1

Výroční finanční zpráva
2025
LUCROS SICAV a.s.
za období od 1. 1. 2025 do 31. 12. 2025




2

Obsah
Obsah ..................................................................................................................................................................... 2
Čestné prohlášení ............................................................................................................................................... 4
Informace pro akcionáře .................................................................................................................................... 5
Přehled podnikání, stav majetku investičního Fondu a majetkových účastí ........................................... 18
Profil Fondu ......................................................................................................................................................... 30
Zpráva o vztazích .............................................................................................................................................. 45
Individuální účetní závěrka za rok 2025 ......................................................................................................... 50
Příloha účetní závěrky za rok 2025 ................................................................................................................. 55
Příloha – Finanční výkazy neinvestiční a investiční části Fondu ............................................................... 94
Zpráva auditora .................................................................................................................................................. 97




3

Pro účely výroční finanční zprávy mají níže uvedené pojmy následující význam:

Pro účely výroční finanční zprávy mají níže uvedené právní předpisy následující význam:

AMISTA IS
AMISTA investiční společnost, a.s., IČO: 274 37 558, se sídlem Sokolovská 700/113a,
Praha 8, PSČ 186 00
ČNB
Česká národní banka
Den ocenění
Poslední den Účetního období
Fond
LUCROS SICAV, a.s., IČO: 285 07 428, se sídlem Praha 9 - Kyje, Skorkovská 1310, PSČ 19800,
obchodní společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze
pod sp. zn. B 14923

Účetní období
Období od 1. 1. 2025 do 31. 12. 2025
Investiční část Fondu
Majetek a dluhy Fondu z jeho investiční činnosti ve smyslu ust. § 164 odst. 1 ZISIF.
Neinvestiční část Fondu
Ostatní jmění Fondu nespadající do Investiční části Fondu ve smyslu ust. § 164 odst. 1 ZISIF.
Dohoda FATCA
Dohoda mezi Českou republikou a Spojenými státy americkými o zlepšení dodržová
daňových předpisů v mezinárodním měřítku a s ohledem na právní předpisy Spojených
států amerických o informacích a jejich oznamování obecně známá jako Foreign Account
Tax Compliance Act, vyhlášená pod č. 72/2014 Sb.m.s.
Zákon o auditorech
Zákon č. 93/2009 Sb., o auditorech a o změně některých zákonů (zákon o auditorech), ve
znění pozdějších předpisů
Zákon o daních z příjmů
Zákon č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů
Zákon o účetnictví
Zákon č. 563/1991 Sb., o účetnictví, ve znění pozdějších předpisů
ZISIF
Zákon č. 240/2013 Sb., o investičních společnostech a investičních fondech, ve znění
pozdějších předpisů

ZMSSD
Zákon č. 164/2013 Sb., o mezinárodní spolupráci při správě daní a o změně dalších
souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů
ZOK
Zákon č. 90/2012 Sb., o obchodních společnostech a družstvech (zákon o obchodních
korporacích), ve znění pozdějších předpisů
ZPKT
Zákon č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu, ve znění pozdějších předpisů
Vyhláška
Vyhláška č. 234/2009 Sb., o ochraně proti zneužívání trhu a transparenci, ve zně
pozdějších předpisů


4

Čestné prohlášení
Jako oprávněná osoba Fondu, tímto prohlašuji, že dle mého nejlepšího vědomí, podává vyhotovená
výroční finanční zpráva věrný a poctivý obraz o finanční situaci, podnikatelské činnosti a výsledcích
hospodaření Fondu za uplynulé účetní období a také o vyhlídkách budoucího vývoje finanční situace,
podnikatelské činnosti a výsledků hospodaření Fondu.


V Praze dne 21. 4. 2026

LUCROS SICAV a.s.
člen představenstva
Bc. Tomáš Vala








5

Informace pro akcionáře
podle § 118 odst. 4 písm. b) až k) a odst. 5 písm. a) až k) ZPKT

1. Orgány Fondu jejich složení a postupy jejich rozhodování
1.1 Valná hromada Fondu
Valná hromada je nejvyšším orgánem Fondu. Každý akcionář, který vlastní zakladatelské akcie,
právo účastnit se valné hromady. Každý investor, který vlastní investiční akcie, též právo účastnit
se valné hromady. Každý akcionář, který vlastní zakladatelské akcie, i kažinvestor, který vlastní
investiční akcie, právo obdržet vysvětlení týkající se Fondu, jím ovládaných osob nebo
jednotlivého podfondu vytvořeného Fondem, jehož investiční akcie vlastní, je-li takové vysvětlení
potřebné pro posouzení obsahu záležitostí zařazených na valnou hromadu nebo na výkon
akcionářských práv na ní, a uplatňovat návrhy a protinávrhy.
Se zakladatelskými akciemi je spojeno hlasovací právo vždy, nestanoví-li zákon jinak. S investičními
akciemi hlasovací právo spojeno není, nestano-li zákon jinak. Je-li s akcií Fondu spojeno hlasovací
právo, náleží každé akcii jeden hlas.
Rozhodování valné hromady upravuje článek 26 stanov Fondu:
Valná hromada je schopna se usnášet, pokud jsou přítomní vlastníci nejméně 75 % akcií, s nimiž je
spojeno hlasovací právo. Při posuzování schopnosti valné hromady se usnášet se nepřihlíží k akciím,
s nimiž není spojeno hlasovací právo, nebo pokud nelze hlasovací právo podle zákona nebo stanov
vykonávat; to neplatí, nabydou-li tyto dočasně hlasovacího práva. Není-li valná hromada schopná
usnášet se, svolá statutární orgán náhradní valnou hromadu, a to tak, aby se konala od patnácti do
šesti týdnů ode dne, na který byla svolána původní valná hromada. Náhrad valná hromada je
schopná usnášet se bez ohledu na počet přítomných akcionářů.
Záležitosti, které nebyly zařazeny do navrhovaného pořadu jednání, lze rozhodnout jen se
souhlasem všech vlastníků akcií vydaných Fondem, s nimiž je v případě projednání takové záležitosti
spojeno hlasovací právo.
Pokud stanovy Fondu nebo zákon nevyžadují většinu jinou, rozhoduje valná hromada většinou hlasů
vlastníků akcií vydaných Fondem, s nimiž je spojeno hlasovací právo.
Působnost valné hromady upravuje článek 23 stanov Fondu:
Do působnosti valné hromady, nevylučuje-li to ZISIF, náleží dle stanov Fondu vše, co do její
působnosti vkládá závazný právní předpis, včetně:
a) rozhodování o změ stanov, nejde-li o změnu v důsledku zvýšení zapisovaného
základního kapitálu představenstvem podle ust. § 511 ZOK nebo o změnu, ke které došlo
na základě jiných právních skutečností,
b) volba a odvolání členů představenstva,
c) volba a odvolání členů dozorčí rady a jiných orgánů určených stanovami,
d) schválení smlouvy o výkonu funkce člena představenstva,
e) schválení smluv o výkonu funkce členů dozorčí rady a jiných orgánů určených
stanovami,
f) rozhodnutí o zrušení Fondu, resp. Fondem vytvořeného podfondu s likvidací,


6

g) rozhodnutí o jmenování likvidátora, resp. o podání žádosti o jmenování likvidátora ČNB,
jmenuje-li dle zákona likvidátora ČNB,
h) rozhodnutí o přeměně Fondu,
i) rozhodování o udělení souhlasu s poskytnutím příplatku mimo zapisovaný základní
kapitál Fondu jeho akcionáři, kteří vlastní zakladatelské akcie, a o jeho vrácení,
j) rozhodování o určení auditora pro účetní závěrku a konsolidovanou účetní závěrku,
k) rozhodování o vyčlenění majetku a dluhů z investiční činnosti společnosti do jednoho
či více podfondů.
1.2 Představenstvo Fondu
Předseda představenstva Ing. Jaroslava Valová (od 10. 7. 2018)
narozena: 15. 4. 1947
vzdělání: vysokoškolské
Ing. Jaroslava Valová je absolventkou Vysoké školy zemědělské v Českých Budějovicích. Svou
profesní praxi začala v roce 1972 jako finanční účetní JZD Mirotice. Následně sbírala zkušenosti v
řadě společností. V roce 1991 založila firmu SIKO, kterou v roce 2004 vložila do společnosti SIKO
KOUPELNY a.s. Ve společnosti SIKO KOUPELNY a.s. byla od roku 2004 do května 2015 generální
ředitelkou. Od roku 2009 je jednatelkou společnosti SLOSIKO s.r.o., která se specializuje na
pronájem, nákup a prodej nemovitostí. V představenstvu Fondu působí od roku 2008. V její
kompetenci je strategické řízení Fondu včetně řízení a realizace investic.

Člen představenstva Ing. Jana Valová (od 5. 7. 2018)
narozena: 19. 8. 1977
vzdělání: vysokoškolské
Ing. Jana Valová vystudovala Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích, obor účetnictví a
finanční řízení podniku. Působí v dozorčích orgánech obchodních společností SIKO KOUPELNY a.s. a
SIKO KÚPEĽNE a.s. Ve společnosti LUCROS SICAV a.s. se zabývá agendou ochranných známek a
investování do nemovitostí.

Člen představenstva Bc. Tomáš Vala (od 5. 7.2018)
narozen: 8. 5. 1973
vzdělání: vysokoškolské
Bc. Tomáš Vala vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor Finance. Od roku 2015 je
generálním ředitelem společnosti SIKO KOUPELNY a.s. Věnuje se investicím v oboru nemovitostí a
řízení investičních projektů včetně jejich financování.
Představenstvo je statutárním orgánem Fondu, kterému přísluší obchodní vedení Fondu a který
zastupuje Fond navenek. Představenstvo se řídí obecně závaznými právními předpisy, stanovami
a statutem Fondu. Představenstvo mj. také svolává valnou hromadu Fondu a schvaluje změny
statutu Fondu a jeho podfondů, jsou-li zřízeny. Představenstvo je voleno valnou hromadou Fondu.
V působnosti představenstva je dle stanov Fondu:
a) řídit činnost Fondu a zabezpečovat jeho obchodní vedení;
b) provádět usnesení přijatá valnou hromadou;
c) zabezpečovat řádné vedení účetnictví Fondu;


7

d) předkládat valné hromadě ke schválení řádnou, mimořádnou a konsolidovanou,
popřípadě i mezitímní účetní závěrku společnosti a návrh na rozdělení zisku nebo
úhrady ztrát;
e) svolávat valnou hromadu;
f) vyhotovovat nejméně jednou za rok pro valnou hromadu zprávu o podnikatelské
činnosti Fondu a stavu jeho majetku;
g) vyhotovovat další zprávy emitenta cenných papírů přijatých k obchodování na
evropském regulovaném trhu a zajišťovat plnění dalších povinností, stanovených
obecně závaznými právními předpisy, zejm. ZPKT;
h) měnit stanovy Fondu v souladu s § 277 odst. 2 ZISIF, jde-li o změnu přímo vyvolanou
změnou právní úpravy, opravu písemných nebo tiskových chyb nebo úpravou, která
logicky vyplývá z obsahu stanov;
i) schvalovat změny statutu Fondu a jeho podfondů;
j) rozhodovat o všech záležitostech Fondu, které zákon nebo stanovy nesvěřují jinému
orgánu Fondu, tedy zejm. dozorčí radě nebo valné hromadě Fondu.
Představenstvo určuje základní zaměření obchodního vedení Fondu.
Představenstvo nezřídilo žádný poradní orgán, výbor či komisi.
Vzhledem k tomu, že statutárnímu orgánu nesmí být v souladu s obecně závaznými právními
předpisy týkajícími se obhospodařování investičních fondů udělovány ze strany akcionářů Fondu
jakékoliv pokyny týkající se obhospodařování Fondu, není statutární orgán oprávněn požádat
nejvyšší orgán Fondu v souladu s ust. § 51 odst. 2 ZOK o udělení pokynu týkajícího se obchodního
vedení. Statutární orgán však může požádat o sdělení nezávazného stanoviska či doporučení
týkajícího se obchodního vedení další (poradní) orgány Fondu či jiné subjekty, a to za podmínek
určených statutem Fondu či vnitřními předpisy Fondu.
1.3 Dozorčí rada Fondu
Člen dozorčí rady Ing. Vítězslav Vala (od 5. 7. 2018)
narozen: 24. 2. 1971
vzdělání: vysokoškolské
Dozorčí rada dohlíží na řádný výkon činnosti Fondu, jakož i provádí další činnosti stanovené obecně
závaznými právními předpisy.
Dozorčí rada dále dle stanov Fondu:
a) přezkoumává řádnou, mimořádnou a konsolidovanou a popřípadě i mezitímúčetní
závěrku a návrh na rozdělení zisku nebo na úhradu ztráty a předkládá valné hromadě
své vyjádření;
b) předkládá valné hroma návrhy na určení auditora k ověření účetní věrky a
konsolidované účetní závěrky, příp. k přezkoumání dalších zpráv vypracovávaných
emitentem cenných papírů přijatých k obchodování na evropském regulovaném trhu, o
nichž to stanoví obecně závazný právní předpis;
c) schvaluje statut Fondem nově vytvořeného podfondu;
d) navrhuje změny statutu Fondu.
Dozorčí rada se skládá z jednoho člena, voleného valnou hromadou.


8

Dozorčí rada je schopná usnášet se, je-li na zasedání přítomna nadpoloviční většina jejích členů. K
přijetí usnesení je zapotřebí, aby pro hlasovala nadpoloviční většina členů dozorčí rady. Každý
člen dozorčí rady má jeden hlas. V případě rovnosti hlasů je rozhodující hlas předsedy dozorčí rady.
Řádná zasedání dozorčí rady svolává předseda dozorčí rady s uvedením programu jednání, a to
zpravidla šestkrát za rok. V případě, že dozorčí rada není svolána po dobu delší než 2 měsíce, může
o její svolání požádat předsedu kterýkoli její člen, a to s pořadem jednání, který určí. Předseda dozorčí
rady svolá dozorčí radu tatehdy, požádá-li o to statutární orgán, a to s pořadem jednání, který
statutární orgán určil; neučiní-li tak bez zbytečného odkladu po doručení žádosti, může ji svolat m
statutární orgán.
1.4 Výbor pro audit Fondu
Předseda výboru pro audit: Ing. Vít Vařeka (od 1. 2. 2016)
narozen: 14. 1. 1963
Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a Frostburg State Universit v USA. Od roku 1994
působil na pozici vedoucí finanční analytik a zástupce ředitele u licencovaného obchodníka
s cennými papíry AKRO Capital, a.s. Od roku 2006 do současnosti působí ve společnosti AMISTA IS,
a to postupně na pozicích výkonný ředitel, předseda představenstva a člen dozorčí rady.

Člen výboru pro audit Mgr. Pavel Bareš (od 1. 12. 2022)
narozen: 23. 9. 1977
V letech 2019-2022 byl členem představenstva AMISTA IS od roku 2022 pak zasev dozorčí radě.
Mgr. Pavel Bareš působí od roku 2001 v advokacii, v jejímž rámci se dlouhodobě specializuje na
komplexní právní zajištění investic a akvizic, včet řeše nemovitostní agendy a investičních
projektů.

Člen výboru pro audit: Ing. Petr Janoušek (od 1. 1. 2018)
narozen: 22. 2. 1973
Vystudoval Vysoké učení technické v Brně. V rámci AMISTA IS se věnuje komplexnímu finančnímu
řízení společnosti. Předtím působil na vedoucích pozicích ve společnostech zabývajících se
investiční činností a vývojem informačních systémů.
Fond, jako subjekt veřejného zájmu ve smyslu ust. § 1a písm. a) ve spojení s ust. § 19a odst. 1 Zákona
o účetnictví zřídil ke dni 1. 2. 2016 výbor pro audit. bor pro audit zejména sleduje účinnost vnitřní
kontroly, systému řízení rizik, účinnost vnitřního auditu a jeho funkční nezávislost, sleduje postup
sestavování účetní závěrky Fondu a předkládá řídicímu nebo kontrolnímu orgánu Fondu doporučení
k zajištění integrity systémů účetnictví a finančního výkaznictví. Dále doporučuje auditora
kontrolnímu orgánu s tím, že toto doporučení řádně odůvodní.
Výbor pro audit se skládá ze 3 členů, volených valnou hromadou. Všichni navržení členové výboru
pro audit splnili zákonné podmínky pro jmenování do výboru pro audit stanovené ust. § 44 Zákona o
auditorech. Na svém prvním zasedání výboru pro audit si jeho členové zvolili za předsedu Ing. Víta
Vařeku. Předseda svolává a řídí zasedání výboru pro audit.
Výbor pro audit je schopný usnášet se, je-li na zasedání přítomna nadpoloviční většina jejích členů.
K přijetí usnesení je zapotřebí, aby pro ně hlasovala nadpoloviční přítomných člevýboru pro audit.
Výbor pro audit nezřídil žádný poradní orgán, výbor či komisi.




9

1.5 Politika rozmanitosti Fondu
Fond ve vztahu k statutárnímu orgánu, kontrolnímu orgánu a výboru pro audit neuplatňuje žádnou
specifickou politiku rozmanitosti. Důvodem je především skutečnost, že volba těchto orgánů je v
působnosti valné hromady Fondu, pročež toto rozhodnutí nemůže Fond v zásadě ovlivnit. Fond se
principiálně hlásí k dodržování zásad nediskriminace a rovného zacházení a dbá na to, aby orgány
byly obsazovány osobami, jejichž odborné znalosti a zkušenosti svědčí o jejich způsobilosti k
řádnému výkonu funkce.
1.6 Dceřiné společnosti
SLOSIKO s.r.o.
Sídlo: Galvaniho 16/B, 821 04 Bratislava
IČO: 368 65 770
Velikost majetkové účasti a hlasovacích práv: 100%
Statutární orgán Ing. Jan Dvořák (od 1. 12. 2009)
Ing. Jaroslava Valová (od 1. 12. 2009)
Funkce jednatelé (konatelia)
Způsob jedná jménem společnosti jedná jednatel (konateľ)
samostatně

VABOLA s.r.o.
Sídlo: Skorkovského 1310, 198 00 Praha 9 Kyje
IČO: 289 96 178
Velikost majetkové účasti a hlasovacích práv: 90 %
Statutární orgán Ing. Jaroslava Valová (od 2. 12. 2009)
Ing. Jana Valová (od 2. 12. 2009)
Bc. Tomáš Vala (od 2. 12. 2009)
Funkce jednatelé
Způsob jednání jménem společnosti jedná jednatel samostatně

SIVAKO s.r.o.
Sídlo: Skorkovského 1310, 198 00 Praha 9 Kyje
IČO: 289 96 640
Velikost majetkové účasti a hlasovacích práv: 90 %
Statutární orgán Ing. Jaroslava Valová (od 2. 12. 2009)
Ing. Jana Valová (od 2. 12. 2009)
Bc. Tomáš Vala (od 2. 12. 2009)
Funkce jednatelé
Způsob jednání jménem společnosti jedná jednatel samostatně

Dům Čertovka s.r.o.
Sídlo: Skorkovského 1310, 198 00 Praha 9 Kyje
IČO: 052 61 252
Velikost majetkové účasti a hlasovacích práv: 100 %
Statutární orgán Ing. Jaroslava Valová (od 31. 10. 2016)
Ing. Vítězslav Vala (od 31. 10. 2016)
Bc. Tomáš Vala (od 31. 10. 2016)
Funkce jednatelé
Způsob jednání jménem společnosti jedná jednatel samostatně


10


Dům Čertovka II s.r.o.
Sídlo: náměstí Winstona Churchilla 1800/2, Žižkov,
130 00 Praha 3
IČO: 087 87 468
Velikost majetkové účasti a hlasovacích práv: 100 %
Statutární orgán Ing. Vítězslav Vala (od 3. 3. 2020)
Bc. Tomáš Vala (od 30. 1. 2020)
Funkce jednatelé
Způsob jednání každý jednatel zastupuje společnost samostatně

Rezidence Smotlachova s.r.o.
Sídlo: Korunní 810/104, 101 00 Praha 10 - Vinohrady
IČO: 057 97 209
Velikost majetkové účasti a hlasovacích práv: 75 %
Statutární orgán Ing. Miroslav Šebesta (od 15. 3. 2018)
Funkce jednatel
Způsob jednání jednatel zastupuje společnost samostatně

LCF Project 01 s.r.o.
Sídlo: Palackého 740/1, Nové Město (Praha 1), 110 00 Praha
IČO: 108 99 677
Velikost majetkové účasti a hlasovacích práv: 55 %
Statutární orgán Mgr. Jiří Kučera a Ing. Jiří Valenta
Funkce jednatel
Způsob jednání jednatelé zastupují Společnost samostatně vyjma
právních jednání, která se týkají předmětu nebo závazku, jehož hodnota převyšuje 4.000.000, - Kč,
kdy společnost zastupují dva jednatelé společně

Investments & Living s.r.o. (dříve Kladno Living s.r.o.)
Sídlo: Skorkovská 1310, Kyje, 198 00 Praha 9
IČO: 222 90 559
Velikost majetkové účasti a hlasovacích práv: 100 %
Statutární orgán Tomáš Kimmer (od 21. 11. 2024)
Petr Kubík (od 21. 11. 2024 do 11. 3. 2025)
Bc. Tomáš Vala (od 11. 3. 2025)
Funkce jednatelé
Způsob jednání jednatelé zastupují společnost společ
(do 26. 3. 2025) jednatelé zastupují společnost
ve všech věcech samostatně (od 26. 3. 2025)
2. Zásady a postupy vnitřní kontroly a pravidla přístupu k rizikům ve vztahu
k procesu výkaznictví
Skupina Fondu na základě ust. § 19a Zákona o účetnictví použila Mezinárodní standardy finančního
výkaznictví (IFRS/IAS) harmonizované evropským právem pro sestavení účetní závěrky ke Dni
ocenění. Účetnictví a výkaznictví Fondu je kromě všeobecně závazných právních předpisů upraveno
rovněž soustavou vnitřních předpisů a metodických postupů, plně respektujících obecně závazné
účetní předpisy a standardy.


