasedání dozorčí rady se mohou
členové dozorčí rady vzdát, jsou-li všichni danému zasedání přítomni.
K přijetí usnesení je zapotřebí, aby pro hlasovala nadpoloviční většina členů dozorčí rady. Každý člen dozorčí
rady má jeden hlas. V případě rovnosti hlasů je rozhodující hlas předsedy dozorčí rady.
Jestliže s tím souhlasí všichni členové dozorčí rady, může dozorčí rada činit rozhodnutí písemným hlasováním
nebo hlasováním pomocí prostředků sdělovací techniky mimo zasedání. Hlasující se pak považují za přítomné.
Rozhodnutí přijaté mimo zasedání musí být uvedeno v zápisu následujícího zasedání dozorčí rady.



12

1.4 Výbor pro audit Fondu jako mateřské společnosti
Předseda výboru pro audit Ing. Vít Vařeka (od 4. 1. 2016)
narozen: 14. 1. 1963
Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a Frostburg State Universit v USA. Od roku 1994 působil na pozici
vedoucí finanční analytik a stupce ředitele u licencovaného obchodníka s cennými papíry AKRO Capital, a.s. Od
roku 2006 do současnosti působí ve společnosti AMISTA IS, a to postupně na pozicích výkonný ředitel, předseda
představenstva a člen dozorčí rady.

Člen výboru pro audit Mgr. Pavel Bareš (od 1. 12. 2022)
narozen: 23. 9. 1977
V letech 2019-2022 byl členem představenstva AMISTA IS od roku 2022 pak zasedá v dozorčí radě. Mgr. Pavel
Bareš působí od roku 2001 v advokacii, v jejímž rámci se dlouhodobě specializuje na komplexní právzajištění
investic a akvizic, včetně řešení nemovitostní agendy a investičních projektů.

Člen výboru pro audit Ing. Petr Janoušek (od 1. 1. 2018)
narozen: 22. 2. 1973
Vystudoval Vysoké učení technické v Brně. V rámci AMISTA IS se věnuje komplexnímu finančnímu řízení
společnosti. Předtím působil na vedoucích pozicích ve společnostech zabývajících se investiční činností a vývojem
informačních systémů.
Fond, jako subjekt veřejného zájmu ve smyslu ust. § 1a písm. a) ve spojení s ust. § 19a odst. 1 Zákona o účetnictví
zřídil ke dni 30. 12. 2015 bor pro audit. Výbor pro audit zejména sleduje účinnost vnitřní kontroly, systému
řízení rizik, účinnost vnitřního auditu a jeho funkční nezávislost, sleduje postup sestavování účetní závěrky Fondu
a předkládá řídicímu nebo kontrolnímu orgánu Fondu doporučení k zajištění integrity systémů účetnictví a
finančního výkaznictví. Dále doporučuje auditora kontrolnímu orgánu s tím, že toto doporučení řádně odůvodní.
Výbor pro audit se skládá ze 3 členů, volených valnou hromadou. Všichni navržení členové boru pro audit splnili
zákonné podmínky pro jmenování do výboru pro audit stanovené ust. § 44 Zákona o auditorech. Na svém prvním
zasedání výboru pro audit si jeho členové zvolili za předsedu Ing. Víta Vařeku. Předseda svolává a řídí zasedání
výboru pro audit.
Výbor pro audit je schopný usnášet se, je-li na zasedání přítomna nadpoloviční většina jejích členů. K přijetí
usnesení je zapotřebí, aby pro ně hlasovala nadpoloviční přítomných členů výboru pro audit.
Výbor pro audit nezřídil žádný poradní orgán, výbor či komisi.
1.5 Politika rozmanitosti Fondu jako mateřské společnosti
Fond ve vztahu k statutárnímu orgánu, kontrolnímu orgánu a výboru pro audit neuplatňuje žádnou specifickou
politiku rozmanitosti. Důvodem je především skutečnost, že volba těchto orgánů je v působnosti valné hromady
Fondu, pročež toto rozhodnutí nemůže Fond v zásadě ovlivnit. Fond se principiálně hlásí k dodržování zásad
nediskriminace a rovného zacházení a dbá na to, aby orgány byly obsazovány osobami, jejichž odborné znalosti
a zkušenosti svědčí o jejich způsobilosti k řádnému výkonu funkce.
2. Zásady a postupy vnitřní kontroly a pravidla přístupu k rizikům ve vztahu k procesu
výkaznictví
Skupina Fondu na základě ust. § 19a Zákona o účetnictví použila Mezinárodní standardy účetního výkaznictví ve
znění přijatém Evropskou Unií pro sestavení účetní závěrky ke Dni ocenění. Účetnictví a kaznictví Fondu je
kromě všeobecně závazných právních předpisů upraveno rovněž soustavou vnitřních předpisů a metodických
postupů, plně respektujících obecně závazné účetní předpisy a standardy.
Přístup do účetního systému Fondu je přísně řízen a povolen pouze oprávněným osobám. Účetní doklady jsou
účtovány po předchozím řádném schválení oprávněnými osobami. Platební styk je oddělen od zpracování
účetnictví a provádění obchodních transakcí, veškeré platby jsou prováděny oddělením vypořádání. Tento


13

způsob úhrad zamezuje potencionální možnosti, kdy by jedna a tatáž osoba provedla uzavření obchodního
vztahu, zaúčtovala z něho vyplývající účetní operace a součas provedla platbu ve prospěch obchodního
partnera.
Kontrola správnosti a úplnosti účetnictví a výkaznictví Fondu je prováděna ve dvou úrovních interně,
prostřednictvím řídícího a kontrolního systému, a dále prostřednictvím externího auditu, který ověřuje roční
účetní závěrku Fondu. Interní kontrola v rámci kontrolního a řídícího systému zahrnuje jednak činnosti vnitřního
auditu a dále řadu kontrolních prvků, prováděných kontinuálně (např. kontrola zaúčtovaného stavu majetku na
operativní evidenci majetku, inventarizace, kontrola čtyř očí apod.) v rámci kterých je proces kontroly průběžně
vyhodnocován.
3. Výkaz o řízení a správě společnosti – kodex řízení a správy Fondu
Fond přijal soubor vnitřních předpisů schválených statutárním orgánem Fondu, které vycházejí z požadavků
stanovených všeobecně vaznými právními předpisy, včetně právních předpisů Evropské unie. Tyto vnitřní
předpisy jsou pravidelně aktualizovány, podléha interní kontrole compliance a vnitřního auditu a jsou
předkládány České národní bance. Vnitřní předpisy jsou k dispozici k nahlédnutí v sídle Fondu.
Mezi tyto vnitřní předpisy patří mimo jiné organizační řád, který tvoří základní rámec řízení a správy Fondu. Fond
nepřijal žádný zvláštní kodex řízení a správy společnosti ve smyslu § 118 odst. 5 zákona č. 256/2004 Sb., o
podnikání na kapitálovém trhu (ZPKT), a to z důvodu, že řízení a správa Fondu jsou plně upraveny jeho vnitřními
předpisy a všeobecně závaznými právními předpisy. Fond tedy neuplatňuje žádexterní kodex řízení a správy
společnosti, což odpovídá principu „comply or explain“.
4. Ostatní vedoucí osoby Fondu a portfolio manažer
Portfolio manažer
Portfolio manažer Jan Kulhánek (od 1. 10. 2019)
narozen: 18. 7. 1989
vzdělání: středoškolské
Vystudoval Střední školu potravinářskou a služeb Charbulova v Brně a Střední školu elektrotechnickou a
energetickou v Sokolnici, obor Elektrikář silnoproud. Od roku 2017 působí ve společnosti INFOND investiční
fond s proměnným kladním kapitálem, a.s. a to na pozicích správce nemovitostí a od roku 2019 jako správce
nemovitostí a portfolio manažer.
5. Osoby s řídící pravomocí
Statutární orgán
Předseda představenstva Ing. Pavel Košťál (od 22. 5. 2023)
narozen: 5. 5. 1965
vzdělání: vysokoškolské
Výkon funkce člena statutárního orgánu Fondu je odměňován na základě smlouvy o výkonu funkce ve výši
20.000Kč měsíčně. Statutární orgán nebyl v souvislosti s pozicí člena statutárního orgánu ve Fondu dále
odměňován z žádné propojené osoby.
Předseda představenstva Pavel safeál vlastní cenné papíry představující podíl na Fondu a to
950 ks zakladatelských akcií,
900 ks investičních akcií třídy A
17 800 ks akcií investiční třídy B.






14

Statutární orgán
Člen představenstva Bc. Veronika Kulhánko (od 13. 9. 2023)
narozena: 6. 6. 1994
vzdělání: vysokoškolské
Výkon funkce člena statutárního orgánu Fondu je odměňován na základě smlouvy o výkonu funkce ve výši
20.000Kč měsíčně. Statutární orgán nebyl v souvislosti s pozicí člena statutárního orgánu ve Fondu dále
odměňován z žádné propojené osoby.
Člen představenstva Bc. Veronika Kulhánková vlastní cenné papíry představující podíl na Fondu a to
50 ks zakladatelských akcií
50 ks investičních akcií třídy A
2700 ks investičních akcií třídy B

Statutární orgán
Člen představenstva Filip Sehnal (od 13. 9. 2023)
narozen: 27. 7. 1988
vzdělání: středoškolské
Výkon funkce člena statutárního orgánu Fondu je odměňován na základě smlouvy o výkonu funkce ve výši
20.000Kč měsíčně. Statutární orgán nebyl v souvislosti s pozicí člena statutárního orgánu ve Fondu dále
odměňován z žádné propojené osoby.
Člen představenstva Filip Sehnal nevlastní žádné IA ani zakladatelské akcie Fondu.
6. Údaje o peněžitých a nepeněžitých příjmech a principech odměňování
Rozhodování o odměňování pracovníků Fondu náleží do působnosti statutárního orgánu Fondu. Členové
statutárního a kontrolního orgánu vykonávají svoji činnost na základě smluv o výkonu funkce, v nichž je vždy
upravena i jejich odměna včetně všech jejích složek, nejedná-li se o bezúplatný výkon funkce. Tyto smlouvy
včetně odměňování musí být schváleny valnou hromadou Fondu.
Informace o zásadách a principech odměňování Fond vyhotovuje v politice odměňování podle § 121l ZPKT,
kterou uveřejňuje na svých internetových stránkách. Fond v souladu s § 121p ZPKT také vyhotovuje a uveřejňuje
na svých internetových stránkách zprávu o odměňování.
7. Údaje o počtu cenných papírů Fondu, které jsou v majetku statutárního či dozorčího
orgánu a ostatních osob s řídící pravomocí
Statutární orgán držel ve svém vlastnictví celkem 1 000 zakladatelských akcií, 950 ks investičních akcií Fondu tř.
A a 30 000 ks investičních akcií třídy B.
K cenným papírům představujícím podíl na Fondu se nevztahují žádné opce ani srovnatelné investiční nástroje,
jejichž smluvními stranami by byli členové statutárního nebo dozorčího orgánu Fondu nebo které by byly
uzavřeny ve prospěch těchto osob. Osoby s řídící pravomocí Fondu nedrží výše jmenované cenné papíry ani
nepřímo, tedy prostřednictvím třetího subjektu.
8. Práva a povinnosti spojená s akciemi Fondu
Fond vydává dva druhy cenných papírů:
zakladatelské akcie tyto cenné papíry jsou vydávány k zapisovanému základnímu kapitálu, jehož výše je též
uváděna v obchodním rejstříku. Zapisovaný základní kapitál Fondu činí 10.000.000Kč a je rozdělen na 1 000 ks
kusových zakladatelských akcií, tj. bez jmenovité hodnoty. Všechny zakladatelské akcie společnosti jsou vydány
jako cenné papíry na řad, tj. jako listiny znějící na jméno akcionáře a nejsou přijaty k obchodování na evropském
regulovaném trhu. Podíl na zapisovaném kladním kapitálu se u zakladatelských akcií určí podle počtu akcií.


15

Zakladatelské akcie se řídí právní úpravou dle ZOK, ZISIF a dalšími právními předpisy a úpravou v oddíle II. stanov
Fondu.
Práva spojená se zakladatelskými akciemi
Se zakladatelskými akciemi je spojeno právo akcionáře podílet se na řízení společnosti, na jejím zisku a na
likvidačním zůstatku při jejím zrušení s likvidací. Právo na podíl na zisku a na likvidačním zůstatku vzniká pouze z
hospodaření společnosti s majetkem, který nepochází z investiční činnosti Fondu, resp. není zařazen do žádného
podfondu. Se zakladatelskými akciemi je vždy spojeno hlasovací právo, nestanoví-li kon jinak. Převoditelnost
zakladatelských akcií je podmíněna souhlasem statutárního orgánu. Se zakladatelskými akciemi není spojeno
právo na jejich odkoupení na účet společnosti, ani žádné jiné zvláštní právo.
Evidence zakladatelských akc
Zakladatelské akcie jsou v držení akcionářů Fondu, kteří zodpovídají za jejich úschovu. Fond vede evidenci
majitelů zakladatelských akcií v seznamu akcionářů.
investiční akcie Fond vydává investiční akcie k Fondu jako takovému, resp. k jeho Investiční části. Investiční
akcie představují stejné podíly na fondovém kapitálu Investiční části Fondu. Investiční akcie jsou vydávány jako
akcie kusové, tj. bez jmenovité hodnoty. Investiční akcie jsou vydány jako zaknihované cenné papíry nebo listin
cenné papíry znějící na jméno investora.
Práva spojená s investičními akciemi
S investičními akciemi je spojeno právo týkající se podílu na zisku z hospodaření pouze s majetkem z investiční
činnosti Fondu a na likvidačním zůstatku pouze z investiční činnosti Fondu. S investičními akciemi je spojeno
právo na jejich odkoupení na žádost jejich vlastníka na účet investiční části Fondu. Investiční akcie odkoupením
zanikají. Obsah jednotlivých práv spojených s investičními akciemi může být stanoven odlišpro jednotlivé třídy
investičních akcií. Hlavní rozdíly mezi jednotlivými třídami investičních akcií spočívají v minimální výši prvotní
investice, minimální výši odkupu a lhůtách pro odkup investičních akcií. Poměr, v jakém dochází k rozdělení zisku,
resp. likvidačního zůstatku Fondu z investiční činnosti na jednotlivé třídy investičních akcií, se vypočítává dle
poměru fondového kapitálu připadajícího na tuto třídu investičních akcií k celkovému fondovému kapitálu
připadajícímu na všechny třídy investičních akcií.
Evidence investičních akcií
Evidence investičních akcií třídy B vydávaných Fondem je vedena v souladu s příslušnými ustanoveními ZPKT
v centrální evidenci Centrálního depozitáře cenných papírů, a. s. Investiční akcie Fondu v držení jednotlivých
investorů jsou tak evidovány na jejich majetkových účtech vlastníků cenných papírů. Investoři jsou povinni
sdělovat účastníku Centrálního depozitáře cenných papírů, a. s., u něhož mají veden svůj majetkový účet, veškeré
změny ve svých identifikačních údajích.
Investiční akcie třídy A v podobě listiny znějící na jméno akcionáře jsou v držení investorů Fondu, kteří zodpovídají
za jejich úschovu. Fond vede evidenci majitelů investičních akcií v seznamu akcionářů.
9. Odměny účtované externími auditory
Informace o odměnách účtovaných za Účetní období auditory v členění za jednotlivé druhy služeb jsou uvedeny
v komentáři účetní závěrky (oddíl „Správní náklady“), která je nedílnou součástí této výroční finanční zprávy.
Poplatky a náklady Fondu jsou hrazeny z Investiční části Fondu. Odměna účtovaná externími auditory za rok 2025
činila 428 tis. Kč.
10. Dividendová politika Fondu
Fond neuplatňuje ani nedeklaruje dividendovou politiku ve smyslu stanovení poměru zisku vyplaceného
akcionářům a zisku zadrženého, ani nečiní takové odhady do budoucna.
Protože na Neinvestiční části Fondu neprobíhá žádná ekonomická činnost, nejsou k zakladatelským akciím Fondu
vypláceny dividendy.



16

11. Významná soudní a rozhodčí řízení
V Účetním období neprobíhala žádná soudní ani rozhodčí řízení, která mohla mít nebo v nedávné minulosti měla
významný vliv na finanční situaci nebo ziskovost Fondu nebo jeho skupiny.
12. Struktura vlastního kapitálu Fondu a dceřiných společností
Fond (mateřská společnost)
Struktura vlastního kapitálu Fondu je uvedena v účetní závěrce, která je nedílnou součástí této výroční finanční
zprávy.
Cenné papíry vydávané Fondem:
Druh
Zakladatelské akcie
Investiční akcie (třída A)
Investiční akcie (třída B)
ISIN


CZ0008042751
Forma
Kusové akcie na jméno
Kusové akcie na jméno
Kusové akcie na jméno
Podoba
Listinné
Listinné
Zaknihované
Jmenovitá hodnota
Bez jmenovité hodnoty
Bez jmenovité hodnoty
Bez jmenovité hodnoty
Podíl na zapisovaném základním
kapitálu (%)
100


Počet emitovaných akcií v oběhu ke
konci Účetního období (ks)
1 000
950
30 000
Počet akcií vydaných v Účetním
období (ks)
0
0
0
Počet akcií odkoupených v Účetním
období (ks)
0
0
0
Počet upsaných, dosud nesplacených
akcií (ks)
0
0
0
Obchodovatelnost
Zakladatelské akcie nebyly
přijaty k obchodování na
regulovaném trhu
Investiční akcie třídy A
nejsou přijaty k obchodování
na regulovaném trhu
Investiční akcie třídy B jsou
přijaty k obchodování na
regulovaném trhu od 23. 10.
2017.
Investiční akcie třídy A na základě NZ 271/2018 ze dne 5. 3. 2018 změnily svou podobu ze zaknihované na
listinnou. Dne 3. 4. 2018 byla ukončena jejich evidence u CDCP.
Ostatní skutečnosti
Počet akcií držených Fondem jako emitentem nebo jménem Fondu jako emitenta, nebo v držení jeho dceřiných
společností: 0
Částka všech převoditelných cenných papírů, vyměnitelných cenných papírů nebo cenných papírů s opčními listy,
s uvedením podmínek pro převod, výměnu nebo upsání: 0
Skutečnosti, které nastaly po rozhodném dni
Skutečnosti, které nastaly po rozhodném dni jsou popsány v komentáři účetní závěrky.
Omezení převoditelnosti cenných papírů
Převoditelnost zakladatelských akcií Fondu je podmíněna souhlasem statutárního orgánu. Statutární orgán udělí
souhlas s převodem písemně na žádost akcionáře v případě, kdy nabyvatel zakladatelských akcií splňuje veškeré
požadavky na osobu akcionáře společnosti jako fondu kvalifikovaných investorů, stanovené statutem, jakož i
obecně závaznými právními předpisy, a to bez zbytečného odkladu po jejich kontrole. Souhlas s převodem
zakladatelských akcií mezi stávajícími akcionáři je vydáván neprodleně bez potřeby kontroly. V případě převodu
nebo přechodu vlastnického práva k zakladatelským akciím Fondu je jejich nabyvatel povinen bez zbytečného
odkladu informovat Fond o změně vlastníka. K účinnosti převodu akcie v podobě listinného cenného papíru vůči


17

administrátorovi Fondu se vyžaduje oznámení změny vlastníka příslušné akcie a její předložení administrátorovi
Fondu. Hodlá-li některý z vlastníků zakladatelských akcií převést své zakladatelské akcie, mají ostatní vlastníci
zakladatelských akcií k těmto akciím předkupní právo, ledaže vlastník zakladatelských akcií zakladatelské akcie
převádí jinému vlastníkovi zakladatelských akcií.
K převodu investičních akcií Fondu musí mít investor (převodce) předchozí souhlas statutárního orgánu Fondu
k takovému převodu, a to v písemné formě. Statutární orgán vydá souhlas s převodem za situace, kdy nabyvatel
investičních akcií Fondu splňuje veškeré požadavky na osobu investora do Fondu, coby fondu kvalifikovaných
investorů stanovených statutem Fondu, jakož i obecně závaznými právními předpisy, a to bez zbytečného
odkladu po jeho kontrole. Souhlas s převodem investičních akcií Fondu mezi stávajícími investory je vydáván
neprodleně bez potřeby kontroly. Omezení převoditelnosti investičních akcií se nevztahuje na investiční akcie,
které byly přijaty k obchodování na regulovaném trhu.
V případě převodu nebo přechodu vlastnického práva k investičním akciím Fondu je jejich nabyvatel povinen
bez zbytečného odkladu informovat Fond o změně vlastníka. K účinnosti převodu akcie v podobě listinného
cenného papíru vůči administrátorovi Fondu se vyžaduje oznámení změny vlastníka příslušné akcie a její
předložení administrátorovi Fondu. V případě, že by nabyvatel investičních akcií nebyl kvalifikovaným investorem
dle ust. § 272 ZISIF, k takovému nabytí se v souladu s ust. § 272 odst. 3 ZISIF nepřihlíží.
13. Akcionářské struktury konsolidačního celku
Fond (mateřská společnost)
Struktura akcionářů ke Dni ocenění (zakladatelské akcie)
V procentech
Podíl na
základním
kapitálu
Podíl na
hlasovacích
právech
Právnické osoby celkem
0,00
0,00
Fyzické osoby celkem
100,00
100,00
z toho Ing. Pavel Košťál, dat. nar. 5. 5. 1965
95,00
95,00
z toho Bc. Veronika Kulhánková, dat. nar. 6. 6. 1994
5,00
5,00
14. Vlastníci cenných papírů se zvláštními právy
Fond nevydává vyjma výše uvedených druhů cenných papírů žádné jiné cenné papíry, se kterými by bylo spojeno
zvláštní právo. Se zakladatelskými akciemi není spojeno právo na podíl na zisku pocházejícím z investiční činnosti
Fondu, ale je s nimi spojeno právo na řízení Fondu prostřednictvím hlasovacího práva, které je s těmito akciemi
spojeno, pokud zákon nestanoví jinak. S investičními akciemi není spojeno hlasovací právo, pokud zákon
nestanoví jinak, ale je s nimi spojeno právo na zpětný odkup Fondem.
15. Omezení hlasovacích práv
Se zakladatelskými akciemi Fondu je vždy spojeno hlasovací právo, nestanoví-li zákon jinak.
S investičními akciemi Fondu není spojeno hlasovací právo, nestanoví-li zákon jinak.
16. Významné smlouvy při změně ovládání Fondu
Fond neuzavřel žádné smlouvy, ve kterých by byl smluvní stranou a které nabydou účinnosti, změní se nebo
zaniknou v případě změny ovládání Fondu v důsledku nabídky převzetí.
17. Smlouvy se členy statutárního orgánu se závazkem plnění při skončení jejich funkce
Fond neuzavřel se členy statutárního orgánu nebo se zaměstnanci žádné smlouvy, kterými by byl zavázán k plnění
pro případ skončení jejich funkce nebo zaměstnání v souvislosti s nabídkou převzetí.


18

18. Programy nabývání cenných papírů za zvýhodněných podmínek
Fond nemá žádný program, na jehož základě je zaměstnancům nebo členům statutárního orgánu Fondu
umožněno nabývat účastnické cenné papíry Fondu, opce na tyto cenné papíry či jiná práva k nim za zvýhodněných
podmínek.


19

Přehled podnikání, stav majetku investičního Fondu a majetkových účas
1. Přehled podnikání
1.1 Investiční cíl a strategie
Fond je oprávněn investovat především do aktiv nemovité povahy, již majících formu věcí nemovitých, akcií,
podílů, resp. jiných forem účasna nemovitostních a jiných obchodních společnostech, movitých věcí a jejich
souborů a doplňkových aktiv tvořených standardními nástroji kapitálových a finančních trhů.
Fond v úmyslu investovat více než 51 % hodnoty svého investičního majetku do nemovitos nebo
nemovitostních společností. Další podstatnou majetkovou hodnotou, do níž Fond může investovat, jsou akcie,
podíly a jiné formy účastí na právnických osobách (v projektových společnostech zvláštních účelových
společnostech SPV), které podnikají zejména v oblasti nemovitostí a realit.
1.2 Druhy majetkových hodnot
Nemovité věci
Nemovité věci, včetně jejich součástí a příslušenství (tj. např. energetické sítě, oplocení, zahradní úprava,
samostatně stojící kůlny a garáže apod.), související movité věci a případvyvolané investice (inženýrské sítě
apod.). Nemovitostní aktiva mají zejména podobu:
Investice do nemovitých věcí, včetně jejich součástí a příslušenství (tj. např. energetických sítí, oplocení, zahradní
úpravy, samostatně stojící kůlny a garáže apod.), souvisejících movitých věcí a případných vyvolaných investic
(inženýrské sítě apod.). Nemovitostní aktiva mají zejména podobu:
pozemků určených k výstavbě objektů pro bydlení nebo komerčních objektů;
pozemků určených ke zhodnocení formou změny účelu užívání pozemku a následnému prodeji;
pozemků provozovaných jako parkoviště;
pozemků určených k pronajímání třetím osobám pro obchodní aktivity;
rezidenčních projektů a domů;
průmyslových areálů pro výrobu a skladování;
budov pro zdravotnická zařízení;
budov pro vzdělání a školství a školicí střediska;
inovační infrastruktury;
administrativních budov a center;
hotelových komplexů a jiných rekreačních objektů;
logistických parků;
multifunkčních center;
nemovitých i movitých energetických zařízení.
Do majetku investiční části Fondu lze nabýt nemovitost za účelem jejího vlastního provozování, je-li tato
nemovitost způsobilá při řádném hospodaření přinášet pravidelný a dlouhodobý výnos, nebo za účelem jejího
dalšího prodeje, je-li tato nemovitost způsobilá přinést ze svého prodeje zisk.
Fond
INFOND investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. IČO: 242 07 543 se sídlem
Novolíšeňská 2678/18, Brno – Líšeň, PSČ 628 00, obchodní společnost zapsaná v obchodním
rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně pod sp. zn. B 6691
Účetní období
Období od 1. 1. 2025 do 31. 12. 2025


20

Fond může do své investiční části též nabývat nemovitosti výstavbou nebo za účelem dalšího zhodnocení
nemovitostí ve svém majetku umožnit na takových nemovitostech výstavbu. Výstavba samotná je vždy
realizována na účet investiční části Fondu třetí osobou k takové činnosti oprávněnou.
Při výběru vhodných nemovitostí nabývaných do majetku investiční části Fondu se zohledňuje zejména poloha
nabývaných nemovitostí v oblastech České republiky, kde lze důvodpředpokládat, že v krátkodobém nebo
střednědobém horizontu dojde k pozitivnímu cenovému vývoji.
Akcie, podíly, resp. jiné formy účasti na obchodních společnostech vlastnících nemovité věci (tzv.
„nemovitostní společnosti“)
Tyto společnosti mohou mít také charakter dočasných účelových společností zřizovaných za účelem možnosti
získání bankovního nebo mimobankovního financování a diverzifikace rizik.
Akcie, podíly, resp. jiné formy účasti na obchodních společnostech, které se zaměřují na:
výrobu elektrické energie či tepla zejména z obnovitelných zdrojů, či za pomoci kogenerace (společná
výroba elektrické energie a tepla) apod.;
poskytování zápůjček či úvěrů fyzickým a právnickým osobám;
správu nemovitostí a poskytování souvisejících služeb;
provádění stavební činnosti;
provozování realitní činnosti;
podnikání v oblasti telekomunikací a souvisejících služeb.;
vlastnění akcií, podílů, resp. jiných forem účastí na nemovitostních společnostech nebo obchodních
společnostech zaměřených na výše uvedené oblasti.
Pořizovány budou především akcie, podíly, resp. jiné formy účastí v takových společnostech, kde lze v
budoucnosti očekávat nadprůměrné zhodnocení investice.
Při investování do akcií, podílů, resp. jiných forem účasv obchodních společnostech bude Fond zohledňovat
zejména jejich ekonomickou výhodnost, při současném respektování pravidel obezřetnosti a pravidel pro
omezování rizik.
Tyto společnosti mohou mít také charakter dočasných účelových společností zřizovaných za účelem možnosti
získání bankovního nebo mimobankovního financování a diverzifikace rizik.
Majetek nabytý při uskutečňování procesu přeměny obchodních společností
Movité věci, které jsou účelově spojeny s nemovitostmi nebo ostatními aktivy Fondu
Fond může nabývat movité věci, které jsou účelově spojeny s nemovitostmi nebo ostatními aktivy Fondu a slouží
k zabezpečení provozu a ochrany takto nabývaných aktiv. Mezi takové movité věci patří například nábytek,
svítidla, drobné vybavení budov včetně uměleckých děl, dopravní a transportní vybavení, výpočetní technika
nebo strojní zařízení, které tvoří s nemovitostí logický celek apod.
Movité věci, které nejsou spojeny s nemovitostmi nebo ostatními aktivy Fondu
Fond dále může nabývat také movité věci, které nejsou spojené s nemovitostmi nebo ostatními aktivy za
předpokladu, že povaha těchto movitých věcí zcela zjevně nenarušuje celkový investiční či rizikový profil Fondu
a není-li vyloučena, resp. vážně ohrožena jejich likvidita.
Vklady v bankách nebo zahraničních bankách
Fond může zřídit k takovému vkladu právo inkasa třetí osoby za účelem splácení přijatého bankovního nebo
mimobankovního financování. Předpokladem zřízení práva inkasa je řádné vymezení podmínek jeho uplatnění
a skutečnost, že zřízení takového inkasa není ve zcela zjevném rozporu s běžnou tržní praxí v místě a čase
obvyklou.