11

Přístup do účetního systému Fondu je přísně řízen a povolen pouze oprávněným osobám. Účetní
doklady jsou účtovány po předchozím řádném schválení oprávněnými osobami, přičemž způsob
schvalování je upraven vnitřním předpisem. Plateb styk je oddělen od zpracování účetnictví a
provádění obchodních transakcí, veškeré platby jsou prováděny oddělením vypořádání. Tento
způsob úhrad zamezuje potencionální možnosti, kdy by jedna a tatáž osoba provedla uzavření
obchodního vztahu, zaúčtovala z něho vyplývajíúčetní operace a současně provedla platbu ve
prospěch obchodního partnera.
Kontrola správnosti a úplnosti účetnictví a výkaznictví Fondu je prováděna ve dvou úrovních
interně, prostřednictvím řídícího a kontrolního systému, a dále prostřednictvím externího auditu,
který ověřuje roční účetní závěrku Fondu. Interní kontrola v rámci kontrolního a řídícího systému
zahrnuje jednak činnosti vnitřního auditu a dále řadu kontrolních prvků, prováděných kontinuálně
(např. kontrola zaúčtovaného stavu majetku na operativní evidenci majetku, inventarizace, kontrola
čtyř očí apod.), v rámci, kterých je proces kontroly průběžně vyhodnocován.
3. Kodex řízení a správy Fondu
Fond přijal soubor vnitřních předpisů schválených statutárním orgánem Fondu. Tyto vnitřpředpisy
vycházejí z požadavků stanovených všeobecně vaznými právními předpisy, včetně právních
předpisů Evropské unie, a jsou pravidelně aktualizovány a předkládány ČNB. Některé z nich dle
platné legislativy podléhají i kontrole ze strany ČNB a jsou ČNB předkládány v případě změn, což jsou
např. Organizační řád, kteje základní normou řízení a správy Fondu, či vnitřní předpis obsahující
postupy k plnění povinností dle AML zákona. Rovněž podléhají interní kontrole compliance a
vnitřního auditu.
Vzhledem k výše uvedenému Fond nepřijal žádný zvláštní kodex řízení a správy Fondu.
4. Ostatní vedoucí osoby Fondu a portfolio manažer
4.1 Ostatní vedoucí osoby
Mimo statutární orgán nemají funkci vedoucí osoby ve Fondu žádné jiné osoby.
4.2 Portfolio manažer
Portfolio manažer Ing. Jaroslava Valová (od 20. 1. 2016)
narozena:15. 4. 1947
vzdělání: vysokoškolské
Ing. Jaroslava Valová je absolventkou Vysoké školy zemědělské v Českých Budějovicích. Svou
profesní praxi začala v roce 1972 jako finanční účetní JZD Mirotice. Následně sbírala zkušenosti v
řadě společností. V roce 1991 založila firmu SIKO, kterou v roce 2004 vložila do společnosti SIKO
KOUPELNY a.s. Ve společnosti SIKO KOUPELNY a.s. byla od roku 2004 do května 2015 generální
ředitelkou. Od roku 2009 je jednatelkou společnosti SLOSIKO s.r.o., která se specializuje na
pronájem, nákup a prodej nemovitostí. V představenstvu Fondu působí od roku 2008. V její
kompetenci je strategické řízení Fondu včetně řízení a realizace investic.
5. Osoby s řídící pravomocí
Statutární orgán
Předseda představenstva Ing. Jaroslava Valová (od 10. 7. 2018)
Člen představenstva Ing. Jana Valová (od 5. 7. 2018)
Člen představenstva Bc. Tomáš Vala (od 5. 7. 2018)


12


Kontrolní orgán
Člen dozorčí rady Ing. Vítězslav Vala (od 5. 7. 2018)
6. Údaje o peněžitých a nepeněžitých plněních, která od Fondu přijali
v účetním období členové statutárního či dozorčího orgánu a ostatní
osoby s řídící pravomocí
Rozhodování o odměňování pracovníků Fondu náleží do působnosti statutárního orgánu Fondu.
Členové statutárního a kontrolního orgánu vykonávají svoji činnost na základě smluv o výkonu
funkce, v nichž je vždy upravena i jejich odměna včetně ech jejích složek, nejedná-li se o
bezúplatný výkon funkce. Tyto smlouvy včetně odměňování musí být schváleny valnou hromadou
Fondu.
7. Údaje o počtu cenných papírů Fondu, které jsou v majetku statutárního či
dozorčího orgánu a ostatních osob s řídící pravomocí
Členové statutárního orgánu drželi celkem 49.770 ks zakladatelských akcií a 4 649 ks investičních
akcií Fondu. Člen dozorčího orgánu držel celkem 21.330 ks zakladatelských akcií a žádné investiční
akcie Fondu.
K cenným papírům představujícím podíl na Fondu se nevztahují žádné opce ani srovnatelné
investiční nástroje, jejichž smluvními stranami by byli členové statutárního nebo dozorčího orgánu
Fondu nebo které by byly uzavřeny ve prospěch těchto osob. Osoby s řídící pravomocí Fondu nedrží
výše jmenované cenné papíry ani nepřímo, tedy prostřednictvím třetího subjektu.
8. Práva a povinnosti spojená s akciemi Fondu
Fond vydává dva druhy cenných papírů:
zakladatelské akcie tyto cenné papíry jsou vydávány k zapisovanému základnímu kapitálu, jehož
výše je též uváděna v obchodním rejstříku. Zapisovaný základní kapitál Fondu činí 711 000 000,- Kč a
je rozdělen na 71 100 ks kusových zakladatelských akcií, tj. bez jmenovité hodnoty. Všechny
zakladatelské akcie společnosti jsou vydány jako cenné papíry na řad, tj. jako listiny znějící na jméno
akcionáře a nejsou ijaty k obchodování na evropském regulovaném trhu. Podíl na zapisovaném
základním kapitálu se u zakladatelských akcurčí podle počtu akcií. Zakladatelské akcie se řídí právní
úpravou dle ZOK, ZISIF a dalšími právními předpisy a úpravou v oddíle II. stanov Fondu.
Práva spojená se zakladatelskými akciemi
Se zakladatelskými akciemi je spojeno právo akcionáře podílet se na řízení společnosti, na jejím zisku
a na likvidačním zůstatku při jejím zrušení s likvidací. Právo na podíl na zisku a na likvidačním zůstatku
vzniká pouze z hospodařespolečnosti s majetkem, který nepochází z investiční činnosti Fondu,
resp. není zařazen do žádného podfondu. Se zakladatelskými akciemi je vždy spojeno hlasovací
právo, nestanoví-li zákon jinak. Převoditelnost zakladatelských akcií je podmíněna souhlasem
statutárního orgánu. Se zakladatelskými akciemi není spojeno právo na jejich odkoupení na účet
společnosti, ani žádné jiné zvláštní právo.
Evidence zakladatelských akcií
Zakladatelské akcie jsou v držení akcionářů Fondu, kteří zodpovídají za jejich úschovu. Fond
prostřednictvím svého administrátora, tj. AMISTA IS, vede evidenci majitelů zakladatelských akcií v
seznamu akcionářů.


13

investiční akcie Fond vydává investiční akcie k Fondu jako takovému, resp. k jeho Investiční části.
Investiční akcie představují stejné podíly na fondovém kapitálu Investiční části Fondu. Investiční
akcie jsou vydávány jako akcie kusové, tj. bez jmenovité hodnoty. Všechny investiční akcie jsou
vydány jako zaknihované cenné papíry znějící na jméno investora.
Fond vydává jednu třídu investičních akcií, ISIN: CZ0008042009. Investiční akcie jsou od 1. 2. 2016
přijaty k obchodování na evropském regulovaném trhu Burza cenných papírů Praha, a.s. Investiční
akcie se řídí právní úpravou dle ZOK, ZISIF a dalšími právními předpisy a úpravou v oddíle III. stanov
Fondu.
Práva spojená s investičními akciemi
S investičními akciemi je spojeno právo týkající se podílu na zisku z hospodaření pouze s majetkem
z investiční činnosti Fondu a na likvidačním zůstatku pouze z investiční činnosti Fondu. S
investičními akciemi je spojeno právo na jejich odkoupení na žádost jejich vlastníka na účet
Investiční části Fondu. Investiční akcie odkoupením zanikají. S investičními akciemi není spojeno
hlasovací právo, pokud zákon nestanoví jinak.
Evidence investičních akcií
Evidence investičních akcií vydávaných Fondem je vedena v souladu s příslušnými ustanoveními
ZPKT. Centrální evidenci emise vede Centrální depozitář cenných papírů, a. s. Investiční akcie Fondu
v držení jednotlivých investorů jsou tak evidovány na jejich majetkových účtech vlastníků cenných
papírů. Investoři jsou povinni sdělovat účastníku Centrálního depozitáře cenných papírů, a. s., u
něhož mají veden svůj majetkový účet, veškeré změny ve svých identifikačních údajích.
9. Odměny účtované externími auditory
Informace o odměnách účtovaných za Účetní období auditory v členění za jednotlivé druhy služeb
jsou uvedeny v příloze účetní závěrky (oddíl „Správní náklady“), která je nedílnou součástí této
výroční finanční zprávy. Poplatky a náklady Fondu jsou hrazeny z Investiční části Fondu.
10. Dividendová politika Fondu
Fond neuplatňuje ani nedeklaruje dividendovou politiku ve smyslu stanovení poměru zisku
vyplaceného akcionářům a zisku zadrženého, ani nečiní takové odhady do budoucna.
Hospodářský výsledek Investiční části Fondu vzniká jako rozdíl mezi výnosy z majetku z investiční
činnosti Fondu a náklady na zajištění činnosti investiční činnosti Fondu. Rozhodovací postup o
rozdělení zisku je v souladu se ZOK následující: Statutární orgán Fondu předloží valné hromadě
Fondu ke schválení návrh na rozdělení zisku, který přezkoumal kontrolní orgán, který předkládá valné
hromadě své vyjádření k návrhu na rozdělení zisku. Rozhodnutí o rozdělení zisku nebo jiných výnosů
z majetku Investiční části Fondu náleží do působnosti valné hromady Fondu.
Výnosy z majetku v Investiční části Fondu se použijí ke krytí nákladů, nestanoví-li obecně vazné
právní předpisy nebo statut Fondu jinak. Pokud hospodaření Investiční části Fondu za účetní období
skončí ziskem, může být tento zisk použit (i) k výplatě podílu na zisku nebo (ii) k investicím
směřujícím ke zvýšení hodnoty majetku Investiční části Fondu. Pokud hospodaření Investiční části
Fondu za Účetní období skončí ztrátou, bude tato ztráta hrazena ze zdrojů Investiční části Fondu.
Případný zisk Investiční části Fondu může být použit k opětovným investicím směřujícím ke zvýšení
hodnoty majetku Fondu a Fond tak nemusí vyplácet žádný podíl na zisku či výnosech.
Rozhodným dnem pro uplatnění práva na podíl na zisku je den určený v souladu s ust. § 351 ZOK. Podíl
na zisku je splatný do tří měsíců ode dne, kdy bylo valnou hromadou Fondu učiněno rozhodnutí o
rozdělení zisku. Podíl na zisku vyplácí Fond na své náklady a nebezpečí pouze bezhotovostním


14

převodem na účet investora uvedený v seznamu akcionářů. Právo na výplatu podílu na zisku, o jehož
vyplacení bylo rozhodnuto valnou hromadou Fondu, se promlčuje v obecné tříleté lhůtě.
11. Významná soudní a rozhodčí řízení
V Účetním období neprobíhala žádná soudní ani rozhodčí řízení, která mohla mít nebo v nedávné
minulosti měla významný vliv na finanční situaci nebo ziskovost Fondu.
12. Struktura vlastního kapitálu/čistých aktiv Fondu a dceřiných společností
Fond
Struktura vlastního kapitálu/čistých aktiv Fondu je uvedena v účetní závěrce, která je nedílnou
součástí této výroční finanční zprávy.
Cenné papíry vydávané Fondem:
Druh
Zakladatelské akcie
Investiční akcie
ISIN

CZ0008042009
Forma
Kusové akcie na jméno
Kusové akcie na jméno
Podoba
Listinné
Zaknihované
Jmenovitá hodnota
Bez jmenovité hodnoty
Bez jmenovité hodnoty
Podíl na zapisovaném základním kapitálu (%)
100

Počet emitovaných akcií v oběhu ke konci
Účetního období (ks)
71 100
5 330
Počet akcií vydaných v Účetním období (ks)
0
0
Počet akcií odkoupených v Účetním období
(ks)
0
2 570
Počet upsaných, dosud nesplacených akcií
(ks)
0
0
Obchodovatelnost
Zakladatelské akcie nebyly přijaty
k obchodování na regulovaném trhu
Investiční akcie jsou přijaty
k obchodování na
regulovaném trhu
Dceřiné společnosti:
SLOSIKO s.r.o., Základní kapitál: 5 000 EUR, Vlastní kapitál: 156 849 tis. Kč
VABOLA s.r.o., Základní kapitál: 200 000,- Kč, Vlastní kapitál: 183 tis. Kč
SIVAKO s.r.o., Základní kapitál: 200 000,- Kč, Vlastní kapitál: 175 tis. Kč
Dům Čertovka s.r.o., Základní kapitál: 200 000,- Kč, Vlastní kapitál: - 10 110 tis. Kč
Rezidence Smotlachova s.r.o., Základní kapitál: 100 000,- Kč, Vlastní kapitál: - 4 872 tis. Kč
Dům Čertovka II s.r.o., Základní kapitál: 100 000,- Kč, Vlastní kapitál: -2 619 tis.
LCF Project 01 s.r.o., Základní kapitál: 1 000,- Kč, Vlastní kapitál: - 10 087 tis. Kč
Investments & Living s.r.o. (dříve Kladno Living s.r.o.), Základní kapitál: 10 000,- Kč, Vlastní kapitál: 0
tis. Kč.



15

13. Omezení převoditelnosti cenných papírů
Převoditelnost zakladatelských akc Fondu je podmíněna souhlasem statutárního orgánu.
Statutární orgán udělí souhlas s převodem písemně na žádost akcionáře v případě, kdy nabyvatel
zakladatelských akcií splňuje veškeré požadavky na osobu akcionáře společnosti jako fondu
kvalifikovaných investorů, stanovené statutem, jaki obecně závaznými právními předpisy, a to
bez zbytečného odkladu po jejich kontrole. Souhlas s převodem zakladatelských akcií mezi
stávajícími akcionáři je vydáván neprodleně bez potřeby kontroly. V případě převodu nebo přechodu
vlastnického práva k zakladatelským akciím Fondu je jejich nabyvatel povinen bez zbytečného
odkladu informovat Fond o změně vlastníka. K účinnosti převodu akcie v podobě listinného cenného
papíru vůči administrátorovi Fondu se vyžaduje oznáme změny vlastníka příslušné akcie a je
předložení administrátorovi Fondu. Hodlá-li některý z vlastníků zakladatelských akcií převést své
zakladatelské akcie, mají ostatní vlastníci zakladatelských akcií k těmto akciím předkupní právo,
ledaže vlastník zakladatelských akcií zakladatelské akcie převádí jinému vlastníkovi zakladatelských
akcií. Omezení převoditelnosti se nevztahuje na investiční akcie emitované společností, protože
jsou přijaty k obchodování na regulovaném trhu.
V případě převodu nebo přechodu vlastnického práva k investičním akciím Fondu je jejich nabyvatel
povinen bez zbytečného odkladu informovat Fond o změně vlastníka. K účinnosti převodu akcie v
podobě listinného cenného papíru vůči administrátorovi Fondu se vyžaduje oznámení změny
vlastníka příslušné akcie a její předložení administrátorovi Fondu. V případě, že by nabyvatel
investičních akc nebyl kvalifikovaným investorem dle ust. § 272 ZISIF, k takovému nabytí se
v souladu s ust. § 272 odst. 3 ZISIF nepřihlíží.
14. Akcionářská struktura
Fond
Struktura akcionářů ke Dni ocenění (zakladatelské akcie)
Podíl na
základním
kapitálu
Podíl na
hlasovacích
právech
0,00
0,00
100,00
100,00
30,00
30,00
10,00
10,00
30,00
30,00
30,00
30,00
15. Vlastníci cenných papírů se zvláštními právy
Fond nevydává vyjma výše uvedených druhů cenných papírů žádné jiné cenné papíry, se kterými by
bylo spojeno zvláštní právo. Se zakladatelskými akciemi není spojeno právo na podíl na zisku
pocházejícím z investiční činnosti Fondu, ale je s nimi spojeno právo na řízení Fondu prostřednictvím
hlasovacího práva, které je s těmito akciemi spojeno, pokud zákon nestanoví jinak. S investičními
akciemi nespojeno hlasovací právo, pokud zákon nestanoví jinak, ale je s nimi spojeno právo na
zpětný odkup Fondem.



16

16. Omezení hlasovacích práv
Se zakladatelskými akciemi Fondu je vždy spojeno hlasovací právo, nestanoví-li zákon jinak.
S investičními akciemi Fondu není spojeno hlasovací právo, nestanoví-li zákon jinak.
V případě, kdy valná hromada hlasuje o:
změně práv spojených s určitým druhem investičních akcií;
změně druhu nebo formy investičních akcií;
další záležitosti, pro kterou zákon vyžaduje hlasování podle druhu akcií;
hlasují současně akcionáři, kteří vlastní investiční akcie, a akcionáři, kteří vlastní zakladatelské akcie.
V takovém případě je s investičními akciemi spojeno hlasovací právo.
17. Smlouvy mezi akcionáři s následkem snížení převoditelnosti nebo
hlasovacích práv
Fondu nejsou známy žádné smlouvy, které by uzavřeli akcionáři Fondu a které by současně mohly
mít za následek snížení převoditelnosti akcií edstavujících podíl na Fondu nebo snížení
hlasovacích práv.
18. Zvláštní pravidla pro volbu a odvolání členů statutárního orgánu a změnu
stanov
Stanovy Fondu neobsahují žádná zvláštní pravidla pro volbu a odvolání členů statutárního orgánu a
změnu stanov Fondu.
Členy statutárního orgánu volí a odvolává valná hromada Fondu.
O doplňování a změnách stanov rozhoduje valná hromada Fondu na návrh statutárního orgánu nebo
na základě protinávrhů akcionářů, resp. investorů účastnících se valné hromady.
19. Zvláštní působnost orgánů
Stanovy Fondu neobsahují žádnou zvláštní působnost statutárního ani kontrolního orgánu podle
zákona upravujícího právní poměry obchodních společností a družstev.
20. Významné smlouvy při změně ovládání Fondu
Fond neuzavřel žádné smlouvy, ve kterých by byl smluvní stranou a které nabydou účinnosti, změní
se nebo zaniknou v případě změny ovládání Fondu v důsledku nabídky převzetí.
21. Smlouvy se členy statutárního orgánu se závazkem plnění při skončení
jejich funkce
Fond neuzavřel se členy statutárního orgánu nebo se zaměstnanci žádné smlouvy, kterými by byl
zavázán k plnění pro případ skončení jejich funkce nebo zaměstnání v souvislosti s nabídkou
převzetí.




17

22. Programy nabývání cenných papírů za zvýhodněných podmínek
Fond nežádprogram, na jehož základě je zaměstnancům nebo členům statutárního orgánu
Fondu umožněno nabývat účastnické cenné papíry Fondu, opce na tyto cenné papíry či jiná práva k
nim za zvýhodněných podmínek.


18

Přehled podnikání, stav majetku investičního Fondu a majetkových
účastí
1. Přehled podnikání
Investiční strategie
Investiční strategie je upravena v investiční příloze statutu Fondu v části I. Fond je oprávněn
investovat, a to především do aktiv nemovité povahy, již mají formu věcí nemovitých, akcií,
podílů, resp. jiných forem účastí na nemovitostních a obchodních společnostech, movitých věcí a
jejich souborů.
Druhy majetkových hodnot, které mohou být nabyty do investiční části Fondu
Nemovité věci včetně jejich součástí a příslušenství (tj. např. energetické sítě, oplocení, zahradní
úprava, samostatně stojící kůlny a garáže apod.), související movité věci a případné vyvolané
investice (inženýrské sítě apod.). Nemovitostní aktiva mají zejména podobu:
pozemků určených k výstavbě objektů pro bydlení nebo komerčních objek
pozemků určených ke zhodnocení formou změny účelu užívání pozemku a následnému prodeji
pozemků provozovaných jako parkoviště
pozemků určených k pronajímání třetím osobám pro obchodní aktivity
rezidenčních projektů a do
průmyslových areálů pro výrobu a skladování
budov pro zdravotnická zařízení
budov pro vzdělání a školství a školicí střediska
administrativních budov a center
hotelových komplexů a jiných rekreačních objektů
logistických parků
multifunkčních center
nemovitých i movitých energetických zařízení
Do majetku investiční části Fondu lze nabýt nemovitost za účelem jejího provozování, pronájmu, je-
li tato nemovitost způsobipři řádném hospodaření přinášet pravidelný a dlouhodobý výnos, nebo
za účelem jejího dalšího prodeje, je-li tato nemovitost způsobilá přinést ze svého prodeje zisk.
Fond může do své investiční části též nabývat nemovitosti výstavbou, nebo za účelem dalšího
zhodnocení nemovitostí v jeho majetku umožnit na takových nemovitostech výstavbu. Výstavba
samotná je vždy realizována na účet investiční části Fondu třetí osobou k takové činnosti
oprávněnou.
Při výběru vhodných nemovitostí nabývaných do majetku investiční části Fondu se zohledňuje
zejména poloha nabývaných nemovitostí v oblastech Čes republiky, kde lze důvodně
předpokládat, že v krátkodobém nebo střednědobém horizontu dojde k pozitivnímu cenovému
vývoji.
Fond
LUCROS SICAV a.s., IČO: 285 07 428, se sídlem Praha 9 – Kyje, Skorkovská 1310, PSČ
198 00, obchodní společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským
soudem v Praze pod sp. zn. B 14923
Účetní období
Období od 1. 1. 2025 do 31. 12. 2025


19

Akcie, podíly, resp. jiné formy účasti na společnostech, které zejména vlastní
nemovité věci (tzv. „nemovitostní společnost“);
akcie, podíly, resp. jiné formy účasti na nemovitostních společnostech;
akcie, podíly, resp. jiné formy účasti na jiných obchodních společnostech.
Tyto společnosti mohou mít také charakter dočasných účelových společností zřizovaných za
účelem možnosti získání bankovního nebo mimobankovního financování a diverzifikace rizik.
Fond má možnost uskutečnit:
proces přeměny, v níž budou Fond a společnost zúčastněnými společnostmi a Fond bude při
přeměně jednat buď na svůj účet, a to v souladu s příslušnými zvláštními právními předpisy;
převzetí jmění společnosti, kdy účast Fondu může přesahovat 90% podíl na základním kapitálu
společnosti. Za předpokladu, že v majetku Fondu bude účast v takovéto společnosti
představující alespoň 90% podíl na základním kapitálu, pak na základě rozhodnu valné
hromady Fondu může dojít k jejímu zrušení a k převodu jmění do majetku Fondu.
Fond může do své investiční části dále nabývat movité věci, které jsou účelově spojeny
s nemovitostmi Fondu a slouží k zabezpečení provozu a ochrany těchto aktiv. Mezi takové movité
věci patří například nábytek, svítidla, vybavení budov včetně uměleckých děl, dopravní a transportní
vybavení, výpočetní technika nebo strojní zařízení, které tvoří s nemovitostí logický celek apod.
Práva k nehmotným statkům
Ochranné známky kterými se rozumí jakékoli označení schopné grafického znázornění,
zejména slova, včetně osobních jmen, barvy, kresby, písmena, číslice, tvar robku nebo jeho
obal, pokud je toto značení způsobilé odlišit výrobky nebo služby jedné osoby do výrobků nebo
služeb jiné osoby.
Průmyslové vzory kterými se rozumí vnější úprava výrobku. Ta je plošná nebo prostorová a
spočívá zejména ve zvláštním tvaru, obrysu, v kresnebo v uspořádání barev či kombinaci
těchto znaků.
Užitné vzory se považuje technické řešení, které je nové, přesahuje rámec pouhé odborné
dovednosti a je průmyslově využitelné.
Vynálezy se považuje výrobek nebo technický postup, který představuje z hlediska světového
stavu techniky zcela novou myšlenku, jež skýtá úplně nové možnosti nebo vylepšuje současný
stav.
Výrobně technické dokumentace kterými se rozumí souhrn podkladů zpracovaných s cílem
realizovat technickou myšlenku (např. výrobek, technické dílo, zařízení apod.).
Projektové dokumentace k nemovitostním projektům kterými se rozumí souhrn podkladů a
práv k realizaci nemovitostních developerských projektů.
Fond může poskytovat za úplatu práva k nehmotným statkům v majetku investiční části Fondu k
jejich užívání třetím osobám.
Fond může poskytovat za úplatu právo užívat ochrannou známku nacházející se v investiční části
jeho majetku třetím osobám, a to na základě řádně uzavřené licenční smlouvy. Licence může být
Fondem poskytnuta jako výlučná nebo nevýlučná.
Poskytování úvěrů a zápůjček
Poskytování úvěrů a zápůjček je mož za předpokladu, že tyto budou pro Fond ekonomicky
výhodné. Zápůjčky, resp. úvěry mohou být zásadně poskytovány toliko při dodržení pravidel
stanovených tímto Statutem.



20

Vklady v bankách nebo zahraničních bankách
Pohledávky, a to zejména pohledávky vůči nemovitostním společnostem, pohledávky související
s nemovitými věcmi, ostatní pohledávky (úvěry a zápůjčky poskytnuté Fondem v souladu s tímto
Statutem a pohledávky z běžného obchodního styku).
Majetek nabytý v rámci přeměn
Majetek nabytý do investiční části Fondu při uskutečňování procesu přeměny obchodních
společností podle zvláštního právního předpisu, při níž bude Fond společností zúčastněnou na této
přeměně a Fondu bude při této přeměně jednat na svůj účet.
Investiční limity
Fond dodržuje při své činnosti investiční limity stanovené tímto Statutem.
Majetkem Fondu se pro účely výpočtu investičních limitů, limitů u celkové expozice a jiných limitů
rozumí aktiva investiční části Fondu.
Vklady v bankách
Fond že investovat do vkladů na bankovních účtech 100 % hodnoty svého investičního
majetku.
K zajištění likvidity Fondu musí minimální výše vkladů na bankovních účtech Fondu vždy dosahovat
alespoň 3 % hodnoty svého investičního majetku. V případě, že hodnota investičního majetku Fondu
přesáhne částku 16,6 mil. Kč, výše uvedený procentní podíl se nepoužije, a minimální podíl výše
vkladů na bankovních účtech Fondu pak činí minimálně částku 500.000 Kč, resp. ekvivalentní částku
v jiné měně.
Pohledávky
Fond může investovat do pohledávek za nemovitostními společnostmi 45 % hodnoty svého
investičního majetku.
Fond může investovat do pohledávek souvisejících s nemovitostmi 45 % hodnoty svého
investičního majetku.
Nemovitosti a příslušenství
Fond může investovat do nemovitostí až 95 % hodnoty svého investičního majetku.
Fond může investovat do jedné nemovitosti maximálně 50 % hodnoty investičního majetku Fondu.
Fond může investovat do příslušenství nemovitostí, tj. i do movitých věcí, které jsou účelově spojeny
s nemovitostmi, až 35 % hodnoty svého investičního majetku.
Fond může investovat do příslušenství nemovitosti maximálně 35 % hodnoty takové nemovitosti.
Akcie, podíly, resp. jiné formy účasti na nemovitostních společnostech
Fond může investovat do účastí na nemovitostních společnostech 95 % hodnoty svého
investičního majetku.
Fond že investovat do účasti na jedné nemovitostní společnosti maximálně 50 % hodnoty
majetku Fondu.
Akcie, podíly, resp. jiné formy účasti na jiných společnostech
Fond může investovat do účastí na jiných společnostech 45 % hodnoty svého investičního
majetku.



21

Ochranné známky
Fond může investovat do ochranných známek až 70 % hodnoty svého investičního majetku.
Do jedné ochranné známky nebo souboru ochranných známek se shodným slovním prvkem lze
investovat maximálně 49 % hodnoty svého investičního majetku.
Benchmark & index
Fond nezamýšlí sledovat jakýkoli index či benchmark.
Fond nekopíruje žádný index.
Podrobnější informace o koncentraci způsobu investování odvětví, stát, region, resp. určitý
druh aktiv
Většina investic Fondu bude realizována v Kč. Nemovitosti Fondu budou převážně umístěny v České
republice.
Vzhledem ke koncentraci investiční politiky tak, jak je vymezena výše, může takové investová
přinášet zvýšené riziko, a to i přesto, že Fond investuje v souladu s principy stanovenými Statutem
a právními předpisy, a že jednotlivá rizika spojená s uvedenými investicemi jsou uvedena v rizikovém
profilu Fondu.
Zajištění & záruky investice
Investice, jakákoli její část ani jakýkoli výnos z investice nejsou, jakkoliv zajištěny, resp. jakkoli
zaručeny.
Možnosti a limity využití přijatého úvěru nebo zápůjčky
Na účet investič části Fondu mohou být uzavírány smlouvy o přijetí úvěru nebo zápůjčky do
souhrnné výše představující 95 % hodnoty majetku investiční části Fondu (bez ohledu na počet
věřitelů). Fond může rovněž přijímat dary, které mají povahu majetkových hodnot, do kterých Fond
investuje, či případně majetkových hodnot, které majetkové hodnoty, do kterých Fond investuje,
zhodnotí.
V souvislosti s přijetím úvěru či zápůjčky je možné poskytnout věřiteli zajištění s ohledem na běžnou
tržní praxi v místě a čase nikoli zjevně nepřiměřené (za zcela zjevně nepřiměřevšak nelze bez
dalšího vyhodnocení konkrétních okolností případu považovat situaci, kdy nominální hodnota
zajištění přesahuje nominální hodnotu přijatého úvěru či zápůjčky). V takovém případě může Fond
podstupovat různá dílčí smluvní omezení, vždy však pouze za podmínky celkové ekonomické
výhodnosti takové transakce pro Fond. K zajištění přijatého úvěru či zápůjčky je oprávněn v souladu
s příslušnými ustanoveními Statutu mj. použít ručení, zástavu, smluvní pokutu, zajišťovací převod
pohledávky a zajišťovací převod práva, s výjimkou zajišťovacího převodu práva k Fondem vlastněným
cenným papírům.
Možnosti a limity k poskytnutí úvěru, zápůjčky, daru a zajištění, resp. úhrady dluhu nesouvisející
s obhospodařováním
Na účet investiční části Fondu mohou být poskytovány zápůjčky nebo úvěry související s činností
Fondu do souhrnné výše 70 % hodnoty investičního majetku Fondu (bez ohledu na počet dlužníků),
jakékoli fyzické či právnické osobě za podmínek obvyklých v žném obchodním styku. Hodnota
jednotlivého úvěru nebo zápůjčky dle věty první nes přesáhnout 30 % hodnoty investičního
majetku Fondu.
Pokud je úvěr nebo zápůjčka poskytována obchodním společnostem, jejichž podíly v rozsahu
umožňujícím jejich ovládání jsou v investičním majetku Fondu, nemusí Fond požadovat po této jím
ovládané obchodní společnosti zajištění takového úvěru nebo zápůjčky právě s ohledem na


22

existenci vzájemného vztahu ovládající a ovládané osoby umožňující Fondu výkon rozhodujícího
vlivu na řízení dotčené obchodní společnosti a její kontrolu.
Poskytování úvěrů nebo zápůjček jiným subjektům je možné za předpokladu zachování celkové
ekonomické výhodnosti.
Zajištění lze poskytnout a úhradu dluhu nesouvisející s obhospodařováním Fondu lze provést pouze
za podmínek uvedených v odst. I.13 Statutu.
Možnosti a limity prodeje majetkových hodnot nenacházející se v majetku Fondu
Fond není v mci obhospodařování investičního majetku Fondu oprávněn provádět prodeje
takových majetkových hodnot, které se v investičním majetku Fondu nenacházejí.
Vymezení technik a nástrojů používaných k obhospodařování majetku Fondu a jejich limity
Fond bude při obhospodařování investičního majetku Fondu používat techniky a nástroje ve smyslu
ust. § 96 nařízení vlády č. 243/2013 Sb., o investování investičních fondů a o technikách k jejich
obhospodařování, tj. finanční deriváty. Fond bude používat repoobchody.
Obchody s finančními deriváty se budou uskutečňovat zejména na regulovaných trzích v rámci EU.
Pokud budou finanční deriváty pořizovány mimo regulované trhy (tzv. OTC deriváty), protistrany,
s nimiž budou transakce prováděny, musí být regulované instituce a musí mít registrovaný kapitál
nejméně ve výši 40 milionů EUR a dlouhodobý rating, udělený minimálně jednou z hlavních
ratingových agentur, nejméně ve výši investičního stupně, nebo protistrany musí být garantovány
třetí osobou, která má tento požadovaný rating nebo vyšší.
V souvislosti s používáním technik a nástrojů ve smyslu ust. § 96 nařízení vlády, tj. finančních
derivátů a repo obchodů, je obhospodařovatel Fondu oprávněn poskytovat odpovídající zajištění.
Podrobná pravidla pro nakládání s investičním majetkem Fondu
Fond činí při obhospodařování investičního majetku Fondu zejména následující kroky:
pořizování aktiv do investičního majetku Fondu dle odst. I.2. Statutu (ať již koupí nebo
výstavbou); v případě financování pořízení těchto aktiv s využitím zápůjček a úvěrů postupuje
obhospodařovatel v souladu s odst. I.7 Statutu. V případě výstavby budou finanční prostředky
Fondu uvolňovány v souladu s příslušnými ustanoveními smlouvy o výstavbě postupně dle
skutečně provedených prací. Uvolnění finančních prostředků je podmíněno doložením
písemných dokumentů dokládajících provedení daných prací;
prodej a pronájem aktiv dle odst. I.2 Statutu;
rozdělování budov na jednotky na základě prohlášení vlastníka budovy podle přísl. zákona;
prodej a pronájem jednotek vzniklých podle odst. I.11.3. Statutu;
pořizování akcií, podílů, resp. jiných forem účastí na společnostech a následné přebírání jejich
jmění do rozvahy investiční části Fondu, resp. uskutečnění procesu přeměny Fondu
a společnosti, při níž bude Fond jednat na svůj účet;
pořizování nemovitostí do investičního majetku Fondu za účelem jejich zhodnocení, dalšího
prodeje a pronájmu;
v souvislosti s činnostmi podle odst. I.11.4. a I.11.6. Statutu mohou být na účet Fondu uzavírány
k budovám, jednotkám, rozestavěným budovám a rozestavěným jednotkám ve vlastnictví
Fondu zástavní smlouvy k zajištění úvěrů budoucích kupujících na financování koutěchto
budov a jednotek podle kupních smluv nebo smluv o budoucích kupních smlouvách s Fondem.
Předpokladem uzavření takové zástavní smlouvy je skutečnost, že hodnota zástavy bude vždy
rovna nebo nižší předpokládané kupní ce předmětu převodu z majetku Fondu zajištěné


23

zástavním právem, přičemž depozitář bude o uzavření takovéto smlouvy neprodleně
informován.
Podrobnější označení Fondu
Fond je fondem kvalifikovaných investorů ve smyslu § 95 Zákona a lze ho klasifikovat podle
ustáleného členění jako fond smíšený, tj. jako investiční fond investující do různých aktiv na různých
trzích.
Pravidla pro použití investičního majetku Fondu k zajištění závazku třetí osoby nebo k úhradě
dluhu, který nesouvisí s činností Fondu, a maximální limity
Investiční majetek Fondu může být využit k zajištění závazku třetí osoby toliko při zachování celkové
ekonomické výhodnosti takové operace pro Fond. Fondem smí být uhrazen dluh, který nesouvisí
s investiční činností Fondu, avšak pouze při zachování celkové ekonomické výhodnosti takové
operace pro Fond.
Podmínky, za kterých lze aktivum v majetku Fondu zatížit věcným či užívacím právem třetí
osoby
Nemovitosti zatížené zástavním právem, cným břemenem, předkupním právem, resp. užívacími
právy třetích osob mohou být pořizovány do investičního majetku Fondu toliko při zachování
ekonomické výhodnosti takové operace pro Fond (tedy např. je-li cena poříze odpovídající
existenci konkrétního věcného práva, resp. nemovitost dlouhodobě generuje odpovídající nájemné
apod.) a lze-li při vynaložení odborné péče předpokládat, že tato práva třetích osob nebudou bránit
realizaci obchodního záměru Fondu s touto nemovitostí. Stejně tak i v případě již stávající
nemovitosti v investičním majetku Fondu je možné jezatížení právy třetích osob. Práva třetích osob
však mohou vznikat i ze kona, rozhodnutím soudu či správního orgánu. Nemovitost v investičním
majetku Fondu je možno zatížit právem třetí osoby, resp. takto zatíženou nemovitost nabýt
do investičního majetku Fondu.
Stejné podmínky obezřetnosti při pořizování aktiv do investičního majetku Fondu platí i pro nabývání
podílů v nemovitostních společnostech, jejichž podíly či akcie jsou předmětem zástavy nebo jiných
práv třetích osob a pro nabývá podílů v nemovitostních společnostech, v jejichž majetku se
nacházejí nemovitosti zatížené zástavním právem nebo jiným právem třetí osoby.
Využití pákového efektu a poskytnutí finančního nástroje z investičního majetku Fondu
Fond využívá při provádění investic pákový efekt v souladu s odst. I.7. Statutu.
Pro určení maximálního limitu pro míru využití pákového efektu a pro určení limitu pro poskytnutí
investičních nástrojů z investičního majetku Fondu jako zajištění Fond zohledňuje:
investiční strategii Fondu,
míru expozice Fondu, jakož i jinou ekonomickou vazbu na osoby, které by mohly být zdrojem
systémového rizika pro řádné fungování finančního trhu v České republice,
riziko koncentrace vůči jedné smluvní straně,
míru zajištění při využívání pákového efektu,
poměr majetku a dluhů tohoto fondu a
charakter, rozsah a složitost svých činností.
Pravidla pro výpočet celkové expozice Fondu
Vzhledem k tomu, že Fond může investovat do finančních derivátů a při provádění investic využívá
pákového efektu dle odst. I.15. Statutu, a umožňuje-li to Statut, zajišťovacích derivátů v souvislosti
s přijetím úvěru nebo zápůjčky dle ustanoveodst. I.7. Statutu, vypočítává celkovou expozici Fondu


24

standardní závazkovou metodou, přiče limit celkové expozice Fondu je stanoven jako
dvacetinásobek hodnoty čistých aktiv přiřaditelných investorům Fondu.
2. Nemovitosti, stroje a zařízení
Nejvýznamnější položku hmotných investičních aktiv Fondu představují nemovitosti. Nemovitosti
jsou určeny k nájmu. Veškeré držené nemovitosti jsou na území České republiky. Pro financová
investic do nemovitého majetku využíval Fond kombinaci vlastních a cizích zdrojů. Podstatné změny
na nemovitostních aktivech zaznamenané v roce 2025 jsou uvedené v příloze k účetní závěrce.
Seznam pro Fond významných nemovitostí je v detailu uveden v části Profil Fondu, bod 8.
Identifikace majetku, jehož hodnota přesahuje 1 % hodnoty majetku Fondu.
3. Činnost Fondu v účetním období
V Účetním období Fond pokračoval v investování do aktiv nemovité povahy, pronájem držených
ochranných známek a poskytování půjček, především nemovitostním společnostem.
V roce 2025 postoupily práce na developerském projektu v Brně Heršpicích. Byly dokončeny
demoliční práce a započala výstavba komerčních prostor, které budou předány nájemcům k provozu
v druhé polovině roku 2026. S cílem zcelit vlastněné pozemky byly dokoupeny pozemky
v katastrálním území Čimelice. Ostat výdaje nepřekročily rámec běžné údržby vlastněných
nemovitostí.
Samostatnou kapitolou v činnosti fondu jsou investice do získáváobnovitelných zdrojů energie.
Fotovoltaické elektrárny se budovaly na místech, kde se doposud neprovozovaly (Ostrava, Trutnov)
a zároveň se rozšiřoval jejich provoz i tam, kde již v provozu byly (Čimelice, Zličín, Černý Most).
Kromě toho fond mapuje možnosti projektu větrné elektrárny.
Před koncem roku 2025 byl finalizován prodej objektu v Jesenici.
3.1. Hospodaření Fondu
Informace o hospodaření Fondu poskytuje řádná účetní závěrka sestavená za Účetní období, která
je nedílnou součástí této výroční finanční zprávy.
Protože Fond nevytváří podfondy, odděluje v souladu s ust. § 164 odst. 1 ZISIF účetně a majetkově
majetek a dluhy ze své investiční činnosti od svého ostatního jmění. K neinvestiční části Fondu Fond
vydal zakladatelské akcie. K Investiční části Fondu Fond vydává investiční akcie.
V důsledku povinnosti účetního rozdělení majetku a dluhů investiční a neinvestiční části Fondu byla
v případě Fondu drtivá tšina aktiv (kromě 10 tis. Kč) k datu rozdělení přiřazena investiční části.
Pořízení investičního majetku bylo historicky financováno základním (registrovaným) kapitálem.
Takto poskytnuté finanční zdroje jsou považovány v rámci sestavení separátních výkazů investiční
a neinvestiční části za vnitropodnikovou půjčku.
Investiční část vykazuje tedy vnitropodnikový úvěrový závazek vůči neinvestiční části. Neinvestiční
část nevykonává žádnou činnost, kromě vnitropodnikového poskytnutí finančních prostředků. Za
tyto prostředky je účtován vnitropodnikový úrok. Na celkové úrovni Fondu je tento vnitropodnikový
výnos (náklad na straně investiční části Fondu) eliminován a dani z příjmu tedy fakticky podléhá
pouze zisk z investiční části Fondu. Úrok z poskytnuté vnitropodnikové půjčky zohledňuje celkové
zhodnocení Fondu a alokuje zhodnoceči případné znehodnocení obhospodařovaného majetku
tak, aby došlo k rovnoprávnému zhodnocení poskytnutých finančních zdrojů investorů i zakladatelů.
Úrok je tedy kalkulován tak, aby NAV investiční i neinvestiční části Fondu byla vždy shodná, a tak


25

držitelé investičních akc i neinvestičních akc nebyli vůči druhé skupině nikterak poškozeni či
zvýhodněni. Úrok je metodicky kalkulován z čistých hodnot, tedy hodnot po zdanění.
Hospodaření Investiční části Fondu skončilo v Účetním období vykázaným celkovým úplným
výsledkem hospodaření ve výši 52 255 tis. Kč po zdanění.
Hospodaření Neinvestiční části Fondu skončilo v Účetním období vykázaným celkovým úplným
výsledkem hospodaření připadající na zakladatelské akcie ve výši 697 054 tis. Kč po zdanění. Zisk je
tvořen vnitropodnikovými úroky, jak je popsáno výše.
Hospodaření Fondu skončilo v roce 2025 ziskem ve výši 784 984 tis. před zdaněním. Významnou
částí výnosů byly nosy z investičního majetku ve výši 544 836 tis. Kč plynoucí primárně
z nájemného a z části zhodnocením a prodejem drženého majetku. Oproti minulému roku tyto
výnosy vzrostly o 340 341 tis. Kč. Další částí jsou výnosy z nehmotného majetku ve výši 31 448 tis.
Kč, které se skládají z výnosů z pronájmu ochranných známek (licenční poplatky) ve výši 96 899 tis.
Kč a přeceněním hodnoty nehmotného majetku o 65 451 tis. Kč.
Významnou položku v hospodařeFondu představovaly rovněž výnosy z podílů ve výši 96 724 tis.
a dále výnosy z poskytnutých půjček ve výši 137 327 tis. Kč. Oproti roku 2024 došlo k poklesu
výnosů z podílů o +55 736 tis. Kč a navýšení nosů z půjček o 70 609 tis. Kč.
Náklady Fondu se pohybovaly v intencích roku 2024. Významnou položkou nákladů byly správní
náklady ve výši 23 898 tis. Kč, které se oproti minulému období zvýšily o 7 726 tis. Kč. Další
významnou položkou jsou finanční náklady ve výši 24 070 tis. Kč. Konkrétně se jednalo o nákladové
úroky, bankovní poplatky a čisté kurzové ztráty.
Zdrojem financování byl pro Fond v roce 2025 jak vlastní kapitál, tak cizí zdroje. Vlastní kapitál se
meziročně zvýšil o nerozděle zisk z předchozího období. Mezi vazky figuruje mimo jiné i
dlouhodobý úvěr od ČSOB a UniCredit. Dalším zdrojem jsou prostředky investičních akcionářů
vykázané v položce Závazek za investiční akcionáře ve výši 455 071 tis. Kč.
3.2 Stav majetku investiční části Fondu
Hodnota celkových aktiv Fondu meziročně vzrostla o 7,60 % (tj. o 508 843 tis. Kč). Růst aktiv byl
zejména u dlouhodobých poskytnutých půjček o 324 955 tis. Kč, investičního majetku o 48 151 tis.
Kč, majetkových účastí o 24 607 tis. Kč, ostatních podílů a cenných papírů o 78 626 tis. a
pohledávek z obchodních vztahů a ostatních aktiv o 7 538 tis. Kč oproti minulému účetnímu období.
Na druhou stranu se snížily krátkodobé poskytnuté půjčky o 11 684 tis. Kč a nehmotná aktiva o 65 451
tis. Kč.
Aktiva byla ze 35,86 % tvořena investičním majetkem v hodnotě 2 583 805 tis. Kč, který byl tvořen
nemovitostmi nacházejícími se v katastrálních územích Třebonice, Čimelice, Dolní Nerestce,
Humpolec, Opatovice nad Labem, Židenice, Kyje, Trutnov, Litomyšl, Jesenice u Prahy, Zábřeh nad
Odrou, Růžodol I., Oldřichovice u Třince, Teplice, Ústí nad Labem, Jenišov, Karlín, Otvice, Hloubětín,
Vinohrady, České Vrbné a Horní Heršpice.
Aktiva byla dále tvořena z 24 % dlouhodobými poskytnutými půjčkami ve výši 1 729 217 tis. Kč, z 11,52
% nehmotným majetkem ve výši 830 030 tis. Kč, z 8,69 % peněžními prostředky a ekvivalenty ve výši
626 199 tis. Kč, z 9,26 % krátkodobými poskytnutými půjčkami ve výši 667 473 tis. Kč, z 7,10 %
majetkovými účastmi ve výši 511 692 tis. Kč, z 1,63 % pohledávkami z obchodních vztahů a ostatními
aktivy ve výši 117 145 tis. Kč a z 1,92 % ostatními podíly a cennými papíry ve výši 138 108 tis. Kč.
Struktura aktiv je zobrazena na níže uvedeném grafu (mil. Kč).


26


PASIVA
Pasiva Fondu k 31. 12. 2025 byla ve výši 7 203 679 tis. Kč, nárůst oproti minulému účetnímu období o
508 843 tis. Kč. Tento růst byl způsoben především růstem vlastního kapitálu o 697 054 tis. Kč.
Naproti tomu se snížily dlouhodobé půjčky a úvěry o 82 459 tis. a čistá aktiva připadající k
investičním akciím o 141 973 tis. Kč.
Pasiva byla tvořena z 5,59 % dlouhodobými půjčkami a úvěry ve výši 402 544 tis. Kč, z 6,32 % čistými
aktivy ipadajícími k investičním akciím ve výši 455 071 tis. Kč, odloženým daňovým závazkem ve výši
109 105 tis. Kč, krátkodobými půjčkami a úvěry ve výši 66 036 tis. Kč, dlouhodobými závazky z nájmu
ve výši 25 597 tis. Kč, krátkodobými závazky z obchodních vztahů a ostatními pasivy ve výši 55 717
tis. Kč, krátkodobými a dlouhodobými derivátovými finančními nástroji ve výši 13 324 tis. Kč,
krátkodobými závazky z nájmu ve výši 3 335 tis. Kč a daňovými závazky ve výši 2 497 tis. Kč.
Vlastní kapitál tvořil z pasiv Fondu hodnotu 84,26 %. Struktura pasiv je zobrazena na níže uvedeném
grafu.

0
1000
2000
3000
4000
5000
6000
7000
8000
XII.24 XII.25
Miliony
Struktura aktiv
Peněžníprostředkya
ekvivalenty
Pohledávkyz
obchodníchvztahůa
ostatníaktiva
Daňovépohledávky
Krátkodobéposkytnuté
půjčky
0
1000
2000
3000
4000
5000
6000
7000
8000
XII.24 XII.25
Miliony
Struktura pasiv
Čistáaktivapřipadajíkinvestičním
akciím
Závazkyzobchodnívztahůa
ostatnípasiva
Krátkodobézávazkyznájmu
Derivátovéfinančnínástroje
Daňovézávazky
Krátkodobépůjčkyaúvěry
Dlouhodobézávazkyznájmu
Dlouhodobépůjčkyaúvěry
Vlastníkapitálcelkem


27

CASHFLOW
Čisté zvýšení peněžních prostředků v roce 2025 bylo ve výši 102 101 tis. Kč.
Úpravy o nepeněžní operace představovaly změnu reálné hodnoty ve výši 62 949 tis. Kč, což
představovalo změnu o -55 719 tis. Kč oproti minulému období. Změna reálné hodnoty byla tvořena
přeceněním investičního majetku, ochranných známek, majetkových účastí, podílů, úvěrů a
pohledávek Fondu. Neuhrazené úroky byly ve výši –102 883 tis. Kč.
Čistý peněžtok z provozní činnosti byl ve sledovaném období ve výši 359 540 tis. Kč. Na tento
zůstatek měla vliv především změna stavu půjček ve výši 237 827 tis. Kč, změna stavu investičního
majetku ve výši 31 289 tis. Kč, změna stavu majetkových účastí a ostatních podílů ve výši 79 721 tis.
Kč a změna stavu krátkodobých finančních závazků 17 643 tis. Kč.

Peněžní tok generovaný z finanční činnosti za účetní období činil –257 439 tis. Kč, především v
důsledku zpětného odkupu investičních akcií ve výši 194 228 tis. a splátek dlouhodobých
finančních závazků ve výši 63 211 tis. Kč.
Peníze a peněžní ekvivalenty na konci období vzrostly oproti minulému účetnímu období o 102 101
tis. Kč a činily 626 209 tis. Kč.
3.3 Stav majetku neinvestiční části Fondu
AKTIVA
Fond vykázal v rozvaze ke Dni ocenění v investiční části peněž prostředky a ekvivalenty ve výši
626 209 tis. Kč.