21

Poskytování úvěrů a zápůjček
Poskytování úvěrů a zápůjček a nabývání úvěrových pohledávek Fondem je možné za předpokladu, že budou pro
Fond ekonomicky výhodné. Zápůjčky, resp. úvěry mohou být zásadně poskytovány v souvislosti s nabýváním a
udržováním majetkových hodnot do majetku Fondu, a to zásadně při dodržení pravidel stanovených statutem.
Pohledávky z obchodního styku a úvěrové pohledávky
Fond může nabývat do svého majetku pohledávky za předpokladu, že budou pro Fond ekonomicky výhodné, tj.
jejichž dlouhodobá výnosnost bude přesahovat náklady na jejich pořízení. Pohledávky budou zpravidla navány
za cenu nižší, než činí jejich jmenovitá hodnota, a to přiměřeně k riziku jejich vymožení. Fond může nabývat do
svého majetku pohledávky nejen po splatnosti, ale i před splatností, a to bez ohledu na skutečnost, zda sídlo
(resp. bydliště) dlužníka je umístěno v České republice či v zahraničí. Fond může své existující i případné budoucí
pohledávky zatížit zástavním právem třetí osoby, a to za předpokladu zachování celkové ekonomické výhodnosti
takové operace a nikoli ve zjevném rozporu s běžnou obchodní praxí v místě a čase obvyklou.
Práva k nehmotným statkům, tj. zejm.:
Ochranné známky kterými se rozumí jakékoli označení schopné grafického znázornění, zejména
slova, včetně osobních jmen, barvy, kresby, písmena, číslice, tvar výrobku nebo jeho obal, pokud je
toto značení způsobilé odlišit výrobky nebo služby jedné osoby do výrobků nebo služeb jiné osoby.
Průmyslové vzory – kterými se rozumí vnější úprava výrobku. Ta je plošná nebo prostorová a spočívá
zejména ve zvláštním tvaru, obrysu, v kresbě nebo v uspořádání barev či kombinaci těchto znaků.
Užitné vzory – se považuje technické řešení, které je nové, přesahuje rámec pouhé odborné
dovednosti a je průmyslově využitelné.
Vynálezy – se považuje výrobek nebo technický postup, který představuje z hlediska světového stavu
techniky zcela novou myšlenku, jež skýtá úplně nové možnosti nebo vylepšuje současný stav.
Výrobně technické dokumentace – kterými se rozumí souhrn podkladů zpracovaných s cílem realizovat
technickou myšlenku (např. výrobek, technické dílo, zařízení apod.).
Projektové dokumentace k nemovitostním projektům kterými se rozumí souhrn podkladů a práv k
realizaci nemovitostních developerských projektů.
Fond může poskytovat za úplatu práva k nehmotným statkům v majetku Fondu k jejich užívání třetím osobám.
Doplňková aktiva
Fond může dále investovat do následujících složek doplňkových aktiv:
dluhopisy, resp. obdobné cenné papíry představující právo na splacení dlužné částky, vydávané státy
nebo obchodními společnostmi;
tuzemské akcie, tj. vydané emitentem se sídlem umístěným na území České republiky;
zahraniční akcie, tj. vydané emitentem se sídlem umístěným mimo území České republiky;
cenné papíry investičních fondů;
nástroje peněžního trhu.
Likvidní aktiva
Likvidní část majetku Fondu může být investována krátkodobě zejména do:
vkladů, se kterými je možno volně nakládat, anebo termínovaných vkladů se lhůtou splatnosti nejdéle
jeden rok, pokud se jedná o vklady u bank, poboček zahraničních bank nebo zahraničních bank, jež
dodržují pravidla obezřetnosti podle práva Evropských společenství nebo pravidla, která ČNB považuje
za rovnocenná;
cenných papírů vydaných fondy kolektivního investování;
státních pokladničních poukázek a obdobných zahraničních cenných papírů;


22

dluhopisů nebo obdobných zahraničních cenných papírů se zbytkovou dobou splatnosti nejdéle tři
roky, které jsou obchodovány na regulovaném trhu s investičními nástroji se sídlem v členském státě
Evropské unie, resp. ve státě, jenž není členským státem Evropské unie, jestliže tento trh je uveden v
seznamu zahraničních regulovaných trhů ČNB; poukázek ČNB a obdobných zahraničních cenných
papírů
V současné době investiční portfolio tvoří zejména nemovitostní investiční aktiva (komerční budovy,
administrativní budovy, pozemky) a obchodní podíl v investiční jednotce SAFEBOXES s.r.o.
Během roku 2018 podíl Investičního majetku na celkovém portfoliu Fond významně posílil čtyřmi nově
připojenými nemovitostmi objektem Brno Business Park v Brně, který Fond nabyl přeměnou ze zanikající
společnosti Brno Estates, a.s. Jedná se o komplex čtyř budov, které byly vystavěny v průběhu let 20052008, za
účelem dlouhodobých příjmů z pronájmu nebytových prostor. V roce 2022 byla v tomto areálu zkolaudovaná
nově postavená pátá budova se stejným funkčním záměrem.
V rámci strategie rozšiřování portfolia a posilování dlouhodobých příjmů z pronájmu nebytových prostor
pokračoval rozvoj Fondu i v dalších letech realizací projektů v komplexu Centrum Šumavská. V roce 2023 se
majetek rozrostl o zkolaudovanou nástavbu Cerit Science Park II. V roce 2024 byla dokončena první část stavby
Cerit Science Park III, druhá část stavby včetně kancelářských prostor byla zkolaudována ve druhé fázi v roce
2025. K 1. 1. 2025 pak proběhla fúze, skrze kterou Fondu nabyl pozemky v Brně Bystrci a nemovitost na ulici
Purkyňova v Brně.
Struktura investičního portfolia ke konci sledovaného období:

Fond je investičním fondem kvalifikovaných investorů, jehož investiční portfolio je ze 74,06 % tvořeno investicemi
do nemovitosv České republice, pořizovanými zejména za účelem komerčního pronájmu. Nájemní prostory v
lokalitách Centrum Veveří a Centrum Šumavská jsou pronajímány převážně na dobu neurčitou, zpravidla s
výpovědní dobou 3–6 měsíců. Nájemní prostory v projektu Cerit Science Park II jsou pronajaty na dobu určitou
do roku 2041. Prostory v projektu Cerit Science Park III, zkolaudované v roce 2025, jsou pronajaty na dobu 20 let.
Nájemní prostory v komplexu Brno Business Park jsou pronajímány převáž na dobu určitou, nejčastěji s
průměrnou délkou nájmu přibližně 5 let. Pronájem ploch ve vlastněných nemovitostech je doplněn o obvyklé
související služby. Jednotlivé investice do nemovitostí, z nichž Fondu plynou příjmy, jsou uvedeny v tabulce níže.
Fond není závislý na patentech, licencích, průmyslových, obchodních ani finančních smlouvách ani na nových
výrobních postupech. Obchodní podíl ve společnosti SAFEBOXES s.r.o. tvoří 0,06 % investičního portfolia.
Struktura výnosů z investičního majetku:

rok 2025
rok 2024
Nájemné
263 587
221 034
Tržby z parkovacích míst
17 712
11 716
Služby spojené s nájmem
125 366
93 846
74,06%
0,06%
9,84%
13,47% 2,46% 0,12%
Struktura portfolia k 31. 12. 2025
Investiční majetek
Investice do společnosti
Poskytnuté půjčky krátkodobé
Pohledávky z obchodních vztahů a
ostatní aktiva
Peněžní prostředky a peněžní
ekvivalenty
Časové rozlišení aktiv


23

Přecenění nemovitostí
-61 717
-366 140
Ostatní výnosy z investičního majetku
11 727
12 249
Výnosy z investičního majetku
356 675
-27 295
2. Činnost Fondu a skupiny v účetním období
Fond v souladu se svou investiční strategií nadále investuje především do aktiv nemovité povahy, kdy portfolio
tvoří dlouhodobě držené komerční nemovitosti pořízené za účelem dalšího pronájmu.
V účetním období se Fond i nadále zaměřoval na pronájem komerčních prostor ve svých nemovitostech.
Současně realizoval technická zhodnocení vlastněných budov v celkové výši 170 091 tis. , 87 % z této částky
bylo prostavěno na budovu E na Londýnském náměs. Fond v průběhu období rovněž poskytoval půjčky. Dále se
věnoval realizaci a dokončení výstavby projektu Cerit Science Park III, který byl v září zkolaudován a zařazen do
užívání. Celkové investice Fondu do projektu Cerit Science Park III dosáhly výše 480 435 tis. Kč. V průběhu roku
2025 došlo rovněž k fúzi společností GARNI SERVIS s.r.o. a Office Center Purkyňova, a.s., které Fond držel
prostřednictvím obchodních podílů.
Hlavním strategickým cílem Fondu je vyhledávat investiční příležitosti k zajištění dlouhodobého růstu vlastního
kapitálu, zvyšování rentability vložených prostředků a kvalitního portfolia vlastněných nemovitostí.

BBP OFFICES
3. Hospodaření Fondu a skupiny
Věrný a poctivý obraz o hospodaření Fondu poskytuje řádná účetní věrka sestavená za Účetní období a
komentář k účetní závěrce, včetně zprávy auditora, která je nedílnou součástí výroční finanční zprávy.
Protože Fond nevytváří podfondy, odděluje v souladu s ust. § 164 odst. 1 ZISIF účetně a majetkově majetek a
dluhy ze své investiční činnosti od svého ostatního jmění. Hospodaření Neinvestiční části Fondu spočívá pouze
v držení zapisovaného základního kapitálu Fondu, ke kterému Fond vydal zakladatelské akcie. Na Neinvestiční
části Fondu neprobíhá žádná činnost. K Investiční části Fondu Fond vydává investiční akcie.
Hospodaření Investiční části Fondu skončilo v Účetním období vykázaným hospodářským výsledkem ve výši
117 640 tis. a zahrnuje výše uvedené dopady z investičních aktivit, neboť je tento hospodářský výsledek
ovlivněn zejména nosy z investičního majetku, výnosy z poskytnutých půjček, výnosy z podílů a správními
náklady.


24

Hospodaření Neinvestiční části Fondu skončilo v Účetním období vykázaným hospodářským výsledkem ve výši
347 tis. Kč. Zisk je tvořen pouze finančními výnosy úroky z bankovního účtu neinvestiční části Fondu.
4. Stav majetku investiční části Fondu a skupiny
Hodnota portfolia investiční části Fondu meziročně vzrostla o 3,43 % (tj. o 189 507 tis. Kč). Nárůst aktiv byl
v investičním majetku, jehhodnota se zvýšila, zejména v důsledku zařazení druhé části stavby Cerit Science
Park III v komplexu Centrum Šumavská, vše ovlivněno přeceněním majetku, celkové zvýšení je o 86 268 tis. Kč na
celkovou hodnotu 4 241 682 tis. Kč. Pokles nastal u obchodních podílů o 55,73 % na hodnotu 3 560 tis. Kč.
Zároveň pak došlo k nárůstu poskytnutých půjček o 358 550 tis. na hodnotu 563 435 tis. Kč. Ke snížení došlo
u dlouhodobých pohledávek z obchodních vztahů a ostatních aktiv o 67 893 tis. na hodnotu 622 373 tis. .
Z toho 96,70 % tvoří pohledávka za prodej obchodního podílu společnosti InfoTel spol. s r.o., která byla ve
sledovaném období oceněna na reálnou hodnotu. Pohledávka bude podléhat finančnímu vypořádání v roce
2027. Krátkodobé pohledávky z obchodních vztahů vzrostly o 12 079 tis. na hodnotu 155 857 tis. Kč. Peněžní
prostředky a peněžní ekvivalenty klesly o 195 011 tis. Kč na hodnotu 128 608 tis. Kč.
Portfolio Fondu je financováno z 69,23 % zdroji investičních akcionářů, 12,68 % pak tvoří krátkodobé vazky,
zbývajících 18,09 % je zainvestováno prostřednictvím dlouhodobých závazků (bankovních úvěrů a ostatních dl.
závazků).



Zkolaudovaná budova Cerit Science Park III

AKTIVA
Fond vykázal v rozvaze investiční části ke Dni ocenění aktiva v celkové výši 5 715 515 tis. Kč. Ta jsou tvořena
především dlouhodobým investičním majetkem v hodnotě 4 241 682 tis. Kč, investicemi do společnosve ši
3 560 tis. Kč, dlouhodobými pohledávkami a krátkodobými pohledávkami z obchodních vztahů ve výši 771 508
tis. Kč, peněžními prostředky a ekvivalenty ve výši 128 608 tis. Kč, poskytnutými půjčkami ve výši 563 435 tis. Kč,
časovým rozlišením aktiv ve výši 6 722 tis. Kč.


25


PASIVA
Celková pasiva investiční části Fondu ve výši 5 715 515 tis. byla tvořena zejména čistými aktivy připadající na
investiční akcie (zdroji od investičních akcionářů) v celkové ši 3 956 794 tis. Kč, další složkou jsou dlouhodobé
závazky ve výši 1 033 758 tis. Kč, ty jsou tvořeny dlouhodobými úvěry ve výši 933 194 tis. Kč, odloženým daňovým
závazkem ve ši 75 762 tis. Kč a ostatními dlouhodobými závazky ve výši 24 803 tis. Kč. Krátkodobé vazky činily
724 964 tis. Kč, byly tvořeny závazky z obchodních vztahů a ostatní pasiva ve výši 647 926 tis. , krátkodobými
půjčkami ve výši 72 153 tis. Kč a daňovými závazky ve výši 4 885 tis. Kč.


CASHFLOW
Peněžní prostředky ke Dni ocenění byly o 194 665 tis. Kč nižší oproti minulému účetnímu období, což představuje
meziroční zhoršení o 96 771 tis. Kč.
Peněžní tok generovaný z provozní činnosti činil -357 997 tis. Kč a oproti minulému období se snížil o 259 081 tis.
Kč. Tato meziroční změna byla ovlivněna především změnou stavu majetkových účasve výši +220 173 tis. Kč,
změnou stavu krátkodobých finančních instrumentů o -449 919 tis. z vodu poklesu forwardů, které byly
uzavřeny v roce 2023 a vypořádány v roce 2025, a dále změnou stavu krátkodobých a dlouhodobých
poskytnutých půjček o -435 654 tis. Kč v souvislosti s čerpáním úvěru společností InfoNet a.s. a jejich přeceněním
na reálnou hodnotu.

0
1 000 000
2 000 000
3 000 000
4 000 000
5 000 000
6 000 000
7 000 000
31.12.2025 31.12.2024
tis. Kč
Struktura Aktiv
Časové rozlišení aktiv
Peněžní prostředky a peněžní
ekvivalenty
Pohledávky z obchodních vztahů a
ostatní aktiva
Poskytnuté půjčky
Investice do společností
Investiční majetek
0
1 000 000
2 000 000
3 000 000
4 000 000
5 000 000
6 000 000
7 000 000
31.12.2025 31.12.2024
tis. Kč
Struktura pasiv
Čistá aktiva připadající k investičním
akciím
Krátkodobé závazky
Dlouhodobé závazky


26

Vývoj byl dále ovlivněn změnou stavu investičního majetku o +322 536 tis. Kč v návaznosti na ocenění investičního
majetku a zařazení kompletního projektu Cerit Science Park III do užívání a změnou stavu dlouhodobých ostatních
aktiv o +67 239 tis. Kč v důsledku ocenění pohledávky z prodeje obchodního podílu ve společnosti InfoTel spol. s
r.o. na reálnou hodnotu. Vliv měla rovněž změna ostatních závazků ve výši +31 717 tis. Kč a změna krátkodobých
závazků z obchodních vztahů a ostatních pasiv ve výši -27 618 tis. Kč.
U peněžního toku generovaného z finanční činnosti došlo během sledovaného období ke zvýšení na 163 331 tis.
Kč, tedy k meziročnímu nárůstu o 162 311 tis. Kč, který byl ovlivněn především meziroční změnou stavu
dlouhodobých a krátkodobých finančních závazků a dosaženým ziskem po zdanění.
5. Stav majetku neinvestiční části Fondu
AKTIVA
Fond vykázal v rozvaze ke Dni ocenění aktiva v celkové výši 12 155 tis. Kč. Ta jsou zcela tvořena peněžními
prostředky na bankovním účtu.
PASIVA
Celková pasiva Fondu ke Dni ocenění ve výši 12 155 tis. Kč jsou zcela tvořena vlastním kapitálem Fondu, přičemž
zapisovaný základní kapitál je ve výši 10 000 tis. Kč, zbývající pasiva jsou tvořena HV za předchozí a aktuální účetní
období.


Zkolaudovaná nástavba Cerit Science Park II CENTRUM ŠUMAVSKÁ
6. Regulační prostředí
Fond je investičním fondem kvalifikovaných investorů, jehož podnikání je regulováno zejména zákonem č.
240/2013 Sb., o investičních společnostech a investičních fondech, ve znění pozdějších předpisů (dále také
„ZISIF“) a dalšími právními předpisy. V roce 2023 došlo ke změně ZISIF, kdy je účinná novela zákona č. 33/2020
Sb., kterou se mění zákon č. 90/2012 Sb., o obchodních společnostech a družstvech (zákon o obchodních
korporacích, dále ta„ZOK“), ve znění zákona č. 458/2016 Sb., a další související zákony, ve znění pozdějších
předpisů.
Fond podléhá regulaci ČNB jako integrovaného orgánu dohledu nad finančním trhem v České republice. ČNB
vykonává dohled a zajišťuje zejména licenční, schvalovací a povolovací činnosti, ukládání sankcí, stanovování
opatření k nápravě zjištěných nedostatků. V oblasti regulace se ČNB podílí na přípravě řady znamných právních
předpisů týkajících se tuzemského finančního trhu. Výkon dohledu nad investičními společnostmi a fondy se
zaměřuje zejména na fondy s potenciálně významným systémovým dopadem. Kontrolní činnost ČNB je


27

soustředěna do oblastí dodržování pravidel odborné péče při správě fondů a nastavení řídicích a kontrolních
systémů.
Fond dále uvádí, že neeviduje vládní, hospodářskou, fiskální, měnovou či obecnou politiku nebo faktory, které
významně ovlivnily nebo by mohly přímo či nepřímo ovlivnit samotný provoz Fondu.
7. Výhled na následující období
Z hlediska významnějších investičních aktivit bude Fond usilovat o pokračování již zahájených projektů a zárov
pokračovat v přípravě nových investičních záměrů. V následujícím období plánuje Fond realizaci výstavby
fotovoltaických elektráren na svých stávajících budovách. Fond se bude nadále zaměřovat na zhodnocování
stávajících investic a současně na vyhledávání a vyhodnocování nových investičních příležitostí, přičemž
konkrétní strategii přizpůsobí sledkům probíhajících jednání o akvizicích. Fond hodlá i nadále realizovat
obchody prostřednictvím Burzy cenných papírů Praha, a.s.















Zkolaudovaná budova E – BBP OFFICES

8. Prohlášení o nezohledňovákritérii pro udržitelné investování dle článku 7 a 8 nařízení
EU 2019/2088 (SFDR):
Fond nemá za rok 2025 povinnost sestavit Zprávu o udržitelnosti. Více informací lze najít na webových stránkách
obhospodařovatele Fondu v sekci korporátní investice.
Podkladové investice tohoto finančního produktu nezohledňují kritéria EU pro environmentálně udržitelné
hospodářské činnosti.
Informace o politikách začleňování rizik týkajících se udržitelnosti do investičního rozhodování podle článku 6
SFDR:
Fond v rámci začleňování ESG do investičního procesu vychází především z povinností uložených podle článků 18,
40 a 57 Nařízení komise v přenesené pravomoci (EU) č. 231/2013 ze dne 19. prosince 2012, kterým se doplňuje
směrnice Evropského parlamentu a Rady 2011/61/EU, pokud jde o jimky, obecné podmínky provozování
činnosti, depozitáře, pákový efekt, transparentnost a dohled (dále jen „AIFMD“).
Vzhledem k velmi širokému vymezení ESG risk Fond v rámci jejich identifikace a zohledňování rizik nastavil svou
politiku takovým způsobem, že zohledňuje pouze ta ESG rizika, která mohou realisticky vést k znamnému


28

snížení hodnoty investice. V rámci tohoto vyhodnocení Fond klasifikoval oblast rizik spojených se zelenou
transformací a rizika související s klimatickou změnou jako oblasti spojené s vysokým potenciálem pro vznik
nových ESG rizik, která zatím nelze dostatečně konkrétně identifikovat.
V rámci řízení těchto potenciálních rizik Fond nastavil interní procesy pro jejich sledování a průběžnou identifikaci
nových rizik v daných oblastech. V rámci investičního procesu Fond ESG rizika zohledňuje v jednotlivých oblastech
následujícím způsobem:
ESG rizika jsou zohledňována v rámci nastavení investičního procesu a procesů identifikace
relevantních rizik. Při nastavování investičního procesu Společnost zohledňuje především procesní ESG
rizika v oblasti řízení a správy (riziko nedostatečného due diligence, nedostatečného systému řízení
rizik, nedostatečného dohledu a nevhodně nastaveného odměňování pracovníků).
Ve vztahu ke konkrétním investicím jsou vyhodnocovány konkrétní rizika udržitelnosti identifikovaná
ve vztahu k dané transakci. Jako samostatné ESG riziko Fond zpravidla vyhodnocuje reputační a
compliance riziko spojené s danou transakcí. Fond nepředpokládá, že by ESG rizika měla závažné
dopady na návratnost finančních produktů poskytovaných Fondem.
Podrobnou politiku upravující začleňování ESG rizik do investičního procesu lze najít na webových
stránkách AMISTA IS https://www.amista.cz/korporatni-informace.html .





Profil Fondu a skupiny
1. Základní údaje o Fondu
Název:
Obchodní firma: INFOND investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.
Identifikační údaje:
IČO: 242 07 543
DIČ: CZ24207543
LEI: 315700RZ0YBNYGT7GO52

Sídlo:
Ulice: Novolíšeňská 2678/18
Obec: Brno-Líšeň
PSČ: 628 00

Vznik:
Fond byl založen v souladu se ZOK a ZISIF na dobu neurčitou zakladatelskou listinou ze 14. 7. 2011 a vznikl
zápisem do obchodního rejstříku vedeného u Městského soudu v Praze, oddíl B, vložka 17841, dne 17. 1. 2012.
V důsledku změny sídla Fondu za dobu své existence je Fond nyní zapsaný v obchodním rejstříku vedeném
Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 6691. Povolení k činnosti investičního fondu obdržel Fond od České
národní banky rozhodnutím ze dne 10. 1. 2012, které nabylo právní moci dne 11. 1. 2012.
Právní forma Fondu je akcio společnost s proměnným základním kapitálem. Fond se při své činnosti řídí
českými právními předpisy, zejm. ZISIF a ZOK. Sídlem Fondu je Česká republika a kontaktní údaje do hlavního
místa výkonu jeho činnosti jsou: INFOND investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s., Novolíšeňská
2678/18, Brno Líšeň, PSČ 628 00, tel: +420 544 422 111. Webové stránky Fondu jsou www.infond.cz
Rozhodnutí ČNB Čj.: 2019/078194/CNB/570, S-Sp-2018/00380/CNB/571 ze dne 15. 7. 2019, jež nabylo právní
moci 31. 7. 2019, jímž bylo uděleno povolení k činnosti samosprávného investičního fondu. Na základě tohoto
rozhodnutí Fond (a) je oprávněn přesáhnout rozhodný limit, (b) je fondem kvalifikovaných investorů a (c) není
oprávněn provádět svou vlastní administraci.
Zapisovaný základní kapitál:
Zapisovaný základní kapitál: 10 000 tis. Kč; splaceno 100 %
Akcie:
Akcie k neinvestiční části majetku Fondu:1 000 ks kusových akcií na jméno v listinné podobě
(zakladatelské akcie)
Akcie k investiční části majetku Fondu:950 ks kusových akcií na jméno v listinné podobě
(investiční akcie ídy A)
30 000 ks kusových akcií na jméno v zaknihované podobě
(investiční akcie ídy B)
Čistý obchodní majetek Neinvestiční části Fondu: 12 155 tis. Kč
Čistý obchodní majetek Investiční části Fondu: 3 956 794 tis. Kč
Orgány Fondu
Informace o orgánech Fondu, jejich složení a postupy jejich rozhodování jsou uvedeny še v části Informace
pro akcionáře, bod č. 1. Orgány Fondu a skupiny.
Zaměstnanci k 31. 12. 2025
Jan Kulhánek pověřen obhospodařováním Fondu (portfolio manager) na základě pracování smlouvy platné od
1. 7. 2023
Ing. Jana Majnušová – pověřena výkonem činnosti Compliance na základě pracovní smlouvy platné od 1. 9. 2023



30

Hlavní akcionáři
Ing. Pavel Košťál
výše podílu na investiční části Fondu připadající na investiční akcie třídy A: 94,74 %
účast na kapitálu investiční části Fondu připadající na investiční akcie třídy A: 94,74 %
účast na hlasovacích právech spojených s investičními akciemi třídy A: 0 %
výše podílu na investiční části Fondu připadající na investiční akcie třídy B: 59,33 %
účast na kapitálu investiční části Fondu připadající na investiční akcie třídy B: 59,33 %
účast na hlasovacích právech spojených s investičními akciemi třídy B: 0 %
výše podílu na neinvestiční části Fondu: 95 %
účast na kapitálu neinvestiční části Fondu: 95 %
účast na hlasovacích právech Fondu: ano, 950 hlasů
typ účasti: přímá

Bc. Veronika Kulhánko
výše podílu na investiční části Fondu připadající na investiční akcie třídy A: 5,26 %
účast na kapitálu investiční části Fondu připadající na investiční akcie třídy A: 5,26 %
účast na hlasovacích právech spojených s investičními akciemi třídy A: 0 %
výše podílu na investiční části Fondu připadající na investiční akcie třídy B: 9 %
účast na kapitálu investiční části Fondu připadající na investiční akcie třídy B: 9 %
účast na hlasovacích právech spojených s investičními akciemi třídy B: 0 %
výše podílu na neinvestiční části Fondu: 5 %
účast na kapitálu neinvestiční části Fondu: 5 %
účast na hlasovacích právech Fondu: ano, 50 hlasů
typ účasti: přímá

Hlavní akcionáři nemají odlišná hlasovací práva.
Fond je přímo ovládán hlavními akcionáři. Ovládání je vykonáváno prostřednictvím valné hromady.