PASIVA
Fond vykázal v rozvaze ke Dni ocenění vlastní kapitál z neinvestiční činnosti ve výši 6 070 453 tis. Kč.
Pohledávka vůči investiční části Fondu, která je ve statutárních výkazech v neinvestiční části
vlastního kapitálu vykázána v položce Dlouhodobé půjčky a úvěry ve výši 6 070 443 tis. Kč (rok 2024:
5 373 389 tis. Kč) se vztahuje k půjčce, kterou poskytla neinvestiční část (středisko) Fondu části
investiční. V rámci statutárních výkazů jsou tyto položky vzájemně vykompenzovány, tzn.
neovlivňují celkovou bilanční sumu.
Bez těchto vnitropodnikových položek by stav aktiv neinvestiční části činil ke konci roku 2025 a 2024
10 tis. Kč
4. Regulační prostředí
Fond je investičním fondem kvalifikovaných investorů, jehož podnikání je regulováno zejména
zákonem č. 240/2013 Sb., o investičních společnostech a investičních fondech, ve znění pozdějších
předpisů (dále také „ZISIF“) a dalšími právními předpisy. V roce 2021 došlo s účinností k 1. 1. 2021 k
novelizacím ZISIF. Na kladě čl. XII zákona č. 33/2020 Sb., kterým se mění zákon č. 90/2012 Sb., o
obchodních společnostech a družstvech (zákon o obchodních korporacích, dále také „ZOK“), ve
znění zákona č. 458/2016 Sb., a další související zákony, ve znění pozdějších předpisů. Změny se
týkaly řídících a kontrolních orgánů u monistických společností a le byla vyloučena mnohost
pověřených zmocněnců.
Fond podléhá regulaci ČNB jako integrovaného orgánu dohledu nad finančním trhem v České
republice. ČNB vykonává dohled a zajišťuje zejména licenční, schvalovací a povolovací činnosti,


28

ukládání sankcí, stanovování opatření k nápravě zjištěných nedostatků. V oblasti regulace se ČNB
podílí na přípravě řady významných právních předpisů týkajících se tuzemského finančního trhu.
Výkon dohledu nad investičními společnostmi a fondy se zaměřuje zejména na fondy s potenciálně
významným systémovým dopadem. Kontrolní činnost ČNB je soustředěna do oblastí dodržování
pravidel odborné péče při správě fondů a nastavení řídicích a kontrolních systémů.
Fond neeviduje vládní, hospodářskou, fiskální, měnovou či obecnou politiku nebo faktory, které by
významně ovlivnily nebo by mohly přímo či nepřímo ovlivnit samotný provoz Fondu.
5. Výhled na následující období
Fond i v následujícím období bude většinu aktivit směřovat k zhodnocování nemovitostního portfolia
a vyhledávání vhodných akvizičních íležitostí v tomto segmentu. Fond i v budoucnosti hodlá
realizovat obchody prostřednictvím Burzy cenných papírů Praha, a.s.
Komentář k situaci vyvolané Rusko ukrajinským konfliktem
Koncem února roku 2022 došlo k vojenskému napadení Ukrajiny vojskem Ruské federace a s tím
souvisejícím zhoršením mezinárodní politické situace. Hodnota aktiv Fondu v uplynulém Účetním
období nebyla konfliktem přímo ovlivněna. Vedení Fondu i nadále pečlivě analyzuje potenciální
vedlejší dopady, které zhoršená geopolitická situace může vyvolat. Tento konflikt neměl dopad na
ekonomickou aktivitu Fondu.
Prohlášení o udržitelnosti dle nařízení EU 2019/2088 (SFDR)
Prohlášení o nezohledňování kritérii pro udržitelné investování dle článku 7 nařízení EU 2020/852
Podkladové investice tohoto finančního produktu nezohledňují kritéria EU pro environmentálně
udržitelné hospodářské činnosti.
Informace o politikách začleňování rizik týkajících se udržitelnosti do investičního rozhodování
podle článku 6 SFDR
Rizikem týkajícím se udržitelnosti je událost nebo situace v environmentální nebo sociální
oblasti nebo v oblasti správy a řízení, která by v případě, že by nastala, mohla mít skutečný
nebo možný významný nepříznivý dopad na hodnotu investice.
Vzhledem k obchodnímu modelu Fondu a různorodosti možných rizik týkajících se
udržitelnosti postupuje Fond v rámci jejich identifikace v souladu se zásadou
proporcionality a zohledňuje pouze ta rizika, která mohou mít v krátkodobém či
střednědobém horizontu významný nepříznivý dopad na hodnotu aktiv. V rámci jednotlivých
oblastí udržitelnosti Fond identifikovala především následující typy souvisejících rizik:
a) Enviromentální rizika riziko související s klimatickou změnou, riziko související
s přechodem na cirkulární ekonomiku, riziko nezohledňování kritérii udržitelnosti;
b) Sociální rizika riziko negativního dopadu na dodržování lidských práv, riziko korupce a
úplatkářství;
c) Rizika řízení a správy riziko corporate governance, riziko nedostatečného řízení rizik,
riziko nerovného a neprůhledného odměňování zaměstnanců a managementu;

Kromě výše uvedených obecných rizik týkajících se udržitelnosti Fond zohledňuje specifická
rizika související s udržitelností vztahující se ke specifickým třídám aktiv.
Jednotlivá rizika udržitelnosti jsou na základě interní metodiky zohledňována i


29

nastavování investičních limi, investiční strategie a obchodních plánů a v rámci řízení rizika
investičního procesu a následného monitoringu jednotlivých investic.


30

Profil Fondu
1. Základní údaje o Fondu
Název:
Obchodní firma: LUCROS SICAV a.s.
Identifikační údaje:
IČO: 285 07 428
DIČ: CZ28507428
LEI: 3157003ZGGRBMVDMR940

Sídlo:
Ulice: Skorkovská 1310
Obec: Praha 9 - Kyje
PSČ: 198 00

Vznik:
Fond byl založen v souladu se ZOK a ZISIF na dobu neurčitou zakladatelskou listinou ze dne 5. 8. 2008
a vznikl zápisem do obchodního rejstříku vedeného Městským soudem v Praze pod sp. zn. B 14923
dne 29. 12. 2008. Povolení k činnosti samosprávného investičního fondu obdržel Fond od ČNB na
základě rozhodnutí ze dne 11. 12 2008, které nabylo právní moci dne 11. 12. 2008.
Právní forma Fondu je akciová společnost s proměnným základním kapitálem. Fond se při své
činnosti řídí českými právními předpisy, zejm. ZISIF a ZOK. Sídlem Fondu je Česká republika a
kontaktní údaje do hlavního místa výkonu jeho činnosti jsou: AMISTA IS, Sokolovská 700/113a, Praha
8 - Karlín, PSČ 186 00, tel: 226 233 110. Webové stránky Fondu jsou www.amista.cz/lucros.
Zapisovaný základní kapitál:
Zapisovaný základní kapitál: 711 000 tis. Kč; splaceno 100 %
Akcie:
Akcie k neinvestiční části Fondu: 71 100 ks kusových akcií na jméno v listinné podobě
(zakladatelské akcie)
Akcie k investiční části Fondu: 5 330 ks kusových akcií na jméno v zaknihované podobě
(investiční akcie)

Vlastní kapitál Neinvestiční části Fondu: 6 070 453 tis. Kč
Závazek vůči akcionářům Investiční části Fondu: 455 071 tis. Kč

Orgány Fondu
Informace o orgánech Fondu, jejich složení a postupy jejich rozhodování jsou uvedeny výše v části
Informace pro akcionáře, bod č. 1. Orgány Fondu.
Zaměstnanci
Fond má 6 zaměstnanců.

Hlavní akcionáři
Ing. Jaroslava Valová
výše podílu na investiční části Fondu: 86,85 %
účast na kapitálu investiční části Fondu: 86,85 %


31

účast na hlasovacích právech spojených s investičními akciemi: 0,00 %
výše podílu na neinvestiční části Fondu: 30,00 %
účast na kapitálu neinvestiční části Fondu: 30,00 %
hlasovací práva Fondu: 21 330 hlasů
typ účasti: přímá
Ing. Jana Valová
výše podílu na investiční části Fondu: 0,19 %
účast na kapitálu investiční části Fondu: 0,19 %
účast na hlasovacích právech spojených s investičními akciemi: 0,00 %
výše podílu na neinvestiční části Fondu: 10,00 %
účast na kapitálu neinvestiční části Fondu: 10,00 %
hlasovací práva Fondu: 7 110 hlasů
typ účasti: přímá

Bc. Tomáš Vala
výše podílu na investiční části Fondu: 0,19 %
účast na kapitálu investiční části Fondu: 0,19 %
účast na hlasovacích právech spojených s investičními akciemi: 0,00 %
výše podílu na neinvestiční části Fondu: 30,00 %
účast na kapitálu neinvestiční části Fondu: 30,00 %
hlasovací práva Fondu: 21 330 hlasů
typ účasti: přímá

Ing. Vítězslav Vala
výše podílu na investiční části Fondu: 0,00 %
účast na kapitálu investiční části Fondu: 0,00 %
účast na hlasovacích právech spojených s investičními akciemi: 0,00 %
výše podílu na neinvestiční části Fondu: 30,00 %
účast na kapitálu neinvestiční části Fondu: 30,00 %
hlasovací práva Fondu: 21 330 hlasů
typ účasti: přímá
Hlavní akcionáři nemají odlišná hlasovací práva.

Žádná z výše uvedených osob nedisponovala k 31. 12. 2025 více jak 30 % hlasovacích práv. Jedná se
o osoby blízké podle Občanského zákoníku a dle §78 odst. 2 písm. g) kona o obchodních
korporacích se má za to, že tyto osoby jednají ve shodě („Ovládání ve shodě“).
2. Údaje o změnách skutečností zapisovaných do obchodního rejstříku, ke
kterým došlo během účetního období
V Účetním období došlo k následující změně ve skutečnostech zapisovaných do obchodního
rejstříku:
Prokura:
Ing. MONIKA VÍTOVÁ,
dat. nar. 24. září 1972 Bochovská 560/15, Jinonice, 158 00 Praha 5 (od 10. 7. 2025)

Ing. TOMÁŠ KIMMER,
dat. nar. 15. dubna 1974 Kodaňská 688/30, Vršovice, 101 00 Praha 10 (od 10. 7. 2025)



32

Každý prokurista za společnost jedná samostatně. Prokurista není oprávněn zcizovat a zatěžovat
nemovité věci.
zapsáno 10. července 2025

3. Údaje o obhospodařovateli Fondu
Fond je samosprávným investičním fondem, který je na základě povolení k činnosti samosprávného
investičního fondu uděleného ČNB oprávněn se obhospodařovat. Fond je tak ve smyslu ust. § 8 ZISIF
obhospodařovatelem Fondu.
V průběhu Účetního období vykonával obhospodařovatel ve vztahu k Fondu běžné činnosti dle
statutu Fondu a v souladu s ním.
4. Údaje o depozitáři Fondu
Obchodní firma: Československá obchodní banka, a.s. (od 9. 3. 2016)
Sídlo: Radlická 333/150, 150 57 Praha 5
IČO: 000 01 350
5. Údaje o hlavním podpůrci
V Účetním období pro Fond nevykonávaly činnost hlavního podpůrce žádné osoby oprávněné
poskytovat investiční služby. Fond neměl hlavního podpůrce.
6. Údaje o osobách, které byly depozitářem pověřeny úschovou nebo
opatrováním majetku Fondu, pokud je u těchto osob uloženo nebo těmito
osobami jinak opatrováno více než 1 % hodnoty majetku fondu
Depozitář nepověřil v Účetním období žádnou osobu úschovou nebo opatrováním majetku Fondu.
7. Údaje o úplatách pracovníků a vedoucích osob vyplácených
obhospodařovatelem Fondu jeho pracovníkům nebo vedoucím osobám
Žádné takové odměny nebyly obhospodařovatelem v Účetním období vyplaceny.
8. Identifikace majetku, jehož hodnota přesahuje 1 % hodnoty majetku
Fondu
Majetek Fondu ke Dni ocenění je tvořen Investičním majetkem v reálné hodnotě ve výši 2 583 805 tis.
(pořizovací cena: 1 716 008 tis. Kč), Dlouhodobými a Krátkodobými poskytnutými půjčkami
v souhrnné výši 2 396 690 tis. Kč, Nehmotným majetkem ve výši 830 030 tis. (pořizovací cena
638 096 tis. Kč), peněžními prostředky na běžných účtech ve výši 626 208 tis. , podíly
v majetkových účastech v reálné hodnotě ve výši 511 692 tis. (pořizovací cena: 103 635 tis. Kč),
ostatní podíly a CP ve výši 138 108 tis. a pohledávky z obchodního vztahu a ostatní aktiva ve výši
117 145 tis. Kč.
V následující tabulce je uvedeno rozřazení významného dlouhodobého hmotného majetku podle
katastrálního území, parcelace, výměry a druhu v tis. Kč.


33

Katastrální území
LV
parcela
výměra
Druh pozemku
Reálná
hodnota
(v tis. Kč)
Zličín
558
321/141
2932
Stavba na parcele, obchod
151 764

Čimelice
1184



672 074


501
5754
zastavěná plocha a nádvoří +
obchod



503
1028
zastavěná plocha a nádvoří + obč.
vyb.



548
2470
zastavěná plocha a nádvoří – stavba
výroba



558/1
2983
zastavěná plocha a nádvoří – stavba
výroba



578
9340
zastavěná plocha a nádvoří – stavba
výroba



596
2600
zastavěná plocha a nádvoří –
obchod



631
9 405
zastavěná plocha a nádvoří –
obchod



632
206
zastavěná plocha a nádvoří –
obchod



396/6
1758
orná půda



396/7
4677
orná půda



396/8
1813
orná půda



396/9
134
ostatní plocha – zeleň



396/10
5445
ostatní plocha – ostatní komunikace



396/11
537
orná půda



396/12
344
orná půda



396/13
1195
orná půda



396/16
1504
ostatní plocha jiná plocha



396/20
870
orná půda



396/63
117
ostatní plocha – zeleň



396/64
80
ostatní plocha – zeleň



396/65
29
ostatní plocha – zeleň



396/66
18
ostatní plocha – ostatní komunikace



405/2
902
orná půda



407/3
89
orná půda



409/3
169
orná půda



419/2
716
orná půda



34



424/2
555
orná půda



434/1
4373
orná půda



434/2
1921
ostatní plocha – ostatní komunikace



434/3
201
ostatní plocha jiná plocha



434/4
53
ostatní plocha jiná plocha



445/1
21 140
ostatní plocha – jiná plocha



445/2
1 207
ostatní plocha – jiná plocha

Opatovice nad Labem
689



84 383



329/1
47
zastavěná plocha a nádvoří + stavba
obč. vyb.



649
3678
zastavěná plocha a nádvoří +
obchod



1072
150
ostatní plocha jiná plocha



1485/13
178
orná půda



1485/14
43
orná půda



1491/15
2494
ostatní plocha manipulační plocha



1497/9
666
ostatní plocha manipulační plocha



1497/12
3761
ostatní plocha manipulační plocha



1497/15
22
ostatní plocha manipulační plocha





































Kyje
2797



620 754


2588/1
18906
ostatní plocha jiná plocha



2588/8
28
zastavěná plocha a nádvoří + stavba
tech. vybavení



2589/1
41002
ostatní plocha jiná plocha



2589/23
6427
zastavěná plocha a nádvoří + stavba
prům. obj.



2589/24
490
zastavěná plocha a nádvoří + stavba
prům. obj.



2589/25
705
zastavěná plocha a nádvoří + stavba
prům. obj.



2589/26
7
zastavěná plocha a nádvoří + stavba
tech. vybavení



2589/27
307
zastavěná plocha a nádvoří + stavba



35

prům. obj.


2589/28
798
zastavěná plocha a nádvoří + stavba
prům. obj.



2589/29
754
zastavěná plocha a nádvoří + stavba
prům. obj.



2589/41
496
zastavěná plocha a nádvoří + stavba
tech. vybavení



2589/42
1375
ostatní plocha jiná plocha



2589/47
1004
zastavěná plocha a nádvoří – stavba
výroba



2808/1
391
ostatní plocha jiná plocha



2808/4
52
zastavěná plocha a nádvoří + stavba
prům. obj.



2808/5
62
ostatní plocha jiná plocha



2808/6
166
ostatní plocha jiná plocha

Zábřeh nad Odrou
1258



92 210


6472
1237
zastavěná plocha a nádvoří +
obchod



6660
780
zastavěná plocha a nádvoří - výroba



728/36
141
ostatní plocha - jiná plocha



728/37
1589
ostatní plocha - ostatní komunikace



728/42
11
ostatní plocha - jiná plocha



732/11
2646
ostatní plocha - jiná plocha



732/37
878
ostatní plocha - jiná plocha



732/85
680
ostatní plocha - ostatní komunikace



736/43
189
ostatní plocha - ostatní komunikace



1095/24
8
ostatní plocha - silnice



1095/54
61
ostatní plocha - silnice



4373
54
ostatní plocha - jiná plocha

Růžodol I.
1726



99 834


1332/66
1610
ostatní plocha - jiná plocha



1332/74
984
ostatní plocha - zeleň



1332/81
1681
zastavěná plocha a nádvoří +
obchod

Vinohrady
13302



108 337


1571
344
zastavěná plocha a nádvoří

České Vrbné
487



129 163


166/12
3255
orná půda



166/88
2051
zastavěná plocha a nádvoří



36



166/146
54
Ostatní plocha - ostatní komunikace

Horní Heršpice
754



142 126


1494/1
8158
zastavěná plocha a nádvoří



1494/7
794
zastavěná plocha a nádvoří



1494/9
35
ostatní plocha



1496/1
8827
ostatní plocha



1496/2
624
ostatní plocha



1496/4
62
ostatní plocha



1496/9
426
ostatní plocha



1496/11
77
zastavěná plocha a nádvoří

Nedokončený DHIM

X

Nedokončené investice
223 032
Celkem Investiční majetek
s hodnotou >1% aktiv




2 323 677

Dlouhodobé a krátkodobé půjčky:
Dlužník
Datum splatnosti
Reálná hodnota
půjčky
(v tis. Kč)
SLOSIKO
30.6.2033
353 791
Dům Čertovka
31.12.2026
100 000
SIKO KOUPELNY
31.12.2030
367 627
Rezidence Smotlachova
31.3.2027
144 109
JRD Luka
31.1.2029
133 916
Nespřízněná protistrana
31.10.2026
81 153
Nespřízněná protistrana
30.06.2026
74 178
Nespřízněná protistrana
30.9.2026
72 808
Nespřízněná protistrana
31.03.2027
127 150
Nespřízněná protistrana
30.06.2027
217 684
Nespřízněná protistrana
31.03.2027
86 996
Celkem

1 759 411
Nehmotný majetek:
Název
Reálná hodnota (v tis. Kč)
Ochranné známky
830 030






37

Podíly v právnických osobách:
Název
IČO
Velikost podílu
Cena pořízení (v tis. Kč)
Reálná hodnota (v tis.
Kč)
SLOSIKO s.r.o.
368 65 770
100 %
126
415 599

Peněžní prostředky a ekvivalenty:
Název
Reálná hodnota (v tis. Kč)
Termínované vklady
617 000
9. Informace o aktivitách v oblasti výzkumu a vývoje
Fond nevyvíjel v Účetním období žádné aktivity v oblasti výzkumu a vývoje.
10. Informace o aktivitách v oblasti ochrany životního prostředí
a pracovněprávních vztazích
Fond vzhledem ke svému předmětu podnikání neřeší problémy ochrany životního prostředí a v
Účetním období nevyvíjel žádné aktivity v této oblasti. V Účetním obdoměl Fond 6 zaměstnanců.
Fond vykázal související mzdové náklady ve výši 1 754 tis. Kč.
11. Informace týkající se STF a swapů veškerých výnosů
Žádné takové transakce během Účetního období fond neměl.
12. Informace o obchodech zajišťujících financování
Žádné takové obchody během Účetního období neproběhly.
13. Informace o pobočce nebo jiné části obchodního závodu v zahraničí
Fond nemá žádnou pobočku či jinou část obchodního závodu v zahraničí.
14. Fondový kapitál Fondu/(čistá aktiva) a vývoj hodnoty akcie
K datu
31. 12. 2025
31. 12. 2024
31. 12. 2023
Fondový kapitál Neinvestiční části Fondu (celé Kč)
6 070 452 706
5 373 398 803
5 141 286 174
Počet emitovaných zakladatelských akcií v oběhu ke konci Účetního
období (ks)
71 100
71 100
71 100
Počet vydaných zakladatelských akcií v Účetním období (ks)
0
0
0
Fondový kapitál Neinvestiční části Fondu na 1 akcii (celé Kč)
85 379,0817
75 575,2293
72 310,6353
Čistá aktiva Investiční části Fondu (celé Kč)
455 070 505
597 044 326
571 254 034
Počet emitovaných investičních akcií v oběhu ke konci Účetního období
(ks)
5 330
7 900
7 900
Počet vydaných investičních akcií v Účetním období (ks)
0
0
0
Počet odkoupených investičních akcií v Účetním období (ks)
2 570
0
0


38

Čistá aktiva Investiční části Fondu na 1 akcii (celé Kč)
85 379,0817
75 575,2311
72 310,6371



15. Informace o podstatných změnách statutu Fondu
V průběhu Účetního období nedošlo k žádným podstatným změnám statutu Fondu.
16. Informace o nabytí vlastních akcií nebo vlastních podílů
Fond v Účetním období nevlastnil žádné vlastní akcie ani podíly.
17. Členové správních řídících a dozorčích orgánů a vrcholové vedení
Statutární orgán
Předseda představenstva Ing. Jaroslava Valová (od 10. 7. 2018)
Člen představenstva Ing. Jana Valová (od 5. 7. 2018)
Člen představenstva Bc. Tomáš Vala (od 5. 7. 2018)

72310,6353
75575,2293
85379,0817
65000
70000
75000
80000
85000
90000
31.12.2023 31.12.2024 31.12.2025
Kurzzakladatelskéakcie-neinvestičnístředisko
72310,6371
75575,2311
85379,0817
65000
70000
75000
80000
85000
90000
31.12.2023 31.12.2024 31.12.2025
Kurzinvestičníakcie-investičnístředisko


39

Popis činnosti statutárního orgánu
Představenstvo je statutárním orgánem Fondu, kterému přísluší obchodní vedení Fondu v plném
rozsahu. Určuje základní zaměření obchodního vedeFondu. Řídí se obecně závaznými právními
předpisy, stanovami a statutem Fondu. Vzhledem k tomu, že statutárnímu orgánu nesmí být
v souladu s obecně závaznými právními předpisy týkajícími se obhospodařováinvestičních fondů
udělovány ze strany akcionářů Fondu jakékoliv pokyny kající se obhospodařování Fondu, není
statutární orgán oprávněn požádat nejvyšší orgán Fondu v souladu s ust. § 51 odst. 2 zákona o
obchodních korporacích o udělení pokynu týkajícího se obchodního vedení. Může však požádat o
sdělení nezávazného stanoviska či doporučení týkajícího se obchodního vedení další (poradní)
orgány Fondu či jiné subjekty, a to za podmínek určených statutem Fondu či vnitřními předpisy
Fondu.
Statutární orgán mj. také svolává valnou hromadu Fondu a na základě návrhu kontrolního orgánu
schvaluje změny statutu Fondu.
Statutární orgán je volen valnou hromadou Fondu.
O rozhodnutích statutárního orgánu se pořizuje zápis, který se archivuje po celou dobu trvání Fondu.
Statutární ředitel svým rozhodnutím ze dne 29. 1. 2016 zřídil výbor pro audit. Statutární orgán nezřídil
žádný další poradní orgán, výbor či komisi.
Každý člen představenstva zastupuje Fond samostatně.
Kontrolní orgán
Člen dozorčí rady Ing. Vítězslav Vala (od 5. 7. 2018)
Vítězslav Vala je absolvent Vysoké školy ekonomické v Praze. Od založení firmy SIKO v roce 1991 se
podílel na jejím chodu. Pod jeho vedením firma jako jedna v prvních aplikovala systém franšíz a získala
tak síť partnerských prodejen, které podnikají na vlastní účet, ale pod značkou SIKO. Jeho doménou
bylo vždy řízení strategie rozvoje společnosti, expanze na zahraniční trhy, obsazování nových
tržních segmentů včetně dodávek do developerských projektů. Právě řízení spolupráce s
developerskými subjekty bylo hlavní náplní Vítězslava Valy v rodinné firmě. V posledních letech se
jeho aktivity přesunuly do vyhledávání investičních příležitostí na nemovitostním trhu nejen v roli
dodavatele, ale především v roli investora. Fond tak získává jeho prostřednictvím příležitost účastnit
se developerských projektů jednak prostřednictvím půjček nemovitostním společnostem, jednak
nákupem podílu v těchto subjektech a jednak investováním do nemovitostí samotných.
Popis činnosti kontrolního orgánu
Kontrolní orgán dohlíží na řádný výkon činnosti Fondu, jakož i provádí další činnosti stanovené
obecně závaznými právními předpisy. Do působnosti kontrolního orgánu náleží jakákoliv věc týkající
se Fondu, ledaže ji zákon svěřuje do působnosti valné hromady, nebo ledaže ji zákon nebo stanovy
Fondu v souladu se zákonem svěřují do působnosti statutárního orgánu či jiného orgánu Fondu.
kontrola působnosti představenstva v oblasti naplňování strategických cílů, v oblasti
naplňování principu obezřetnosti při správě cizího majetku a péče řádného hospodáře
kontrola výkaznictví a daňových povinností Fondu
kontrola a monitoring právních a procesních úkonů činěných představenstvem
analýza a posuzování vnitropodnikového výkaznictví Fondu a obchodních, právních a
strategických rozhodnutí představenstva
Dozorčí rada má jednoho člena voleného valnou hromadou.
Nejsou zřejmé žádné skutečnosti, které by nasvědčovaly možnému střetu zájmů člestatutárních
či kontrolních orgánů. Neexistují žádné pracovní či jiné smlouvy mezi členy statutárního či