2. Údaje o změnách skutečností zapisovaných do obchodního rejstříku, ke kterým došlo
během účetního období
V Účetním období došlo k níže uvedeným změnám ve skutečnostech zapisovaných do obchodního rejstříku:
K 1.10.2025 byly zapsány ostatní skutečnosti: Na společnost INFOND investiční fond s proměnným
základním kapitálem, a.s., jako nástupnickou společnost, přešlo v důsledku vnitrostátní fúze sloučením
jmění zanikajících společností GARNI SERVIS s.r.o., se sídlem Novolíšeňská 2678/18, Líšeň, 628 00
Brno, IČ: 016 84 876, právní forma: společnost s ručením omezeným; a Office Center Purkyňova, a.s.,
se sídlem Novolíšeňská 2678/18, Líšeň, 628 00 Brno, IČ: 052 99 446, právní forma: akciová společnost,
a to podle Projektu fúze sloučením ze dne 29.07.2025. Rozhodný den: 01.01.2025.




31

3. Údaje o investiční společnosti, která v účetním období obhospodařovala Fond
Fond je samosprávným investičním fondem, který je na základě povolení k činnosti samosprávného investičního
fondu uděleného ČNB oprávněn se obhospodařovat. Fond je tak ve smyslu ust. § 8 ZISIF obhospodařovatelem
Fondu.
V průběhu Účetního období vykonával obhospodařovatel ve vztahu k Fondu běžné činnosti dle statutu Fondu
a v souladu s ním.
Portfolio manažer
Informace o osobě portfolio manažera Fondu jsou uvedeny výše v části Informace pro akcionáře, bod č. 2. Ostatní
vedoucí osoby a portfolio manažer, odst. 2.2 Portfolio manažer.
4. Údaje o depozitáři Fondu
Obchodní firma: Československá obchodní banka, a.s. (od 1. 8. 2013)
Sídlo: Radlická 333/150, Praha, PSČ 150 57
IČO: 000 01 350
5. Údaje o hlavním podpůrci
V Účetním období pro Fond nevykonávaly činnost hlavního podpůrce žád osoby oprávněné poskytovat
investiční služby. Fond neměl hlavního podpůrce.
6. Údaje o osobách, které byly depozitářem pověřeny úschovou nebo opatrováním
majetku Fondu, pokud je u těchto osob uloženo nebo těmito osobami jinak opatrováno
více než 1 % hodnoty majetku fondu
Depozitář nepověřil v Účetním období žádnou osobu úschovou nebo opatrováním majetku Fondu.
7. Údaje o úplatách pracovníků a vedoucích osob vyplácených obhospodařovatelem
Fondu jeho pracovníkům nebo vedoucím osobám
Od 31. 3. 2016 je obhospodařovatelem Fondu sám Fond. Fond jako obhospodařovatel poskytnul v Účetním
období portfolio a risk manažerům na základě pracovní smlouvy a dohody o provedení práce úplaty o celkové
výši 359 841Kč. Statutárnímu orgánu Fond poskytnul v Účetním období úplaty v celkové výši 1 260 000Kč na
základě smluv o výkonu funkce. V rámci smluv o výkonu funkce je část úplaty za vedení oddělení.
8. Údaje o úplatách pracovníků a vedoucích osob vyplacených obhospodařovatelem a
vedoucích osob vyplacených obhospodařovatelem Fondu jeho pracovníkům nebo
vedoucím osobám s podstatným vlivem na rizikový profil Fondu
Fond uvádí úplaty vedoucích osob a pracovníků s podstatným vlivem na rizikový profil Fondu samostatně ve své
zprávě o odměňování.
9. Identifikace majetku, jehož hodnota přesahuje 1 % hodnoty majetku Fondu
Majetek Investiční části Fondu ke Dni ocenění je tvořen investičním majetkem v reálné hodnotě ve výši 4 241 682
tis. (pořizovací cena: 3 315 641 tis. Kč). Investiční majetek zahrnuje nemovitosti (stavby, pozemky) komerční
prostory, které jsou drženy za účelem dlouhodobého pronájmu. Investiční majetek také zahrnuje pořízení
software v pořizovací hodnotě 2 504 tis. Kč.




32

Struktura investičního majetku je uvedena v následující tabulce:
Katastrální území
Reálná hodnota (v tis. Kč)
Pořizovací hodnota (v tis. Kč)
Ponava
1 349 900
1 271 669
Královo-Pole
285 000
314 710
Žabovřesky
239 000
205 383
Líšeň
61 200
17 276
Kohoutovice
7 300
1 285
Bystrc
36 300
12 102
Štýřice
2 243 000
1 493 216
Celkem
4 221 700
3 315 641

Budovy
Katastrální
území
č.p./p.č.
Celková
plocha (m2)
Účel
BBP A Londýnské nám.
Štýřice
853/ 1760/10
9 136,84
Pronájem nebytových prostor
BBP B Londýnské nám.
Štýřice
856/ 1760/15
7 700,04
Pronájem nebytových prostor
BBP C Londýnské nám.
Štýřice
881/ 1763/3
9 404,36
Pronájem nebytových prostor
BBP D Londýnské nám.
Štýřice
886/ 1763/32
7 858,19
Pronájem nebytových prostor
BBP E Londýnské nám.
Štýřice
1036/ 1753/4
13 578,54
Pronájem nebytových prostor
Brno, Novolíšeňská 18
Líšeň
2678/ 6617/5
2 350,20
Pronájem nebytových prostor
Brno, Šumavská
Ponava
416/ 305/7
23 450
Pronájem nebytových prostor
Cerit Science Park II
Ponava
416/ 305/7
14 303,99
Pronájem nebytových prostor
Cerit Science Park III
Ponava
598/ 305/3
14 623,75
Pronájem nebytových prostor
Brno, Veveří
Žabovřesky
2581/ 2800
9 260,93
Pronájem nebytových prostor
Brno, Purkyňova
Královo-Pole
2845/ 3617/33
12 767,23
Pronájem nebytových prostor
Peněžní prostředky a peněžní ekvivalenty ve výši 128 608 tis. Kč.
Pohledávky z obchodních vztahů a ostatní aktiva v celkové hodnotě 778 230 tis. Kč, které vyplývají primárně z
titulu výnosu z pohledávky za prodej obchodního podílu InfoTel v nominální hodnotě 687 458 tis. , která byla
oceněna k 31.12.2025 na hodnotu 601 832 tis. Kč. Poskytnuté půjčky ve výši 563 435 tis. Kč. Majetek Neinvestiční
části Fondu ke Dni ocenění je tvořen peněžními prostředky na běžném účtu ve výši 12 155 tis. Kč.
10. Informace o aktivitách v oblasti výzkumu a vývoje
Fond nevyvíjel v Účetním období žádné aktivity v oblasti výzkumu a vývoje.
11. Informace o aktivitách v oblasti ochrany životního prostředí a pracovněprávních
vztazích
Fond vzhledem ke svému předmětu podnikání neřeší problémy ochrany životního prostředí a v Účetním období
nevyvíjel žádné aktivity v této oblasti. V Účetním období byly ve Fondu zaměstnány 2 osoby na dohodu o
provedení práce.
12. Informace o obchodech zajišťujících financování (sft)
V Účetní období neměl fond mimo měnových forwardů uzavřeny žádné další SFT.


33

13. Informace o pobočce nebo jiné části obchodního závodu v zahraničí
Fond nemá žádnou pobočku či jinou část obchodního závodu v zahraničí.
14. Fondový kapitál Fondu a vývoj hodnoty akcie
K datu
31.12.2025
31.12.2024
31.12.2023
Fondový kapitál Neinvestiční části Fondu (Kč):
12 154 995,23
11 807 650,06
11 295 846
Počet emitovaných zakladatelských akcií



v oběhu ke konci Účetního období (ks):
1 000
1 000
1 000
Počet vydaných zakladatelských akcií v Účetním období (ks):
0
0
0
Fondový kapitál Neinvestiční části Fondu na 1 akcii (Kč):
12 154,9952
11 807,6500
11 295,8454




Fondový kapitál Investiční části Fondu tř. A (Kč):
3 915 745 297,84
3 781 980 499,89
3 823 318 606,67
Počet emitovaných investičních akcií



v oběhu ke konci Účetního období tř. A:
950
950
950
Počet vydaných investičních akcií v Účetním období (ks):
0
0
0
Počet odkoupených investičních akcií v Účetním období:
0
0
50
Fondový kapitál Investiční části Fondu na 1 akcii tř. A (Kč):
4 121 837,1556
3 981 032,1051
4 024 545,9017




Fondový kapitál Investiční části Fondu tř. B (Kč):
41 048 629
38 181 219,42
38 598 550,85
Počet emitovaných investičních akcií



v oběhu ke konci Účetního období tř. B:
30 000
30 000
30 000
Počet vydaných investičních akcií v Účetním období (ks):
0
0
0
Počet odkoupených investičních akcií v Účetním období:
0
0
0
Fondový kapitál Investiční části Fondu na 1 akcii tř. B (Kč):
1 368,2876
1 272,7073
1 286,6183






34






4024 545,9017
3981 032,1051
4121 837,1556
3 900 000
3 950 000
4 000 000
4 050 000
4 100 000
4 150 000
31.12.2023 31.12.2024 31.12.2025
Vývoj kurzu investiční akcie tř. A
1 286,6183 1 272,7073
1 368,2876
1 220
1 240
1 260
1 280
1 300
1 320
1 340
1 360
1 380
31.12.2023 31.12.2024 31.12.2025
Vývoj kurzu investiční akcie tř. B
11 295,8454
11 807,6500
12 154,9952
10 800
11 000
11 200
11 400
11 600
11 800
12 000
12 200
12 400
31.12.2023 31.12.2024 31.12.2025
Vývoj kurzu zakladatelské akcie


35

15. Informace o podstatných změnách statutu Fondu
V průběhu Účetního období došlo k následujícím podstatným změnám statutu Fondu:
Ke dni 25. 8.2025 byl statut změněn tak, že došlo k úpravě alokačního mechanismu.
16. Informace o nabytí vlastních akcií nebo vlastních podílů
Fond v Účetním období nevlastnil žádné vlastní akcie ani podíly.
17. Členové správních řídících a dozorčích orgánů a vrcholové vedení
Informace o členech správních řídících a dozorčích orgánů jsou uvedeny v kapitole 1.2 a 1.3. výroční finanční
zprávy.
18. Významné smlouvy
Smlouvy, ve kterých byl Fond smluvní stranou v Účetním období (kromě smluv uzavřených v rámci běžného
podnikání)
Dne 8.9.2025 byla uzavřena Smlouva o úvěru ve výši 9 000tis. EUR s úrokovou sazbou ve výši 1M
EURIBOR + 2,15 % p. a. a se splatností do 28. 4. 2028. Úvěr byl sjednán za účelem refinancování
nákladů na výstavbu budovy E v komplexu Brno Business Park. Úvěr byl čerpán dne 12. 9. 2025 na
základě Žádosti o čerpání podepsané dne 8. 9. 2025. Zajištěn je zástavním právem k nemovitostem a
zástavním právem k pohledávkám.
19. Regulované trhy
Fond vydává dvě třídy investičních akcií, investiční akcie třídy A, a investiční akcie třídy B. Investiční akcie třídy B
jsou od 23. 10. 2017 přijaty k obchodování na evropském regulovaném trhu Burza cenných papírů Praha, a.s.,
akcie třídy A byly dne 27. 12. 2017 z obchodování na regulovaném trhu vyřazeny. Investiční akcie se řídí právní
úpravou dle ZOK, ZISIF a dalšími právními předpisy a úpravou v oddíle III. stanov Fondu.
20. Rating
Fond nepožádal o přidělení ratingu, žádný rating Fondu nebyl přidělen.
21. Alternativní výkonnostní ukazatele
Fond nepoužívá k popisu činnosti a svých výsledků žádné alternativní ukazatele výkonnosti.
22. Informace o skutečnostech, které nastaly po rozvahovém dni
Skutečnosti, které nastaly po rozhodném dni jsou popsány v komentáři účetní závěrky.
23. Vymezení konsolidačního celku Fondu
Mateřská společnost, Fond, může investovat do akcií, podílů či jiných forem účasti v obchodních společnostech,
které nejsou nemovitostními společnostmi.
Cílem investování Fondu jako mateřské společnosti je dosahovat stabilního zhodnocování aktiv nad úrovní
výnosu dlouhodobých úrokových sazeb prostřednictvím dlouhodobých investic do nemovitostí, akcií, podílů,
resp. jiných forem účas na nemovitostních a obchodních společnostech, movitých věcí a jejich souborů a
doplňkových aktiv tvořených standardními nástroji kapitálových a finančních trhů. Důvodem držby majetkových
účastí Fondu je zhodnocení peněžních prostředků investorů.
Mateřská společnost, Fond, je Investiční jednotkou, dle IFRS 10:


36

která získává finanční prostředky od investorů za účelem poskytování služeb správy investic těmto
investorům,
jejímž obchodním cílem je investovat prostředky výhradně za účelem získávání výnosů z kapitálového
zhodnocení, výnosů z investic nebo obojího, a
která oceňuje a vyhodnocuje výkonnost všech svých investic na základě reálné hodnoty.
Své majetkové účasti proto nekonsoliduje, ale vykazuje v reálných hodnotách.
Ke konci Účetního období Fond vlastnil majetkové účasti v následujících společnostech:
Společnost
Podíl
SAFEBOXES s.r.o. (IČO: 089 10 502)
100 %
24. Komentář k přílohám
Součástí této výroční finanční zprávy jsou komentáře, které podávají informace o hospodaření Fondu. V souladu
s obecně závaznými právními předpisy obsahuje tato výroční finanční zpráva též účetní závěrku, včetně
komentářů, zprávu nezávislého auditora a zprávu o vztazích.
Přiložená účetní závěrka nebyla dosud schválena k tomu příslušným orgánem podle zvláštních právních předpisů,
neboť k datu vyhotovení výroční finanční zprávy ještě nenastal termín, ve kterém je dle zákona nutno účetní
závěrku nejpozději tímto orgánem schválit.
Další informace jsou uvedeny v komentáři účetní závěrky. Kromě údajů, které jsou popsány v komentáři účetní
závěrky, nenastaly žádné další významné skutečnosti.


37

Zpráva o vztazích
1. Úvod
Tuto zprávu o vztazích mezi ovládajícími osobami a osobou ovládanou a mezi ovládanou osobou a osobami
ovládanými stejnými ovládajícími osobami (dále jen „Propojené osoby“) za Účetní obdovypracoval statutární
orgán Fondu v souladu s ust. § 82 ZOK.
2. Struktura vztahů mezi propojenými osobami
Ovládaná osoba
Název:
Obchodní firma: INFOND investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.

Sídlo:
Ulice: Novolíšeňská 18
Obec: Brno
PSČ: 628 00
IČO: 242 07 543
zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 6691.

Ovládající osoba
Jméno: Ing. Pavel Košťál

Bydliště:
Ulice: Klobouček 713/61
Obec: Brno
PSČ: 641 00
Dat. nar.: 5. 5. 1965
(dále jen „ovládající osoba“)
Výše uvedená osoba byla po celé Účetní období ovládající osobou, která vykonávala přímý rozhodující vliv na
řízení ovládané osoby, jakožto její akcionář, když podíl 9.500.000, - činil 95 % zapisovaného základního kapitálu
a hlasovacích práv ovládané osoby.

Další osoby ovládané stejnými ovládajícími osobami
Název společnosti
IČO
Sídlo
ELTRIS, s.r.o.
253 26 546
Novolíšeňská 2678/18, Brno, PSČ 628 00
Eltris Energy s.r.o.
239 60 639
Botanická 598/72, Brno, PSČ 602 00
InfoNet a.s.
607 19 150
Novolíšeňská 2678/18, Brno, PSČ 628 00
SAFEBOXES s.r.o.
089 10 502
Novolíšeňská 2678/18, Brno, PSČ 628 00
Fond
INFOND investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. IČO: 242 07 543 se sídlem
Novolíšeňská 2678/18, Líšeň, 628 00 Brno obchodní společnost zapsaná v obchodním rejstříku
vedeném Krajským soudem v Brně pod sp. zn. B 6691
Účetní období
Období od 1. 1. 2025 do 31. 12. 2025


38

3. Úloha ovládané osoby v rámci podnikatelského seskupení
Ovládaná osoba je jednou z dceřiných obchodních společností ovládající osoby, která se zaměřuje především
na pronájem nemovitostí. Ovládaná osoba spravuje svůj vlastní majetek, mj. za pomoci některých dalších osob
ovládaných stejnou ovládající osobou.
4. Způsob a prostředky ovládá
Ovládající osoba užívá standardní způsoby a prostředky ovládání, tj. ovládání skrze majetkový podíl na ovládané
osobě, čímž přímo uplatňuje rozhodující vliv na ovládanou osobu.
5. Přehled jednání učiněných v účetním období na popud nebo v zájmu ostatních
propojených osob
V Účetním období nebylo učiněno žádné jednání na popud nebo v zájmu ovládající osoby nebo ovládaných
osob, které by se týkalo majetku, který přesahuje 10 % vlastního kapitálu ovládané osoby zjištěného podle
poslední účetní závěrky.
6. Přehled vzájemných smluv mezi propojenými osobami
V Účetním období byly mezi ovládající osobou a osobou ovládanou, případně mezi osobou ovládanou a osobou
ovládanou stejnou ovládající osobou uzavřeny následující smlouvy:
Smlouvy mezi ovládanou osobou a ovládající osobou:
V Účetním období nebyla mezi Ing. Pavlem Koštálem a Fodem uzavřena žádná nová smlouva.
Smlouvy mezi ovládanou osobou a ostatními Propojenými osobami
Smlouvy uzavřené v Účetním obdo:
Během sledovaného období byl uzavřen Dodatek č. 2 ke Smlouvě o úvěru se společností ELTRIS, s.r.o.,
ve kterém došlo k prodloužení doby splatnosti úvěru na 31.12.2027. Zůstatek úvěru ke konci
sledovaného období v reálné hodnotě činil 2 427 tis. Kč včetně naběhlých úroků.
Během sledovaného období byly uzavřeny 4 dodatky ke Smlouvě o úvěru se společností InfoNet a.s.
Dodatkem č. 1 byla zrušena povinnost hradit úroky pravidelně k poslednímu dni příslušného
kalendářního čtvrtletí. Dodatkem č. 2 byla prodloužena doba čerpání do 31.12.2027. Dodatkem č. 3
byla navýšena maximální výše úvěru na 500 000 tis. Kč. Dodatkem č. 4 bylo sjednáno, že úroky budou
od 1.1.2026 čtvrtletně kapitalizovány, přičemž při první kapitalizaci dne 31.3.2026 bude k jistině
připočten veškerý dosud naběhlý úrok. Kapitalizované úroky se stávají součástí jistiny a jsou dále
úročeny sjednanou úrokovou sazbou. Zůstatek úvěru ke konci sledovaného období v reálné hodnotě
činil 408 896 tis. Kč včetně naběhlých úroků.
InfoNet a.s. - v daném období proběhly běžné obchodní případy. Proběhla fakturace za poskytování
telekomunikačních služeb (ovládaná osoba byla příjemcem služeb) a za nájemné v kancelářských
prostorách Cerit Science Park II a Cerit Science Park III (ovládaná osoba byla poskytovatelem služeb).
ELTRIS, s.r.o. - v daném období proběhla standardní fakturace za služby z titulu správy nemovitostí
(ovládaná osoba byla příjemcem služeb).
GARNI SERVIS s.r.o. postoupené 3 zápůjčky ze dne 2.9.2024 (ovládaná osoba byla poskytovatelem
zápůjček) zanikly fúzí.
Office Center Purkyňova, a.s. postoupené 2 úvěry ze dne 21.5.2024 (ovládaná osoba byla
poskytovatelem úvěru) zanikly fúzí.
Během sledovaného období byla uzavřena Rámcová pachtovní smlouva se společností Eltris Energy
s.r.o., jejímž předmětem je provozování fotovoltaických elektráren (FVE), výrobu a obchodování
s elektrickou energií a provozování dobíjecích stanic. V návaznosti na uzavřenou pachtovní smlouvu


39

byl udělen Souhlas vlastníka energetického zařízení s jeho užíváním k výrobě elektřiny nájemcem
k vybudované FVE umístěné na budově Novolíšeňská 18.
Během sledovaného období byla se společností SAFEBOXES s.r.o. uzavřena Smlouva o převzetí závazku
k poskytnutí dobrovolného příplatku mimo základní kapitál formou peněžitého vkladu za účelem
posílení vlastního kapitálu. Ovládaná osoba poskytla příplatek ve výši 1 000 tis.
Během sledovaného období byl uzavřený Dodatek č. 2 ke Smlouvě o nájmu prostoru sloužícího
k podnikání se společností InfoNet a.s. na projekt Cerit Science Park II, kterým byla upravena pravidla
pro užívání a fakturaci parkovacích míst dle skutečné potřeby nájemce, včetně možnosti průběžné
změny jejich počtu, a současně bylo zpětně upraveno vyúčtování za rok 2024.
Smlouvy uzavřené v předešlých účetních obdobích
Smlouvy mezi ovládanou osobou a ovládající osobou:
Během předešlého období byl uzavřen Dodatek č. 1 k dohodě o vypořádání kupní ceny za nákup
obchodního podílu společnosti InfoTel, spol. s r.o. s panem Ing. Pavlem Košťálem, kdy se splatnost
prodloužila do 30. 9. 2032.
Smlouvy mezi ovládanou osobou a ostatními propojenými osobami:
Během minulého období byla uzavřena Smlouva o realizaci projektu CERIT SCIENCE PARK III se
společností InfoNet, a.s.
Během minulého období byla uzavřena Smlouva o úvěru se společností InfoNet, a.s., na projekt CERIT
SCIENCE PARK III, s možností čerpání úvěru do maximální výše 350 000 tis. Kč, s úrokem ve výši 3M
PRIBOR + 2,50% p.a., se splatností do 31.7.2045. Zůstatek úvěru ke konci minulého období v reálné
hodnotě byl ve výši 41 595 tis. Kč s naběhlými úroky.
Během minulého období byla postoupena Smlouva o postoupení pohledávek vůči společnosti Office
Center Purkyňova, a.s. Byly postoupeny 2 úvěry v celkové hodnotě 37 164 tis. Kč včetně naběhlých
úroků.
Během minulého období byla postoupena Smlouva o vypořádání a postoupení pohledávek vůči
společnosti GARNI SERVIS s.r.o. Byly postoupeny 3 zápůjčky v celkové hodnotě 13 054 tis. Kč včetně
naběhlých úroků.
Během minulého období byla postoupena Smlouva o postoupení pohledávky vůči společnosti
SAFEBOXES s.r.o. Byl postoupen úvěr v celkové hodnotě 1 133 tis. EUR s naběhlými úroky.
Během předešlého období byla uzavřena smlouva o úvěru se společností InfoNet, a.s., na základě,
které je poskytnuta půjčka k 31. 12. 2022 v reálné hodnotě 84 548 tis. Kč a maximální možný limit
půjčky je 280 mil. Kč se splatností do 31. 7. 2042. Ke smlouvě o úvěru bylo zřízeno zástavní právo
k pohledávkám. Smlouva o zřízení zástavního práva k pohledávkám byla sepsána dne 4.2.2022.
V předchozích obdobích byla uzavřena Smlouva o úvěru se společností ELTRIS, s.r.o., kdy Fond se
zavázal poskytnout úvěr až do výše 1 mil. Kč. Tento úvěr byl ve sledovaném období také splacen.
InfoNet a.s., Smlouva o realizaci projektu Cerit Science Park II, ze dne 26. 2. 2021. InfoNet provedl
výběrové řízení na generálního dodavatele stavby.
InfoNet a.s., Smlouva o pověření jiného výkonem jednotlivé činnosti, která zahrnovala
obhospodařování investičního fondu, ze dne 9. 3. 2016. InfoNet zajišťoval činnost compliance
prostřednictvím pověřeného pracovníka. Činnost byla bezúplatná.
ELTRIS, s.r.o. smlouva o úvěru ze dne 16. 8. 2019 (ovládaná osoba je poskytovatelem úvěru) úvěr
byl v roce 2020 uhrazen.
Brno Business Park, a.s. smlouva o úvěru ze dne 17. 1. 2019 (ovládaná osoba je poskytovatelem
úvěru) – smlouva zanikla fúzí.
Brno Business Park a.s. smlouva o úvěru ze dne 16. 7. 2019 a k ní uzavřený dodatek ze dne 7. 10.
2019, předmětem dodatku bylo navýšení úvěru (ovládaná osoba je poskytovatelem úvěru) – smlouva
zanikla fúzí.


40

InfoNet a.s., v minulých období proběhly běžné obchodní případy a proběhla fakturace za poskytování
telekomunikačních služeb (ovládaná osoba byla příjemcem služeb).
ELTRIS, s.r.o., v minulých období proběhla standardní fakturace za služby z titulu správy nemovitostí
(ovládaná osoba byla příjemcem služeb).
ELTRIS, s. r. o. - smlouva o úvěru, na základě, které byl poskytnut úvěrový rámec ve výši 1 mil. Kč. Fond
je věřitelem. (Úvěr byl v roce 2021 uhrazen).
Během předchozích období byl uzavřen Dodatek č. 1 a Dodatek č. 2 ke smlouvě o úvěru se společností
InfoNet, a.s., kde došlo k prodloužení doby čerpání úvěru do 31. 12. 2027 a možností splácet úvěr
spolu s úroky v eurech (EUR). Zůstatek úvěru ke konci minulého období byl ve výši 159 811 tis. Kč v
reálné hodnotě.
Během předchozích období byl uzavřen Dodatek č. 1 ke smlouvě o úvěru se společností ELTRIS, s.r.o.,
kde došlo k prodloužení doby čerpání úvěru do 31. 12. 2024 a splatnosti úvěru na 31. 12. 2025 a
zároveň byl navýšen limit úvěru na hodnotu 7 mil. Kč. Zůstatek úvěru ke konci minulého období v
reálné hodnotě je ve výši 5 406 tis. Kč
Během předchozích období byla uzavřena Smlouva o pověření jiného výkonem jednotlivé činnosti
zahrnující administraci investičního fondu se společností ELTRIS, s.r.o. s účinností od 1. 10.2023 na
dobu neurčitou s měsíční úplatou ve výši 110 tis. Kč.
Během předchozích období byla uzavřena Smlouva o pověření jiného poskytováním podpory při
výkonu jednotlivé činnosti, kterou zahrnuje obhospodařování investičního fondu se společností ELTRIS,
s.r.o. s účinností od 14. 9. 2023 na dobu neurčitou.
Během předchozích období byla uzavřena Smlouva o pověření jiného výkonem jednotlivé činnosti,
kterou zahrnuje obhospodařování investičního fondu se společností ELTRIS, s.r.o. s účinností od 1. 9.
2023 na dobu neurčitou.
Z žádné ze smluv uzavřených a platných mezi Propojenými osobami, jak jsou uvedeny výše, nevznikla ovládané
osobě žádná újma.
7. Posouzení toho, zda vznikla ovládané osobě újma a posouzení jejího vyrovnání
S ohledem na právní vztahy mezi ovládanou osobou a ostatními Propojenými osobami je zřejmé, že v sledku
smluv, jiných právních jednání či ostatních opatření uzavřených, učiněných či přijatých ovládanou osobou
v Účetním období v zájmu nebo na popud jednotlivých Propojených osob nevznikla Ovládané osobě žádná újma.
Z tohoto důvodu nedochází ani k posouzení jejího vyrovnání.
8. Zhodnocení výhod a nevýhod plynoucích ze vztahů mezi propojenými osobami
Ovládaná osoba nemá žádné výhody ani nevýhody, které by vyplývaly z výše uvedených vztahů mezi Propojenými
osobami. Vztahy jsou uzavřeny za stejných podmínek jako s jinými osobami, pro žádnou stranu neznamenají
neoprávněnou výhodu či nevýhodu a pro ovládanou osobu z těchto vztahů neplynou žádná rizika.
9. Prohlášení
Statutární orgán Fondu prohlašuje, že údaje uvedené v této zprávě jsou úplné, průkazné a správné.
V Brně dne 31.3.2025


INFOND investiční fond s proměnným základním
kapitálem, a.s.
Ing. Pavel Košťál,
předseda představenstva


41

Individuální účetní závěrka k 31. 12. 2025

INFOND investiční fond s proměnným základním kapitálem,
a. s.