40

kontrolního orgánu Fondu, případně jeho dceřinou společností. Členové statutárního ani
kontrolního orgánu nikdy nebyli a nejsou odsouzeni za podvodné trestné činy, nebyli spojeni
s žádnými konkurzními řízeními, správami a likvidacemi a nefigurovali v žádném úředním veřejném
obvinění nebo sankcích proti osobě ze strany statutárních nebo regulatorních orgánů.
Jedná se o osoby blízké podle Občanského zákoníku a dle §78 odst. 2 písm. g) Zákona o obchodních
korporacích se má za to, že tyto osoby jednají ve shodě („Ovládání ve shodě“).
Angažovanost jednotlivých členů orgánů Fondu v posledních 5 letech
Ing. Jaroslava Valová
Společnost
Funkce
Od (-Do)
SIKO VALA s.r.o.
Člen statutárního orgánu
31.12.1992
SIKO KOUPELNY a.s.
Člen dozorčí rady
25.2.2019
SALUCSO s.r.o.
Člen statutárního orgánu
2.12.2009
SIVAKO s.r.o.
Člen statutárního orgánu
2.12.2009
VABOLA s.r.o.
Člen statutárního orgánu
2.12.2009
LUCROS SICAV a.s.
Člen statutárního orgánu
29.12.2008
Valova Holding 2 SE
Zástupce člena dozorčí rady
21.12.2019
SALVETON a.s.
Člen statutárního orgánu
19.12.2007
LUKA DEVELOPMENT a.s.
Člen statutárního orgánu
19.12.2007
Valova Family Office, s.r.o.
Člen statutárního orgánu
8.12.2014
Dům Čertovka s.r.o.
Člen statutárního orgánu
26.10.2016
Žižkov development a.s.
Člen statutárního orgánu
22.11.2018
Ing. Jana Valová
Společnost
Funkce
Od (-Do)
SIKO KOUPELNY a.s.
Člen dozorčí rady
1.9.2003
VALETUDA s.r.o.
Člen statutárního orgánu
7.12.2009
SIVAKO s.r.o.
Člen statutárního orgánu
2.12.2009
VABOLA s.r.o.
Člen statutárního orgánu
2.12.2019
LUCROS SICAV a.s.
Člen statutárního orgánu
29.12.2008
Valova Holding 2 SE
Člen statutárního orgánu
25.11.2014
SALVETON a.s.
Člen dozorčí rady
19.12.2007
LUKA DEVELOPMENT a.s.
Člen dozorčí rady
19.12.2007
Valova Family Office, s.r.o.
Člen statutárního orgánu
8.12.2014
Dům RADOST a.s.
Člen dozorčí rady
14.09.2020
Swiss Aqua Technologies AG
Člen statutárního orgánu
8.11. 2023
Bc. Tomáš Vala
Společnost
Funkce
Od (-Do)
SIKO VALA s.r.o.
Člen statutárního orgánu
29.9.2003


41

SIKO KOUPELNY a.s.
Člen statutárního orgánu
1.9.2003
SIKO KÚPEL’NE a.s.
Člen statutárního orgánu
11.12.2007
SIVAKO s.r.o.
Člen statutárního orgánu
2.12.2009
SALTON s.r.o.
Člen statutárního orgánu
2.12.2009
VABOLA s.r.o.
Člen statutárního orgánu
2.12.2009
LUCROS SICAV a.s.
Člen statutárního orgánu
29.12.2008
Valova Holding 2 SE
Člen statutárního orgánu
24.11.2014
SALVETON a.s.
Člen statutárního orgánu
19.12.2007
LUKA DEVELOPMENT a.s.
Člen statutárního orgánu
19.12.2007
Luka Residential s.r.o.
Člen statutárního orgánu
14.5.2014
Valova Family Office, s.r.o.
Člen statutárního orgánu
8.12.2014
Luka Living s.r.o.
Člen statutárního orgánu
15.3.2016
Dům Čertovka s.r.o.
Člen statutárního orgánu
26.10.2016
SIKO ES s.r.o.
Člen statutárního orgánu
3.1.2018
Žižkov development a.s.
Člen statutárního orgánu
22.11.2018
Žižkov servisní s.r.o.
Člen statutárního orgánu
18.12.2018
Swiss Aqua Technologies CZ s.r.o.
Člen statutárního orgánu
27.3.2019
Swiss Aqua Technologies AG
Člen statutárního orgánu
20.2.2019
Dům Čertovka II s.r.o.
Člen statutárního orgánu
30. 1. 2020
Swiss Aqua Technologies SK s.r.o.
Člen statutárního orgánu
6. 9. 2023
BASE HUB s.r.o.
Člen statutárního orgánu
19.11.2024
Wizard Investments, s.r.o.
Člen statutárního orgánu
3.3.2025
Investments & Living s.r.o.
Člen statutárního orgánu
11.3.2025

Ing. Vítězslav Vala
Společnost
Funkce
Od (-Do)
SIKO VALA s.r.o.
Člen statutárního orgánu
29.9.2003
SIKO KOUPELNY a.s.
Člen statutárního orgánu
1.9.2003
LUCROS SICAV a.s.
Člen dozorčí rady
5.7.2018
Valova Holding 2 SE
Člen statutárního orgánu
10.12.2019
Valova Holding 2 SE
Člen dozorčí rady
24.11.2014 10.12.2019
SALVETON a.s.
Člen statutárního orgánu
11.6.2014
LUKA DEVELOPMENT a.s.
Člen statutárního orgánu
19.12.2007
Luka Residential s.r.o.
Člen statutárního orgánu
30.9.2013
Valova Family Office, s.r.o.
Člen statutárního orgánu
8.12.2014
Luka Living s.r.o.
Člen statutárního orgánu
15.3.2016
FBN Czech, Family Business Network Czech,
Člen statutárního orgánu
27.6.2016


42

z.s.
Dům Čertovka s.r.o.
Člen statutárního orgánu
31.10.2016
Žižkov development a.s.
Člen statutárního orgánu
22.11.2018
Žižkov servisní s.r.o.
Člen statutárního orgánu
18.12.2018
Dům Čertovka II s.r.o.
Člen statutárního orgánu
3. 3. 2020
HALITOS s.r.o.
Člen statutárního orgánu
6.12. 2009
LUCKY VITA s.r.o.
Člen statutárního orgánu
9. 6. 2021
Dům RADOST a.s.
Člen statutárního orgánu
20.4. 2018

Generální ředitel Ing. Jana Valová (od 10. 7. 2018)
V Účetním období nenastaly žádné střety zájmů generálního ředitele Fondu ve vztahu k Fondu.
Generální ředitel nebyl nikdy odsouzen za podvodný trestný čin, nebyl v předešlých 5 letech spojen
s žádnými konkurzními řízeními, správami ani likvidacemi ani společnostmi, na které byla uvalena
nucená správa, nebylo proti němu vzneseno žádúřední veřejné obvinění ani udělena sankce ze
strany statutárních nebo regulatorních orgánů ani nebyl nikdy zbaven způsobilosti k výkonu funkce
správních, řídících nebo dozorčích orgánů či manažerské funkce kteréhokoli emitenta.
18. Významné smlouvy
Smlouvy, ve kterých byl Fond smluvní stranou v Účetním období
(kromě smluv uzavřených v rámci běžného podnikání)
Žádné takové smlouvy nebyly uzavřeny.
Smlouvy, které uzavřel některý z členů skupiny Fondu, které obsahují ustanovení, podle kterého má
kterýkoli člen skupiny jakýkoli závazek nebo nárok, které jsou ke konci Účetního období pro skupinu
podstatné:
Žádné takové smlouvy nebyly v Účetním období uzavřeny.
19. Regulované trhy
Cenné papíry vydané Fondem jsou ijaty k obchodování pouze na evropském regulovaném trhu
Burza cenných papírů Praha, a.s., a to od 1. 2. 2016.
20. Rating
Fond nepožádal o přidělení ratingu, žádný rating Fondu nebyl přidělen.
21. Alternativní výkonnostní ukazatele
Fond nepoužívá k popisu činnosti a svých výsledků žádné alternativní ukazatele výkonnosti.
22. Údaje o majetkových účastech
Fond, může investovat do akcií, podílů či jiných forem účasti v obchodních společnostech, které
nejsou nemovitostními společnostmi, až 45 % hodnoty investičního majetku Fondu.


43

Cílem investování Fondu je dosahovat stabilního zhodnocování aktiv nad úrovní výnosu
dlouhodobých úrokových sazeb prostřednictvím dlouhodobých investic do nemovitostí, akcií,
podílů, resp. jiných forem účastí na nemovitostních a obchodních společnostech, movitých věcí a
jejich souborů a doplňkových aktiv tvořených standardními nástroji kapitálových a finančních trhů.
Důvodem držby majetkových účastí Fondu je zhodnocení peněžních prostředků investorů.
Fond je Investiční jednotkou dle IFRS 10.
Své majetkové účasti proto nekonsoliduje, ale vykazuje v reálných hodnotách.
Ke konci Účetního období Fond v souladu se svou investiční politikou investoval mimo jiné do níže
uvedených majetkových účastí:
Majetková účast
Oblast působení
Země
působení
Velikost podílu

Reálná hodnota
v tis. Kč
2025
2024

SLOSIKO s.r.o.
Nákup a
prodej
nemovitostí,
pronájem
nemovitostí
Slovenská
republika
100 %
100 %
415 599
VABOLA s.r.o.
Pronájem
nemovitostí,
výroba,
obchod a
služby
Česká
republika
90 %
90 %
165
SIVAKO s.r.o.
Pronájem
nemovitostí,
výroba,
obchod a
služby
Česká
republika
90 %
90 %
157
Dům Čertovka s.r.o.
Pronájem
nemovitostí
Česká
republika
100 %
100 %
37 940
Dům Čertovka II s.r.o.
Pronájem
nemovitostí
Česká
republika
100 %
100 %
19 854
Rezidence
Smotlachova s.r.o.
Pronájem
nemovitostí
Česká
republika
75 %
75 %
37 928
LCF Project 01 s.r.o.
Development
Česká
republika
55 %
55 %
0
Investments & Living s.r.o. (dříve
Kladno Living s.r.o.)
Development
Česká
republika
100 %
100 %
10
Pod Stadiony s.r.o.
Velkoobchod
a
maloobchod
Česká
republika
30
%
0 %
0
JRD LUKA s.r.o.
Pronájem
Česká
40 %
0 %
40


44

Majetková účast
Oblast působení
Země
působení
Velikost podílu

Reálná hodnota
v tis. Kč
2025
2024

nemovistostí,
bytů a
nebytových
prostor
republika
Celkem




511 692
23. Informace o skutečnostech, které nastaly po rozvahovém dni
V době mezi rozvahovým dnem a datem sestavení této výroční finanč zprávy žádné další
skutečnosti významné pro naplnění účelu výroční finanční zprávy.
Přiložená účetní závěrka nebyla dosud schválena k tomu příslušným orgánem podle zvláštních
právních předpisů, neboť k datu vyhotovení výroční finanční zprávy ještě nenastal termín, ve kterém
je dle zákona nutno účetní závěrku nejpozději tímto orgánem schválit.


45

Zpráva o vztazích
1. Úvod
Tuto zprávu o vztazích mezi ovládajícími osobami a osobou ovládanou a mezi ovládanou osobou a
osobami ovládanými stejnými ovládajícími osobami (dále jen „Propojené osoby“) za Účetní období
vypracoval statutární orgán Fondu v souladu s ust. § 82 ZOK.
2. Struktura vztahů mezi propojenými osobami
Ovládaná osoba
Název:
Obchodní firma: LUCROS SICAV a.s.
Sídlo:
Ulice: Skorkovská 1310
Obec: Praha 9 - Kyje
PSČ: 198 00
IČO: 285 07 428
zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze oddíl B, vložka 14923.

Ovládající osoby
Jméno: Ing. Jaroslava Valová
Bydliště:
Ulice: Hanzelkova 2660/6
Obec: Praha 6
PSČ: 160 00
Dat. nar.: 15. 4. 1947

Jméno: Ing. Jana Valová
Bydliště:
Ulice: Strouhalova 2740
Obec: Kladno
PSČ: 272 01
Dat. nar.: 19. 8. 1977
Jméno: Bc. Tomáš Vala
Bydliště:
Ulice: Čimelice 330
Obec: Čimelice
PSČ: 389 04
Dat. nar.: 8. 5. 1973

Fond
LUCROS SICAV a.s., IČO: 285 07 428, se sídlem Skorkovská 1310, Praha 9 – Kyje, PSČ
198 00, obchodní společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským
soudem v Praze, oddíl B, vložka 14923
Účetní období
Období od 1. 1. 2025 do 31. 12. 2025


46

Jméno: Ing. Vítězslav Vala
Bydliště:
Ulice: Čimelice 194
Obec: Čimelice
PSČ: 398 04
Dat. nar.: 24. 2. 1971

Žádná z výše uvedených osob nedisponovala k 31. 12. 2025 více jak 30 % hlasovacích práv. Jedná se
o osoby blízké podle Občanského zákoníku a dle §78 odst. 2 písm. g) Zákona o obchodních
korporacích se má za to, že tyto osoby jednají ve shodě („Ovládání ve shodě“).
Další osoby ovládané stejnými ovládajícími osobami

Název společnosti
IČO
Sídlo
Ovládající osoba
SIKO KÚPEĽNE a.s
43864074
Galvaniho 16b, Bratislava
Ovládání ve shodě
Moderný Byt s.r.o.
35688963
Galvaniho 16b, Bratislava
SIKO KÚPELNE a.s.
SLOSIKO s.r.o.
36865770
Galvaniho 16b, Bratislava
LUCROS SICAV a.s.
SALVETON a.s.
28075285
Skorkovská 1310, Praha 9
Ovládání ve shodě
SIKO KOUPELNY a.s.
26065801
Skorkovská 1310, Praha 9
SALVETON a. s.
SIKO ES s.r.o.
06729851
Skorkovská 1310, Praha 9
SIKO KOUPELNY a.s.
Swiss Aqua Technologies AG
CHE-472.587.500
Gewerbestrasse 9, Cham,
Swiss Confederation
SIKO KOUPELNY a.s.
Swiss Aqua Technologies CZ
s.r.o.
08028834
Skorkovská 1310, Praha 9
Swiss Aqua Technologies
AG
Swiss Aqua Technologies SK
s.r.o.

50480090
Rusínska 15113/9, Prešov
Swiss Aqua Technologies
AG
SIKO VALA s.r.o.
48204251
Skorkovská 1310, Praha 9
Jaroslava Valo
SALUCSO s.r.o.
28994752
Skorkovská 1310, Praha 9
Jaroslava Valova
SALTON s.r.o.
28997387
Skorkovská 1310, Praha 9
Tomáš Vala
VALETUDA s.r.o.
29005485
Skorkovská 1310, Praha 9
Jana Valová
HALITOS s.r.o.
28994752
Skorkovská 1310, Praha 9
Vítězslav Vala
Valova Family Office, s.r.o.
03626482
Skorkovská 1310, Praha 9
Ovládání ve shodě
LUKA Development a.s.
28075251
Skorkovská 1310, Praha 9
Ovládání ve shodě
Luka Residential s.r.o.
27363198
Skorkovská 1310, Praha 9
Luka Development a.s.
Luka Living s.r.o.
04904303
Skorkovská 1310, Praha 9
Luka Development a.s.
SIVAKO s.r.o.
28996640
Skorkovská 1310, Praha 9
LUCROS SICAV a.s.
VABOLA s.r.o.
28996178
Skorkovská 1310, Praha 9
LUCROS SICAV a.s.
Dům Čertovka s.r.o.
05261252
Skorkovská 1310, Praha 9
LUCROS SICAV a.s.


Rezidence Smotlachova s.r.o.
ss.r.o.
5797209
Korunní 810/104, Praha 2
LUCROS SICAV a.s.
Žižkov Development a.s.
07667230
Skorkovská 1310, Praha 9
Ovládání ve shodě
Žižkov servisní s.r.o.
04904303
Nám. W. Churchilla 1800/2,
130 00 Praha 3
Žižkov Development a.s.
Dům RADOST a.s.
07061021
Nám. W. Churchilla 1800/2,

Žižkov Development a.s.
Dům Čertovka II s.r.o.
08787468
Nám. W. Churchilla 1800/2,

LUCROS SICAV a.s.


LUCKY VITA s.r.o.
10827480
Vodičkova 710/31, Praha 1
Vítězslav Vala
Boutique Cinema Přítomnost
s.r.o.
08295433
Nám. W. Churchilla 1800/2,

Žižkov servisní s.r.o.
ProBydlení s.r.o.
07036370
Bucharova 1281/2, Praha 5
Vítězslav Vala


47

Název společnosti
IČO
Sídlo
Ovládající osoba
LIVEA SANITAIRES SAS
821798337
21 place de la République,Paris,
France
SIKO KOUPELNY a.s.
BATHROOM 2 KITCHEN LIMITED

1 Lambeth Palace Road, London
England
LIVEA SANITAIRES SAS
Wizard Investments s.r.o.
27931650
Rybná 716/24, Praha 1
SIKO KOUPELNY a.s.
LCF Project 01 s.r.o.
10899677
Palackého 740/1, Praha 1
LUCROS SICAV a.s.
ProBydlení PS s.r.o.
17691460
Bucharova 1281/2, Praha 5
ProBydlení s.r.o.
Investments & Living s.r.o.
22290559
Skorkovská 1310, Praha 9
LUCROS SICAV a.s.


JRD Luka s.r.o.
06986757
Korunní 810/104, Praha 2
LUCROS SICAV a.s.
LIVEA REAL ESTATE SAS
939308763
Chez Abc Liv 21 place de la
République 75003 Paris
Tomáš Vala
ELITE BATH+KITCHEN SK s.r.o.
54 544 254
Dvořákovo nábrežie 17A,
Bratislava
ProBydlení s.r.o.

Ovládající osoby v Účetním obdovykonávaly přímý rozhodující vliv na řízení společnosti LUCROS
SICAV a.s. tím, že dohromady vlastnily 100 % zakladatelských akcií společnosti LUCROS SICAV a.s.
3. Úloha ovládané osoby v rámci podnikatelského seskupení
LUCROS SICAV a.s. se jako investiční fond zaměřuje na investování volných prostředků zakladatelů
a dalších investorů s tím, že investice směřují primárně do nemovitostních aktiv, půjček a
nehmotných aktiv.
4. Způsob a prostředky ovládání
Ovládající osoby užívají standardní způsoby a prostředky ovládání, tj. ovládání skrze majetkový podíl
na ovládané osobě, čímž přímo uplatňují rozhodující vliv na ovládanou osobu. Ovládající osoby jsou
zároveň členy statutárního nebo dozorčího orgánu. Řízeje vykonáváno prostřednictvím valné
hromady a rozhodování statutárního orgánu.
5. Přehled jednání učiněných v účetním období na popud nebo v zájmu
ostatních propojených osob
V Účetním období nebylo učiněno žádné jednání na popud nebo v zájmu ovládajících osob nebo jimi
ovládaných osob, kteby se týkalo majetku, který esahuje 10 % vlastního kapitálu ovládané osoby
zjištěného podle poslední účetní závěrky.
6. Přehled vzájemných smluv mezi propojenými osobami
V Účetním období byly mezi ovládajícími osobami a osobou ovládanou, případně mezi osobou
ovládanou a osobou ovládanou stejnými ovládajícími osobami uzavřeny následující smlouvy:
Smlouvy mezi ovládanými osobami a ovládající osobou:
V Účetním období nebyly uzavřeny žádné smlouvy mezi ovládanou osobou a ovládající osobou.
Smlouvy uzavřené v předešlých účetních obdobích (aktivní v Účetním období)
V předešlých účetních obdobích nebyly uzavřené žádné smlouvy mezi ovládanými osobami a
ovládající osobou.


48

Smlouvy mezi ovládanou osobou a ostatními osobami ovládanými stejnou ovládající osobou
(Propojené osoby)
Smlouvy uzavřené v předešlých účetních obdobích (aktivní v Účetním období):
Žižkov servisní s.r.o. - Rámcová smlouva o provádění obchodů s cizími měnami ze dne 21. 7. 2023
Luka Living s.r.o. - mcová smlouva o provádění obchodů s cizími měnami ze dne 9. 1. 2023
Luka Residential s.r.o. - Rámcová smlouva o provádění obchodů s cizími měnami ze dne 9. 1. 2023
SIKO KOUPELNY a.s. - Smlouva o úvěru ze dne 8. 2. 2022 (včetně dodatků)
SIKO KOUPELNY a.s. - Rámcová smlouva o provádění obchodů s cizími měnami ze dne 21. 9. 2021
Dům Čertovka II s.r.o. - Smlouva o poskytnutí příplatku mimo základní kapitál ze dne 18. 6. 2021
Rezidence Smotlachova s.r.o. - Smlouva o úvěru od společníka ze dne 29. 6. 2017 (včetně dodatků)
SIKO KÚPEĽNE a.s. - Smlouva o licenci k ochranným známkám ze dne 1. 1. 2014
SLOSIKO s.r.o. - Smlouva o zápůjčce ze dne 1. 10. 2014 (včetně dodatků)
SLOSIKO s.r.o. - Smlouva o zápůjčce ze dne 1. 9. 2022 (včetně dodatků)
Dům Čertovka II s.r.o. - Smlouva o zápůjčce ze dne 31. 1. 2020 (včetně dodatků)
Dům Čertovka II s.r.o. - Smlouva o zápůjčce ze dne 4. 6. 2020 (včetně dodatků)
Dům Čertovka II s.r.o. - Smlouva o zápůjčce ze dne 8. 6. 2020 (včetně dodatků)
Dům Čertovka II s.r.o. - Smlouva o zápůjčce ze dne 25. 9. 2020 (včetně dodatků)
Dům Čertovka s.r.o. - Smlouva o poskytnutí příplatku mimo základní kapitál ze dne 14. 7. 2020
Dům Čertovka s.r.o. - Smlouva o zápůjčce ze dne 1. 11. 2016
SIKO KOUPELNY a.s. Nájemní smlouva ze dne 1. 1. 2016 (včetně dodatků)
SIKO KOUPELNY a.s. - Smlouva o poskytování služeb ze dne 1. 1. 2014
SIKO KOUPELNY a.s. - Smlouva o licenci k ochranným známkám ze dne 30. 12. 2010
Ze žádné ze smluv uzavřených a platných mezi Propojenými osobami, jak jsou uvedeny výše,
nevznikla ovládané osobě žádná újma.
7. Posouzení toho, zda vznikla ovládané osobě újma a posouzení jejího
vyrovnání
S ohledem na právní vztahy mezi ovládanou osobou a ostatními Propojenými osobami je zřejmé, že
v důsledku smluv, jiných právních jednání či ostatních opatření uzavřených, iněných či přijatých
ovládanou osobou v Účetním obdo v zájmu nebo na popud jednotlivých Propojených osob
nevznikla Ovládané osobě žádná újma. Z tohoto důvodu nedochází ani k posouzení jejího vyrovnání.
8. Zhodnocení výhod a nevýhod plynoucích ze vztahů mezi propojenými
osobami
Ovládaná osoba nemá žádné výhody ani nevýhody, které by vyplývaly z výše uvedených vztahů mezi
Propojenými osobami. Vztahy jsou uzavřeny za stejných podmínek jako s jinými osobami, pro žádnou
stranu neznamenají neoprávněnou hodu či nevýhodu a pro ovládanou osobu z těchto vztahů
neplynou žádná rizika.