42

Individuální účetní závěrka k 31. 12. 2025
Individuální účetní závěrka k
31. 12. 2025
Účetní jednotka:
INFOND investiční fond
s proměnným základním
kapitálem, a.s.
Sídlo: Novolíšeňská 2678/18,
Líšeň, 628 00 Brno
Předmět podnikání: činnost
investičního fondu
kvalifikovaných investorů
Okamžik sestavení účetní
závěrky: 8. 4. 2026
Výkaz o finanční situaci k 31. 12. 2025
Aktiva
tis. Kč
Poznámka
31. 12. 2025
31. 12. 2024*
Dlouhodobá aktiva

4 867 615
4 853 722
Investiční majetek
15
4 241 682
4 155 414
Investice do společností
16
3 560
8 042
Pohledávky z obchodních vztahů a ostatní aktiva
18
622 373
690 266
Krátkodobá aktiva

860 055
684 093
Krátkodobé poskytnuté půjčky
17
563 435
204 885
Daňové pohledávky

0
3
Pohledávky z obchodních vztahů a ostatní aktiva
18
155 857
143 778
Peněžní prostředky a peněžní ekvivalenty
19
140 763
335 427
Aktiva celkem

5 727 670
5 537 815

Vlastní kapitál a závazky

tis. Kč
Poznámka
31. 12. 2025
31. 12. 2024*
Vlastní kapitál



Základní kapitál
20
10 000
10 000
Výsledek hospodaření běžného období

347
512
Nerozdělený zisk nebo neuhrazená ztráta z předchozích
období

1 808
1 296
Vlastní kapitál celkem

12 155
11 808
Dlouhodobé půjčky a úvěry
21
933 194
810 868
Ostatní dlouhodobé závazky
23
24 802
30 490
Odložený daňový závazek
22
75 762
97 504
Dlouhodobé závazky

1 033 758
938 862
Krátkodobé půjčky a úvěry
21
72 153
71 627


43

* Hodnoty k 31. prosinci 2024 obsahují dopad fúze (vis kapitola 5). Hodnoty čistých aktiv na jednotlivé třídy investičních akcií A a B odpovídají
stavu k datu stanovení kurzu investních akcií tedy k 31.12.2024.
Výkaz úplného výsledku hospodaření za rok končící 31. 12. 2025
tis. Kč

Poznámka
Za rok od 1. ledna 2025
do 31. prosince 2025
Za rok od 1. ledna 2024
do 31. prosince 2024
Výnosy z investičního majetku
6
356 675
-27 295
Výnosy/ztráta z poskytnutých půjček
7
-64 121
81 889
Výnosy z podí
8
-42 050
54 968
Správní náklady
9
-144 158
-113 655
Čistý provozní výsledek hospodaření

106 346
-4 093
Ostatní provozní výnosy
10
309
322
Ostatní provozní náklady
11
-6 513
-10 039
Provozní výsledek hospodaření

100 142
-13 810
Finanční výnosy
12
42 681
41 195
Finanční náklady
13
-35 686
-73 326
Finanční výsledek hospodaření

6 995
-32 131




Zisk/ztráta z pokračující činnosti před zdaněním

107 137
-45 941
Daň z příjmu – splatná
14
-10 893
-7 746
Daň z příjmu – odložená
14
21 743
12 444
Zisk z pokračující činnosti po zdanění

117 987
-41 243
Zisk z pokračující činnosti připadající na držitele investičních
akcií po zdanění

117 640
-41 755
Zisk z pokračující činnosti připadající na držitele
zakladatelských akcií po zdanění

347
512
Ostatní úplný výsledek hospodaření

-
-
Celkový úplný výsledek hospodaření

117 987
-41 243
Zisk na držitele investičních akcií třídy A (tis. Kč)

116 420
-41 338
Zisk na držitele investičních akcií třídy B (tis. Kč)

1 220
-417
Zisk připadající na 1 ks investiční akcie třídy A (Kč)

122 547
-43 514
Zisk připadající na 1 ks investiční akcie třídy B (Kč)

41
-14


Daňové závazky
22
4 885
4 925
Závazky z obchodních vztahů a ostatní pasiva
23
647 925
709 648
Krátkodobé závazky

724 963
786 200
Čistá aktiva připadající k investičním akciím

3 956 794
3 800 945
Vlastní kapitál a závazky celkem

5 727 670
5 537 815
Hodnota Čistých aktiv na jednu investiční akcii třídy A (v Kč)

4 121 837,1556
3 981 032,1051
Hodnota Čistých aktiv na jednu investiční akcii třídy B (v Kč)

1 368,2876
1 272,7073


44

Přehled o změnách vlastního kapitálu za období od 1. 1. 2025 do 31. 12. 2025
tis. Kč
Základní kapitál
Výsledek hospodaření
běžného období
Nerozdělený zisk nebo
neuhrazená ztráta z
předchozích období
Vlastní kapitál
celkem
Zůstatek k 1. 1. 2024
10 000
512
1 296
11 808
Převody ve vlastním kapitálu
-
-512
512
-
Zisk/ztráta za období
-
347
-
347
Zůstatek k 31. 12. 2024
10 000
347
1 808
12 155

Přehled o změnách vlastního kapitálu za období od 1. 1. 2024 do 31. 12. 2024
tis. Kč
Základní kapitál
Výsledek hospodaře
běžného období
Nerozdělený zisk nebo
neuhrazená ztráta z
předchozích období
Vlastní kapitál
celkem
Zůstatek k 1. 1. 2024
10 000
691
605
11 296
Převody ve vlastním kapitálu
-
-691
691
-
Zisk/ztráta za období
-
512
-
512
Zůstatek k 31. 12. 2024
10 000
512
1 296
11 808

Přehled o změnách čistých aktiv připadajících k investičním akciím za období od 1. 1. 2025 do 31.12.2025
tis. Kč
Čistá aktiva připadající k investičním akciím
Zůstatek k 1. 1. 2025
3 820 162
Vliv fúze k 1. 1. 2025
18 992
Zisk/ztráta za období
117 640
Zůstatek k 31. 12. 2025
3 956 794

Přehled o změnách čistých aktiv připadajících k investičním akciím za období od 1. 1. 2024 do 31.12.2024
tis. Kč
Čistá aktiva připadající k investičním akciím
Zůstatek k 1. 1. 2024
3 861 917
Zisk/ztráta za období
-41 755
Zůstatek k 31. 12. 2024
3 820 162

Výkaz o peněžních tocích za rok 2025
tis. Kč
Poznámka

2025
2024
Zisk z pokračující činnosti před zdaněním


107 139
-45 941
Úpravy o nepeněžní operace




Změna reálné hodnoty – přecenění investičního majetku
15

61 717
366 140
Změna reálné hodnoty – přecenění majetkových účastí
16

-2 226
-44 276
Změna reálné hodnoty – přecenění poskytnutých úvěrů
17

83 423
-69 263
Změna reálné hodnoty – přecenění přijatých úvěrů
21

-7 958
-23 379
Tvorba / rozpouštění znehodnocení


-256
-293


45

Provozní činnost




Změna stavu investičního majetku
15

-147 985
-470 521
Změna stavu majetkových účastí
16

6 708
-213 465
Změna stavu krátkodobých a dlouhodobých poskytnutých půjček
17

-441 972
- 6 318
Změna stavu dlouhodobých ostatních aktiv
18

67 892
653
Změna stavu ostatních krátkodobých finančních instrumentů


0
449 919
Změna stavu krátkodobých ostatních aktiv
18

-11 824
29 162
Změna stavu krátkodobých závazků z obchodních vztahů a ostatních pasiv


-87 175
-59 557
Změna stavu ostatních závazků
22, 23

25 452
-6 265
Zaplacená daň z příjmů
14

-10 930
-5 510
Peněžní tok generovaný z (použitý v) provozní činnosti


-357 995
-98 914
Finanční činnost




Zisk z pokračujících činností po zdanění

38 209
18 992
Změna stavu dlouhodobých a krátkodobých finančních závazků
21,23

125 122
1 020
Peněžní tok generovaný z (použitý v) finanční činnosti


163 331
1 020
Oprava loňského roku


-
-
Čisté zvýšení/snížení peněz a peněžních ekvivalentů


-194 664
-97 894
Peníze a peněžní ekvivalenty k 1.1.
19

335 427*
431 355
Peníze a peněžní ekvivalenty k 31.12.
19

140 763
333 461
*počáteční stav položky peněžních ekvivalentů upraven, aby odpovídal stavu po fúzi k 1.1.2025



46

Komentář účetní závěrky k 31.12.2025
Pro účely výroční finanční zprávy mají níže uvedené pojmy následující význam:
Pro účely výroční finanč zprávy mají níže uvedené právní předpisy následující význam:
AMISTA IS
AMISTA investiční společnost, a.s., IČO: 274 37 558, se sídlem Sokolovská 700/113a,
Karlín, PSČ 186 00 Praha 8
ČNB
Česká národní banka
Den ocenění
Poslední den Účetního období
Fond
INFOND investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. IČO: 242 07 543 se sídlem
Novolíšeňská 2678/18, Líšeň, 628 00 Brno obchodní společnost zapsaná v obchodním
rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně pod sp. zn. B 6691
Účetní období
Období od 1. 1. 2025 do 31. 12. 2025
Dohoda FATCA
Dohoda mezi Českou republikou a Spojenými státy americkými o zlepšení dodržování
daňových předpisů v mezinárodním měřítku a s ohledem na právní předpisy Spojených
států amerických o informacích a jejich oznamování obecně známá jako Foreign Account
Tax Compliance Act, vyhlášená pod č. 72/2014 Sb.m.s.
Zákon o auditorech
Zákon č. 93/2009 Sb., o auditorech a o změně některých zákonů (zákon o auditorech), ve
znění pozdějších předpisů
Zákon o daních z příjmů
Zákon č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů
Zákon o účetnictví
Zákon č. 563/1991 Sb., o účetnictví, ve znění pozdějších předpisů
ZISIF
Zákon č. 240/2013 Sb., o investičních společnostech a investičních fondech, ve znění
pozdějších předpisů
ZMSSD
Zákon č. 164/2013 Sb., o mezinárodní spolupráci při správě daní a o změně dalších
souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů
ZOK
Zákon č. 90/2012 Sb., o obchodních společnostech a družstvech (zákon o obchodních
korporacích), ve znění pozdějších předpisů
ZPKT
Zákon č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu, ve znění pozdějších předpisů
Vyhláška TRP
Vyhláška č. 234/2009 Sb., o ochraně proti zneužívání trhu a transparenci


47

1. Všeobecné informace
Vznik a charakteristika fondu
Fond byl založen zakladatelskou listinou ze dne 14. července 2011 a vznikl zápisem do obchodního rejstříku
vedeného u Městského soudu v Praze, oddíl B, vložka 17841, dne 17. ledna 2012. V důsledku změny sídla Fondu
za dobu sexistence je Fond nyní zapsaný v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B,
vložka 6691. Povolení k činnosti investičního fondu obdržel Fond od České národbanky rozhodnutím ze dne
10. ledna 2012, které nabylo právní moci dne 11. ledna 2012.
Rozhodnutím valné hromady Fondu ze dne 19. srpna 2015 došlo k přeměně právní struktury Fondu na akciovou
společnost s proměnným základním kapitálem a změně druhu akcií z kmenových na zakladatelské a investiční.
Změna těchto skutečností byla zapsána do obchodního rejstříku dne 20. srpna 2015.
Fond je samosprávným investičním fondem, který je na základě povolení k činnosti samosprávného investičního
fondu uděleného Českou národní bankou oprávněn se obhospodařovat. Fond je tak ve smyslu § 8 ZISIF
obhospodařovatelem Fondu.
V průběhu účetního období vykonával obhospodařovatel ve vztahu k Fondu běžné činnosti dle statutu Fondu a v
souladu s ním.
Předmět podnikání investičního fondu je:
Činnost investičního fondu kvalifikovaných investorů ve smyslu zákona č. 240/2013 Sb., o investičních
společnostech a investičních fondech.
Obchodní firma a sídlo
INFOND investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.
Novolíšeňská 2678/18
628 00 Brno
Česká republika
Identifikační číslo
242 07 543
Základní kapitál
Základní kapitál fondu ve výši 10 000 000 je tvořen 1 000 Ks kusových akcií na jméno v listin podobě.
Investiční akcie jsou vydávány jako zaknihované kusové akcie znějící na jméno akcionáře. Základní kapitál je k 31.
prosinci 2025 splacen v plné výši.

Statutární orgán představenstvo k 31. prosinci 2025
předseda představenstva:
Ing. Pavel Košťál
Den vzniku funkce: 22. května 2023 od 29. 5 2023

členové představenstva:
Bc. Veronika Kulhánko od 26. 9. 2023
Den vzniku členství: 13. září 2023

Filip Sehnal od 26. 9. 2023
Den vzniku členství: 13. září 2023





48

Kontrolní orgán dozorčí rada k 31. prosinci 2025
předseda dozorčí rady:
Ing. Jana Majnušová od 29. 5. 2023
Den vzniku členství: 22. května 2023

členové dozorčí rady:
Jan Kulhánek od 29. 5. 2023
Den vzniku členství: 22. května 2023

Pavel Rusler od 10. 8. 2023
Den vzniku členství: 10. srpna 2023

Ultimátní vlastník fondu
Ing. Pavel Košťál (95%)
Bc. Veronika Kulhánková (5%)

Údaje o obhospodařovateli, administrátorovi a depozitáři
Fond je samosprávným investičním fondem, který je na základě povolení k činnosti samosprávného investičního
fondu uděleného Českou národní bankou oprávněn se obhospodařovat. Fond je tak ve smyslu § 8 ZISIF
obhospodařovatelem Fondu. V průběhu účetního období vykonával obhospodařovatel ve vztahu k Fondu běžné
činnosti dle statutu Fondu a v souladu s ním.
V účetním období administrovala Fond tato investiční společnost:
Společnost AMISTA investiční společnost, a.s.
IČO 274 37 558
se sídlem Sokolovská 700/113a, Praha, PSČ 186 00

V rozhodném období byla depozitářem Fondu tato společnost:
Společnost Československá obchodní banka, a.s.
IČO 000 01 350
se sídlem Radlická 333/150, Praha 5, 150 57
zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl BXXXVI, vložka 46.
2. Účetní postupy
Účetní závěrka Fondu byla připravena v souladu s následujícími důležitými účetními metodami:
A. Východiska sestavování účetní závěrky
Účetní závěka Fondu za obdo do 31. prosince 2025 byla sestavena v souladu s Mezinárodními
standardy účetního výkaznictví („IFRS“) ve znění přijatém Evropskou unií na základě nařízení (ES) č.
1606/2002, o uplatňování mezinárodních účetních standardů.
Účetní závěrka Fondu je sestavena za účetní obdood 1. ledna 2025 do 31. prosince 2025. Komparativní
období je od 1. ledna 2024 do 31. prosince 2024.
Tato účetní závěrka je v souladu s příslušnými ustanoveními IFRS 10 nekonsolidovaná, protože je
investiční jednotkou, která je v minulém i současném účetním období povinna oceňovat echny své
dceřiné společnosti reálnou hodnotou.
K 1. lednu 2025 účetní jednotka aplikovala všechny mezinárodúčetní standardy vydané pro období
začínající po 1. lednu 2025.


49

Účetní závěrka je schválena představenstvem k datu podpisu předsedy představenstva.
Účetní závěrka byla zpracována na principech časového rozlišení nákladů a výnosů tzn., že transakce a další
skutečnosti byly vykázány v účetní závěrce v období, ke kterému se věcně a časově vztahují.
B. Předpoklad nepřetržitého trvání účetní jednotky
Individuální účetní závěrka vychází z předpokladu, že Fond bude schopen pokračovat ve své činnosti.
Toto přesvědčení představenstva Fondu se opírá o širokou škálu informací, které se týkají stávajících i budoucích
podmínek včetně prognóz souvisejících se ziskovostí, s peněžními toky a kapitálovými zdroji.
C. Okamžik uskutečnění účetního případu
V závislosti na typu transakce je okamžikem uskutečnění účetního případu zejména den platy nebo převzetí
oběživa, den nákupu nebo prodeje valut, deviz, popř. cenných papírů, den provedení platby, den zúčtování
příkazů Fondu, den připsání (valuty) prostředků podle pisu z účtu, den sjednání a den vypořádání obchodu s
cennými papíry, devizami, opcemi, popř. jinými deriváty.
Finanční aktiva a závazky se zachytí v okamžiku, kdy se Fond stane smluvním partnerem operace, resp. v
okamžiku, kdy Fond převezme kontrolu nad aktivem a je pravděpodobný budoucí prospěch z tohoto aktiva a v
okamžiku, kdy Fondu vznikne povinnost ze závazku a je očekáván odliv ekonomického prospěchu.
Finanční aktivum nebo jeho část Fond odúčtuje z rozvahy v případě, že ztratí kontrolu nad smluvními právy k
tomuto finančnímu aktivu nebo jeho části. Fond tuto kontrolu ztratí, jestliže uplatní práva na výhody definované
smlouvou, tato práva zaniknou nebo se těchto práv vzdá.
Finanční závazek nebo jeho část Fond odúčtuje z rozvahy v případě, že je povinnost definovaná smlouvou
splněna, zrušena nebo skončí její platnost. Rozdíl mezi hodnotou závazku v účetnictví, resp. jeho části, který zanikl
nebo byl převeden na jiný subjekt, a mezi částkou za tento závazek uhrazenou se zúčtuje do nákladů nebo výnosů.
D. Investiční majetek – klasifikace a ocenění
Položka „Investiční majetek“ obsahuje nemovitosti drženy za účelem investice a nemovitosti ve výstavbě, které
nejsou drženy ani za účelem užití pro vlastní potřeby ani za účelem prodeje v rámci běžného obchodního styku,
ale za účelem generování výnosů z pronájmu nebo zvýšení hodnoty majetku.
Veškerý investiční majetek je oceněn na základě modelu reálné hodnoty stanovené jako jedna z možností podle
IAS 40. Na základě tohoto modelu je investiční majetek oceněn v reálné hodnotě platné k rozvahovému dni.
Rozdíly vzniklé v porovnání s aktuální účethodnotou před přeceněním (reálná hodnota předchozího období
plus následné/dodatečné pořízení nemovitosti) jsou uvedeny ve výkaze souhrnného výsledku hospodaření jako
"Přecenění investičního majetku".
E. Finanční nástroje a jejich oceňování
Od 1. ledna 2018 účetní jednotka přijala mezinárodní účetní standard IFRS 9. Vzhledem k tomu, že účetní
jednotka v souladu se svými interními předpisy a statutem sleduje výkonnost a řídí investiční fond na bázi reálné
hodnoty, nedošlo aplikaci IFRS 9 ke změně klasifikace a ocenění finančních nástrojů, které jsou od 1. ledna 2018
dle IFRS 9 klasifikovány jako finanční nástroje oceňované reálnou hodnotou do výsledku hospodaření.
Vyhodnocení obchodního modelu
Obchodní model účetní jednotky je stanoven na úrovni, která odráží způsob společného řízení skupin finančních
aktiv za účelem dosažení určitého obchodního cíle. Tato podmínka tudíž nepředstavuje přístup ke klasifikaci
podle nástrojů jednotlivě, ale je stanovena na vyšší úrovni agregace. Účetní jednotka bere do úvahy všechny
relevantní informace a důkazy, které jsou k dispozici k datu posuzování. Tyto relevantní informace a důkazy
zahrnují mimo jiné následující:
stanovené metody a cíle pro portfolio a přístup k těmto metodám v praxi. Tj. zejména zda strategie účetní
jednotky se zaměřuje na výnos ze smluvního úroku, udržování profilu úrokové sazby, shodu durace finančních
aktiv s durací závazků, které slouží jako zdroj financování těchto finančních aktiv nebo realizaci peněžních toků
prodejem aktiv;


50

jak je hodnocena výkonnost obchodního modelu a finančních aktiv držených v rámci tohoto obchodního modelu
a jak je daná výkonnost předkládána klíčovému vedení účetní jednotky;
rizika, která ovlivňují výkonnost obchodního modelu a finančních aktiv držených v rámci tohoto obchodního
modelu a zejména způsob, jakým jsou tato rizika řízena;
jak jsou odměňováni manažeři a vedoucí účetní jednotky, např. zda odměny jsou založeny na reálné hodnotě
řízených aktiv nebo na inkasovaných smluvních peněžních tocích;
četnost, objem a načasování prodejů v předchozích období, důvody pro dané prodeje a jejich očekávání v
budoucnu. Nicméně informace o prodejích nejsou vyhodnocovány izolovaně, ale jako součást celkového
vyhodnocení, jak cíle stanovené účetní jednotkou pro řízení finančních aktiv jsou dosahovány a jak peněžní toky
jsou realizovány.
i. Pohledávky z obchodních vztahů a ostatní pohledávky
Pohledávky z obchodních vztahů za poskytnuté služby a ostatní pohledávky a jsou oceněny prvotně v nominální
hodnotě a následně v amortizované hodnotě za použití metody efektivní úrokové míry upravené o snížení
hodnoty. U Pohledávek se splatností do jednoho roku je jejich zůstatková cena považována za srovnatelnou s
reálnou hodnotou.
ii. Ostatní investice a pohledávky
Fond může též investovat do pohledávek za vlastněnými majetkovými účastmi a poskytovat těmto majetkovým
účastem úvěry. Tyto úvěry jsou oceňovány reálnou hodnotou do výkazu zisku nebo ztráty. Fond nepoužívá model
pro výpočet ECL.
iii. Investice do majetkových účastí
Jedním z investičních aktiv Fondu jsou majetkové účasti. Tyto majetkové účasti jsou pořizovány za účelem
maximalizace dividendového výnosu pro Fond a maximalizace růstu hodnoty majetkových účastí pro Fond. Tyto
majetkové účasti jsou oceňovány zpravidla na základě znaleckých posudků, protože jejich tržní hodnota není jinak
objektivně zjistitelná. V případě nově založených společností může Administrátor zvolit jinou formu ocenění
zejména za situace, kdy společnost dosud nevyvíjí žádnou významnou činnost. Změny reálné hodnoty jsou
účtovány do výkazu zisku a ztráty.
iv. Peníze a peněžní ekvivalenty
Za peněžní ekvivalenty se v rámci Fondu považuje pokladní hotovost a vklady u bank splatné na požádání,
pokladniční poukázky a státní dluhopisy se zbytkovou splatností do 3 měsíců. Pokladní hotovost a vklady na
požádání jsou oceňovány nominální hodnotou, což zároveň představuje reálnou hodnotu. Pokladniční poukázky
a státní dluhopisy jsou oceňovány reálnou hodnotou proti nákladům a výnosům.
v. Úročené závazky
Všechny půjčky a dluhopisy jsou prvotně vykázány v reálné hodnotě snížené o přímo přiřaditelné transakční
náklady. Po prvotním vykázání je způsob stanovení reálné hodnoty stanoven administrátorem Fondu.
vi. Ostatní finanční závazky
Ostatní finanční závazky, jako závazky vůči obchodním věřitelům, jsou přiřazeny do kategorie ,,finanční závazky
v amortizované hodnotě" (FL.AC) a po obdržení oceněny v reálné hodnotě, a následně ostatní dlouhodobé
finanční závazky jsou vykazovány v reálné hodnodle posudků. Způsob ocenění je stanoven administrátorem
Fondu. Krátkodobé závazky jsou vykazovány v jejich nominální hodnotě, která je považována za hodnotu reálnou.
vii. Finanční deriváty
Fond má možnost využít finanční deriváty za účelem ekonomického zajištění se proti rizikům. Mezi tyto možnosti
patří zejména uzavření dohody o půjčce s variabilní úrokovou mírou, aby pak mohla s věřitelem uzavřít swap s
fixní úrokovou mírou. V tomto případě by Fond považovala swap jako vnořený derivát, který představuje jeden
celek s podkladovým finančním nástrojem. Z tohoto důvodu by Fond neúčtovala o swapu odděleně od související
půjčky.


51

viii. Zápočet finančních aktiv a závazků
Finanční aktiva a finanční závazky se vzájemně započítávají a ve výkazu o finanční situaci se vykazují v čisté částce
pouze v případě, že Fond má v současnosti právně vymahatelný nárok zaúčtované částky započítat a má v úmyslu
vypořádat příslušné aktivum a příslušný závazek v čisté výši nebo realizovat příslušné aktivum a zároveň
vypořádat příslušný závazek.
F. Určení reálné hodnoty
Příslušná reálná hodnota investičního majetku je stanovena, pokud není hodnota označena ve vazbě na dohodu
o koupi dle závazných kupních smluv. Fond využívá hodnotící metodu založenou na přístupu kapitalizovaného
příjmu a využívá současných tržních příjmů z nájmu a výnosy získané přímou nebo nepřímou metodou srovnání
s prodejem obdobných nemovitostí na trhu pro výpočet (úroveň 3 hierarchie reálné hodnoty). Ocenění je
provedeno pomocí expertního odhadu, který je vyhotoven znalcem v oboru. Popis jednotlivých úrovní hierarchií
reálných hodnot a jejich aplikace na závěrku Fondu je obsažen v kapitole 28 níže.
G. Daň z příjmu
Splatné daňové pohledávky a závazky za běžné období a za minulá období se oceňují v částce, která bude dle
očekávání získána nebo zaplacena finančnímu úřadu. Při výpočtu daňových závazků a pohledávek se použijí
daňové sazby a daňové zákony platné k rozvahovému dni.
H. Daň z přidané hodnoty
Fond je registrovaným plátcem daně z přidané hodnoty (dále jen „DPH“).
I. Odložená daň
Odložená daň se vypočte ze všech přechodných rozdílů mezi daňovým základem aktiv a pasiv a jejich účetní
hodnotou k rozvahovému dni. Odložené daňové závazky se vykazuz titulu všech zdanitelných přechodných
rozdílů. Odložená daňová aktiva se vykazují z titulu všech daňově odčitatelných přechodných rozdílů a
nevyužitých daňových ztrát v případě, že je pravděpodobné, že bude k dispozici dostatečný zdanitelný zisk k
tomu, aby odčitatelné přechodné rozdíly a nevyužité daňové ztráty převedené z minulých let mohly být využity.
Výše odložené daňové pohledávky převáděné do dalších období se vždy znovu posoudí k rozvahovému dni a sníží,
pokud již není pravděpodobné, že bude k dispozici dostatečný zdanitelný zisk k realizaci dané odložené daňové
pohledávky nebo její části. Nevykázaná odložená daňová pohledávka se přecení vždy k rozvahovému dni a
zaúčtuje, pokud je pravděpodobné, že budoucí zdanitelný příjem umožní realizaci da odložené daňové
pohledávky.
Odložené daňové pohledávky a závazky se vypočtou na základě daňové sazby, která bude platná v období
realizace daňové pohledávky nebo vyrovnání daňového závazku, s použitím daňových sazeb (a daňových zákonů)
uzákoněných nebo vyhlášených k rozvahovému dni.
Odložené daňové pohledávky a závazky se vzájemně započtou, pokud existuje zákonné právo na jejich zápočet a
vztahují se ke stejnému správci daně.
J. Tvorba rezerv
Rezervy jsou zaznamenány, pokud Fond současný závazek, který je výsledkem minulých událostí a pokud je
pravděpodobné, že k vyrovnání takového závazku bude nezbytný odtok prostředků představujících ekonomický
prospěch a může být proveden spolehlivý odhad částky závazku.
Rezervy jsou oceněny ve výši součashodnoty výdajů, které budou nezbytné pro vypořádání závazku. Sazba
použitá pro diskontování je taková sazba před zdaněním, která odráží současné tržní posouzení časové hodnoty
peněz a konkrétní rizika daného závazku. Růst rezervy plynutím času je pak účtován jako úrokový náklad.
K. Vydané akcie
Zakladatelské akcie fondu jsou vykazovány v rámci vlastního kapitálu, jelikož splňudefinici kapitálového nástroje
dle IAS 32 odstavce 11.
Vydané investiční akcie Fondu představují tzv. „nástroje s prodejní opcí“. Nástroj s prodejní opcí je takový finanční
nástroj, který zahrnuje smluvní závazek emitenta zpětně odkoupit či umořit tento nástroj za hotovost nebo jiné
finanční aktivum při uplatnění prodejní opce. Odchylně od definice finančního závazku je nástroj, který zahrnuje


52

takovýto závazek, klasifikován jako kapitálový nástroj, pokud všechny znaky uvedené v IAS 32 odst. 16A a
16B, jde například o následující charakteristiky:
Dodává držiteli právo na poměrný podíl čistých aktiv účetní jednotky v případě, že dojde k likvidaci
účetní jednotky;
Nástroj je zařazen do třídy nástrojů, která je podřízená všem ostatním třídám nástrojů;
Všechny finanční nástroje ve třídě, která je podřízená všem ostatním třídám nástrojů, mají stejné
znaky;
Kromě smluvního závazku, podle nějž musí emitent zpětně odkoupit či umořit nástroj za hotovost
nebo jiné finanční aktivum, nezahrnuje tento nástroj žádný smluvní závazek dodat hotovost nebo jiné
finanční aktivum jiné účetní jednotce za podmínek, které jsou pro účetní jednotku potenciálně
nevýhodné, a není smlouvou, která bude nebo může být vypořádána vlastními kapitálovými nástroji
účetní jednotky;
Celkové očekávané peněžní toky přiřaditelné nástroji během celé doby jeho použitelnosti vycházejí do
velké míry ze zisku nebo ztráty, změny ve vykázaných čistých aktivech nebo změny v reálné hodnotě
vykázaných a nevykázaných čistých aktiv účetní jednotky během celé doby použitelnosti nástroje atd.
Vydané investiční akcie Fondu splňují definici finančního závazku dle IAS 32, ale nesplňují podmínky uvedené v
IAS 32 odst. 16A a 16B. Tyto nástroje jsou tedy klasifikovány jako finanční vazek a jsou vykazovány v položce
„Čistá aktiva připadající k investičním akciím“.
L. Rozpoznání výnosů
Výnosy z pronájmu jsou vykázány lineárně po dobu pronájmu, ledaže by existovala jiná vhodnější metoda
vzhledem k okolnostem. Smluvní pobídky, jako jsou jednorázové poplatky, nejsou aplikovány. Ostatní smluvní
pobídky jako je rent-free nebo snížené nájemné po určité období jsou aplikovány pro některé nájemníky v
souladu s nájemními smlouvami a jsou uznány na efektivní bázi.
M. Výnosové a nákladové úroky
Výnosové a nákladové úroky ze všech úročených nástrojů jsou vykazovány na akruálním principu s využitím
efektivní úrokosazby. Výnosoúroky zahrnují zejména přijaúroky z poskytnutých krátkodobých úvěrů a
krátkodobých vkladů na peněžním trhu, dále časově rozlišené kupóny, naběhlý diskont a ážio ze všech nástrojů s
pevným výnosem.
N. Výnosy z dividend
Výnos z dividend se zaúčtuje, jakmile vznikne nárok na příjem dividend. Součástéto položky jsou dividendy z
akcií a dalších majetkových cenných papírů ze všech portfolií, které jsou zařazeny jako finanční aktiva v reálné
hodnotě do zisku nebo ztráty.
O. Výkaz o peněžních tocích
Výkazy o peněžních tocích uvádí změny v peněžních prostředcích a peněžních ekvivalentech z provozní a finanční
činnosti. Peněžní toky z provozní činnosti jsou vykázány za použití nepřímé metody. Čistý zisk před zdaněním je
proto upraven o nepeněžní operace, jako jsou zisky a ztráty z přecenění, změny opravných položek a rezerv a
také o změny stavu pohledávek a závazků. Dále jsou z to položky eliminovány všechny výnosy a náklady z
finanční činnosti.
Peněžní toky z finanční činnosti jsou vykázány za použití nepřímé metody. Fond alokuje jednotlivé peněžní toky
do provozní a finanční činnosti na základě podnikatelského modelu Fondu.
P. Vykazování podle segmentů
Vzhledem k zaměření investiční politiky, kdy Fond investuje zejména do nemovitostního portfolia na území Čes
republiky (dlouhodobé i krátkodobé investice), Fond nerozlišuje provozní segmenty i proto, že nepoužívá odlišné
provozní řízení a rozhodování založené na odlišném přístupu k investicím. Portfolio manažer Fondu přistupuje k
celému portfoliu aktuálních investic komplexně dle aktuálních příležitostí na trhu a jeho rozhodování o alokacích
investic je řízeno investičním přístupem „zdola nahoru“ na základě jedné společné investiční strategie. Při tomto
přístupu jsou individuálně vyhodnocovány jednotlivé investice a kdykoli může dojít k jejich libovolnému
přeskupení dle aktuální situace na trhu v souladu s příslušnými investičními možnostmi definovanými statutem


53

fondu. Výkonnost fondu je přitom sledována jen na souhrnné celkové bázi. Tomu odpovídá rámec prezentace ve
výkazu o úplném sledku hospodaření. Z pohledu segmentace je tedy uvážen pouze jediný provozní segment.
Informace poskytnuté dále v této účetní závěrce je proto třeba vnímat taktéž za informace zveřejněné v souladu
s požadavky na informace týkající se provozních segmentů.
Q. Funkční měna
Účetní věrka je sestavena v českých korunách, které jsou funkční měnou Fondu. Funkční měna je měna
primárního ekonomického prostředí, ve kterém Fond působí. Částky v účetní věrce jsou uvedeny v tisících
korun (tis. Kč), není-li uvedeno jinak.
R. Přepočet cizí měny
Transakce vyčíslené v cizí měně jsou účtovány v tuzemské měně přepočtené devizovým kurzem platným v den
transakce. Aktiva a pasiva vyčíslená v cizí měně společně s devizovými spotovými transakcemi před dnem
splatnosti jsou přepočítávána do tuzemské měny v kurzu vyhlašovaném ČNB platném k datu rozvahy. Výsledný
zisk nebo ztráta z přepočtu aktiv a pasiv vyčíslených v cizí měně, případně položek zajišťujících měnové riziko
plynoucí ze smluv, které ještě nejsou vykázány v rozvaze Fondu nebo očekávaných budoucích transakcí, je
vykázán ve výkazu zisku a ztráty.
S. Změny účetních metod vyvolané zavedením nových IFRS a změnami stávajících IAS, IFRS a jejich
interpretací účinných od 1. 1. 2024 dopad vydaných standardů a Interpretací:
Úpravy standardů IAS 7 a IFRS 7 Ujednání o financování dodavatelů
Úpravy IAS 7 stanovují, že účetní jednotka je povinna zveřejnit informace o svých ujednáních o financování
dodavatelů, které uživatelům účetní závěrky umožní posoudit dopad těchto ujednání na závazky a peněžní toky
účetní jednotky. Kromě toho byl IFRS 7 pozměněn tak, že byla přidána ujednání o financování dodavatelů jako
příklad v rámci požadavků na zveřejňování informací o expozici účetní jednotky vůči likvidnímu riziku.
Dopad na účetní jednotku:
Fond neprovádí žádné transakce v měnách, které by vykazovaly známky omezené směnitelnosti, ani neprovozuje
činnost v jurisdikcích s devizovými restrikcemi. Tato novela nemá na účetní závěrku Fondu žádný dopad.
Nové standardy zatím neúčinné k 31. prosinci 2025 (zahrnuty jsou standardy relevantní pro Fond) –
dopad vydaných standardů a Interpreta, které dosud nenabyly účinnosti:

K datu sestavení této účetní závěrky byly vydány následující standardy, které jsou relevantní pro Fond
a jejichž přijetí k tomuto datu nebylo povinné. Fond přijme tyto standardy k datu jejich účinnosti.
Standard a změny

Účinnost
IFRS 18
Nová struktura výsledovky-nahrazení standardu IAS 1
1.1.2027
IFRS 19
Zjednodušené přílohy pro dceřiné společnosti.
1.1.2027
IFRS 16 a IAS 7
Dodatky upřesnění leasingů (Sale and Leaseback) a
dodavatelského financování.
od 2024
Fond nyní posuzuje dopady z přijetí výše uvedených nových standardů, interpretací a změn. Na základě
dosud provedených analýz Fond neočekává významný dopad na finanční výkazy v období jejich přijetí.
3. Významné účetní úsudky, předpoklady a odhady
Některé částky v této účetní závěrce byly stanoveny na zákla účetních úsudků a s použitím odhadů a
předpokladů. Tyto odhady a předpoklady vycházejí z předchozích zkušeností a dalších podkladů, například
z plánů a prognóz budoucího vývoje, které jsou v současnosti považovány za realistické. Vzhledem k tomu, že
s těmito předpoklady a odhady je spojena určitá míra nejistoty, může dojít v budoucnu na záklaskutečných
výsledků k úpravě účetní hodnoty souvisejících aktiv a závazků.

Účetní úsudky, odhady a předpoklady jsou pravidelně přehodnocovány a jejich změny jsou promítány do hodnot
zobrazených v účetnictví.


54

Při sestavení účetní závěrky byly použity následující nejvýznamnější účetní úsudky, odhady a předpoklady:
Významné předpoklady a odhady
I. Reálná hodnota investičního majetku
Úsudky a dohady reálné hodnoty investičního majetku s sebou nesou riziko, že mohou vést k významným
úpravám v jeho hodnotě. Reálná hodnota investičního majetku je stanovena na základě kvalifikovaného odhadu
určeného nezávislým znalcem. Kvalifikované odhady jsou stanoveny na základě modelu diskontovaných
peněžních toků. Příprava tohoto odhadu zahrnuje využití předpokladů, jako jsou výnosy a očekávané peněžní
toky z pronájmu. Změna v těchto předpokladech může vést ke zvýšení nebo snížení hodnoty investičního
majetku.
II. Reálná hodnota finančních nástrojů a investičního majetku
Informace o edpokladech a odhadech, které mají významný vliv na vykazovanou reálnou hodnotu finančních
nástrojů a investičního majetku, jsou popsány v bodu 28.
III. Klasifikace fondu jako investiční jednotky
Subjekty, které splňují definici investiční jednotky v rámci IFRS 10 Konsolidovaná účetní závěrka, jsou povinny
ocenit svoje dceřiné společnosti reálnou hodnotu, nikoli tyto dcery do účetní závěrky konsolidovat.
Pro hodnocení, zda Fond lze považovat za Investiční jednotku dle IFRS 10, byly posuzovány následující
skutečnosti:
Fond má více než jednu investici Fond investuje na základě svého Statutu:
- Cílem investování Fondu je dosahovat stabilního zhodnocování aktiv nad úrovní výnosu
dlouhodobých úrokových sazeb prostřednictvím dlouhodobých investic do nemovitostí, akcií,
podílů, resp. jiných forem účastí na nemovitostních a obchodních společnostech, movitých věcí a
jejich souborů a doplňkových aktiv tvořených standardními nástroji kapitálových a finančních trhů.
- Splnění tohoto předpokladu je zřejmé ze struktury portfolia složení aktiv Fondu.
Fond má více než jednoho investora.
Fond je prostřednictvím exit strategií řízen tak, aby profit investorů byl maximalizován právě v
investičním horizontu uvedeném ve statutu Fondu.
Fond má investory, kteří nejsou spřízněnými stranami účetní jednotky investiční akcie jsou
vlastněny investory, kteří nejsou spřízněnými stranami.
Fond má vlastnické podíly ve formě vlastního kapitálu nebo obdobné podíly Investoři získávají za
poskytnuté zdroje podíl na vlastním kapitálu ve formě investičních akcií.

Fond je nástrojem kolektivního investování a představuje jednu z forem nepřímého investování kapitálu, kdy
investoři vkládají své volné peněžní prostředky do profesionálně spravovaného fondu za účelem dosažení zisku
na základě principu diverzifikace rizika. Přitom sami jednotlivý investoři o konkrétních investicích Fondu
nerozhodují. Fond není oprávněn k jiné než investiční činnosti a v rámci investiční politiky se zavázal investovat
pouze do aktiv způsobilých přinášet bdlouhodobý výnos, nebo zisk z prodeje. Fond je prostřednictvím exit
strategií řízen tak, aby tento profit investobyl maximalizován zejména prodejem nemovitostí v investičním
horizontu uvedeném ve statutu Fondu.
Fond je rovněž ze zákona povinen svůj majetek a závazky oceňovat reálnou hodnotou.
Vzhledem k tomu, že Fond splňuje výše uvedená kritéria pro klasifikaci jako investiční účetní jednotka, je vyňat z
konsolidačního požadavku podle čl. IFRS 10. Tento závěr bude každoročně přehodnocován, pokud se změní
některá z těchto kritérií nebo charakteristik.
Výstupní strategie
Fond představuje jednu z forem nepřímého investování kapitálu, kdy investoři vkládají své volné peněžní
prostředky do profesionálně spravovaného fondu za účelem dosazeni zisku na základě principu diverzifikace
rizika. Přitom sami jednotliví investoři o konkrétních investicích Fondu nerozhodují.


55

Fond není oprávněn k jiné než investiční činnosti a v rámci investiční politiky se zavázal investovat pouze do aktiv
způsobilých přinášet bud' dlouhodobý vynos, nebo zisk z prodeje.
Fond otevřený charakter umožňující investorům do Fondu průběžné vstupovat i případně Fond opouštět s
tím, že Fond povinnost jim vydávané investiční akcie zpětné odkoupit. Z toho vodu nemá Fond v úmyslu
držet své investice po dobu neomezenou, ale pouze po dobu korespondující zájmu investorů ve Fondu setrvat
a/nebo po dobu, není-li v rámci investiční činnosti nalezeno jiné, vzhledem k investičnímu a rizikovému profilu
Fondu vhodnější, investiční aktivum. Struktura investic se pak mění i s přihlédnutím k investiční strategii Fondu,
rizikovému profilu Fondu a obecně aktuální tržní situaci.
Fond je prostřednictvím výstupních strategií ukončení svých jednotlivých investic rovněž řízen tak, aby profit
investorů z realizované a ukončené investice byl maximalizován právě v investičním horizontu uvedeném ve
statutu Fondu.
Výstupní strategie pro nemovitostní aktiva
Veškerá aktiva Fondu v podobě nemovitého majetku (stavby, pozemky) budou v případě rozhodnutí o realizaci
výstupní strategie alokovány na veřejný trh s nemovitostmi. Tento krok bude realizován prostřednictvím
specializovaných prodejců na trhu s realitami, příp. konkrétním zájemcům na volném trhu. Z hlediska likvidity
držených aktiv lze předpokládat rychlejší realizaci strategie v případě prodeje po jednotlivých aktivech, příp.
menších celcích než v případě souhrnného prodeje jedinému zájemci.
Výstupní strategie pro obchodní podíly
Obchodní podíly na cílových společnostech jsou nabývány za účelem dlouhodobé držby výhradně s cílem
zhodnoceni kapitálu, nebo získávaní dividend. V případě rozhodnutí o ukončení příslušné investice, tj. realizaci
výstupní strategie, budou držené obchodní podíly nabídnuty k prodeji cele držené pozice vhodným konkrétním
soukromým zájemcům vytipovaným dle oboru cílové společnosti. Prodejní proces bude probíhat prostřednictvím
angažování M&A transakčního poradce. S veřejnou nabídkou prostřednictvím prvotního úpisu akcii cílových
společností na veřejných trzích není uvažováno.
S ohledem na výše uvedené je v souladu s mezinárodním účetním standardem IFRS 10 Fond považován za
investiční jednotku a echny uvedené majetkové účasti proto nekonsoliduje, ale vykazuje v reálných hodnotách.
Z tohoto důvodu se pak obsah konsolidované účetní závěrky sestavené v souladu s mezinárodními účetními
standardy shoduje s obsahem individuální účetní závěrky a Fond proto sestavuje jen jednu účetní závěrku.
4. Změna účetních standar
K datu 1. ledna 2025 Fond přijal všechny mezinárodní účetní standardy platné pro období začínající po 1. lednu
2025. Přijetí těchto standardů nemělo žádný významný dopad na tuto účetní závěrku Fondu.
5. Fúze fondu a dceřiných společností
V roce 2025 proběhla fúze sloučením Fondu a jeho dvou 100 % vlastněných dceřiných společností GARNI SERVIS
s.r.o. (IČ 016 84 876) a Office Center Purkyňova, a.s. (IČ 052 99 446) s rozhodným dnem 1. leden 2025.
Nástupnickou společností je Fond.
Z hlediska Účetních standardů IFRS se jedná o transakci pod společnou kontrolou, která nespadá do působnosti
standardu IFRS 3 Podnikové kombinace.
Zahajovací rozvaha nástupnické společnosti byla sestavena k rozhodnému dni 1. ledna 2025, a vycházela
z účetních závěrek zanikajících společností a nástupnické společnosti k 31.12.2024, tj. k datu předcházejícímu
rozhodnému dni fúze sloučením. Tyto hodnoty zahrnují novější ocenění aktiv a závazků zanikajících společností
než v době pořízení zanikajících společnos nástupnickou společností. Účetní závěrka i zahajovací rozvaha
nástupnické společnosti byla ověřena externími auditory v souladu se zákonem o auditorech. V rámci fúze
nedošlo ke zvýšení základního kapitálu nástupnické společnosti ze jmění zanikajících společností.
Agregace čistých aktiv a fondového kapitálu náležícímu vlastníkům investičních akcií byla zachycena metodou
spojování podílů. Tato metoda vychází z fikce, že spojující se jednotky spolu působily již odedávna. Z tohoto
důvodu v sobě neobsahovala prvek nabytí, a tudíž nevedla ani k identifikaci a vyčíslení goodwillu. Nedošlo také


56

ani k novému přecenění aktiv a závazků na reálnou hodnotu žádné ze spojujících se jednotek pro účel fúze. Došlo
k agregaci čistých aktiv a fondového kapitálu a vyloučení vzájemných pohledávek, závazků a majetkových účastí.
Byla zvolena retrospektivní metoda a srovnávací údaje pro výkaz o finanční pozici za účetní období 2024 byly o
dopad fúze upraveny dle zahajovací rozvahy níže.
Zahajovací rozvaha investiční části fondu k 1. 1. 2025
tis. Kč
1. 1. 2025
Úpravy
31. 12. 2024
Dlouhodobá aktiva
4 853 722
57 545
4 796 177
Investiční majetek
4 155 414
307 245
3 848 169
Investice do společností
8 042
-249 700
257 742
Dlouhodobé poskytnuté půjčky
0
0
0
Pohledávky z obchodních vztahů a ostatní aktiva
690 266
0
690 266
Krátkodobá aktiva
672 285
-21 774
694 059
Krátkodobé poskytnuté půjčky
204 885
-50 591
255 476
Ostatní krátkodobé finanční instrumenty
0
0
0
Daňové pohledávky
3
3
0
Pohledávky z obchodních vztahů a ostatní aktiva
143 778
26 848
116 930
Peněžní prostředky a peněžní ekvivalenty
323 619
1 966
321 653
Aktiva celkem
5 526 008
35 771
5 490 236

tis. Kč
1. 1. 2025
Úpravy
31. 12. 2024
Vlastní kapitál celkem
-

-
Dlouhodobé půjčky a úvěry
810 868
0
810 868
Ostatní dlouhodobé závazky
30 490
3 995
26 495
Odložený daňový závazek
97 504
25 080
72 424
Dlouhodobé závazky
938 863
29 075
909 787
Krátkodobé půjčky a úvěry
71 626
1
71 626
Daňové závazky
4 925
415
4 511
Rezervy
0
0
0
Závazky z obchodních vztahů a ostatní pasiva
709 648
25 498
684 150
Krátkodobé závazky
786 201
25 914
760 287
Čistá aktiva připadající k investičním akciím
3 800 945
-19 218
3 820 162
Vlastní kapitál a závazky celkem
5 526 008
35 771
5 490 236

PASIVA
INFOND a.s.
GARNI SERVIS
s.r.o.
Office Center
Purkyňova, a.s.

INFOND a.s.
v tis. Kč
31.12.2024
31.12.2024
31.12.2024
Úpravy
31.12.2025
Vlastní kapitál
11 808
-991
230 423
-229 432
11 808
Základní kapitál
10 000
200
2 000
-2 200
10 000
Ostatní kapitálové fondy
0
1 888
182 607
-184 495
0
Výsledek hospodaření běžného období
512
-433
49 889
-49 968
0


57

Nerozdělený zisk nebo ztráta předchozích období
1 296
-2 646
-4 073
7 231
1 808
Čistá aktiva připadající k investičním akciím



-20 268

Celkem vyloučené podíly



-249 700

Ve sloupci úpravy jsou zahrnuty zejména vyloučení vzájemných vztahů a majetkových podílů mezi nástupnickou
a zanikajícími společnostmi a eliminace vlastního kapitálu zanikajících společností veškeré výnosy a náklady fúze
jsou převedeny do čistých aktiv připadajícím vlastníkům investičních akcií.
6. Výnosy z investičního majetku

Výnosy z investičního majetku vzrostly především z vodu růstu nájemného a tržeb z parkovacích míst. Výnosy
z nájemného byly ovlivněny rostou obsazeností nemovitos a navýšením nájemného souvisejícím s fúzí
nemovitosti Purkyňova a dokončením projektu Cerit Science Park III. Pokles ocenění byl zaznamenán především
u staveb BBP a Purkyňova, zatímco nejvýraznější nárůst vykázala stavba Cerit Science Park III a pozemky v Brně
Bystrci, které byly součástí fúze. Ostatní výnosy z investičního majetku, tedy výnosy z přefakturací energií, vody,
služeb a reklamy proti srovnávacímu období mírně poklesly z důvodu změny cen a spotřeby.
7. Výnosy/ztráta z poskytnutých půjček
Nárůst ztráty z poskytnutých půjček a úvěrů byl v největší míře ovlivněn přeceněním dle znaleckých posudků.
Největší pokles nastal u pohledávky z prodeje OP InfoTel a poskytnutého úvěru společnosti SAFEBOXES s.r.o.
Ocenění provedeno na základě očekáváných výsledků a EBIT. Pokles v hodnotě úvěru poskytnutého společnosti
SAFEBOXES s.r.o. souvisí s nepříznivým vývojem hospodaření a finanční situací. U úvěrů poskytnutých ostatním
společnostem došlo vlivem přecenění k nárůstu hodnoty poskytovaných úvěrů.
8. Výnosy z investic do společností
tis. Kč
2025
2024
Přecenění podílů v ovládaných osobách
-42 050
44 276
Ostatní výnosy z podílů
0
10 692
Celkem
-42 050
54 968
Pokles v přecenění držených podílů ve společnostech je způsoben převážně zrušením předchozích oceňovacích
rozdílů u společností Office Center Purkyňova a GARNI SERVIS s.r.o., které v roce 2025 fúzovaly s fondem. V roce
2025 ani 2024 fond neprodal žádné podíly v držených dceřiných společnostech.
tis. Kč
2025
2024
Nájemné
263 587
221 034
Přecenění investičního majetku
-61 717
-366 140
Služby spojené s pronájmem
125 366
93 846
Tržby z parkovacích míst
17 712
11 716
Ostatní výnosy z investičního majetku
11 727
12 249
Celkem
356 675
-27 295
tis. Kč
2025
2024
Úrokový výnos
20 351
12 626
Přecenění poskytnutých půjček
-84 472
69 263
Celkem
-64 121
81 889


58

9. Správní náklady
tis.
2025
2024
Nájemné
443
434
Náklady na depozitáře
540
540
Náklady na obhospodařování
3 135
3 132
Poradenské služby
1 072
2 095
Spotřeba elektřiny, vody a plynu
58 679
41 218
Opravy a udržování
13 650
10 863
Ostraha a úklid
19 035
15 593
Správa nemovitostí
19 492
17 340
Ostatní náklady
28 112
22 440
Celkem
144 158
113 655
Ostatní náklady představují zejména materiál, drobný majetek, revize, technickou správu nemovitostí, stočné,
likvidaci odpadu a ostatní služby na objektech.

Náklady na audit a poradenské služby
tis. Kč
2025
2024
Náklady na znalecké posudky
318
1 265
Poradenství
0
231
Audit
428
446
Právní a notářské služby
326
153
Celkem
1 072
2 095
10. Ostatní provozní výnosy
tis. Kč
2025
2024
Smluvní pokuty
3
0
Daně a poplatky
0
6
Ostatní provozní výnosy
306
316
Celkem
309
322
11. Ostatní provozní náklady
tis. Kč
2025
2024
Daně a poplatky
917
1 040
Přecenění pohledávek
256
293
Ostatní provozní náklady
5 340
8 706
Celkem
6 513
10 039
Ostatní provozní náklady jsou tvořeny především odměnami členům orgánů společnosti, mzdovým nákladům,
zdravotním a sociálním pojištěním, náhradou škody a nákladem spojeným s dohodou o narovnání sporné
záležitosti, která byla v roce 2025 úspěšně vyřešena.