49

9. Prohlášení
Statutární orgán Fondu prohlašuje, že údaje uvedené v této zprávě jsou úplné, průkazné a správné.



V Praze dne 31.3.2026

LUCROS SICAV a.s.
člen představenstva
Bc. Tomáš Vala


50

Individuální účetní závěrka za rok 2025
Individuální účetní závěrka
za rok 2025
Účetní jednotka:
LUCROS SICAV a.s.
Sídlo: Skorkovská 1310,
Praha 9 Kyje, PSČ 198 00
Předmět podnikání: činnost
investičního fondu
kvalifikovaných investorů
Okamžik sestavení účetní
závěrky: 21. 4. 2026
Výkaz o finanční situaci k 31. 12. 2025
(investiční a neinvestiční část)
Aktiva
Tis. Kč
Poznámka
31. 12. 2025
31. 12. 2024
Dlouhodobá aktiva

5 792 852
5 381 964
Nehmotný majetek
18
830 030
895 481
Investiční majetek
19
2 583 805
2 535 654
Majetkové účasti
20
511 692
487 085
Ostatní podíly a CP
21
138 108
59 482
Dlouhodobé poskytnuté půjčky
22
1 729 217
1 404 262
Krátkodobá aktiva

1 410 827
1 312 872
Krátkodobé poskytnuté půjčky
22
667 473
679 157
Daňové pohledávky
23
0
0
Pohledávky z obchodních vztahů a ostatní aktiva
24
117 145
109 607
Peněžní prostředky a peněžní ekvivalenty
25
626 209
524 108
Aktiva celkem

7 203 679
6 694 836




51

Vlastní kapitál a závazky (investiční a neinvestiční část)

Tis. Kč
Poznámka
31. 12. 2025
31. 12. 2024
Vlastní kapitál



Základní kapitál
26
711 000
711 000
Emisní ážio

921
921
Ostatní nedělitelné fondy

26 184
26 184
Výsledek hospodaření běžného období

697 054
232 113
Nerozdělený zisk

4 635 294
4 403 181
Vlastní kapitál celkem

6 070 453
5 373 399
Dlouhodobé půjčky a úvěry
27
402 544
485 003
Derivátové finanční nástroje - dlouhodobé
27
11 719
18 537
Dlouhodobé závazky z nájmu
30
25 597
2 236
Odložený daňový závazek
17
109 105
103 497
Dlouhodobé závazky

548 965
609 273
Krátkodobé půjčky a úvěry
27
66 036
93 532
Derivátové finanční nástroje - krátkodobé
27
1 605
2 233
Daňové závazky
28
2 497
1 475
Krátkodobé závazky z nájmu
30
3 335
1 206
Závazky z obchodních vztahů a ostatní pasiva
29
55 717
16 674
Krátkodobé závazky

129 190
115 120
Čistá aktiva připadající k investičním akciím

455 071
597 044
Vlastní kapitál a závazky celkem

7 203 679
6 694 836
Hodnota Čistých aktiv na jednu investiční akcii

85 379,0817
75 575,2311




52

Výkaz úplného výsledku za rok končící 31. 12. 2025 (investiční a neinvestiční část)
Tis. Kč
Poznámka
2025
2024
Výnosy z investičního majetku
6
544 836
204 495
Výnosy/ náklady z nehmotného majetku
7
31 448
-105 606
Výnosy z poskytnutých půjček
8
137 327
66 718
Výnosy z podílů
9
96 724
147 273
Výnosy/ náklady z přecenění obchodních pohledávek
10
18 745
-22 662
Správní náklady
11
-23 898
-16 172
Čistý provozní výsledek hospodaření

805 182
274 046
Osobní náklady
12
-1 754
-1 583
Ostatní provozní výnosy
13
0
33
Ostatní provozní náklady
14
-8 246
-9 484
Provozní výsledek hospodaření

795 181
263 012
Finanční výnosy
15
13 873
29 927
Finanční náklady
16
-24 070
-28 140
Finanční výsledek hospodaření

-10 197
1 788




Zisk z pokračující činnosti před zdaněním

784 984
264 800
Daň z příjmu za běžnou činnost - splatná
17
-37 514
-17 910
Daň z příjmu za běžnou činnost - odložená
17
-5 608
11 271




Zisk z pokračující činnosti připadající na držitele investičních akcií po
zdanění

44 808
26 048
Zisk z pokračující činnosti připadající na držitele zakladatelských akcií po
zdanění

697 054
232 113




Ostatní úplný výsledek hospodaření:



Položky bez následné reklasifikace do výsledku hospodaření:



Položky s následnou reklasifikací do výsledku hospodaření:



Zajištění peněžních toků
27
7 446
-258
Ostatní úplný výsledek hospodaření

7 446
-258
Celkový úplný výsledek hospodaření

749 308
257 903
Celkový úplný výsledek hospodaření připadající na držitele investičních
akcií

52 254
25 790
Celkový úplný výsledek hospodaření připadající na držitele zakladatelských
akcií

697 054
232 113


53


Výkaz změn vlastního kapitálu za rok končící 31. 12. 2024
tis. Kč
Základní
kapitál
Emisní
ážio
Ostatní
nedělitelné
fondy
Ostatní
kapitálové
fondy
Nerozdělený zisk z
předchozích období
Vlastní
kapitál
celkem
Zůstatek k 1. 1.
2024
711 000
921
26 184
0
4 403 181
5 141 286
Zisk za období




232 113
232 113
Zůstatek
k 31. 12. 2024
711 000
921
26 184
0
4 635 294
5 373 399

Výkaz změn vlastního kapitálu za rok končící 31. 12. 2025
tis. Kč
Základní
kapitál
Emisní
ážio
Ostatní
nedělitelné
fondy
Ostatní
kapitálové
fondy
Nerozdělený zisk
z předchozích
období
Vlastní
kapitál
celkem
Zůstatek k 1. 1.
2025
711 000
921
26 184
0
4 635 294
5 373 399
Zisk za období




697 054
697 054
Zůstatek
k 31. 12. 2025
711 000
921
26 184
0
5 332 348
6 070 453

Přehled o změnách čistých aktiv připadajících k investičním akciím za rok končící 31. 12. 2024
tis. Kč
Čistá aktiva připadající k investičním akciím
Zůstatek k 1. 1. 2024
571 254
Zisk za období
26 048
Ostatní úplný výsledek hospodaření
-258
Zůstatek k 31. 12. 2024
597 044

Přehled o změnách čistých aktiv připadajících k investičním akciím za rok končící 31. 12. 2025
tis. Kč
Čistá aktiva připadající k investičním akciím
Zůstatek k 1. 1. 2025
597 044
Zisk za období
44 808
Ostatní úplný výsledek hospodaření
7 446
Zpětný odkup investičních akcií
-194 228
Zůstatek k 31. 12. 2025
455 071
Výkaz peněžních toků za rok končící 31. 12. 2025


54

tis. Kč
2025
2024
Zisk z pokračující činnosti před zdaněním
784 985
264 800
Úpravy o nepeněžní operace


Změna reálné hodnoty
62 949
118 668
Tvorba / rozpouštění znehodnocení


Neuhrazené úroky
-102 883
-51 255
Provozní činnost


Změna stavu investičního majetku
-31 289
-83 401
Změna stavu majetkových účastí a ostatních podílů
-79 721
-36
Změna stavu nehmotných aktiv


Změna stavu krátkodobých a dlouhodobých poskytnutých půjček
-237 827
-334 734
Změna stavu ostatních aktiv
-7 657
-76 975
Změna stavu krátkodobých finančních závazků
-27 486
10 418
Změna stavu ostatních závazků
17 643
-6 018
Zaplacené daně ze zisku
-19 174
-20 733
Peněžní tok generovaný z (použitý v) provozní činnosti
359 540
-179 267
Finanční činnost


Emitované splacené investiční akcie/ Zpětný odkup (zvýšení /snížení
kapitálových fondů)
-194 228
0
Změna stavu dlouhodobých finančních závazků
-63 211
-95 085
Peněžní tok generovaný z (použitý v) finanční činnosti
-257 439
-95 085
Čisté zvýšení/snížení peněz a peněžních ekvivalentů
102 101
-274 352
Peníze a peněžní ekvivalenty k 1.1.
524 108
798 460
Peníze a peněžní ekvivalenty k 31.12.
626 209
524 108


55

Příloha účetní závěrky za rok 2025
Pro účely účetní závěrky mají níže uvedené pojmy následující význam:
Pro účely účetní závěrky mají níže uvedené právní předpisy následující význam:
AMISTA IS
AMISTA investiční společnost, a.s., IČO: 274 37 558, se sídlem Sokolovská 700/113a,
Praha 8, PSČ 186 00
ČNB
Česká národní banka
Den ocenění
Poslední den Účetního období
Fond
LUCROS SICAV a.s., IČO: 285 07 428, se sídlem Praha 9 – Kyje, Skorkovská 1310,
PSČ 198 00, obchodní společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským
soudem v Praze pod sp. zn. B 14923
Účetní období
Období od 1. 1. 2025 do 31. 12. 2025
Dohoda FATCA
Dohoda mezi Českou republikou a Spojenými státy americkými o zlepšení dodržování
daňových předpisů v mezinárodním měřítku a s ohledem na právní předpisy Spojených
států amerických o informacích a jejich oznamování obecně známá jako Foreign Account
Tax Compliance Act, vyhlášená pod č. 72/2014 Sb.m.s.
Zákon o auditorech
Zákon č. 93/2009 Sb., o auditorech a o změně některých zákonů (zákon o auditorech),
ve znění pozdějších předpisů
Zákon o daních z příjmů
Zákon č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů
Zákon o účetnictví
Zákon č. 563/1991 Sb., o účetnictví, ve znění pozdějších předpisů
ZISIF
Zákon č. 240/2013 Sb., o investičních společnostech a investičních fondech, ve zně
pozdějších předpisů
ZMSSD
Zákon č. 164/2013 Sb., o mezinárodní spolupráci při správě daní a o změně dalších
souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů
ZOK
Zákon č. 90/2012 Sb., o obchodních společnostech a družstvech (zákon o obchodních
korporacích), ve znění pozdějších předpisů
ZPKT
Zákon č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu, ve znění pozdějších předpisů
Vyhláška
Vyhláška č. 234/2009 Sb., o ochraně proti zneužívání trhu a transparenci


56

1. Všeobecné informace
Vznik a charakteristika Fondu
Fond byl založen na dobu neurčitou zakladatelskou smlouvou jako akciospolečnost dne 5. 8. 2008
a vznikl zapsáním do obchodního rejstříku vedeného Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka
14923, dne 29. 12. 2008. Fondu bylo uděleno povolení k činnosti samosprávného investičního fondu
dne 11. 12. 2008 rozhodnutím České národní banky č.j. 2008/14056/5701, které nabylo právní moci
dne 11. 12. 2008. Fond je fondem kvalifikovaných investorů ve smyslu zákona č. 240/2013 Sb. o
investičních společnostech a investičních fondech.
Předmět podnikání investičního Fondu
Činnost investičního fondu kvalifikovaných investorů ve smyslu zákona č. 240/2013 Sb., o
investičních společnostech a investičních fondech.
Obchodní firma a sídlo
LUCROS SICAV a.s.
Skorkovská 1310
198 00 Praha 9 Kyje
Česká republika
IČO: 285 07 428
Základní kapitál
Základní kapitál fondu ve výši 711 000 000 je tvořen 71 100 Ks kusových akcií na jméno v listinné
podobě. Základní kapitál je splacen v plné výši.
Orgány Fondu
Předseda představenstva Ing. Jaroslava Valová
Člen představenstva Ing. Jana Valová
Člen představenstva Bc. Tomáš Vala

Dozorčí rada
Člen dozorčí rady Ing. Vítězslav Vala
Informace o obhospodařovateli
Obhospodařovatelem Fondu je samotný Fond, tj. se jedná o samosprávný investiční fond dle
ustanovení § 8 ZISIF.

Informace o administrátorovi
Společnost AMISTA investiční společnost, a.s.
se sídlem Sokolovská 700/113a, Praha 8, PSČ 186 00
IČO 27437558
(dále jen „Investiční společnost“)
Informace o depozitáři
Společnost Československá obchodní banka, a. s.
se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ 150 57
IČO 000 01 350
zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl BXXXVI, vložka 46.


57

2. Účetní postupy
Účetní závěrka Fondu byla připravena v souladu s následujícími důležitými účetními metodami:
A. Východiska sestavování účetní závěrky
Účetní závěrka Fondu za období do 31. prosince 2025 byla sestavena v souladu s Mezinárodními
standardy účetního výkaznictví („IFRS“) ve znění přijatém Evropskou unií na základě nařízení (ES) č.
1606/2002, o uplatňování mezinárodních účetních standardů.
Účetní období Fondu je od 1. ledna do 31. prosince. Výkaz o finanční situaci ke dni 31. prosince 2024
je pro účely této účetní závěrky považován za komparativní období.
Tato účetní závěrka je v souladu s příslušnými ustanoveními IFRS10 nekonsolidovaná, protože je
v minulém i běžném účetním období povinna oceňovat všechny své majetkové účasti reálnou
hodnotou.
K 1. lednu 2025 účetní jednotka aplikovala všechny mezinárodní účetní standardy vydané pro období
začínající po 1. lednu 2025.
Účetní závěrka byla zpracována na principech časového rozlišení nákladů a výnosů tzn., že
transakce a další skutečnosti byly vykázány v účetní závěrce v období, ke kterému se věcně a časově
vztahují.
B. Předpoklad nepřetržitého trvání účetní jednotky
Individuální účetní závěrka vychází z předpokladu a byla sestavena, že Fond bude schopen
pokračovat ve své činnosti.
Mezi hlavní rizika i nadále patří geopolitické napětí mezi Ruskou federací a západními státy
zapříčiněné invazí vojsk Ruské Federace na Ukrajinu. Od podzimu roku 2023 nově také ozbrojený
konflikt na Blízkém východě.
V průběhu roku 2022 docházelo k pokračování trendu nárůstu úrokových sazeb stanovených
Českou národní bankou až na konečných 7 % u klíčové dvoutýdenní REPO sazby. V důsledku poklesu
inflačních tlaků, došlo již v závěru roku 2023 k prvnímu mírnému snížení úrokových sazeb o 25
bazických bodů. V průběhu roku 2025 došlo ještě ke dvěma snížením úrokových sazeb a 2-denní
REPO sazba dosáhla 3,5 % p.a.
V roce 2024 na akciovém trhu převládala spíše pozitivní nálada, kdy v horizontu jednoho roku např.
americký trh reprezentovaný indexem S&P 500 vzrostl přibližně o 24 %, Evropský index Euro Stoxx
50 pak o 11 %. Většina západních trhů, včetně zemí střední Evropy se nacházela v prostředí pozvolně
klesající inflace a úrokových sazeb. V roce 2025 klíčové evropské i americké indexy připsaly
dvouciferné výsledky.
Vedení Fondu zvážilo potenciální dopady na své aktivity a podnikání a dospělo k závěru, že nemají
významný vliv na předpoklad neomezené doby trvání podniku. Výsledky a finanční situace Fondu tak
nadále potvrzují předpoklad trvání podniku, s jehož uvážením byla sestavena tato účetní závěrka.
C. Vykazování podle segmentů
Vzhledem k zaměření investiční politiky, kdy Fond investuje zejména do nemovitostního portfolia na
území České republiky (dlouhodobé i krátkodobé investice), Fond nerozlišuje provozní segmenty i
proto, že nepoužívá odlišné provozní řízení a rozhodování založené na odlišném přístupu k
investicím. Portfolio manažer Fondu přistupuje k celému portfoliu aktuálních investic komplexně dle
aktuálních příležitostí na trhu a jeho rozhodování o alokacích investic je řízeno investičním
přístupem „zdola nahoru“ na základě jedné společné investiční strategie. Při tomto přístupu jsou
individuálně vyhodnocovány jednotlivé investice a kdykoli může dojít k jejich libovolnému
přeskupení dle aktuální situace na trhu v souladu s příslušnými investičními možnostmi


58

definovanými statutem Fondu. Výkonnost Fondu je přitom sledována jen na souhrnné celkové bázi.
Tomu odpovídá rámec prezentace ve výkazu úplného výsledku.
D. Funkční měna
Účetní závěrka je sestavena v českých korunách, které jsou funkční měnou Fondu. Funkční měna je
měna primárního ekonomického prostředí, ve kterém Fond působí. Částky v účetní závěrce jsou
uvedeny v tisících korun (tis. Kč), není-li uvedeno jinak.
E. Okamžik uskutečnění účetního případu
V závislosti na typu transakce je okamžikem uskutečnění účetního případu zejména den výplaty
nebo převzetí oběživa, den nákupu nebo prodeje valut, deviz, popř. cenných papírů, den provedení
platby, den zúčtování příkazů Fondu, den připsání (valuty) prostředků podle výpisu z účtu, den
sjednání a den vypořádání obchodu s cennými papíry, devizami nebo deriváty.
Finanční aktiva a závazky se zachytí v okamžiku, kdy se Fond stane smluvním partnerem operace,
resp. v okamžiku, kdy Fond převezme kontrolu nad aktivem a je pravděpodobný budoucí prospěch
z tohoto aktiva a v okamžiku, kdy Fondu vznikne povinnost ze závazku a je očekáván odliv
ekonomického prospěchu.
Finanční aktivum nebo jeho část Fond odúčtuje z výkazu o finanční situaci v případě, že ztratí
kontrolu nad smluvními právy k tomuto finančnímu aktivu nebo jeho části. Fond tuto kontrolu ztratí,
jestliže uplatní práva na výhody definované smlouvou, tato práva zaniknou nebo se těchto práv
vzdá.
Finanční závazek nebo jeho část Fond odúčtuje z výkazu o finanční situaci v případě, že je povinnost
definovaná smlouvou splněna, zrušena nebo skončí její platnost. Rozdíl mezi hodnotou závazku v
účetnictví, resp. jeho části, který zanikl nebo byl převeden na jiný subjekt, a mezi částkou za tento
závazek uhrazenou se zúčtuje do nákladů nebo výnosů.
F. Přepočet cizí měny
Transakce vyčíslené v cizí měně jsou účtovány v tuzemské měně přepočtené devizovým kurzem
platným v den transakce. Aktiva a pasiva vyčíslev cizí měně společně s devizovými spotovými
transakcemi před dnem splatnosti jsou přepočítávána do tuzemské měny v kurzu vyhlašovaném
ČNB platném k datu kazu o finanční situaci. Výsledný zisk nebo ztráta z epočtu aktiv a pasiv
vyčíslených v cizí měně, případně položek zajišťujících měnové riziko plynoucí ze smluv, které ještě
nejsou vykázány ve výkazu o finanční situaci Fondu nebo očekávaných budoucích transakcí, je
vykázán ve výkazu úplného výsledku.
G. Rozpoznání výnosů
Výnosy z pronájmu jsou vykázány lineárně po dobu pronájmu, ledaže by existovala jiná vhodnější
metoda vzhledem k okolnostem. Smluvní pobídky, jako jsou jednorázové poplatky, nejsou
aplikovány. Ostatní smluvpobídky jako je rent-free nebo snížené nájemné po určité období jsou
aplikovány pro některé nájemníky v souladu s nájemními smlouvami a jsou uznány na efektivní bázi.
H. Nehmotný majetek– klasifikace a ocenění
Položka „Nehmotný majetek“ obsahuje ochranné známky, které jsou drženy Fondem a poskytovány
ostatním subjektům za licenční poplatek.
Ochranné známky jsou oceněny na základě modelu reálné hodnoty. Na základě tohoto modelu jsou
ochranné známky oceněny v reálné hodnotě platné k rozvahovému dni. Změny reálné hodnoty jsou
uvedeny ve výkazu souhrnného úplného výsledku jako „Výnosy z nehmotného majetku“.
Fond získává finanční prostředky od investorů, prostředky investuje v souladu se statutem a
vyhodnocuje výkonnost svých investic na základě reálné hodnoty. Vedení Fondu dospělo k závěru,


59

že soulad s požadavkem IFRS standardu IAS 38 by byl natolik zavádějící, že by vedl ke konfliktu s cílem
účetní závěrky stanoveným v koncepčním rámci. Kromě odklonu od IFRS standardu IAS 38 bylo
dosaženo souladu s příslušnými standardy IFRS za účelem dosaževěrného zobrazení. Podstatou
odklonu od IAS 38, je skutečnost, že nehmotná aktiva nejsou oceňována pořizovací cenou a
testována na potenciální znehodnocení, ale jsou vykazována v reálné hodnotě, tedy byl použit
přeceňovací model. Použité ocenění je tak analogické k případu, kdy by soubor ochranných známek
byl vložen do samostatné majetkové účasti (SPV) pro vydělení tohoto majetku a byl přeceňován na
reálnou hodnotu ve smyslu IFRS 9 jako finanční aktivum.
Z ustanovení §196 ZISIF vyplývá, že fond je povinen pro stanovení čisté hodnoty aktiv (NAV) použít
reálnou hodnotu všech aktiv a pasiv. Vzhledem k tomu, že fond má právní formu SICAV, musí za tuto
hodnotu probíhat též případné odkupy investičních akcií fondem, což dále zvyšuje relevantnost této
informace a potřebu jejího potvrzení daty z účetní závěrky.
Fond je investiční jednotkou a primárními uživateli finančních informací jsou investoři (držitelé
investičních akcií), kteří potřebují znát hodnotu investiční akcie a potažmo čisté hodnoty aktiv jež je
rozdílem reálné hodnoty aktiv a pasiv Fondu. Pokud by nedošlo k odklonu od IAS 38, investoři by
neměli transparentní a korektní informaci o čisté hodnotě aktiv Fondu a Fond by vykazoval
nesprávnou hodnotu závazku vůči investorům. Dopad na účetní závěrku, pokud by k odklonu od IAS
38 nedošlo, je uveden v níže uvedené tabulce:
(tis. Kč)

2025

MD
DAL
Nehmotný majetek

191 934
Nerozdělený zisk
239 445

Čistá aktiva připadající k investičním
akciím
17 940

Výnosy z nehmotného majetku

65 451
Celkem
257 385
257 385

(tis. Kč)

2024

MD
DAL
Nehmotný majetek

257 385
Nerozdělený zisk
406 218

Čistá aktiva připadající k investičním
akciím
45 135

Výnosy z nehmotného majetku

193 968
Celkem
451 353
451 353

tis. Kč
k 31. 12. 2025
k 31. 12. 2024
Nehmotný majetek


Reálná hodnota
830 030
895 481
Ocenění dle IAS 38 pořizovací cenou
638 096
638 096
Odchylka od hodnoty
191 934
257 385


60

V návaznosti na výše uvedené konstatuje vedení Fondu, že účetní závěrka zobrazuje věrně finanční
pozici, finanční výkonnost a peněžní toky Fondu.
I. Investiční majetek klasifikace a ocenění
Položka „Investič majetek“ obsahuje nemovitosti drženy za účelem investice a nemovitosti ve
výstavbě, které nejsou drženy ani za účelem užití pro vlastní potřeby ani za účelem prodeje v rámci
běžného obchodního styku, ale za účelem generování výnosů z pronájmu nebo zvýšehodnoty
majetku.
Veškerý investiční majetek je oceněn na základě modelu reálné hodnoty stanovené jako jedna z
možností podle IAS 40. Na základě tohoto modelu je investiční majetek oceněn v reálné hodnotě
platné k rozvahovému dni. Rozdíly vzniklé v porovnání s aktuální účethodnotou před přeceněním
(reálná hodnota předchozího období plus následné/dodatečné pořízení nemovitosti) jsou uvedeny
ve výkazu úplného výsledku jako "Výnosy z investičního majetku".
V případě majetku, kde se předpokládá prodej do jednoho roku a existuje plán prodeje majetku, je
majetek vykázán v položce „Majetek určený k prodeji“.
J. Investice do majetkových účastí
Jedním z investičních aktiv Fondu jsou majetkové účasti. Tyto majetkové účasti jsou pořizovány za
účelem maximalizace dividendového výnosu pro Fond a maximalizace růstu hodnoty majetkových
účastí ro Fond. Tyto majetkové účasti jsou oceňovány zpravidla na základě znaleckých posudků,
protože jejich tržní hodnota není jinak objektivně zjistitelná. V případě nově založených společností
může Administrátor zvolit jinou formu ocenění zejména za situace, kdy společnost dosud nevyvíjí
žádnou významnou činnost.
K. Určení reálné hodnoty
Příslušná reálná hodnota investičního majetku je stanovena, pokud není hodnota označena ve
vazbě na dohodu o koupi dle závazných kupních smluv. Společnost využívá hodnotící metodu
založenou na přístupu kapitalizovaného příjmu a využí současných tržních příjmů z nájmu a
výnosy získané přímou nebo nepřímou metodou srovnání s prodejem obdobných nemovitostí na
trhu pro počet (úroveň 3 hierarchie reálné hodnoty). Ocenění je provedeno pomocí expertního
odhadu, který je vyhotoven znalcem v oboru.
Znalecké ocenění je stanoveno v souladu s IFRS13, které se opírá o techniky ocenění tržním
přístupem, nákladovým přístupem a výnosovým přístupem. Pokud je ke stanovereálné hodnoty
použito několik technik, výsledky (tj. Příslušné údaje o reálné hodnotě) jsou posouzeny s ohledem
na přiměřenost rozsahu hodnot identifikovaných těmito výsledky. Stanovení reálné hodnoty je
bodem v tomto rozsahu, který je za daných okolností pro reálnou hodnotu nejreprezentativnější.
IFRS 13 stanovuje hierarchii vstupů pro stanovení reálné hodnoty. Nejvyšší důležitost
(neupraveným) cenám kótovaným na aktivních trzích pro identická aktiva nebo dluhy a nejnižší
důležitost nepozorovatelným vstupním veličinám.
Ocenění reálnou hodnotou se provádí u konkrétního aktiva či dluhu. Při stanovení reálné hodnoty
účetní jednotka proto vezme v úvahu charakteristiky aktiva či dluhu, které by účastníci trhu
zohlednili při oceňování aktiva či dluhu ke dni ocenění. Mezi takové charakteristiky patří například:
1. stav a poloha aktiva a
2. případná omezení prodeje či použití aktiva.“
L. Výnosové a nákladové úroky
Výnosové a nákladové úroky ze všech úročených nástrojů jsou vykazovány na akruálním principu
s využitím efektivní úrokové sazby. Výnosové úroky zahrnují zejména přijaté úroky z poskytnutých


61

krátkodobých úvěrů a krátkodobých vkladů na peněžním trhu, dále časově rozlišené kupóny,
naběhlý diskont a ážio ze všech nástrojů s pevným výnosem.
N. Výnosy z dividend
Výnos z dividend se zaúčtuje, jakmile vznikne nárok na íjem dividend. Součástí této položky jsou
dividendy z akcií a dalších majetkových cenných papírů ze všech portfolií, které jsou zařazeny jako
finanční aktiva v reálné hodnotě do zisku nebo ztráty.
O. Finanční nástroje a jejich oceňování
Účetní jednotka v souladu se svými interními předpisy a statutem sleduje výkonnost a řídí investiční
fond na bázi reálné hodnoty. V souladu s IFRS 9 klasifikuje Fond finanční aktiva a finanční závazky
jako finanční nástroje, které jsou oceňované reálnou hodnotou.
Celá částka změny reálné hodnoty finančního závazku se vykazuje do úplného výsledku
hospodaření.
Účetní jednotka účtuje o očekávaných úvěrových ztrátách a o změnách těchto očekávaných
úvěrových ztrát. Hodnota očekávaných úvěrových ztrát je aktualizována ke každému datu účetní
závěrky, aby obsahovala změny úvěrového rizika od počátečního vykázání.
Peníze a peněžní ekvivalenty
Za peněžní ekvivalenty se v rámci Fondu považuje pokladhotovost a vklady u bank splatné na
požádání, pokladniční poukázky a státní dluhopisy se zbytkovou splatnosdo 3 měsíců. Pokladní
hotovost a vklady na požádání jsou oceňovány nominální hodnotou, což zároveň představuje
reálnou hodnotu. Pokladniční poukázky a státní dluhopisy jsou oceňovány reálnou hodnotou proti
nákladům a výnosům.
Investice do majetkových účastí
Jedním z investičních aktiv Fondu jsou majetkové účasti. Tyto majetkové účasti jsou pořizovány za
účelem maximalizace dividendového výnosu pro Fond a maximalizace růstu hodnoty majetkových
účastí pro Fond. Tyto majetkové účasti jsou oceňovány zpravidla na základě znaleckých posudků,
protože jejich tržní hodnota není jinak objektivně zjistitelná. V případě nově založených společností
může být zvolena jiná forma ocenění zejména za situace, kdy společnost dosud nevyvíjí žádnou
významnou činnost. Investice do majetkových účastí byly prvotně oceněny v pořizovací ceně a pro
účely sestavení účetní závěrky jsou přeceňovány na reálnou hodnotu v souladu s IFRS 9.
Ostatní investice – pohledávky
Fond může též investovat do pohledávek za vlastněnými majetkovými účastmi a poskytovat těmto
majetkovým účastem úvěry. Tyto úvěry jsou oceňovány reálnou hodnotou do výkazu úplného
výsledku.
Ostatní finanční závazky
Ostatní finanční závazky, jako závazky vůči obchodním věřitelům, jsou oceněny v reálné hodnotě, a
následně ostatní dlouhodobé finanční závazky jsou vykazovány v reál hodnotě dle posudků.
Způsob ocenění je stanoven administrátorem Fondu. Krátkodobé závazky jsou vykazovány v jejich
nominální hodnotě, která je považována za hodnotu reálnou.
Úročené dluhové závazky
Všechny půjčky a dluhopisy jsou prvotně vykázány v reálné hodnotě snížené o přímo iřaditelné
transakční náklady. Po prvotním vykázání je způsob stanovení reálné hodnoty stanoven na základě
znaleckého posudku.


62

Reálná hodnota dluhu zohledňuje účinek rizika neplnění. Riziko neplnění zahrnuje avšak nemusí
být omezeno na – vlastní úvěrové riziko účetní jednotky.
Zápočet finančních aktiv a závazků
Finanční aktiva a finanční závazky se vzájemně započítávají a ve výkazu o finančsituaci se vykazují
v čisté částce pouze v případě, že Fond v současnosti právně vymahatelný nárok zaúčtované
částky započítat a má v úmyslu vypořádat příslušné aktivum a příslušný závazek v čisté výši nebo
realizovat příslušné aktivum a zároveň vypořádat příslušný závazek.
Pohledávky z obchodních vztahů, zápůjčky a ostatní pohledávky
Pohledávky z obchodních vztahů za poskytnuté služby a ostatní pohledávky a jsou oceněny prvotně
v nominální hodnotě a následně k datu účetní závěrky v reálné hodnotě na základě znaleckého
posudku.
P. Tvorba rezerv
Rezervy jsou zaznamenány, pokud Fond současný závazek, který je výsledkem minulých událostí
a pokud je pravděpodobné, že k vyrovnání takového závazku bude nezbytný odtok prostředků
představujících ekonomický prospěch a může být proveden spolehlivý odhad částky závazku.
Rezervy jsou oceněny ve výši současné hodnoty výdajů, které budou nezbytné pro vypořádá
závazku. Sazba použitá pro diskontování je taková sazba před zdaněním, která odráží současné tržní
posouzení časové hodnoty peněz a konkrétní rizika daného závazku. Růst rezervy plynutím času je
pak účtován jako úrokový náklad.
Q. Daň z příjmu
Splatné daňové pohledávky a závazky za běžné období a za minulá období se oceňují v částce, která
bude dle očekávání získána nebo zaplacena finančnímu úřadu. Při výpočtu daňových závazků a
pohledávek se použijí daňové sazby a daňové zákony platné k rozvahovému dni.
R. Odložená daň
Odložená daň se vykazuje u všech přechodných rozdílů mezi účetní hodnotou aktiva nebo závazku
ve výkazu o finanční situaci a jejich daňovou hodnotou s použitím úplné závazkové metody.
Odložená daňová pohledávka je zachycena ve výši, kterou bude pravděpodobně možno realizovat
proti očekávaným zdanitelným ziskům v budoucnosti.
Pro výpočet odložené dase používá schválená daňová sazba pro období, v němž Fond očekává
její realizaci.
Odložené daňové pohledávky a závazky se vzájemně započtou, pokud existuje zákonné právo na
jejich zápočet a vztahují se ke stejnému správci daně.
S. Výkaz o peněžních tocích
Výkazy o peněžních tocích uvádí změny v peněžních prostředcích a peněžních ekvivalentech
z provozní a finanční činnosti. Peněžní toky z provozní činnosti jsou vykázány za použití nepřímé
metody. Čistý zisk před zdaněním je proto upraven o nepeněžní operace, jako jsou zisky a ztráty
z přecenění, změny opravných položek a rezerv a také o změny stavu pohledávek a závazků. Dále
jsou z této položky eliminovány všechny výnosy a náklady z finanční činnosti.
Peněžní toky z finanční činnosti jsou vykázány za použití nepřímetody. Fond alokuje jednotlivé
peněžní toky do provozní a finanční činnosti na základě podnikatelského modelu Fondu.


63

T. Změny účetních metod vyvolané zavedením nových IFRS a změnami IAS Dopad vydaných
standardů a Interpretací, které dosud nenabyly účinnosti
Následující nové standardy a interpretace dosud nejsou pro prezentované období účinné a při
sestavování této účetní závěrky nebyly použity.
Nové standardy zatím neúčinné k 31. 12. 2025 (zahrnuty jsou standardy relevantní pro Fond)
K datu sestavení této účetní závěrky byly vydány následujístandardy, které jsou relevantní pro
Fond a jejichž přijetí k tomuto datu nebylo povinné. Fond přijme tyto standardy k datu jejich
účinnosti.

Standard a změny

Účinnost
IFRS 18
Zaměřeno na zlepšení komunikace
informací ve finančních výkazech.
1. 1. 2027
IFRS 9 a IFRS 7
Zaměřeno na klasifikaci a měření
finančních nástrojů.
1. 1. 2026
IFRS 19
Požadavky na zveřejňování informací,
mateřská společnost.
1. 1. 2027
Novela IAS 21
Dopady změn směnných kurzů cizích
měn.
1. 1. 2025
IFRS 18
Zaměřeno na zlepšení komunikace
informací ve finančních výkazech.
1. 1. 2027

Fond ny posuzuje dopady z přijetí výše uvedených nových standardů, interpretací a změn. Na
základě dosud provedených analýz Fond neočekávýznamný dopad na finanční výkazy v období
jejich přijetí.
U. Zajišťovací účetnictví
LUCROS SICAV a.s. (dále jen “Společnost”) čerpá a bude čerpat dlouhodobý úvěr s pohyblivou
úrokovou sazbou denominovaný v euru, za účelem refinancování investičních kladů a
refinancování půjčky pro společnost SLOSIKO s.r.o. (dále jen „úvěr“, nebo „přijatý úvěr“).
Cílem vedení Společnosti je minimalizovat nejistoty ohledně budoucích nákladů financování, a proto
se v rámci řízení rizik rozhodla zajistit proti riziku změn hodnoty očekávaných peněžních toků z titulu
úrokového rizika představující změny referenční pohyblivé úrokové sazby u přijatého úvěru.
Proto vedení Společnosti uzavřelo derivátový obchod ve formě úrokového swapu (dále jen „derivát“
nebo „úrokový swap“). Z tohoto derivátu vyplývá Společnosti pravidelně se opakující závazek platit
protistraně částku odvozenou od pevné úrokové sazby (dále jen „pevnou sazbu“) a zároveň nárok
získat od protistrany částku odvozenou od pohyblivé úrokové sazby (dále jen „pohyblivou sazbu“),
respektive vypořádat s protistranou rozdíl mezi těmito částkami.
Získaná pohyblivá sazba z derivátu tak fakticky kompenzuje pohyblivou část úrokové platby z úvěru
a Společnost tak v konečném důsledku efektivně docílí fixního úrokového nákladu odvozeného od
pevné sazby derivátu a pevné přirážky k pohyblivé sazbě úvěru.
Předmětem zajištění není měnové riziko, kdy všechny částky související s přijatým úvěrem i
uzavřeným derivátem, tedy částky související se zajišťovacím vztahem, jsou denominovány v měně
euro (dále jen „EUR“).


64

Společnost používá metodu zajištění peněžních toků. Zajišťovací vztah začíná dnem 29. září 2023,
derivátový obchod byl uzavřen 08. září 2023. Přepokládaným koncem zajišťovacího vztahu je den 31.
leden 2030, kdy dochází k maturitě uzavřeného swapu, nebo den maturity následně uzavřeného
zajišťovacího derivátu (tak, jak je evidováno v testech efektivnosti zajišťovacího vztahu), přičemž
tento den nepřesahuje období trvání zajišťované položky.
Zajišťovanou položku představují vysoce pravděpodob peněžní toky navázané na pohyblivou
úrokovou sazbu vztahující se k přijatému úvěrová(a to jak existujícímu, tak pravděpodobnému
budoucímu). Peněžní toky související s pevnou přirážkou nejsou předmětem zajišťovacího vztahu.
Objem zajištění představuje část nominální zůstatkové hodnoty úvěru odpovídající a nepřevyšující
celkovou nominální hodnotu zajišťovacího derivátu. K počátku zajišťovacího vztahu má Společnost
načerpaný úvěr dle smlouvy č. 559/23-120 uzavřené dne 28. srpna 2023 mezi Společností a
UniCredit bank Czech Republic and Slovakia, a.s., který je splatný 28. února 2030. Výše pohyblivé
úrokové platby je odvozena z mezibankovní úrokové sazby EURIBOR 1-měsíční, ke které je
připočtena pevná přirážka.
Zajišťovacím derivátem je úrokový swap denominovaný v EUR, kde je Společnost plátcem pevné
sazby a příjemcem pohyblivé sazby.
Kreditní riziko protistrany je považováno za zanedbatelné po celou dobu trvání derivátu, jelikož je
derivát uzavřen se silnou a solidní bankou, která Společnosti poskytla úvěr, jehož úrokové platby
jsou předmětem zajištění.
O reálné hodnotě zajišťovacího derivátu se účtuje prostřednictvím rozvahového účtu L31100 -
Pohledávky a závazky z pevných termínových operací; dále jen „účet reálné hodnoty derivátu“) a
prostřednictvím rozvahového účtu L56001 - Oceňovací rozdíly při přecenění deriváty; dále jen
„kapitálový účet“).
Celá změna reálné hodnoty zajišťujícího derivátu se podvojně účtuje prostřednictvím rozvahových
účtů reálné hodnoty derivátu a kapitálového účtu tak, aby hodnota účtu reálné hodnoty derivátu
odpovídala reálné hodnotě derivátu.
Část změn reálné hodnoty zajišťujícího derivátu považovanou za neefektivčást zajištění (část
převyšující 100 % poměru testu efektivnosti) je k rozvahovému dni přeúčtována z kapitálového účtu
do výkazu zisku a ztráty jako Výnosy z přecenění cenných papírů a derivátů nebo Náklady z
přecenění cenných papírů a derivátů (dále jen „výkaz zisku a ztráty k přecenění derivátů“).
Do nákladů nebo výnosů jsou změny reálné hodnoty zajištujícího derivátu zaúčtovány podvojně
s kapitálovým účtem ve stejných obdobích, kdy jsou zaúčtovány náklady nebo výnosy spojené se
zajištěnou položkou. Po dobu, kdy bude zajišťovací vztah efektivní a za předpokladů popsaných výše
se tedy částky naběhlých úrokových plateb ze zajišťovacího derivátu účtují na akruální zi
podvojně s kapitálovým účtem do výkazu zisku a ztráty jako snížení nebo zvýšení úrokového nákladu
na účet 56 - Finanční náklady (dále jen „úrokový klad“), a to vždy ve stejném období jako částky
naběhlých úrokových plateb ze zajišťovaného úvěru.
Účtování o platbách z titulu úrokové platby ze zajišťovacího derivátu je prováděno podvojně s účtem
reálné hodnoty derivátu.
V případě předčasného ukončení zajišťovacího vztahu, Společnost přestane prospektivně účtovat
v rámci zajišťovacího účetnictví a začne rozpouštět akumulovaný zůstatek kapitálového účtu do
výkazu zisku a ztráty časově konzistentně s účtováním úrokových nákladů plynoucích ze
zajištěných peněžních toků, za předpokladu, že výskyt chto peněžních toků je stále očekávaný.
V případě, že výskyt zajištěných peněžních toků již není očekávaný, Společnost rozpustí
akumulovaný zůstatek kapitálového účtu ihned do výkazu zisku a ztráty k přecenění derivátů


65

3. Významné účetní úsudky, předpoklady a odhady
Některé částky v této účetní závěrce byly stanoveny na základě účetních úsudků a s použitím
odhadů a předpokladů. Tyto odhady a předpoklady vycházejí z předchozích zkušeností a dalších
podkladů, například z plánů a prognóz budoucího voje, které jsou v současnosti považovány za
realistické. Vzhledem k tomu, že s těmito předpoklady a odhady je spojena určitá míra nejistoty,
může dojít v budoucnu na základě skutečných výsledků k úpravě účetní hodnoty souvisejících aktiv
a závazků.
Účetní úsudky, odhady a předpoklady jsou pravidelně přehodnocovány a jejich změny jsou
promítány do hodnot zobrazených v účetnictví.
Při sestavení účetní závěrky byly použity následující nejvýznamnější účetní úsudky, odhady a
předpoklady:
Významné předpoklady a odhady
Reálná hodnota investičního majetku
Úsudky a dohady reál hodnoty investičního majetku s sebou nesou riziko, že mohou vést k
významným úpravám v jeho hodnotě. Reálná hodnota investičního majetku je stanovena na zákla
kvalifikovaného odhadu určeného nezávislým znalcem. Kvalifikované odhady jsou stanoveny na
základě modelu diskontovaných peněžních toků či přístupu tržního srovnání. Příprava tohoto
odhadu zahrnuje využití předpokladů, jako jsou nosy a očekávané peněžní toky z pronájmu.
Změna v těchto předpokladech může vést ke zvýšení nebo snížení hodnoty investičního majetku.
Reálná hodnota finančních nástrojů a investičního majetku
Informace o předpokladech a odhadech, které mají významný vliv na vykazovanou reálnou hodnotu
finančních nástrojů a investičního majetku, jsou popsány v bodu 34.
Reálná hodnota nehmotného majetku
Úsudky a dohady reálné hodnoty nehmotného majetku s sebou nesou riziko, že mohou vést k
významným úpravám v jeho hodnotě. Reálná hodnota nehmotného majetku je stanovena na kladě
kvalifikovaného odhadu určeného nezávislým znalcem. Kvalifikované odhady jsou stanoveny na
základě modelu diskontovaných peněžních toků. Příprava tohoto odhadu zahrnuje využití
předpokladů, jako jsou výnosy a očekávané peněžní toky z ochranné známky. Změna v těchto
předpokladech může vést ke snížení či zvýšení hodnoty nehmotného majetku.
Klasifikace fondu jako investiční jednotky
Subjekty, které splňují definici investiční jednotky v rámci IFRS 10 Konsolidovaná účetní závěrka, jsou
povinny ocenit svoje dceřiné společnosti reálnou hodnotu, nikoli tyto dcery do účetní závěrky
konsolidovat.
Pro hodnocení, zda Fond lze považovat za Investiční jednotku dle IFRS 10, byly posuzovány
následující skutečnosti:
Fond má více než jednu investici – Fond investuje na základě svého Statutu
Cílem investování Fondu je dosahovat stabilního zhodnocová aktiv nad úrovní výnosu
dlouhodobých úrokových sazeb prostřednictvím dlouhodobých investic do nemovitostí, akcií,
podílů, resp. jiných forem účastí na nemovitostních a obchodních společnostech, movitých
věcí a jejich souborů a doplňkových aktiv tvořených standardními nástroji kapitálových a
finančních trhů.
Splnění tohoto předpokladu je zřejmé ze struktury portfolia – složení aktiv Fondu
Fond má více než jednoho investora


66

Fond investory, kteří nejsou spřízněnými stranami účetní jednotky investiční akcie jsou
vlastněny investory, kteří nejsou spřízněnými stranami i investory, kteří jsou spřízněnými
stranami
Fond má vlastnické podíly ve formě vlastního kapitálu nebo obdobné podíly – Investoři získávají
za poskytnuté zdroje podíl na čistých aktivech Fondu ve formě investičních akcií
Ke konci sledovaného období Fond měl ve stavu vydaných 5 330 ks investičních akcií, které
představují podíl na čistých aktivech Fondu
Fond je nástrojem kolektivního investová a představuje jednu z forem nepřímého investování
kapitálu, kdy investoři vkládají své volné peněžní prostředky do profesionálně spravovaného fondu
za účelem dosažení zisku na základě principu diverzifikace rizika. Přitom sami jednotliví investoři o
konkrétních investicích Fondu nerozhodují. Fond není oprávněn k jiné než investiční činnosti a v
rámci investiční politiky se zavázal investovat pouze do aktiv způsobilých přinášet buď výnos, nebo
zisk z prodeje. Fond je prostřednictvím exit strategií, které jsou konkrétně popsány dále v části 5.,
řízen tak, aby tento profit investorů byl maximalizován zejména prodejem nemovitostí v investičním
horizontu uvedeném ve statutu Fondu.
Fond je rovněž ze zákona povinen svůj majetek a závazky oceňovat reálnou hodnotou.
Vzhledem k tomu, že Fond splňuje výše uvedená kritéria pro klasifikaci jako investiční účetní
jednotka, je vyňat z konsolidačního požadavku podle čl. IFRS 10. Tento závěr bude každoročně
přehodnocován, pokud se změní některá z těchto kritérií nebo charakteristik.
4. Změna účetních standardů
Fond uvážil při sestavování této účetní závěrky novelizace IFRS jejichž účinnost je od 1. 1. 2025. Tyto
novelizace IFRS neměly významný vliv na výsledky a informace prezentované v této účetní závěrce
ve srovnání s předcházející roční účetní závěrkou za rok 2024.
5. Výstupní strategie
Obchodní podíly na cílových společnostech jsou nabývány za účelem zhodnocení investovaných
prostředků. Jedná se typicky o realizaci/nákup realitních projektů, které jsou zároveň fondem
spolufinancovány.
Majetková účast
Výstupní strategie
SLOSIKO s.r.o.
V závislosti na tržní situaci a ekonomickém vyhodnocení
bude společnost dále zhodnocována skrze kombinaci
inkasovaného nájemného a růstu reálné hodnoty
nemovitostních aktiv nebo dojde k prodeji společnosti či
prodeji čistých aktiv a následné likvidaci společnosti.
VABOLA s.r.o.
Neaktivní, prázdné SPV čekající na vhodnou investiční
příležitost. Po realizaci investiční příležitosti dojde
k prodeji společnosti či čistých aktiv a následné likvidaci
společnosti.
SIVAKO s.r.o.
Neaktivní, prázdné SPV čekající na vhodnou investiční
příležitost. Po realizaci investiční příležitosti dojde
k prodeji společnosti či prodeji čistých aktiv a následné
likvidaci společnosti.
Dům Čertovka s.r.o.
V závislosti na tržní situaci a ekonomickém vyhodnocení
bude společnost dále zhodnocována skrze kombinaci
inkasovaného nájemného a růstu reálné hodnoty


67

Majetková účast
Výstupní strategie
nemovitostních aktiv nebo dojde k prodeji společnosti či
prodeji čistých aktiv a následné likvidaci společnosti.
Dům Čertovka II. s.r.o.
V závislosti na tržní situaci a ekonomickém vyhodnocení
bude společnost dále zhodnocována skrze kombinaci
inkasovaného nájemného a růstu reálné hodnoty
nemovitostních aktiv nebo dojde k prodeji společnosti či
prodeji čistých aktiv a následné likvidaci společnosti.
Rezidence Smotlachova s.r.o.
Po realizaci podkladového realitního projektu dojde
k prodeji společnosti či prodeji čistých aktiv a následné
likvidaci společnosti.
JRD Luka s.r.o.
Po realizaci podkladového realitního projektu dojde
k prodeji společnosti či prodeji čistých aktiv a následné
likvidaci společnosti.
LCF Project 01 s.r.o.
Po realizaci podkladového realitního projektu dojde
k prodeji společnosti či prodeji čistých aktiv a následné
likvidaci společnosti.
Investments & Living s.r.o. (dříve Kladno Living s.r.o.)
Po realizaci podkladového realitního projektu dojde
k prodeji společnosti či prodeji čistých aktiv a následné
likvidaci společnosti.

Nemovité věci vlastněné nabývanými obchodními společnostmi generují finanční prostředky
především prostřednictvím pronájmu drženého hmotného majetku. Po započtení provozních
nákladů na chod, finanční páky a ostatních/provozních nákladů spojených s obsluhou vlastnické
struktury společností tak představují nemovitosti výnosové aktivum.
Výnosnost aktiva bude posuzována v horizontu 5 let a více s market price s ohledem na výnosnost
podkladového aktiva a čistého obchodního jmění obchodních společností. V případě finanční
výhodnosti dosažitelné market price může být aktivum prodáno či v případě poklesu finanční
výkonosti aktiva může být aktivum rekonstruováno do podoby požadované trhem.
V souvislosti s vývojem realitního trhu vykazuje převážná většina nemovitostí držených v majetku
fondu vyšší tržní hodnotu než pořizovací. Obchodním záměrem fondu je tyto nemovitosti držet,
zhodnocovat rekonstrukcemi či realizovat developerské projekty a generovat výnosy z nájmů.
Držený nemovitý majetek z velké části povahu obchodních jednotek, které jsou vhodné k
provozování retailového businessu s širokým záběrem využití.
Jejich využitelnost není úzce propojena jen na podnikání stávajících nájemců, takže v případě
ukončení aktuálního nájemního vztahu se nepředpokládá rizikový dopad v podobě významného
výpadku výnosů z nájmu nemovitostí.
V konkrétních, lukrativních situacích Fond zvažuje prodej výnosových investic zájemcům za cenu
převyšující hodnotu NPV a získané prostředky investuje do v budoucnu pořizovaného investičního
majetku. V současné době se k takovému prodeji přistupuje jen v případě konkrétnabídky vyvolané
zájemcem. V případě potřeby vyvolané aktuální situací fondu lze přistoupit k prodeji nemovitostí
prostřednictvím specializovaných prodejců nemovitostí nebo na volném trhu.





68

6. Výnosy z investičního majetku
tis. Kč
2025
2024
Nájemné
179 830
176 568
Změna reálné hodnoty investičního majetku
-11 942
23 573
Zisk / (ztráta) z prodeje investičního majetku
376 948
4 353
Celkem
544 836
204 495

Největší položkou výnosů z investičního majetku je zisk z prodeje pozemků zapsaných v LV č. 1998
(Jesenice), dále pak výnosy z nájmu nemovitostí. Fond pronajímá nemovitosti v ČR, které jsou
využívány jako komerční objekty.
7. Výnosy/Náklady z nehmotného majetku
tis. Kč
2025
2024
Licenční poplatky
96 899
88 362
Změna reálné hodnoty nehmotného majetku
-65 451
-193 968
Celkem
-31 448
-105 606
Licenční poplatky představují výnosy z pronájmu ochranných známek, které jsou v majetku Fondu.
Ochranné známky jsou oceněny na základě modelu reálné hodnoty. Změny reálné hodnoty jsou
uvedeny ve výkazu úplného výsledku jako „Výnosy z nehmotného majetku“.
8. Výnosy z poskytnutých půjček
tis. Kč
2025
2024
Úrokový výnos z poskytnutých půjček
164 652
146 524
Změna reálné hodnoty poskytnutých půjček
-27 325
-79 806
Celkem
137 327
66 718
9. Výnosy z podílů
tis. Kč
2025
2024
Změna reálné hodnoty podílů v majetk. účastech
96 887
143 122
Změna reálné hodnoty ostatních podílů
-1 087
-4 094
Zisk z prodeje CP a podílů
924
3 193
Výnosy z dividend a podílů na zisku
0
5 052
Celkem
96 724
147 273
Výnos z držby cenných papírů (CP) a podílů byl v roce 2024 generován především
zvýšením reál hodnoty majetkových účastí společností Prima Energy (64 794 tis. Kč)
a SLOSIKO (66 934 tis. Kč).