59

12. Finanční výnosy
tis. Kč
2025
2024
Výnosové úroky z běžných účtů
6 098
34 823
Výnosy z krátkodobého finančního majetku
0
81
Kurzové zisky
34 455
1 222
Výnosy z derivátových operací
2 128
5 069
Celkem
42 681
41 195
Kurzové zisky byly ovlivněny významným pohybem kurzu EUR vůči CZK v roce 2025, což mělo vliv na hodnotu
přijatých eurových bankovních úvěrů, hodnotu přijatých kaucí a pohledávek v cizí měně. Výnosové úroky
z běžných účtů byly ovlivněny zůstatkem na bankovních účtech a úrokovými sazbami aplikovanými bankami
v daném období. Výnosy z derivátových operací byly ovlivněny změnou reálné hodnoty uzavřených forwardů a
úrokového swapu, u kterého je smluvené měsíční vypořádání.
13. Finanční náklady
tis. Kč
2025
2024
Nákladové úroky
23 218
25 874
Kurzové ztráty
2 786
18 735
Náklady z derivátových operací
1 490
5 328
Náklady z ecenění úvěrů
7 958
23 378
Ostatní finanční náklady
234
11
Celkem
35 686
73 326
Kurzové ztráty byly ovlivněny významným pohybem kurzu EUR vůči CZK v roce 2025. Náklady z derivátových
operací byly ovlivněny změnou reálné hodnoty uzavřených forwardů a úrokového swapu, u kterého je smluvené
měsíční vypořádání. Náklady z přecenění úvěrů byly ovlivněny znaleckými posudky k přecenění úvěrů.
14. Daň z příjmů
Fond je kladním fondem z pohledu Zákona o daních z příjmů a základní daňová sazba uplatňovaná na základ
daně tak činí 5 %. K datu účetní závěrky Fond vykázal závazek z titulu daně z příjmů z důvodu vyšší hodnoty
kalkulace daně a vytvořené rezervy na daň z příjmu ve srovnání s výší uhrazených záloh. Daňová povinnost je
kalkulována na základě výsledku hospodaření určeného dle účetních a daňových předpisů České republiky (dále
jen „CAS“).

Následující tabulka zobrazuje přehled přímých daní:
tis. Kč
2025
2024
Daň z příjmu z žné činnosti – splatná
-10 893
-7 746
Daň z příjmu z žné činnosti – odložená
21 743
12 444
Celkem
10 850
4 698

Následující tabulka zobrazuje výpočet efektivní sazby daně.






60

Splatná daň z příjmu:
tis. Kč
2025
2024
Zisk před zdaněním dle IFRS
107 137
-45 941
Úprava o rozdíl mezi IFRS a CAS hospodářským výsledkem
103 766
321 863
Zisk před zdaněním dle CAS
210 903
275 922
Úprava na daňový základ – nedaňové náklady
95 899
20 825
Položky snižující základ daně
-88 661
-141 993
Daňový základ
218 141
154 754
Rezerva na daň z příjmů vypočtena při použití platné sazby 5%
10 907
7 738
Upřesnění daňové povinnosti minulých let
14
8
Daň z příjmů
10 893
7 746
Odložená daň
21 743
12 444
Efektivní sazba daně IFRS
10,13%
10,2%
15. Investiční majetek
tis. Kč
2025
2024
Stav k 1. lednu
3 848 169
3 743 788
Přírůstky
455 228
470 521
Úbytky
0
0
Dopad změn reálné hodnoty
-61 717
-366 140
Stav k 31. prosinci
4 241 682
3 848 169
Investiční majetek je tvořen především nemovitostmi v oblasti katastrálních území Ponava, Žabovřesky, Líšeň,
Štýřice a Kohoutovice. Přírůstky majetku tvoří zařazení nového majetku pořízeného vlastní činností fondu,
majetku získaného prostřednictvím fúze (vis výše) a dále pak dokončení výstavby projektu Cerit Science Park III.
Majetek je prvotně oceněn v pořizovacích cenách a následně přeceňován znaleckým posudkem, vždy ke konci
účetního období. V průběhu sledovaného období nedošlo ke změnám trhu, které by významně ovlivnily cenu
majetku.
Tržní hodnota nemovitostí, které jsou zastaveny ve prospěch věřitelů, činí k 31. prosinci 2025 celkově 1 035 407
tis. Kč. K 31. prosinci 2024 činí tato hodnota 920 512 tis. Kč.
16. Investice do společností
Dceřiná společnost
Oblast působení
Země působení
Vlastní kapitál
Investice



2025
2024

Pořízení
Přecenění
2024
SAFEBOXES s.r.o.
Pronájem nemovitostí
Česká republika
100%
100%

1 334
2 226
3 560
Celkem





1 334
2 226
3 560
Investice do dceřiných společností byly prvotně oceněny v pořizovací ceně a pro účely sestavení účetní závěrky
jsou přeceňovány na reálnou hodnotu. Oproti minulému srovnávacímu období roku 2024 došlo u majetkových
podílů vlivem fúze (vis výše) k zániku vykazovaných společností Office Center Purkyňova, a.s. a GARNI SERVIS
s.r.o. a jejich sloučení s Fondem.



61

17. Poskytnuté půjčky
Fond eviduje poskytnuté půjčky v následující struktuře.
tis. Kč
31. 12. 2025
31. 12. 2024
Poskytnuté půjčky


Spřízněným stranám
544 177
239 007
Ostatním subjektům
15 471
14 886
Přecenění
3 787
1 583



Dlouhodobé
0
0
Krátkodobé
563 435
255 476
Celkem
563 435
255 476
Poskytnu půjčky jsou vykazovány v reálné hodnotě. Úroková míra poskytnutých půjček spřízněné straně
InfoNet a.s. je variabilní – 3M Pribor + 2,5 % p.a., spřízněné straně ELTRIS s.r.o. je variabilní O/N Pribor + 0,9 %
p.a., spřízněné straně SAFEBOXES s.r.o. fixní 3 % p.a. Úroková míra u ostatních subjektů je fixní 4,5 % p.a. Tyto
poskytnuté půjčky jsou klasifikovány jako krátkodobé, protože je možné tyto půjčky kdykoliv splatit. Celková
hodnota smluvených úvěrových mců spřízněným stranám je 787 000 tis. Kč. Celková hodnota smluvených
úvěrových rámců ostatním subjektům je 13 000 tis. Kč.
18. Pohledávky z obchodních vztahů a ostat aktiva
tis. Kč
31. 12. 2025
31. 12. 2024
Pohledávky z obchodních vztahů
44 741
42 560
Jiné pohledávky
26
38
Reálná hodnota derivátů
176
1 340
Pohledávky z prodeje InfoTel
601 832
687 458
Dohadné účty aktivní
116 776
66 844
Příjmy příštích období
1 946
1 732
Náklady příštích období
4 776
1 944
Zaplacené zálohy
5 408
5 280
Ostatní aktiva – materiál na skladě
2 549
0
Celkem
778 230
807 196



Krátkodo
155 857
116 930
Dlouhodo
622 373
690 266
Pohledávky z obchodních vztahů a ostatní aktiva
778 230
807 196
Fond k 31. prosinci 2025 vykázal kladnou reálnou hodnotu z uzavřeného úrokového swapu ve výši 176 tis. Kč (31.
prosince 2024: uzavřený FX forward v hodnotě 1 340 tis. Kč). Úrokový swap je sjednaný na období 31.12.2025-
28.4.2028 s měsíčním vypořádáním. Platby jsou vypořádávány na měsíční bázi. Současné diskontované hodnoty
uzavřených derivátů podrozvahová pohledávka z pevných termínových operací ve výši 329 tis. Kč (k 31. prosinci
2024: 26 278 tis. Kč), podrozvahový závazek z těchto ve výši 322 tis. (k 31. prosinci 2024: 24 938 tis. Kč).
Pohledávka z prodeje OP InfoTel, spol s r.o. byla přeceněna na reálnou hodnotu a byla snížena na 601 832 tis. Kč
(k 31. prosinci 2024: 687 458 tis. Kč). Nárůst dohadných položek aktivních byl způsoben převzetím nové budovy


62

v rámci fúze a výstavbou nové budovy a současně souvisí s očekávaným vyúčtováním služeb nájemcům napříč
portfoliem nemovitostí, které bude zpracováno do 30. 6. 2026.
19. Peníze a peněžní ekvivalenty
tis. Kč
31. 12. 2025
31. 12. 2024
Běžné účty u bank
140 763
333 461
Termínované vklady u bank
0
0
Celkem
140 763
333 461
Peníze a peněžní ekvivalenty představují vklady na běžných účtech u bank v České republice.
20. Základní kapitál
K 31. prosinci 2025 tvoří upsaný základní kapitál 1 000 ks (31. prosinci 2024: 1 000 ks) zakladatelských akcií
s hlasovacím právem. Převoditelnost zakladatelských akcií je podmíněna souhlasem představenstva. Fond dále
vydává investiční akcie, a to k Fondu jako takovému. Akcie Fondu třídy B jsou přijaty na regulovaném trhu Burzy
cenných papírů Praha a.s. K 31. prosinci 2025 Fond emitoval 30 950 ks investičních akcií, z toho akcie třídy A 950
ks, akcie třídy B 30 000 ks (k 31. prosinci 2024: 30 950 ks, z toho akcie třídy A 950 ks, akcie třídy B 30 000 ks).

Počet akcií, základní kapitál a emisní ážio
v
ks
Jmenovitá hodnota
Emisní ážio
Zakladatelské akcie
1 000
10 000 000
-
Splacené
1 000
10 000 000
-
Celkem
1 000
10 000 000
-
V souladu se Statutem vykazuje Fond fondový kapitál na zakladatelskou akcii ve výši 10 000 tis. Kč.
Fondový kapitál
v Kč
31. 12. 2025
31. 12. 2024
Počet vydaných zakladatelských akcií (ks)
1 000
1 000
Fondový kapitál zakladatelské části (Kč)
12 154 995
11 807 650
Fondový kapitál na zakladatelskou akcii (Kč):
12 155
11 807,65
Počet vydaných investičních akcií (ks) třída A
950
950
Fondový kapitál investiční části (Kč) třída A
3 915 745 297,84
3 781 980 499,89
Fondový kapitál na investiční akcii (Kč) třída A:
4 121 837,1556
3 981 032,1051
Počet vydaných investičních akcií (ks) třída B
30 000
30 000
Fondový kapitál investiční části (Kč) třída B
41 048 629
38 181 219,42
Fondový kapitál na investiční akcii (Kč) třída B:
1 368,2876
1 272,7073
Zisk na akcií
31. 12. 2025
31. 12. 2024
Zisk na neinvestiční akcii (Kč)
347
512
Zisk na investiční akcii třída A (Kč)
122 547
-43 514
Zisk na investiční akcii třída B (Kč)
41
-14
Ve sledovaném období Fond neevidoval žádnou žádost o odkup investičních akcií, ani k žádnému takovému
odkupu nedošlo.


63

V předchozím období byl přírůstek kapitálu jednotlivých tříd akcií A a B počítán z poměru kapitálů těchto
investičních akcií. Dle nového statutu jsou pro rok 2025 akcie třídy B zhodnoceny pevnou sazbou 7,51 %.
21. Půjčky a úvěry
tis. Kč
31. 12. 2025
31. 12. 2024
Zajištěné bankovní úvěry
1 035 407
920 512
Přecenění
-30 060
-38 018
Vlastnické půjčky a půjčky od jiných spřízněných stran
-
-
Celkem
1 005 347
882 494



Dlouhodobé
72 153
810 868
Krátkodobé
933 194
71 626
Celkem
1 005 347
882 494

K 31. prosinci 2025 jsou podmínky pro úročené závazky následující:
Půjčka
Jistina
Jistina
v tis. EUR
Kurz
k 31.12.2025
Již splaceno
Oceňovací
rozdíly
Rok splatnosti
Úroková
míra
Zajištěný bankovní
úvěr 1
436 410
18 000
24,245
196 530
-5 024
2028
2,775% p.a.
Zajištěný bankovní
úvěr 2
290 940
12 000
24,245
131 020
0
2028
1M Euribor +
1,675%
Zajištěný bankovní
úvěr 3
484 900
20 000
24,245
67 498
-25 036
2028
1,45% p.a.
Zajištěný bankovní
úvěr 4
218 205
9 000
24,245
0
0
2028
1M EURIBOR
+ 2,15 % p.a.

K 31. prosinci 2024 jsou podmínky pro úročené závazky následující:
Půjčka
Jistina
Jistina
v tis. EUR
Kurz
k 31.12.2024
Již splaceno
Oceňovací
rozdíly
Rok splatnosti
Úroková
míra
Zajištěný
bankovní úvěr
453 330
18 000
25,185
174 230
-7 269
2028
2,775% p.a.
Zajištěný
bankovní úvěr
302 220
12 000
25,185
116 153
0
2028
1M Euribor +
1,675%
Zajištěný
bankovní úvěr
503 700
20 000
25,185
48 355
-30 749
2028
1,45% p.a.
Bankovní úvěry jsou zajištěny zastaveným majetkem, viz bod 15.











64

22. Daňové závazky, splatné a odložené
K 31. prosinci 2025 jsou zaplacené zálohy započteny proti rezervě na da vykázány jako závazek ve výši 2 124
tis. Kč. (2024: závazek 1 553 tis. Kč). Daňové závazky k 31. prosinci 2025 ve výši 2 740 tis. představují
pohledávky z titulu zúčtování DPH. (2024: závazek 2 940 tis. Kč).
tis. Kč
31. 12. 2025
31. 12. 2024
DPH
2 740
2 940
Zálohy na daň z příjmu ze závislé činnosti
20
18
Srážková daň
0
0
Závazek z daně z příjmů
2 125
1 553
Odložený daňový závazek z rozdílné účetní a daňové hodnoty
75 762
72 424
Celkem
80 647
76 935
Odložený daňový závazek z rozdílné účetní a daňové hodnoty je počítán z přecenění dlouhodobého majetku a
z přecenění přijatých a poskytnutých úvěrů na reálnu hodnotu.
23. Závazky z obchodních vztahů a ostatní závazky
Závazky vůči akcionářům představují závazek z vypořádání kupní ceny obchodního podílu InfoTel se splatností do
roku 2032. Závazek není úročen. V roce 2025 bylo akcionáři vyplaceno 32,432 mil. Kč.
24. Transakce se spřízněnými osobami
Fond evidoval za sledovaná období následující vztahy se spřízněnými osobami (bez vlivu přecenění).
tis. Kč
31. 12. 2025
2025

Pohledávky
Závazky
Výnosy
Náklady
Spřízněná osoba




ELTRIS, s.r.o.
2 427
2 762
126
25 926
InfoNet a.s.
562 146
3 581
62 869
183
SAFEBOXES s.r.o.
1 742
90
2 749
1 087
Ing. Pavel Košťál
-
517 569
-
-
tis. Kč
31. 12. 2025
31. 12. 2024
Závazky z obchodních vztahů
25 056
45 961
Závazky vůči akcionářům
517 569
550 000
Ostatní závazky
171
13 742
Přijaté zálohy
101 379
75 524
Dohadné účty pasivní
3 101
1 249
Výdaje příštích období
10 567
9 812
Výnosy příštích obdo
14 886
14 357
Celkem
672 729
710 645



Dlouhodo
24 803
26 495
Krátkodo
647 927
684 150
Závazky z obchodních vztahů a ostatní závazky
672 729
710 645


65

Celkem
566 315
524 002
65 744
27 196

ELTRIS, s.r.o., v daném období proběhla standardní fakturace za služby z titulu správy nemovitostí, vedení
účetnictví a souvisejících služeb (Fond byl příjemcem služeb). V roce 2023 byla poskytnuta půjčka dodatkem č. 1
(Fond je poskytovatelem věřitelem), v roce 2025 stále čerpána.
InfoNet a.s., v daném období proběhly běžné obchodní případy, zejména fakturace za poskytování
telekomunikačních služeb (Fond byl příjemcem služeb), le přefakturace stavebních prací na projektu Cerit
Science Park III a od května roku 2023 probíhá fakturace za poskytování nájemného a služeb na nástavbě – Cerit
Science Park II (Infond poskytuje nájem InfoNetu).
V roce 2022 byl poskytnut úvěr společnosti InfoNet, přičemž na pohledávkách je evidována jistina a naběhlé
úroky a ve výnosech úroky z úvěru. V roce 2024 byl poskytnutý druhý úvěr společnosti na projekt Cerit Science
Park III; i v tomto případě je na pohledávkách evidována jistina a naběhlé úroky a ve výnosech úroky z úvěru. Oba
úvěry byly v roce 2025 stále čerpány.
K rozvahovému dni Fond eviduje mimobilanční vazek spočívající v závazku odkupu technického zhodnocení
provedeného nájemcem ve výši 599 325 tis. Kč, přičemž nominální hodnota k 31.12.2025 odpovídá daňové
zůstatkové ceně. Současnájemní smlouva obsahuje opci pro společnost InfoNet a.s. na odkup pronajatých
nemovitostí, přičemž k datu účetní závěrky se s uplatněním opce nepočítá.

SAFEBOXES s.r.o., v daném období proběhla standartní fakturace nájemného a služeb na budově C na objektu
BBP, v prosinci 2024 byl postoupený úvěr ve výši 1 020 500 EUR.

Ing. Pavel Košťál závazky představují závazek z vypořádání kupní ceny obchodního podílu InfoTel.

tis. Kč
31. 12. 2024
2024

Pohledávky
Závazky
Výnosy
Náklady
Spřízněná osoba




ELTRIS, s.r.o.
2 334
495
395
21 688
InfoNet a.s.
188 270
22 882
95 109
36
Office Center Purkyňova,
a.s.
37 408
-
1 408
-
GARNI SERVIS s.r.o.
13 099
-
44
1 050
SAFEBOXES s.r.o.
5 017
359
25 481
42
Ing. Pavel Košťál
-
550 000
-
-
Celkem
246 128
573 736
122 437
22 816
ELTRIS, s.r.o., v daném období proběhla standardní fakturace za služby z titulu správy nemovitostí (Fond byl
příjemcem služeb). V roce 2023 byla poskytnuta půjčka dodatkem č. 1 (Fond je poskytovatelem věřitelem), v
roce 2024 stále čerpána.
InfoNet a.s., v daném období proběhly běžné obchodní případy, proběhla fakturace za poskytování
telekomunikačních služeb (Fond byl příjemcem služeb), přefakturace stavebních prací na projektu Cerit Science
Park III a od května roku 2023 probíhá fakturace za poskytování nájemného a služeb na nástav Cerit Science
Park II (Infond poskytuje nájem InfoNetu). V roce 2022 byl poskytnut úvěr společnosti InfoNet, kde na
pohledávkách je evidována jistina a naběhlé úroky, ve výnosech úroky z úvěru. V roce 2024 byl poskytnutý druhý
úvěr společnosti na projekt Cerit Science Park III, kde stejně jako u prvního úvěru, je na pohledávkách evidována
jistina a naběhlé úroky, ve výnosech úroky z úvěru.
Office Center Purkyňova, a.s., v daném období byly postoupeny 2 úvěry v hodnotě 26 mil. Kč a 10 mil. Kč.
GARNI SERVIS s.r.o., v daném období byly postoupeny 4 úvěry v hodnotě 1,9mil. Kč, 4 mil., 3 mil., 4,1mil. Kč.


66

SAFEBOXES s.r.o., v daném období proběhla standartní fakturace nájemného a služeb na budově C na objektu
BBP, v prosinci byl postoupený úvěr ve výši 1.020.500 EUR.
Ing. Pavel Košťál závazky představují závazek z vypořádání kupní ceny obchodního podílu InfoTel.
25. Výkaz o peněžních tocích
Jelikož hlavní činnost Fondu spočívá v investiční činnosti přímé či nepřímé investice do nemovitostí, ale i
investice do cenných papírů, obchodních podílů společností, pohledávek a jiných doplňkových aktiv, jsou peněžní
toky související s těmito aktivitami prezentovány ve výkazu peněžních to jako peněžní toky z provozních
činností. Fond neprezentuje žádnou část celkového peněžního toku jako peněžní tok z investiční činnosti ve svém
výkazu o peněžních tocích.
V rámci peněžních toků z financování jsou zahrnuty peněžní příjmy a platby plynoucí z operací s investičními
akciemi, přijatými úvěry a jinými zdroji financování činnosti Fondu.
V části peněžního toku z provozních činností je výkaz sestaven za použití nepřímé metody. V rámci provozní části
jsou prezentovány peněžní toky realizované v souvislosti s investicemi do majetkových účastí, poskytnutých
úvěrů a jiných cenných papírů přímou metodou. Výkaz o peněžních tocích v části financování byl sestaven za
použití přímé metody.
26. Finanční nástroje – řízení rizik
Fond je vystaven vlivu tržního rizika a dalších rizik v důsledku svšeobecné investiční strategie v souladu se svým
statutem.
Investičním cílem Fondu je dosahovat stabilního zhodnocování aktiv nad úrovní výnosu dlouhodobých úrokových
sazeb prostřednictvím investic do nemovitostí, akcií, podílů, resp. Jiných forem účastí na nemovitostních a
obchodních společnostech, movitých věcí a jejich souborů a doplňkových aktiv tvořených standardními nástroji
kapitálových a finančních trhů. V této souvislosti nejsou třetími osobami poskytovány žádné záruky za účelem
ochrany investorů.
Fond dále investuje také do investičního majetku a finančních aktiv s cílem zhodnotit volné prostředky Fondu
v rozsahu, ve kterém není možné prostředky Fondu umístit do vhodných jiných investic v souladu se Statutem,
popř. ve kterém to je nezbytné k akumulaci prostředků Fondu pro realizaci ostatních investic.
Všechna aktiva Fondu jsou investována v rámci České a Slovenské republiky.
A. Tržní riziko
Tržní riziko vyplývá ze změn voje celkového trhu na ceny a hodnoty jednotlivých aktiv Fondu. Hodnota majetku,
do něhož Fond investuje, může stoupat nebo klesat v závislosti na změnách ekonomických podmínek, úrokových
měr a způsobu, jak je hodnota majetku vnímána trhem. Tržní riziko je obecné riziko spojené s filozofií investice
do investičního Fondu, investor v souladu se statutem Fondu před svou investicí toto obecné riziko akceptoval.
Fond může investovat pouze do aktiv definovaných ve Statutu Fondu. Snížení investičního rizika ve Fondu bude
zajištěno nejenom prostřednictvím diverzifikace, ale zejména aktivním řízením investic Investiční společností
prostřednictvím Projektového ředitele / Projektových ředitelů určených Investiční společnos pro každou
obchodní korporaci, jejíž obchodní účast je v majetku Fondu. Projektový ředitel / Projektoví ředitelé budou
formulovat strategické cíle určené Investiční společnos pro danou obchod korporaci, jež maximalizují
dividendový výnos korporace nebo růst její hodnoty, a budou dohlížet na jejich naplňování.
Riziko koncentrace
Analýza investičních aktiv podle struktury

31. 12. 2025
31. 12. 2024
74,1 %
69,9 %
0,1 %
4,7 %


67

9,8 %
4,6 %
84,0 %
79,3 %
Dalším významným rizikem, kterému je Fond vystaven, je riziko spojené s možností selhání obchodní korporace,
ve které Fond obchodní účast nebo za níž Fond pohledávku. Obchodní korporace, ve kterých Fond
obchodní účast, mohou být dotčeny podnikatelským rizikem. V sledku tohoto rizika může dojít k poklesu tržní
hodnoty obchodní účasti v takové osobě či jejímu úplnému znehodnocení (úpadek takové osoby), resp.
nemožnosti jejího prodeje.
Úrokové riziko
Fond je vystaven úrokovému riziku vzhledem ke skutečnosti, že drží úročená aktiva a závazky. Účetní hodnota
úročených aktiv a závazků je zahrnuta do období, ve kterém dochází k jejich splatnosti nebo změně úrokové
sazby, a to v tom období, které nastane dříve. Aktiva a pasiva, která jsou neúročená nebo mají fixní úrokovou
míru, nejsou součástí níže uvedené tabulky.
Úroková citlivost aktiv a závazků Fondu
tis. Kč
Do 3 měs.
Od 3 měs
Do 1 roku
Od 1 roku
do 5 let
Nad 5 let
Celkem
K 31. prosinci 2025











Peněžní prostředky a peněžní ekvivalenty
140 763
-
-
-
140 763
Ostatní krátkodobé finanční instrumenty
-
-
-
-
0
Poskytnuté půjčky
563 435
-
-
-
536 435
Celkem
704 198
0
0
0
704 198






Přijaté úvěry a půjčky
-
72 153
933 194
-
1 005 347
Celkem
0
72 153
933 194
0
1 005 347
Gap
704 198
-72 153
-933 194
0
-301 149

tis. Kč
Do 3 měs.
Od 3 měs
Do 1 roku
Od 1 roku
do 5 let
Nad 5 let
Celkem
K 31. prosinci 2024











Peněžní prostředky a peněžní ekvivalenty
333 461
-
-
-
333 461
Poskytnuté půjčky
255 476
-
-
-
255 476
Celkem
588 937
-
-
-
588 937






Přijaté úvěry a půjčky
-
71 626
810 868
-
882 494
Celkem
-
71 626
810 868
-
882 494
Gap
588 937
-71 626
-810 868
-
-293 557

Měnové riziko
Měnové riziko spočívá v tom, že hodnota investice může být ovlivněna změnou devizového kurzu. Fond není


68

vystaven významnému měnovému riziku. K 31. prosinci 2025 a 31. prosinci 2024 Fond vykazoval převažující část
aktiv a závazků v Kč.

B. Úvěrové riziko
Fond je vystaven úvěrovému riziku z titulu svých obchodních a investičních aktivit. Úvěrové riziko Fondu spočívá
zejména v tom, že subjekty, které mají platební závazky vůči Fondu, nedodrží svůj závazek.
Fond investuje zejména
do pohledávek za obchodními korporacemi, jejichž obchodní účasti jsou v majetku Fondu či Fond
hodlá tyto obchodní účasti pořídit,
za účelem získání ovládajícího podílu Fondu
investiční majetek.
Investiční a finanční aktiva, do nichž bude Fond investovat, mohou být zajištěné i nezajištěné a nejsou omezeny
ratingem dlužníka.
Úvěrové riziko se bude Fond snažit minimalizovat zejména výběrem protistran dosahujících dostatečné úrovně
bonity, nastavením objemových limitů na pohledávky vůči jednotlivým protistranám a vhodnými smluvními
ujednáními. Nicméně úvěrové riziko může být kombinováno s nepříznivým vývojem některé z obchodních
korporací, jejíž obchodní účast se bude nalézat v majetku Fondu, protože obchodní korporace budou úvěrované
bankou/bankami (resp. obecně finančními institucemi), které budou v případě neplnění závazků spočívajících
v dodržování určitých finančních ukazatelů oprávněné učinit okamžitě splatnými jimi poskytnuté úvěry, přičemž
takové neplnění finančních ukazatelů může být právě důsledkem nepříznivého vývoje trhu, na němž působí daná
obchodní korporace.
Vzhledem k výše uvedenému úvěrové riziko bude souviset s celkovým investičním rizikem a výběrem cílových
majetkových účastí.
Analýza úvěrového rizika
Rating k 31. 12. 2025
Bez ratingu
Celkem
Investice do společností
3 560
3 560
Poskytnuté půjčky
563 435
563 435
Pohledávky z obchodních vztahů a ostatní
aktiva
778 231
778 231
Peníze a peněžní ekvivalenty
140 763
140 763
Celkem
1 485 989
1 485 989

Rating k 31. 12. 2024
Bez ratingu
Celkem
Investice do společností
257 742
257 742
Poskytnuté půjčky
255 476
255 476
Pohledávky z obchodních vztahů a
ostatní aktiva
807 196
807 196
Peníze a peněžní ekvivalenty
333 461
333 461
Celkem
1 653 875
1 653 875
K 31. prosinci 2025 i k 31. prosinci 2024 je část investičního majetku zastavena ve prospěch banky (ČSOB, a.s.),
viz bod 15.




69

tis. Kč
31.12.2025
Podíl na celkových aktivech
Investiční majetek


Nemovitosti v katastrálních územích
Šumavská, Štýřice, Líšeň a Veveří
1 035 407
18,08%
Celkem
1 035 407
18,08%
C. Riziko likvidity
Riziko likvidity vzniká z typu financování aktivit společnosti a řízení jejich pozic, např. v okamžiku, kdy společnost
není schopna financovat svá aktiva nástroji s vhodnou splatností nebo likvidovat/prodat aktiva za přijatelnou
cenu v přijatelném časovém horizontu.
Analýza Fondových pasiv podle struktury
Podíl na celkové hodnotě pasiv
31. 12. 2025
31. 12. 2024
Vlastní kapitál
0,2%
0,2%
Dlouhodobé závazky
18,0%
16,5%
Krátkodobé závazky
12,7%
13,8%
Čistá aktiva připadající k investičním akciím
69,1%
69,5%
Celkem
100,0%
100,0%

Zbytková splatnost aktiv a závazků Fondu
tis. Kč
Do 3 měs.
Od 3 měs. do 1
roku
Od 1 do 5 let
Nad 5 let
Bez specifik.
Celkem
K 31. prosinci 2025













Investiční majetek
-
-
-
-
4 241 682
4 241 682
Investice do společností
-
-
-
-
3 560
3 560
Poskytnuté půjčky
563 435
-
-
-
-
563 435
Ostatní krátkodobé
finanční instrumenty
-
-
-
-
-
-
Pohledávky z obchodních
vztahů a ostatní aktiva
155 857
-
622 373
-
-
778 230
Daňové pohledávky
-
-
-
-
-
-
Peníze a peněžní
ekvivalenty
140 763
-
-
-
-
140 763
Celkem
860 055
0
622 373
0
4 245 242
5 727 670







Úvěry a půjčky
-
72 153
933 194
-
-
1 005 347
Obchodní a ostatní
závazky
647 926
-
-
-
-
647 926
Ostatní dlouhodobé
závazky
-
-
24 803
-
-
24 803
Odložený daňový závazek
-
-
-
-
75 762
75 762
Daňový závazek
4 885
-
-
-
-
4 885
Rezervy
-
-
-
-
-
-


70

Vlastní kapitál
-
-
-
-
12 155
12 155
Čistá aktiva připadající k
investičním akciím
-
-
-
-
3 956 794
3 956 794
Celkem
652 811
72 153
957 997
-
4 044 711
5 727 670







Gap
207 244
-72 153
-335 624
-
200 533
-







Kumulativní gap
207 244
135 091
-200 533
-200 533
-
-

tis. Kč
Do 3 měs.
Od 3 měs. Do
1 roku
Od 1 roku
do 5 let
Nad 5 let
Bez specifik.
Celkem
K 31. prosinci 2024













Investiční majetek
-
-
-
-
3 848 169
3 848 169
Investice do
společnos
-
-
-
-
257 742
257 742
Poskytnuté půjčky
255 476
-
-
-
-
255 476
Ostatní krátkodobé
finanční instrumenty
-
-
-
-
-
-
Pohledávky
z obchodních vztahů a
ostatní aktiva
116 930
-
690 266
-
-
807 196
Daňové pohledávky
-
-
-
-
-
-
Peníze a peněžní
ekvivalenty
333 461
-
-
-
-
333 461
Celkem
705 867
-
690 266
-
4 105 911
5 502 044







Úvěry a půjčky
-
71 626
810 868
-
-
882 494
Obchodní a ostatní
závazky
684 150
-
-
-
-
684 150
Ostatní dlouhodobé
závazky
-
-
26 495
-
-
26 495
Odložený daňový
závazek
-
-
-
-
72 424
72 424
Daňový závazek
4 511
-
-
-
-
4 511
Rezervy
-
-
-
-
-
-
Vlastní kapitál
-
-
-
-
11 808
11 808
Čistá aktiva připadající
k investičním akciím
-
-
-
-
3 820 162
3 820 162
Celkem
688 661
71 626
837 363
-
3 904 394
5 502 044







Gap
17 206
-71 626
-147 097
-
201 517
-


71

Kumulativní Gap
17 206
-54 420
-201 517
-201 517
-
-
Výše uvedené tabulky představují zbytkovou splatnost účetních hodnot jednotlivých finančních a investičních
nástrojů, nikoliv veškerých peněžních toků, které z těchto nástrojů plynou.
Vzhledem k charakteru trhu jednotlivých typů cílových aktiv, která mohou tvořit zásadní část majetku Fondu, je
třeba upozornit na skutečnost, že zpeněžení takového aktiva při snaze dosáhnout nejlepší ceny je časově
náročné. V krajním případě může riziko likvidity vést až k likviditní krizi.
Fond bude postupně v čase hradit své splatné závazky z provozních výnosů. V případě nedostatku likvidity může
přistoupit k realizaci výstupní strategie pro nemovitostní aktiva a obchodní podíly popsané výše v kapitole 3.
27. Klasifikace finančních nástrojů
Od 1. ledna 2018 účetní jednotka přijala mezinárodní účetní standard IFRS 9. Vzhledem k tomu, že účetní
jednotka v souladu se svými interními předpisy a statutem sleduje výkonnost a řídí investiční fond na bázi
reálného hodnoty, nedošlo aplikaci IFRS 9 ke změně klasifikace a ocenění finančních strojů, které jsou od 1.
ledna 2018 dle IFRS 9 klasifikovány jako finanční nástroje oceňované reálnou hodnotou do výsledku hospodaření.
Fond zveřejňuje informace požadované účetním standardem IFRS 7. Fond vykazuje všechna finanční aktiva a
finanční závazky v kategorii FVTPL (reálná hodnota vykázaná do zisku nebo ztráty) jelikož v souladu se svými
interními předpisy a statutem sleduje výkonnost a řídí investiční fond na bázi reálné hodnoty.

tis. Kč
Obchodní a jiné
pohledávky a
ostatní aktiva
Finanční
aktiva/závazky v
reálné hodnotě
Finanční závazky
v naběhlé hodnotě
Celkem
K 31. 12. 2025




Investice do společností
-
3 560
-
3 560
Poskytnuté půjčky a úvěry

563 435
-
563 435
Pohledávky z obchodních vztahů
778 230
-
-
778 230
Peněžní prostředky a peněžní ekvivalenty
140 763
-
-
140 763
Přijaté půjčky a úvěry
-
1 005 347
-
1 005 347
Obchodní a ostatní závazky
647 926
-
-
647 926

tis. Kč
Obchodní a jiné
pohledávky a
ostatní aktiva
Finanční
aktiva/závazky v
reálné hodnotě
Finanční závazky
v naběhlé hodnotě
Celkem
K 31. 12. 2024




Investice do společností
-
257 742
-
257 742
Poskytnuté půjčky a úvěry
-
255 476
-
255 476
Pohledávky z obchodních vztahů
807 196
-
-
807 196
Peněžní prostředky a peněžní ekvivalenty
333 461
-
-
333 461
Přijaté půjčky a úvěry
-
882 494
-
882 494
Obchodní a ostatní závazky
710 645
-
-
710 645
Vzhledem ke krátkodobé splatnosti pohledávek, ostatních aktiv, závazků a ostatních závazků lze vykázanou účetní
hodnotu považovat za reálnou hodnotu.
28. Reálná hodnota aktiv a závazků
Oceňovací metody


72

Účetní jednotka stanovuje reálnou hodnotu instrumentu za použití kotované ceny na aktivním trhu pro daný
instrument, pokud je k dispozici. Aktivní trh je trh, na kterém se transakce pro aktiva či závazky uskutečňují
dostatečně často a v dostatečném objemu, aby byl zajištěn pravidelný přísun cenových informací.
Pokud kotovaná cena na aktivním trhu není k dispozici, pak účetní jednotka použije oceňovací techniky, které
maximalizují využití relevantních pozorovatelných vstupů a minimalizují využití nepozorovatelných vstupů.
Vybraná oceňovací technika zahrnuje všechny z faktorů, které by účastníci trhu zahrnuli do ocenění dané
transakce.
Cíl oceňovací metody je stanovit reálnou hodnotu, která odráží cenu, která by byla získána z prodeje aktiva nebo
zaplacena za převzetí závazku v rámci řádné transakce mezi účastníky trhu ke dni ocenění.
Hierarchie reálné hodnoty
Účetní jednotka stanovuje reálné hodnoty za použití následující hierarchie reálné hodnoty, které odráží
významnost vstupů použitých k ocenění.
Úroveň 1: Vstupy na úrovni 1 jsou (neupravené) kótované ceny na aktivních trzích pro
identická aktiva či závazky, k nimž má účetní jednotka přístup ke dni ocenění.
Úroveň 2: Vstupy na úrovni 2 jsou vstupy jiné než kótované ceny zahrnuté do úrovně 1, které
jsou přímo (tj. jako ceny) nebo nepřímo (tj. jako odvozené od cen) pozorovatelné pro aktivum
či závazek. Tato úroveň zahrnuje nástroje oceňované za použití:
kotovaných cen pro podobné nástroje na aktivních trzích;
kotované ceny pro identické nebo podobné nástroje na trzích, které jsou považovány
za méně než aktivní;
nebo jiné oceňovací metody, ve kterých všechny významné vstupy jsou přímo nebo
nepřímo pozorovatelné z tržních údajů.
Úroveň 3: Vstupy na úrovni 3 jsou nepozorovatelné vstupní veličiny. Tato úroveň zahrnuje
všechny nástroje, pro které oceňovací metody zahrnují vstupy, které nejsou pozorovatelné a
nepozorovatelné vstupy mají významný dopad na ocenění nástroje. Tato úrovzahrnuje
nástroje, které jsou oceněny na základě kotovaných cen pro podobné nástroje, pro které
významné nepozorovatelné úpravy nebo předpoklady jsou vyžadovány, aby odrážely rozdíly
mezi nástroji.
Procesy a kontroly
Účetní jednotka nastavila soustavu kontrol pro ocenění reálnou hodnotou. Dané kontroly zahrnují následující:
o ověření pozorovatelných vstupů a cen;
o znovuprovedení výpočtů na základě modelů;
o kontrola a schválení procesů pro nové oceňovací modely a jejich změny;
o kalibrace a zpětné testování modelů vůči uskutečněným tržním transakcím;
o analýza a investigace významných rozdílů v ocenění;
o kontrola významných nepozorovatelných vstupů, oceňovacích úprav a významných změn v
reálné hodnotě v rámci úrovně 3 v porovnání s předchozím oceněním.
Pokud informace od třetí strany (např. od kotace od broker) je využita k ocenění reálné hodnoty, pak účetní
jednotka zvažuje a dokumentuje důkazy, které obdržela od třetích stran na podporu závěru, že ocenění splňuje
požadavky IFRS. Toto zahrnuje následující:
o ověření, že broker je schválený účetní jednotkou pro ocenění daného typu finančního
nástroje;
o pochopení, jak reálná hodnota byla stanovena a rozsah, jakým představuje skutečnou tržní
transakci a zda reálná hodnota představuje kotovanou cenu na aktivním trhu pro identický
nástroj;


73

o pokud ceny pro podobný nástroj jsou použity k ocenění reálnou hodnotou, jak tyto ceny byly
upraveny, aby reflektovaly znaky nástroje, který se oceňuje;
o pokud existuje několik kotací pro stejný finanční nástroj, pak jak reálná hodnota byla určena
za použití těchto kotací.
Aktiva a závazky, které jsou v rozvaze vykázány v reálné hodnotě
V následující tabulce jsou uvedeny jednotlivé úrovně reálných hodnot aktiv a závazků, které jsou vykázány v
reálné hodnotě v rozvaze:

31.12.2025

úroveň 1
úroveň 2
úroveň 3
tis. Kč




Aktiva:




Investiční majetek

0
0
4 241 682
Investice do společností

0
0
3 560
Poskytnuté půjčky

0
0
563 435
Pohledávky z obchodních vztahů a ostatní
aktiva

0
186 398
601 832
Peníze a peněžní ekvivalenty

0
140 763
0
Závazky:




Půjčky a úvěry

0
0
1 005 347
Obchodní a ostatní závazky

0
677 612
0

31.12.2024 v tis. Kč

úroveň 1
úroveň 2
úroveň 3
Aktiva:




Investiční majetek
0
0
3 848 169
Investice do společností
0
0
257 742
Poskytnuté půjčky
0
0
255 476
Pohledávky z obchodních vztahů a ostatní aktiva
0
0
807 196
Peníze a peněžní ekvivalenty

0
333 461
0
Závazky:




Půjčky a úvěry
0
882 494
0
Obchodní a ostatní závazky
0
0
710 645
Převody mezi úrovněmi reálné hodnoty
V průběhu roku 2025 došlo z důvodu předchozího nesprávného zařazení k převodu položky pohledávky z
obchodních vztahů a ostatní aktiva s výjimkou pohledávky z titulu earn-outu z prodeje společnosti InfoTel, spol.
s r.o. a položky obchodní a ostatní závazky z úrovně 3 do úrovně 2 hierarchie reálných hodnot, anby došlo ke
změně oceňovací techniky nebo vstupů. Naopak pak ze stejného důvodu došlo k převodu závazkových půjček a
úvěrů z úrovně 2 do úrovně 3, aniž by došlo ke změně oceňovací techniky nebo vstupů.
Použité oceňovací techniky a vstupní veličiny
Účetní jednotka využívá k určení reálné hodnoty následující oceňovací techniky a vstupní veličiny:
Investiční majetek
Tyto položky jsou představovány nemovitostmi, jejichž reálná hodnota byla určena zejména na základě výnosové
metody přímé kapitalizace, aplikované na pronajímatelné nemovitosti. Klíčovými vstupy do ocenění jsou
dosažitelné nájemné, náklady na dosažení příjmů z nájemného, míra obsazenosti a kapitalizační míra. Zby
nemovitosti jsou oceněny porovnávacím způsobem na základě odhadnuté jednotkové ceny za m2 vycházející
z tržních cen obdobných nemovitostí, zjištěných z realizovaných transakcí, realitních serverů a cenových map.


74

Tato aktiva jsou v hierarchii reálných hodnot zařazena do úrovně 3.
Investice do společností
Reálná hodnota investic do společností vlivem je vzhledem k charakteru vlastněných společností určena aplikací
substanční metody ocenění, založené na samostatném ocenění aktiv a závazspolečnosti, v níž účetní
jednotka majetkovou účast.
Tato finanční aktiva jsou v hierarchii reálných hodnot zařazena do úrovně 3.
Poskytnuté půjčky
Odhady reálné hodnoty poskytnutých úvěrů/zápůjček vycházejí z diskontovaných budoucích očekávaných
peněžních toků s využitím úrokové sazby jako diskontní sazby platné pro úvěry spojené s podobným úvěrovým
rizikem, úrokovým rizikem a s podobnou splatností. Při stanovení očekávaných peněžních toků použitých k
diskontování se vychází z předpokladů a přihlíží se k zným scénářům splácení u konkrétního poskytnutého
úvěru nebo skupiny úvěrů.
V případě úvěrů, u nichž je úroko sazba vyhodnocena jako adekvátní, je ocenění provedeno v nominální
hodnotě.
Tato finanční aktiva jsou v hierarchii reálných hodnot zařazena do úrovně 3.
Pohledávky z obchodních vztahů a ostatní aktiva
Účetní hodnota se vzhledem ke krátké splatnosti daných aktiv a závazků blíží jejich reálné hodnotě. Tyto finanční
aktiva a závazky jsou v hierarchii reálných hodnot zařazena do úrovně 2.
Součástí této položky je také pohledávka z titulu earn-outu z prodeje společnosti InfoTel, spol. s r.o., která je
oceněna na základě diskontovaných budoucích očekávaných peněžních toků s využitím úrokové sazby jako
diskontní sazby platné pro úvěry spojené s podobným úvěrovým rizikem, úrokovým rizikem a s podobnou
splatností. Tato pohledávka je v hierarchii reálných hodnot zařazena do úrovně 3.
Peníze a peněžní ekvivalenty
Účetní hodnota se vzhledem ke krátké splatnosti těchto pohledávek blíží jejich reálné hodnotě. Tato finanční
aktiva jsou v hierarchii reálných hodnot zařazena do úrovně 2.
Půjčky a úvěry
Odhady reálné hodnoty přijatých úvěrů/zápůjček vycházejí z diskontovaných budoucích očekávaných peněžních
toků s využitím úrokové sazby jako diskontní sazby platné pro úvěry spojené s podobným úvěrovým rizikem,
úrokovým rizikem a s podobnou splatností. Při stanovení očekávaných peněžních toků použitých k diskontování
se vychází z předpoklaa přihlíží se k různým scénářům splácení u konkrétního poskytnutého úvěru nebo
skupiny úvěrů.
V případě úvěrů/zápůjček, u nichž je úroková sazba vyhodnocena jako adekvátní, je ocenění provedeno
v nominální hodnotě.
Tyto finanční závazky jsou v hierarchii reálných hodnot zařazeny do úrovně 3.
Obchodní a ostatní závazky
Účetní hodnota se vzhledem ke krátké splatnosti těchto pohledávek blíží jejich reálné hodnotě. Tato finanční
aktiva jsou v hierarchii reálných hodnot zařazena do úrovně 2.
V průběhu běžného účetního období nedošlo ke změně použité oceňovací technicky nebo vstupů.
Kvantitativní informace o významných nepozorovatelných vstupních veličinách pro úroveň 3
Tabulka níže ukazuje informace o významných nepozorovatelných vstupech použitých v rámci ocenění investic
zařazených v úrovni 3 v rámci hierarchie reálných hodnot:


75

Druh investice
Reálná hodnota
k 31. 12.
Metoda
ocenění
Významné vstupní
veličiny
nepozorovatelné na
trhu
Rozsah pro
nepozorovatelnou
vstupní veličinu
Citlivost na změnu
významného
nepozorovatelného
vstupu
Investiční majetek
budovy Brno
Business Park
2025: 2 243 mil.
2024: 2 222 mil.
Výnoso
metoda přímé
kapitalizace
Míra obsazenosti

Kapitalizační míra
2025: 95 %
2024: 95 %

2025: 6,00 – 7,75 %
2024: 6,50 – 6,75 %
Odhadovaná reálná
hodnota by se snížila,
kdyby se:
Míra obsazenosti snížila
Kapitalizační míra
zvýšila
Investiční majetek
objekt Centrum
Šumavská
2025: 384 770 tis. Kč
2024: 390 155 tis. Kč
Výnoso
metoda přímé
kapitalizace
Míra obsazenosti

Kapitalizační míra
2025: 80 %
2024: 80 %

2025: 7,5 %
2024: 7,5 %
Odhadovaná reálná
hodnota by se snížila,
kdyby se:
Míra obsazenosti snížila
Kapitalizační míra
zvýšila
Investiční majetek
nástavba CERIT
SCIENCE PARK II
2025: 462 669 tis. Kč
2024: 447 734 tis.
Výnoso
metoda přímé
kapitalizace
Míra obsazenosti

Kapitalizační míra
2025: 90 %
2024: 95 – 100 %

2025: 6,00 – 6,75 %
2024: 6,00 – 6,75 %
Odhadovaná reálná
hodnota by se snížila,
kdyby se:
Míra obsazenosti snížila
Kapitalizační míra
zvýšila
Investiční majetek
nástavba CERIT
SCIENCE PARK III
2025: 502 439 tis. Kč
2024: 281 572 tis.
Výnoso
metoda přímé
kapitalizace
Míra obsazenosti

Kapitalizační míra
2025: 90 %
2024: 90 – 95 %

2025: 6,00 – 6,75 %
2024: 6,75 %
Odhadovaná reálná
hodnota by se snížila,
kdyby se:
Míra obsazenosti snížila
Kapitalizační míra
zvýšila
Investiční majetek
administrativní
objekt Centrum
Veveří
2025: 239 006 tis. Kč
2024: 230 000 tis.
Výnoso
metoda přímé
kapitalizace
Míra obsazenosti

Kapitalizační míra
2025: 85 %
2024: 85 %

2025: 7,50 %
2024: 7,50 %
Odhadovaná reálná
hodnota by se snížila,
kdyby se:
Míra obsazenosti snížila
Kapitalizační míra
zvýšila
Investiční majetek
administrativní
budova Novolíšenská
2025: 61 207 tis. Kč
2024: 61 908 tis. Kč
Výnoso
metoda přímé
kapitalizace
Míra obsazenosti

Kapitalizační míra
2025: 95 %
2024: 95 %

2025: 6,00 – 7,75 %
2024: 6,00 – 7,75 %
Odhadovaná reálná
hodnota by se snížila,
kdyby se:
Míra obsazenosti snížila
Kapitalizační míra
zvýšila
Investiční majetek
pozemky Brno-Bystrc
2025: 36 310 tis.
2024: -
Porovnávací
metoda
Jednotková cena
Kč/m2
2025: 2 500 Kč/m2
2024: -
Odhadovaná reálná
hodnota by se snížila,
kdyby se:
Jednotková cena snížila
Investiční majetek
pozemky
Kohoutovice
2025: 7 300 tis.
2024: 6 700 tis. Kč
Porovnávací
metoda
Jednotková cena
Kč/m2
2025: 8 600 Kč/m2
2024: 8 000 Kč/m2
Odhadovaná reálná
hodnota by se snížila,
kdyby se:
Jednotková cena snížila


76

Druh investice
Reálná hodnota
k 31. 12.
Metoda
ocenění
Významné vstupní
veličiny
nepozorovatelné na
trhu
Rozsah pro
nepozorovatelnou
vstupní veličinu
Citlivost na změnu
významného
nepozorovatelného
vstupu
Investiční majetek
administrativní
budova OCP Brno
2025: 285 885 tis. Kč
2024: -
Výnoso
metoda přímé
kapitalizace
Míra obsazenosti

Kapitalizační míra
2025: 80 %
2024: -

2025: 7,50 – 8,00 %
2024: -
Odhadovaná reálná
hodnota by se snížila,
kdyby se:
Míra obsazenosti snížila
Kapitalizační míra
zvýšila
Investice do
společností
SAFEBOXES s.r.o.
2025: 3 560 tis. Kč
2024: 7 000 tis. Kč
Substanč
metoda
ocenění
Hodnota hmotného
majetku společnosti
2025: 32 680 tis. Kč
2024: 34 009 tis. Kč
Odhadovaná reálná
hodnota by se snížila,
kdyby se:
Hodnota hmotného
majetku snížila
Poskytnuté půjčky
úvěr InfoNet a.s. I
2025: 108 528 tis.
2024: 118 202 tis.
DCF
Diskontní sazba
2025: 6,79 % p.a.
2024: 6,38 % p.a.
Odhadovaná reálná
hodnota by se snížila,
kdyby se diskontní míra
zvýšila
Poskytnuté půjčky
úvěr InfoNet a.s. II
2025: 408 896 tis.
2024: 41 595 tis.
Nominální
hodnota
-
-
-
Poskytnuté půjčky
úvěr PMP Consulting
s.r.o.
2025: 15 471 tis.
2024: 14 342 tis.
Nominální
hodnota
-
-
-
Poskytnuté půjčky
úvěr ELTRIS, s.r.o.
2025: 2 427 tis.
2024: 2 301 tis. Kč
Nominální
hodnota
-
-
-
Poskytnuté půjčky
úvěr SAFEBOXES s.r.o.
2025: 28 113 tis.
2024: 28 445 tis. Kč
DCF
Diskontní sazba
2025: 8,76 % p.a.
2024: 8,28 % p.a.
Odhadovaná reálná
hodnota by se snížila,
kdyby se diskontní míra
zvýšila
Pohledávky z
obchodních vztahů a
ostatní aktiva
pohledávka z earn-
outu InfoTel
2025: 601 832 tis. Kč
2024: 687 458 tis. Kč
DCF
Nominální hodnota
očekávaného inkasa
2025: 640 610 tis.
2024: -
Odhadovaná reálná
hodnota by se snížila,
kdyby se očekávané
inkaso snížilo

Citlivost reálné hodnoty na změny nepozorovatelných vstupů
Ačkoliv Fond věří, že odhady reálné hodnoty jsou přiměřeně přesné, použití jiných metodik a předpokladů by
mohlo vést k odlišnému stanovení reálné hodnoty. Pro ocenění pro úrov 3 změna jednoho nebo více
předpokladů na přiměřeně možné alternativní předpoklady by mohla vést k následujícím efektům na hodnotu
jednotlivých investic k 31. 12. 2025:
Druh investice
Příznivý dopad
Nepříznivý dopad
Investiční majetek – budovy Brno Business Park
Zvýšení obsazenosti o 2,5 procentního
bodu by vedlo k růstu reálné hodnoty
o 65 261 tis. Kč, tj. o 2,9 %
Snížení kapitalizační míry o čtvrt
procentho bodu by vedlo k růstu
reálné hodnoty o 84 137 tis. Kč,
tj. o 3,8 %
Snížení obsazenosti o 2,5 procentního
bodu by vedlo k poklesu reálné hodnoty
o 65 261 tis. Kč, tj. o 2,9 %
Zvýšení kapitalizační míry o čtvrt
procentho bodu by vedlo k poklesu
reálné hodnoty o 78 163 tis. Kč,
tj. o 3,5 %


77

Druh investice
Příznivý dopad
Nepříznivý dopad
Investiční majetek – objekt Centrum Šumavská
Zvýšení obsazenosti o 2,5 procentního
bodu by vedlo k růstu reálné hodnoty
o 21 383 tis. Kč, tj. o 5,6 %
Snížení kapitalizační míry o čtvrt
procentho bodu by vedlo k růstu
reálné hodnoty o 13 315 tis. Kč,
tj. o 3,5 %
Snížení obsazenosti o 2,5 procentního
bodu by vedlo k poklesu reálné hodnoty
o 21 383 tis. Kč, tj. o 5,6 %
Zvýšení kapitalizační míry o čtvrt
procentho bodu by vedlo k poklesu
reálné hodnoty o 12 456 tis. Kč, tj. o 3,2 %
Investiční majetek nástavba CERIT SCIENCE
PARK II
Zvýšení obsazenosti o 2,5 procentního
bodu by vedlo k růstu reálné hodnoty
o 7 753 tis. Kč, tj. o 1,7 %
Snížení kapitalizační míry o čtvrt
procentho bodu by vedlo k růstu
reálné hodnoty o 20 034 tis. Kč,
tj. o 4,3 %
Snížení obsazenosti o 2,5 procentního
bodu by vedlo k poklesu reálné hodnoty
o 7 753 tis. Kč, tj. o 1,7 %
Zvýšení kapitalizační míry o čtvrt
procentho bodu by vedlo k poklesu
reálné hodnoty o 18 531 tis. Kč, tj. o 4,0 %
Investiční majetek nástavba CERIT SCIENCE
PARK III
Zvýšení obsazenosti o 2,5 procentního
bodu by vedlo k růstu reálné hodnoty
o 10 250 tis. Kč, tj. o 2,0 %
Snížení kapitalizační míry o čtvrt
procentho bodu by vedlo k růstu
reálné hodnoty o 24 638 tis. Kč,
tj. o 4,9 %
Snížení obsazenosti o 2,5 procentního
bodu by vedlo k poklesu reálné hodnoty
o 10 250 tis. Kč, tj. o 2,0 %
Zvýšení kapitalizační míry o čtvrt
procentho bodu by vedlo k poklesu
reálné hodnoty o 22 660 tis. Kč, tj. o 4,5 %
Investiční majetek administrativní objekt
Centrum Veveří
Zvýšení obsazenosti o 2,5 procentního
bodu by vedlo k růstu reálné hodnoty
o 10 842 tis. Kč, tj. o 4,5 %
Snížení kapitalizační míry o čtvrt
procentho bodu by vedlo k růstu
reálné hodnoty o 8 242 tis. Kč,
tj. o 3,4 %
Snížení obsazenosti o 2,5 procentního
bodu by vedlo k poklesu reálné hodnoty
o 10 842 tis. Kč, tj. o 4,5 %
Zvýšení kapitalizační míry o čtvrt
procentho bodu by vedlo k poklesu
reálné hodnoty o 7 710 tis. Kč, tj. o 3,2 %
Investiční majetek administrativní budova OCP
Brno
Zvýšení obsazenosti o 2,5 procentního
bodu by vedlo k růstu reálné hodnoty
o 9 649 tis. Kč, tj. o 3,4 %
Snížení kapitalizační míry o čtvrt
procentho bodu by vedlo k růstu
reálné hodnoty o 8 834 tis. Kč,
tj. o 3,1 %
Snížení obsazenosti o 2,5 procentního
bodu by vedlo k poklesu reálné hodnoty
o 9 649 tis. Kč, tj. o 3,4 %
Zvýšení kapitalizační míry o čtvrt
procentho bodu by vedlo k poklesu
reálné hodnoty o 8 310 tis. Kč, tj. o 2,9 %
Investiční majetek – pozemky Brno-Bystrc
Zvýšení jednotkové ceny o 10 % by
vedlo k růstu reálné hodnoty
o 3 631 tis. Kč, tj. o 10 %
Snížení jednotkové ceny o 10 % by vedlo
k poklesu reálné hodnoty o 3 631 tis. Kč,
tj. o 10 %
Investiční majetek – pozemky Kohoutovice
Zvýšení jednotkové ceny o 10 % by
vedlo k růstu reálné hodnoty
o 730 tis. Kč, tj. o 10 %
Snížení jednotkové ceny o 10 % by vedlo
k poklesu reálné hodnoty o 730 tis. Kč, tj.
o 10 %


78

Druh investice
Příznivý dopad
Nepříznivý dopad
Investiční majetek administrativní objekt
Centrum Veveří
Zvýšení obsazenosti o 2,5 procentního
bodu by vedlo k růstu reálné hodnoty
o 10 842 tis. Kč, tj. o 4,5 %
Snížení kapitalizační míry o čtvrt
procentho bodu by vedlo k růstu
reálné hodnoty o 8 242 tis. Kč,
tj. o 3,4 %
Snížení obsazenosti o 2,5 procentního
bodu by vedlo k poklesu reálné hodnoty
o 10 842 tis. Kč, tj. o 4,5 %
Zvýšení kapitalizační míry o čtvrt
procentho bodu by vedlo k poklesu
reálné hodnoty o 7 710 tis. Kč, tj. o 3,2 %
Investice do společností – SAFEBOXES s.r.o.
Zvýšení hodnoty hmotného majetku o
10 % by vedlo k růstu reálné hodnoty
o 3 268 tis. Kč, tj. o 92 %
Snížení hodnoty hmotného majetku o 10
% by vedlo k poklesu reálné hodnoty
o 3 268 tis. Kč, tj. o 92 %
Poskytnuté půjčky – úvěr InfoNet a.s. I
Snížení diskontní sazby o jeden
procent bod by vedlo k růstu reálné
hodnoty o 7 599 tis. Kč tis. Kč,
tj. o 8,4 %
Zvýšení diskontní sazby o jeden
procent bod by vedlo k poklesu reálné
hodnoty o 6 445 tis. Kč, tj. o 7,2 %
Pohledávky z obchodních vztahů a ostatní aktiva
– pohledávka z earn-outu InfoTel
Zvýšení očekávaného inkasa o 10 % by
vedlo k růstu reálné hodnoty o
60 183 tis. Kč, tj. o 10 %
Snížení očekávaného inkasa o 10 % by
vedlo k poklesu reálné hodnoty o
60 183 tis. Kč, tj. o 10 %
29. Následné události
K okamžiku sestavení účetní závěrky nejsou vedení Společnosti známy žádné další významné následné události,
které by ovlivnily účetní závěrku k 31. prosinci 2025. Tato účetní závěrka byla schválena představenstvem Fondu.


V Brně 30.4.2026

INFOND investiční fond s proměnným základním
kapitálem, a.s.
Ing. Pavel Košťál,
předseda představenstva




79

Komentář k finančním výkazům neinvestiční a investiční části fondu
Finanční výkazy neinvestiční části fondu
VÝKAZ O FINANČNÍ SITUACI K 31. 12. 2025
Aktiva
tis. Kč

31. 12. 2025
31. 12. 2024
Krátkodobá aktiva

12 155
11 808
Peněžní prostředky a peněžní ekvivalenty

12 155
11 808
Aktiva celkem

12 155
11 808

Vlastní kapitál a závazky
tis. Kč

31. 12. 2025
31. 12. 2024
Vlastní kapitál

11 808
11 808
Základní kapitál

10 000
10 000
Výsledek hospodaření běžného období

347
512
Nerozdělený zisk nebo neuhrazená ztráta z předchozích období

1 808
1 296
Vlastní kapitál a závazky celkem

12 155
11 808

Výkaz o úplném výsledku hospodaření za rok 2025
tis. Kč
Od 1. 1. do 31. 12. 2025
Od 1. 1. do 31. 12. 2024
Správní náklady
-
-
Čistý provozní výsledek hospodaření
-
-
Ostatní provozní náklady
-
-
Provozní výsledek hospodaření
-
-
Finanční výnosy
347
512
Finanční výsledek hospodaření
347
512
Zisk/ztráta z pokračující činnosti před zdaněním
347
512
Zisk z pokračující činnosti po zdanění
347
512
Celkový úplný výsledek hospodaření
347
512




80

Finanční výkazy investiční části fondu
Výkaz o finanční situaci k 31. 12. 2025
Aktiva
tis. Kč

31. 12. 2025
31. 12. 2024*
(upraveno)
(upraveno)
(upraveno)
Dlouhodobá aktiva
4 867 615
4 853 722
Investiční majetek
4 241 682
4 155 414
Investice do společností
3 560
8 042
Dlouhodobé poskytnuté půjčky
0
0
Pohledávky z obchodních vztahů a ostatní aktiva
622 373
690 266
Krátkodobá aktiva
847 900
672 285
Krátkodobé poskytnuté půjčky
563 435
204 885
Ostatní krátkodobé finanční instrumenty
0
0
Daňové pohledávky
0
3
Pohledávky z obchodních vztahů a ostatní aktiva
155 857
143 778
Peněžní prostředky a peněžní ekvivalenty
128 608
323 619
Aktiva celkem
5 715 515
5 526 008

Vlastní kapitál a závazky
tis. Kč
31. 12. 2025
31. 12. 2024*
(upraveno)
Vlastní kapitál celkem
-
-
Dlouhodobé půjčky a úvěry
933 194
810 868
Ostatní dlouhodobé závazky
24 802
30 490
Odložený daňový závazek
75 762
97 504
Dlouhodobé závazky
1 033 758
938 863
Krátkodobé půjčky a úvěry
72 153
71 626
Daňové závazky
4 885
4 925
Rezervy
0
0
Závazky z obchodních vztahů a ostatní pasiva
647 925
709 648
Krátkodobé závazky
724 963
786 200
Čistá aktiva připadající k investičním akciím
3 956 794
3 800 945
Vlastní kapitál a závazky celkem
5 715 515
5 526 008
*HODNOTY k 31. prosinci 2024 obsahují dopad fúze (vis kapitola 5). Hodnoty čistých aktiv na jednotlivé třídy
investičních akcií A a B odpovídají stavu k datu stanovení kurzu investičních akcií tedy k 31.12.2024.


81

Výkaz úplného výsledku hospodaření za rok 2025
tis. Kč
Od 1. 1. do 31. 12. 2025
Od 1. 1. do 31. 12. 2024
Výnosy z investičního majetku
356 675
-27 295
Výnosy z poskytnutých půjček
-64 121
81 889
Výnosy z podí
-42 050
54 968
Správní náklady
-144 158
-113 655
Čistý provozní výsledek hospodaření
106 346
-4 093
Ostatní provozní výnosy
309
322
Ostatní provozní náklady
-6 513
-10 039
Provozní výsledek hospodaření
100 142
-13 810
Finanční výnosy
42 334
40 683
Finanční náklady
-35 686
-73 326
Finanční výsledek hospodaření
6 648
-32 643



Zisk/ztráta z pokračující činnosti před zdaněním
106 790
-46 453
Daň z příjmu – splatná
-10 893
-7 746
Daň z příjmu – odložená
21 743
12 444
Zisk z pokračující činnosti po zdanění
117 640
-41 755
Ostatní úplný výsledek hospodaření
-
-
Celkový úplný výsledek hospodaření
117 640
-41 755








82

Zpráva auditora


RSM Audit CZ s.r.o., Amazon Court, Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika
Tel.: +420 226 219 000, E-mail: info@rsm.cz | www.rsm.cz
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 198405, IČO 24260673
RSM Audit CZ s.r.o. je členem sítě RSM a podniká pod obchodním jménem RSM, které používají členské firmy. Každý z členů sítě RSM je nezávislou účetní a poradenskou společností, kte
poskytuje své služby zcela nezávisle. Síť RSM International není samostatným právním subjektem v žádné jurisdikci. | 1
ZPRÁVA NEZÁVISLÉHO AUDITORA
pro
akcionáře Fondu
INFOND investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.
Výrok auditora
Provedli jsme audit přiložené účetní závěrky Fondu INFOND investiční fond s proměnným základním kapitálem,
a.s. sídlem Novolíšeňská 2678/18, Líšeň, 628 00 Brno, : 242 07 543 (dále také Fond“) sestavené v souladu s
účetními standardy IFRS ve znění přijatém Evropskou Unií, která se skládá z výkazu o finanční situaci k 31.12.2025,
výkazu úplného výsledku hospodaření, přehledu o změnách vlastního kapitálu a přehledu o peněžních tocích za rok
končící k 31.12.2025 a komentáře této účetní závěrky včetně významných (materiálních) informací o použitých
účetních metodách. Údaje o Fondu INFOND investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. jsou
uvedeny v příloze této účetní závěrky.
Podle našeho názoru účetní závěrka podává věrný a poctivý obraz aktiv a pasiv Fondu INFOND investiční fond s
proměnným kladním kapitálem, a.s. k 31.12.2025 a nákladů a výnosů a výsledku jejího hospodaření a
peněžních toků za rok končící 31.12.2025 v souladu s účetními standardy IFRS ve znění přijatém Evropskou Unií.
Základ pro výrok
Audit jsme provedli v souladu se zákonem o auditorech a standardy Komory auditorů České republiky pro audit,
kterými jsou mezinárodní standardy pro audit (ISA), případně doplněné a upravené souvisejícími aplikačními
doložkami. Naše odpovědnost stanovená mito předpisy je podrobněji popsána v oddílu Odpovědnost auditora za
audit účetní závěrky. V souladu se zákonem o auditorech a Etickým kodexem přijatým Komorou auditorů Čes
republiky jsme na Fondu nezávislí a splnili jsme i další etické povinnosti vyplývající z uvedených předpisů.
Domníváme se, že důkazinformace, které jsme shromáždili, poskytují dostatečný a vhodný základ pro vyjádření
našeho výroku.
Zdůraznění skutečnosti
Upozorňujeme na bod 5. komentáře účetní závěrky, kde je uvedena skutečnost, že v roce 2025 proběhla fúze
sloučením Fondu a jeho dvou 100 % vlastněných dceřiných společností GARNI SERVIS s.r.o. (IČ 016 84 876) a
Office Center Purkyňova, a.s. (IČ 052 99 446) s rozhodným dnem 1. leden 2025. Nástupnickou společností je Fond.
Byla zvolena retrospektivní metoda a srovnávací údaje pro výkaz o finanční pozici za účetní období 2024 byly o
dopad fúze upraveny dle zahajovací rozvahy k 1. lednu 2025. Náš výrok není v souvislosti s touto ležitostí
modifikován.
RSM Audit CZ s.r.o., Amazon Court, Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika
Tel.: +420 226 219 000, E-mail: info@rsm.cz | www.rsm.cz
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 198405, IČO 24260673
RSM Audit CZ s.r.o. je členem sítě RSM a podniká pod obchodním jménem RSM, které používají členské firmy. Každý z členů sítě RSM je nezávislou účetní a poradenskou společností, kte
poskytuje své služby zcela nezávisle. Síť RSM International není samostatným právním subjektem v žádné jurisdikci. | 2
Hlavní záležitosti auditu
Hlavní záležitosti auditu jsou záležitosti, které byly podle našeho odborného úsudku při auditu účetní závěrky za
běžné období nejvýznamnější. Těmito záležitostmi jsme se zabývali v kontextu auditu účetní závěrky jako celku a v
souvislosti s utvářením názoru na tuto závěrku. Samostatný výrok k těmto záležitostem nevyjadřujeme.
Reálná hodnota investičních aktiv
Provedené auditorské postupy
Fond v souladu s požadavky Mezinárodních
standardů účetního výkaznictví ve znění přijatém
Evropskou Unií a také v souladu se stanovami a
statutem Fondu, schváleným Českou národní bankou,
vykazuje v účetní závěrce Investiční majetek v reálné
hodnotě.
Jako riziko vnímáme možnost nesprávně provedeného
ocenění Investičního majetku a promítnutí takového
přecenění do účetní závěrky.
Nesprávné ocenění Investičního majetku by ovlivnilo
hodnotu čistých aktiv, přiřazených držitelům
investičních akcií.
Informace o přecenění Investičního majetku na
reálnou hodnotu jsou uvedeny v komentáři účetní
závěrky v bodech:
6. Výnosy z Investičního majetku
15. Investiční majetek
28. Reálná hodnota aktiv a závazků
Naše auditorské postupy zahrnovaly metodickou
spolupráci se znalcem, který se podílel na vyhodnocení
předpokladů a metodiky použité znalci Fondu při ocenění
investičních aktiv Fondu. Jako metoda oceně byla
nejčastěji zvolena zejména výnosová metoda ocenění,
tedy odvození reálné hodnoty od očekávaného „čistého“
výnosu vzhledem k míře kapitalizace výnosů a také
srovnávací metoda ocenění, která stanovuje hodnotu, za
kterou by se daná nemovitost mohla prodat na trhu
v daném čase a místě.
Návazně jsme posoudili aplikaci zvolených metod
ocenění.
Klíčové výpočty jsme ověřovali vlastním přepočtem na
vzorku pro ověřepočetní správnosti provedení vlastního
ocenění.
Dále jsme vyhodnotili, jak je výsledné ocenění vykázáno
v účetní závěrce a popsáno v komentáři k účetním
výkazům.
Ostatní informace uvedené ve výroční zprávě
Ostatními informacemi jsou v souladu s § 2 písm. b) zákona o auditorech informace uvedené ve výroční zprávě mimo
účetní závěrku a naši zprávu auditora. Za ostatní informace odpovídá představenstvo Fondu INFOND investiční
fond s proměnným základním kapitálem, a.s.
Náš výrok k účetní závěrce se k ostatním informacím nevztahuje. Přesto je ak součástí našich povinností
souvisejících s ověřením účetní závěrky seznámení se s ostatními informacemi a posouzení, zda ostatní informace
nejsou ve významném (materiálním) nesouladu s účetní závěrkou či s našimi znalostmi o účetní jednotce získanými
během ověřování účetní závěrky nebo zda se jinak tyto informace nejeví jako významně (materiálně) nesprávné.
Také posuzujeme, zda ostatní informace byly ve všech významných (materiálních) ohledech vypracovány v souladu
s příslušnými právními předpisy. mto posouzením se rozumí, zda ostatní informace splňují požadavky právních
předpisů na formální náležitosti a postup vypracování ostatních informací v kontextu významnosti (materiality), tj.
zda případ nedodrže uvedených požadavků by bylo způsobilé ovlivnit úsudek činěný na základě ostatních
informací.
Na základě provedených postupů, do míry, již dokážeme posoudit, uvádíme, že:
ostatní informace, které popisují skutečnosti, jež jsou též předmětem zobrazení v účetní závěrce, jsou ve všech
významných (materiálních) ohledech v souladu s účetní závěrkou a
ostatní informace byly vypracovány v souladu s právními předpisy.
RSM Audit CZ s.r.o., Amazon Court, Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika
Tel.: +420 226 219 000, E-mail: info@rsm.cz | www.rsm.cz
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 198405, IČO 24260673
RSM Audit CZ s.r.o. je členem sítě RSM a podniká pod obchodním jménem RSM, které používají členské firmy. Každý z členů sítě RSM je nezávislou účetní a poradenskou společností, kte
poskytuje své služby zcela nezávisle. Síť RSM International není samostatným právním subjektem v žádné jurisdikci. | 3
Dále jsme povinni uvést, zda na základě poznatků a povědomí o Fondu, k nijsme dospěli i provádění auditu,
ostatní informace neobsahují významné (materiální) věcné nesprávnosti. V rámci uvedených postupů jsme v
obdržených ostatních informacích žádné významné (materiální) věcné nesprávnosti nezjistili.
Odpovědnost představenstva, dozorčí rady a výboru pro audit Fondu za účetní závěrku
Představenstvo Fondu INFOND investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. odpovídá za sestavení
účetní závěrky podávající věrný a poctivý obraz v souladu s účetními standardy IFRS ve zněpřijatém Evropskou
Unií, a za takový vnitřní kontrolní systém, který považuje za nezbytný pro sestavení účetní závěrky tak, aby
neobsahovala významné (materiální) nesprávnosti způsobené podvodem nebo chybou.
Při sestavování účetní závěrky je představenstvo Fondu povinno posoudit, zda je Fond schopen nepřetržitě trvat, a
pokud je to relevantní, popsat v příloze účetzávěrky záležitosti týkající se jejího nepřetržitého trvání a použití
předpokladu nepřetržitého trvání při sestavení účetní závěrky, s výjimkou případů, kdy představenstvo plánuje
zrušení Fondu nebo ukončení její činnosti, resp. kdy nemá jinou reálnou možnost než tak učinit.
Za dohled nad procesem účetního výkaznictví ve Fondu odpovídá dozorčí rada ve spolupráci s výborem pro audit.
Odpovědnost auditora za audit účetní závěrky
Naším cílem je získat přiměřenou jistotu, že účetní závěrka jako celek neobsahuje významnou (materiální)
nesprávnost způsobenou podvodem nebo chybou a vydat zprávu auditora obsahující náš výrok. Přiměřená míra
jistoty je velká míra jistoty, nicméně není zárukou, že audit provedený v souladu s výše uvedenými předpisy ve všech
případech v účetní závěrce odhalí případnou existující významnou (materiální) nesprávnost. Nesprávnosti mohou
vznikat v důsledku podvodů nebo chyb a považují se za významné (materiální), pokud lze reálně edpokládat, že
by jednotlivě nebo v souhrnu mohly ovlivnit ekonomická rozhodnutí, která uživatelé účetní závěrky na jejím základě
přijmou.
Při provádění auditu v souladu s výše uvedenými předpisy je naší povinnos uplatňovat během celého auditu
odborný úsudek a zachovávat profesní skepticismus. Dále je naší povinností:
Identifikovat a vyhodnotit rizika významné (materiální) nesprávnosti účetní závěrky způsobené podvodem nebo
chybou, navrhnout a provést auditorské postupy reagující na tato rizika a získat dostatečné a vhodné důkazní
informace, abychom na jejich základě mohli vyjádřit výrok. Riziko, že neodhalíme významnou (materiální)
nesprávnost, k níž došlo v důsledku podvodu, je větší než riziko neodhalení významné (materiální) nesprávnosti
způsobené chybou, protože součástí podvodu mohou být tajné dohody (koluze), falšování, úmyslná opomenutí,
nepravdivá prohlášení nebo obcházení vnitřních kontrol.
Seznámit se s vnitřním kontrolním systémem Fondu relevantním pro audit v takovém rozsahu, abychom mohli
navrhnout auditorské postupy vhodné s ohledem na dané okolnosti, nikoli abychom mohli vyjádřit názor na
účinnost jejího vnitřního kontrolního systému.
Posoudit vhodnost použitých účetních pravidel, přiměřenost provedených účetních odhadů a informace, které v
této souvislosti představenstvo Fondu uvedlo v příloze účetní závěrky.
Posoudit vhodnost použití předpokladu nepřetržitého trvání při sestavení účetní závěrky představenstvem a to,
zda s ohledem na shromážděné důkazní informace existuje významná (materiální) nejistota vyplývající z událos
nebo podmínek, které mohou významně zpochybnit schopnost Fondu nepřetržitě trvat. Jestliže dojdeme k
závěru, že taková významná (materiální) nejistota existuje, je naší povinností upozornit v naší zprávě na
informace uvedené v této souvislosti v příloze účetní závěrky, a pokud tyto informace nejsou dostatečné, vyjádřit
modifikovaný výrok. Naše závěry týkající se schopnosti Fondu nepřetržitě trvat vycházejí z důkazních informací,
které jsme získali do data naší zprávy. Nicméně budoucí události nebo podmínky mohou vést k tomu, že Fond
ztratí schopnost nepřetržitě trvat.
RSM Audit CZ s.r.o., Amazon Court, Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika
Tel.: +420 226 219 000, E-mail: info@rsm.cz | www.rsm.cz
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 198405, IČO 24260673
RSM Audit CZ s.r.o. je členem sítě RSM a podniká pod obchodním jménem RSM, které používají členské firmy. Každý z členů sítě RSM je nezávislou účetní a poradenskou společností, kte
poskytuje své služby zcela nezávisle. Síť RSM International není samostatným právním subjektem v žádné jurisdikci. | 4
Vyhodnotit celkovou prezentaci, členění a obsah účetní závěrky, včetně přílohy, a dále to, zda účetní závěrka
zobrazuje podkladové transakce a události způsobem, který vede k věrnému zobrazení.
Naší povinností je informovat představenstvo, dozorčí radu a výbor pro audit mimo jio plánovaném rozsahu a
načasování auditu a o významných zjištěních, která jsme v jeho průběhu učinili, včetně zjištěných významných
nedostatků ve vnitřním kontrolním systému.
Naší povinností je rovněž poskytnout výboru pro audit prohlášení o tom, že jsme splnili příslušetické požadavky
týkající se nezávislosti, a informovat ho o veškerých vztazích a dalších záležitostech, u nichž se lze reálně domnívat,
že by mohly mít vliv na naši nezávislost, a případných souvisejících opatřeních.
Dále je naší povinností vybrat na základě záležitostí, o nichž jsme informovali představenstvo, dozorčí radu a výbor
pro audit, ty, které jsou z hlediska auditu účetní závěrky za běžný rok nejvýznamnější, a které tudíž představují hlavní
záležitosti auditu, a tyto záležitosti popsat v naší zprávě. Tato povinnost neplatí, když právní předpisy zakazují
zveřejnění takové záležitosti nebo jestliže ve zcela výjimečném přípausoudíme, že bychom o dané záležitosti
neměli v naší zprávě informovat, protože lze reálně očekávat, že možné negativní dopady zveřejnění převáží nad
přínosem z hlediska veřejného zájmu.
Nezávislost
V souladu s Mezinárodním etickým kodexem pro auditory a účetní odborníky (včetně Mezinárodních standardů
nezávislosti) vydaným Radou pro mezinárodní etické standardy účetních („kodex IESBA“) a přijatým Komorou
auditorů České republiky, se zákonem o auditorech a nařízením EU jsme na Fondu nezávislí a splnili jsme i další
etické povinnosti vyplývající z kodexu IESBA, ze zákona o auditorech a nařízení EU.
Zpráva o jiných požadavcích stanovených právními předpisy
Informace vyžadované nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) č.537/2014
V souladu s článkem 10 odst. 2 nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 537/2014 uvádíme v naší zprávě
nezávislého auditora následující informace vyžadované nad rámec mezinárodních standardů pro audit:
Určení auditora a délka provádění auditu
Auditorem Fondu nás dne 30.06.2025 určila valná hromada Fondu. Auditorem Fondu jsme určeni pro rok 2025.
Auditorem odpovědným za zakázku je Ing. Daniela Fojtíková, audit je prováděn 2. rokem.
Soulad s dodatečnou zprávou pro výbor pro audit
Potvrzujeme, že náš výrok k účetní závěrce uvedený v této zprávě je v souladu s naší dodatečnou zprávou pro výbor
pro audit Společnosti, kterou jsme dne 30.04.2026 vyhotovili dle článku 11 nařízení Evropského parlamentu a Rady
(EU) č. 537/2014.
Poskytování neauditorských služeb
Prohlašujeme, že jsme Fondu neposkytli žádné zakázané služby uvedené v čl. 5 odst. 1 naříze Evropského
parlamentu a Rady (EU) č. 537/2014
Zpráva o souladu s nařízením o ESEF
Provedli jsme zakázku poskytující přiměřenou jistotu, jejímž předmětem bylo ověření souladu účetní závěrky
obsažené ve roční zprávě s ustanoveními nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2019/815 ze dne 17.
prosince 2018, kterým se doplňuje směrnice Evropského parlamentu a Rady 2004/109/ES, pokud jde o regulační
technické normy specifikace jednotného elektronického formátu pro podávání zpráv („nařízení o ESEF“), která se
vztahují k účetní závěrce.
RSM Audit CZ s.r.o., Amazon Court, Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika
Tel.: +420 226 219 000, E-mail: info@rsm.cz | www.rsm.cz
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 198405, IČO 24260673
RSM Audit CZ s.r.o. je členem sítě RSM a podniká pod obchodním jménem RSM, které používají členské firmy. Každý z členů sítě RSM je nezávislou účetní a poradenskou společností, kte
poskytuje své služby zcela nezávisle. Síť RSM International není samostatným právním subjektem v žádné jurisdikci. | 5
Odpovědnost představenstva
Za vypracování účetní závěrky v souladu s nařízením o ESEF je zodpovědné představenstvo Fondu. představenstvo
Fondu nese odpovědnost mimo jiné za:
návrh, zavedení a udržování vnitřního kontrolního systému relevantního pro uplatňování požadavků nařízení o
ESEF,
sestavení účetní závěrky obsažené ve výroční zprávě v platném formátu XHTML.
Odpovědnost auditora
Naším úkolem je vyjádřit na základě získaných důkazních informací názor na to, zdali účetní závěrka obsažená ve
výroční finanční zprávě je ve všech významných (materiálních) ohledech v souladu s požadavky nařízení o ESEF.
Tuto zakázku poskytující přiměřenou jistotu jsme provedli podle mezinárodního standardu pro ověřovací zakázky
ISAE 3000 (revidované znění) „Ověřovací zakázky, které nejsou auditem ani prověrkou historických finančních
informací“ (dále jen „ISAE 3000“).
Charakter, načasováa rozsah zvolených postupů závisí na úsudku auditora. Přiměřená míra jistoty je velká míra
jistoty, nicméně není zárukou, že ověření provedené v souladu s výše uvedeným standardem ve všech případech
odhalí případný existující významný (materiální) nesoulad s požadavky nařízení o ESEF.
V rámci zvolených postupů jsme provedli následující činnosti:
seznámili jsme se s požadavky nařízení o ESEF,
seznámili jsme se s vnitřními kontrolami Fondu relevantními pro uplatňování požadavků nařízení o ESEF,
identifikovali a vyhodnotili jsme rizika významného (materiálního) nesouladu s požadavky nařízení o ESEF
způsobeného podvodem nebo chybou a
na základě toho navrhli a provedli postupy s cílem reagovat na vyhodnocená rizika a získat přiměřenou jistotu
pro účely vyjádření našeho závěru.
Cílem našich postupů bylo posoudit, zdali účetní závěrka, která je obsažena ve roční zprávě, byla sestavena v
platném formátu XHTML.
Domníváme se, že důkazní informace, které jsme získali, poskytují dostatečný a vhodný základ pro vyjádření našeho
závěru.
Závěr
Podle našeho názoru účetní závěrka Fondu za rok končící 31.12.2025 obsažená ve roční zprávě je ve všech
významných (materiálních) ohledech v souladu s požadavky nařízení o ESEF.
Auditorem, zodpovědným za provedení auditu jménem společnosti RSM Audit CZ s.r.o., je Ing. Daniela Fojtíková.
V Praze dne 30.04.2026
RSM Audit CZ s.r.o.
Evidenční č. 533
Ing. Daniela Fojtíková
Statutární auditor, evidenční č. 1920