69

Výnos z držby cenných papírů (CP) a podílů byl v roce 2025 generován především
zvýšením reálné hodnoty majetkových účastí – zj. společnosti SLOSIKO (68 846 tis. Kč).
10. Výnosy/náklady z přecenění obchodních pohledávek
tis. Kč
2025
2024
Přecenění obchodních pohledávek
19 025
-22 662
Odpis pohledávek
-280
0
Celkem
18 745
-22 662
V roce 2025 je snížení reálné hodnoty obchodních pohledávek spojené zejména se strukturou
pohledávek po splatnosti ke spřízněné osobě (z nájmu).
11. Správní náklady
tis. Kč
2025
2024
Nájemné
131
614
Poradenské služby
23 270
14 821
Opravy a údržba
203
596
Ostatní náklady (správa nemovitostí)
294
141
Celkem
23 898
16 172
Poradenské služby
tis. Kč
2025
2024
Náklady na znalecké posudky
613
393
Daňové poradenství
234
161
Audit
610
265
Právní a notářské služby
5 288
992
Poplatek depozitáři
420
420
Poplatek na odborného poradce
7 412
5 812
Poplatek za administraci
1 128
978
Ostatní
7 565
5 800
Celkem
23 270
14 821
12. Osobní náklady
tis. Kč
2025
2024
Mzdové náklady
1 335
1 207
Zákonné sociální a zdravotní pojištění
420
376
Celkem
1 754
1 583


70

K 31. 12. 2025 měla společnost 6 zaměstnanců (2024: 5 zaměstnanců) z toho žádný (2024: 0)
vedoucí pracovník.
13. Ostatní provozní výnosy
V roce 2024 a 2025 neeviduje Fond významné ostatní provozní výnosy.
14. Ostatní provozní náklady
tis. Kč
2025
2024
Daně a poplatky
6 556
7 123
Ostatní provozní náklady
1 690
2 361
Celkem
8 246
9 484
15. Finanční výnosy
tis. Kč
2025
2024
Úroky z bankovních vkladů
11 121
28 292
Výnosy z ručitelských poplatků
1 053
1 053
Výnosy z ostatních operací
1 699
582
Celkem
13 873
29 927
16. Finanční náklady
tis. Kč
2025
2024
Nákladové úroky
22 119
26 167
Čisté kurzové ztráty
1 910
1 916
Ostatní finanční náklady
41
57
Celkem
24 070
28 140
Nákladové úroky zahrnují úroky hrazené v souvislosti s poskytnutým bankovním úvěrem a dále
nájemními smlouvami dle IFRS 16 ve výši 768 tis. Kč (2024: 161 tis. Kč).
17. Daň z příjmu
Výše nákladů na splatnou daň z příjmu z běžné činnosti zahrnuje zejména dohad na daňovou
povinnost roku 2025 ve výši 37 514 tis. , za rok 2024 (17 910 tis. Kč). Daňová povinnost je
kalkulována na základě výsledku hospodaření určeného dle účetních a daňových předpisů České
republiky (dále jen „CAS“).
Následující tabulka zobrazuje přehled přímých daní
tis. Kč
2025
2024
Daň z příjmu z běžné činnosti – splatná
37 514
17 910
Daň z příjmu z běžné činnosti – odložená
5 608
-11 271
Celkem
43 122
6 639


71


Následující tabulka zobrazuje detaily pohybů odložené daně
Pohyby vedoucí k odložené dani
tis. Kč
Stav k 1. 1.
Zúčtování do
zisku/ztráty
Stav k 31. 12.
Rok 2024



Přecenění majetku a závazků
-92 883
1 573
-91 310
Nehmotný majetek - přecenění
-21 885
9 698
-12 187
Ostatní dočasné rozdíly



Čisté daňové pohledávky (závazky)
-114 768
11 271
-103 497




Rok 2025



Přecenění majetku a závazků
-91 310
+23 707
-67 603
Nehmotný majetek - přecenění
-12 187
-29 314
-41 501
Ostatní dočasné rozdíly



Čisté daňové pohledávky (závazky)
-103 497
-5 608
-109 105

Splatná daň z příjmu
tis. Kč
2025
2024
Zisk před zdaněním dle IFRS
784 984
264 800
Úprava o rozdíl mezi IFRS a CAS hospodářským výsledkem
-11 389
130 204
Zisk před zdaněním dle CAS
773 595
395 004
Položky snižující a zvyšující základ daně
23 595
35 648
Daňový základ
750 000
359 356
Daň vypočtena při použití platné sazby
37 500
17 968
Zúčtování dohadu DP minulých období
14
-58
Splatná daň z příjmů ve výši 5 %
37 500
17 968
Daň z příjmů
37 514
17 910
Odložená daň
5 608
-11 271
Efektivní sazba daně vč. odl. daně (vůči zisku před zdaněním dle IFRS)
5.5%
2,5%
18. Nehmotný majetek
tis. Kč
2025
2024
Stav k 1. 1.
895 481
1 089 449
Změna reálné hodnoty nehmotného majetku
-65 451
-193 968
Stav k 31. 12.
830 030
895 481
V nehmotném majetku Fondu jsou vykázány ochranné známky.


72

Ochranné známky jsou oceněny na základě modelu reálné hodnoty. Na základě tohoto modelu jsou
ochranné známky oceněny v reálné hodnotě platné k rozvahovému dni. Změny reálné hodnoty jsou
uvedeny ve výkazu úplného výsledku jako „Výnosy z nehmotného majetku“.
19. Investiční majetek
Investiční majetek představuje nemovitosti v portfoliu Fondu, které jsou držené z důvodu investice
Fondu. Investiční majetek je držen za účelem realizace výnosů z pronájmů.
tis. Kč

2024

Vlastní aktiva
Aktiva z práva užívání
Celkem
Stav k 1. 1.
2 421 862
3 217
2 425 079
Přírůstky
99 265
3 601
102 866
Úbytky
-15 864
0
-15 864
Dopad změn reálné hodnoty
27 051
-3 478
23 573
Stav k 31. 12.
2 532 313
3 341
2 535 654

tis. Kč

2025

Vlastní aktiva
Aktiva z práva užívání
Celkem
Stav k 1. 1.
2 532 313
3 341
2 535 654
Přírůstky
304 154
28 803
332 957
Úbytky
-272 865
0
-272 865
Dopad změn reálné hodnoty
-8 341
-3 600
-11 941
Stav k 31. 12.
2 555 261
28 544
2 583 805

Nemovitosti k 31. 12. 2025 jsou rozděleny v následující tabulce.
Umístění
Reálná hodnota v tis.
Pořizovací hodnota
Zličín
151 764
104 531
Čimelice
672 074
397 865
Dolní Nerestce
19 582
1 976
Humpolec
22 166
3 596
Opatovice
84 383
58 734
Brno
103 094
33 058
Černý Most
508 551
196 483
Samostatné pozemky Černý Most
112 203
26 554
Trutnov
24 096
6 152
Litomyšl
16 649
10 692
Ostrava
92 210
37 914
Liberec
99 834
64 064


73

Umístění
Reálná hodnota v tis.
Pořizovací hodnota
Teplice
38 331
23 812
Ústí nad Labem
13 639
38 109
Karlovy Vary
22 913
49 187
Karlín
45 591
34 526
Chomutov
13 945
24 823
Francouzská
108 337
81 717
České Budějovice
129 163
118 289
Horní Heršpice
142 126
136 100
FVE Čimelice
39 315
28 593
Tábor II (IFRS16)
26 383
28 804
Kralice II (IFRS16)
2 161
3 601
Nedokončený dlouhodobý hmotný majetek, vč. záloh
95 295
179 588
Investiční majetek celkem
2 583 805
1 688 769
Tržní hodnota nemovitostí, které jsou zastaveny ve prospěch věřitelů, činí k 31. 12. 2025
celkově 1 863 130 tis. Kč. K 31. 12. 2024 byla evidována zástava na investiční majetek v hodnotě 1 765
925 tis. Kč.
20. Majetkové účasti

Oblast
působení
Země
působení
Podíl na ZK
Investice (v tis. Kč)
2025
2024
2024
Změny
Změna
reálné
hodnoty
2025
SLOSIKO s.r.o.
Obchodování a
pronájem
nemovitostí
Slovenská
republika
100 %
100 %
346 752
68 847
415 599
ABOLA s.r.o.
Pronájem
nemovitostí
Česká
republika
90 %
90 %
165

0
165
SIVAKO s.r.o.
Pronájem
nemovitostí
Česká
republika
90 %
90 %
157

0
157
Dům Čertovka II.
s.r.o.
Pronájem
nemovitostí
Česká
republika
100 %
100 %
2 215

17 639
19 854
Rezidence
Smotlachova s.r.o.
Pronájem
nemovitostí
Česká
republika
75 %
75 %
34 712

3 216
37 928
Dům Čertovka
Pronájem
nemovitostí
Česká
republika
100 %
100 %
30 755

7 185
37 940
Prima Energy s.r.o.
Pronájem
nemovitostí,
bytů a
nebytových
Česká
republika
-

31,8 %

72 319
-32
-72 287
0


74


Oblast
působení
Země
působení
Podíl na ZK
Investice (v tis. Kč)
2025
2024
2024
Změny
Změna
reálné
hodnoty
2025
prostor
LCF Project 1 s.r.o.
Pronájem
nemovitostí,
bytů a
nebytových
prostor
Česká
republika
55 %
55 %
0

0
0
Investments
& Living s.r.o. (dříve
Kladno Living s.r.o.)
Development
Česká
republika
100 %
100 %
10

0
10
JRD Luka s.r.o.
Pronájem
nemovitostí
Česká
republika
40%
0%
40
40
0
40
Pod Stadiony s.r.o.
Development
Česká
republika
30 %
0 %
0
0
0
0
Celkem




487 085
8
24 599
511 692
Investice do dceřiných a přidružených společností byly prvotně oceněny v pořizovací cea pro
účely sestavení účetní závěrky jsou přeceňovány na reálnou hodnotu.
21. Ostatní podíly a CP
Společnost
Oblast
působení
Země
působení
Typ
vlastnictví
Investice
2025
Změny
Změna
reálné
hodnoty
2025
EP R2V s.r.o.

Česká
republika
Investiční
certifikát
6 196
0
-42
6 154
ENERN Investments,
investiční fond s
proměnným základním
kapitálem, a.s.
Investiční
fond
Česká
republika
Investiční
akcie
28 481
-287
-500
27 694
Upvest Feeder Zirkon,
a.s.

Česká
republika
Investiční
akcie
14 605
0
-545
14 060
Spolumajitelé ČINŽOVNÍ
DOMY II. a.s.
Pronájem
nemovitostí
Česká
republika
Investiční
akcie
10 200
0
0
10 200
ONTARIO PODFOND
Investiční
fond
Česká
republika
Investiční
akcie
0
80 000
0
80 000
Celkem



59 482
79 713
-1 087
138 108



75

22. Poskytnuté půjčky
Fond eviduje poskytnuté půjčky v následující struktuře.
tis. Kč
31. 12. 2025
31. 12. 2024
Poskytnuté půjčky





Dle spřízněnosti


Spřízněným stranám
1 257 791
1 258 877
Ostatním subjektům
1 138 899
824 542
Celkem
2 396 690
2 083 419

Dle časového hlediska



Dlouhodobé
1 729 217
1 404 262
Krátkodobé
667 473
679 157
Celkem
2 396 690
2 083 419
Poskytnuté půjčky jsou evidovány v reálné hodnotě. Všechny efektivní úrokové míry se pohybují u
krátkodobých půjček v rozmezí mezi 0 % - 15 % (rok 2024: 6 % - 15.5 %), u dlouhodobých půjček se
splatnosti pohybují mezi roky 20272033 (rok 2024: mezi roky 2026–2033) a úročeny jsou v rozmezí
od 0 % do 14% (rok 2024: 0 % - 11 %). 85 % hodnoty půjček (v roce 2024: 75 %) je poskytnuto v Kč,
zbylá část v EUR.
23. Daňové pohledávky
Fond ve sledovaném a minulém období daňové pohledávky neevidoval. Zálohy na daň z příjmu jsou
zahrnuté v daňových závazcích spolu s dohadem na daň z příjmu.
24. Pohledávky z obchodních vztahů a ostatní aktiva
tis. Kč
31. 12. 2025
31. 12. 2024
Pohledávky z obchodních vztahů –
375
485
Pohledávky - různí dlužníci
1 563
1 803
Pohledávky z obch. styku - spřízněné osoby
133 781
130 669
Změna reálné hodnoty z pohledávek z obch. vztahů
-25 101
-24 868
Náklady příštích období
93
94
Zaplacené zálohy
1 066
824
Dohadné účty a ostatní aktiva
0
296
Příjmy příštích období
5 368
304
Celkem
117 145
109 607



Krátkodobé
117 145
109 607


76

Dlouhodobé
0
0
Pohledávky z obchodních vztahů a ostatní aktiva
117 145
109 607

Pohledávky či spřízněným osobám jsou evidovány zejména z titulu nájemného vůči SIKO
KOUPELNY a.s.
25. Peníze a peněžní ekvivalenty
tis. Kč
31. 12. 2025
31. 12. 2024
Běžné účty u bank
9 201
14 106
Termínované vklady
617 000
510 000
Pokladní hotovost
8
2
Celkem
626 209
524 108
V roce 2025 a 2024 Fond své volné peněžní prostředky ukládal na termínované vklady se splatností
1 týden až 1 měsíc.
26. Vlastní kapitál a čistá aktiva připadající k investičním akciím
K 31. 12. 2025 tvoří upsazákladní kapitál 71 100 ks (31. 12. 2024: 71 100 ks) zakladatelských akcií
s hlasovacím právem. Investiční akcie Fondu jsou přijaty k obchodování na regulovaném trhu Burzy
cenných papírů Praha a.s.

Počet akcií, základní kapitál a emisní ážio
v
ks
Jmenovitá hodnota
Emisní ážio
Zakladatelské akcie
71 100
711 000 000
921 000
Splacené
71 100
711 000 000
921 000
Celkem
71 100
711 000 000
921 000
V souladu se Statutem vykazuje Fond fondový kapitál na zakladatelskou akcii ve výši 85.379,0817 Kč.

Fondový kapitál/čistá aktiva
v Kč
31. 12. 2025
31. 12. 2024
Počet vydaných neinvestičních akcií (ks)
71 100
71 100
Fondový kapitál neinvestiční části (celé Kč)
6 070 452 706
5 373 398 807
Fondový kapitál na zakladatelskou akcii (celé Kč)
85 379,0817
75 575,2293
Počet vydaných investičních akcií (ks)
5 330
7 900
Čistá aktiva investiční části (celé Kč)
455 070 505
597 044 326
Čistá aktiva na investiční akcii (celé Kč)
85 379,0817
75 575,2311



77

27. Půjčky, úvěry a derivátové finanční nástroje
tis. Kč
31. 12. 2025
31. 12. 2024
Bankovní úvěr ČSOB
45 000
85 518
Bankovní úvěr UCB
423 580
493 017
Celkem
468 580
578 535



Dlouhodobé
402 544
485 003
Krátkodobé
66 036
93 532
Celkem
468 580
578 535
K 31. 12. 2025 jsou podmínky pro úročené závazky následující
Půjčka

Reálná hodnota
Rok
splatnosti
Úroková míra
Dlouhodobý bankovní úvěr ČSOB
účelový

45 000
2028
1M PRIBOR + 0.9% p.a
Dlouhodobý bankovní úvěr EUR -
UniCredit Bank Czech Republic and
Slovakia, a.s., účelový úvěr

423 580
2030

1M EURIBOR + 0,95 % p.a.

V roce 2023 Fond nově přijal účelový úvěr od UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s. za
účelem refinancováinvestičních výdajů Fondu v hodnotě 21 330 tis. EUR. Splatnost tohoto úvěru
je 28. 2. 2030. Úvěr je zajištěn několika nemovitostmi Fondu. V souladu se splátkovým kalendářem
sjednal Fond s financující bankou dva IRS obchody na zajištění 1M EURIBOR úrokové sazby na úrovni
3,19 % p.a. až 3,31 % p.a.
Reálná hodnota úrokového swapu je vykazována v položce Derivátové finanč nástroje
(dlouhodobé, krátkodobé) a jejich přecenění v Ostatním úplném výsledku hospodaření. K 31. 12.
2025 činí reálná hodnota úrokových swapů -13 324 tis. Kč (rok 2024 -20 771 tis. Kč).
K 31. 12. 2024 jsou podmínky pro úročené závazky následující
Půjčka

Reálná
hodnota
Rok
splatnosti
Úroková míra
Dlouhodobý bankovní úvěr EUR –
ČSOB neúčelový

25 518
2025
1M EURIBOR + 0,93 % p.a.
Dlouhodobý bankovní úvěr ČSOB
účelový

60 000
2028
2,51 % p.a.
Dlouhodobý bankovní úvěr EUR -
UniCredit Bank Czech Republic and
Slovakia, a.s., účelový úvěr

493 017
2030
1M EURIBOR + 0,95 % p.a.




78

28. Daňové závazky
tis. Kč
31. 12. 2025
31. 12. 2024
DPH
2 478
919
Ostatní daně a poplatky
19
17
DPPO
0
539
Celkem
2 497
1 475
29. Závazky z obchodních vztahů a ostatní závazky
tis. Kč
31. 12. 2025
31. 12. 2024
Závazky z obchodních vztahů
32 082
11 574
Závazky vůči zaměstnancům
97
83
Zúčtování se SP a ZP
55
46
Přijaté zálohy
326
192
Dohadné účty pasivní
21 870
4 452
Závazky ovládaná osoba
154
14
Výnosy příštích období
1 133
313
Celkem
55 717
16 674



Krátkodobé
55 717
16 674
Závazky z obchodních vztahů a ostatní závazky
55 717
16 674
30. Závazky z nájmu
tis. Kč
31. 12. 2025
31. 12. 2024
Dlouhodobé
25 597
2 236
Krátkodobé
3 335
1 206
Závazky z nájmu
28 932
3 442
V roce 2024 došlo k vykázání závazku z nájmu dle IFRS 16.
tis. Kč

1. 1. 2024
Modifikace smluv
a nové smlouvy
2024
Splátka jistiny
2024
31. 12. 2024
Nemovitost Tábor

3 471
0
-2 968
503
Nemovitost Kralice II

0
3 601
-662
2 939
Závazky z nájmu
3 471
3 601
-3 630
3 442
V roce 2025 došlo k vykázání závazku z nájmu dle IFRS 16.


79

tis. Kč

1. 1. 2025
Modifikace smluv
a nové smlouvy
2025
Splátka jistiny
2025
31. 12. 2025
Nemovitost Tábor I+II

503
28 803
-2 610
26 696
Nemovitost Kralice II

2 939
0
-703
2 236
Závazky z nájmu
3 442
28 803
-3 313
28 932
31. Transakce se spřízněnými osobami
Fond evidoval za sledovaná období následující vztahy se spřízněnými osobami v nominální hodnotě.
tis. Kč
31. 12. 2024
2024
Pohledávky
Závazky
Výnosy
Náklady
Spřízněná osoba




SIKO KOUPELNY a.s.
380 501
20
242 797
620
SIKO KÚPELNE a.s.
458
0
12 512
0
SLOSIKO s.r.o.
400 805
0
17 121
0
Dům Čertovka s.r.o.
105 100
0
0
0
Dům Čertovka II. s.r.o.
52 500
0
0
0
Luka Living s.r.o.
36
0
1 800
0
Rezidence Smotlachova s.r.o.
125 600
0
5 554
0
Prima Energy s.r.o.
170 458
0
10 985
0
Dům Radost a.s.
88
0
1 053
0
LCF Project 01 s.r.o.
70 801
0
14 437
0
Pod Stadiony, s.r.o.
60 592
0
592
0
Celkem
1 239 155
20
306 851
620
tis. Kč
31. 12. 2025
2025
Pohledávky
Závazky
Výnosy
Náklady
Spřízněná osoba




SIKO KOUPELNY a.s.
501 096
155
254 862
600
SIKO KÚPELNE a.s.
0
0
12 743
0
SLOSIKO s.r.o.
386 400
0
16211
0
Dům Čertovka s.r.o.
100 000
0
0
0
Dům Čertovka II. s.r.o.
50 000
0
0
0
Luka Living s.r.o.
225
0
1 832
0
Rezidence Smotlachova s.r.o.
146 038
0
8 093
0
Prima Energy s.r.o.
0
0
785
0
Dům Radost a.s.
88
0
1 053
0
LCF Project 01 s.r.o.
182 045
0
8 521
0


80

Pod Stadiony, s.r.o.
66 937
0
6 345
0
JRD Luka s.r.o.
136 067
0
7 349
0
Celkem
1 568 896
155
317 794
600

Fond vydal ručitelské prohlášení společnosti Dům RADOST a.s. ve prospěch ČSOB, a.s. jako věřitele
ze smlouvy o úvěru (financování developerského projektu). Ručitelské prohlášení bylo vydáno pro
případ neschopnosti platit ze strany Dům RADOST a.s. Ručení bylo učiněno v souladu s investiční
strategií, při zohlednění ekonomického přínosu z ručení a na základě schválení akcionářů Fondu a v
souladu se statutem Fondu. Viz. dále bod 32.
32. Finanční nástroje – řízení rizik
Fond je vystaven vlivu tržního rizika a dalších rizik v důsledku své všeobecné investiční strategie
v souladu se svým statutem.
Investičním cílem Fondu je dosahovat stabilního zhodnocování aktiv nad úrovní nosu
dlouhodobých úrokových sazeb prostřednictvím investic do nemovitostí, akcií, podílů, resp. jiných
forem účastí na nemovitostních a obchodních společnostech, movitých věcí a jejich souborů a
doplňkových aktiv tvořených standardními nástroji kapitálových a finančních trhů. V této souvislosti
nejsou třetími osobami poskytovány žádné záruky za účelem ochrany investorů.
Fond dále investuje také do investičního majetku a finančních aktiv s cílem zhodnotit volné
prostředky Fondu v rozsahu, ve kterém není možné prostředky Fondu umístit do vhodných jiných
investic v souladu se Statutem, popř. ve kterém to je nezbytné k akumulaci prostředků Fondu pro
realizaci ostatních investic.
Tržní riziko
Tržní riziko vyplývá ze změn vývoje celkového trhu na ceny a hodnoty jednotlivých aktiv Fondu.
Hodnota majetku, do něhož Fond investuje, může stoupat nebo klesat v závislosti na změnách
ekonomických podmínek, úrokových měr a způsobu, jak je hodnota majetku vnímána trhem. Tržní
riziko je obecné riziko spojené s filozofií investice do investičního Fondu, investor v souladu se
statutem Fondu před svou investicí toto obecné riziko akceptoval.
Fond může investovat pouze do aktiv definovaných ve Statutu Fondu. Snížení investičního rizika ve
Fondu bude zajištěno nejenom prostřednictvím diverzifikace, ale zejména aktivním řízením investic
prostřednictvím Projektového ředitele / Projektových ředitelů určených pro každou obchodní
korporaci, jejíž obchodní účast je v majetku Fondu. Projektový ředitel / Projektoví ředitelé budou
formulovat strategické cíle urče pro danou obchodní korporaci, jež maximalizují dividendový
výnos korporace nebo růst její hodnoty, a budou dohlížet na jejich naplňování.
Riziko koncentrace
Analýza investičních aktiv podle struktury
Podíl na celkové hodnotě aktiv
31. 12. 2025
31. 12. 2024
Nehmotný majetek
11,52%
13,38 %
Investiční majetek
35,87%
37,87 %
Majetkové účasti
7,10%
7,28 %
Ostatní podíly
1,92%
0.89 %
Poskytnuté půjčky
33,27%
31,12 %


81

Celkem investiční aktiva
89,68%
90,53 %

Dalším významným rizikem, kterému je Fond vystaven, je riziko spojené s možností selhání obchodní
korporace, ve které má Fond obchodní účast nebo za níž má Fond pohledávku. Obchodní korporace,
ve kterých má Fond obchodní účast, mohou být dotčeny podnikatelským rizikem. V důsledku tohoto
rizika může dojít k poklesu tržní hodnoty obchod účasti v takové oso či jejímu úplnému
znehodnocení (úpadek takové osoby), resp. nemožnosti jejího prodeje.
Úrokové riziko
Fond je vystaven úrokovému riziku vzhledem ke skutečnosti, že drží úročená aktiva a závazky. Účetní
hodnota úročených aktiv a závazků je zahrnuta do období, ve kterém dochází k jejich splatnosti nebo
změně úrokové sazby, a to v tom období, které nastane dříve. Aktiva a pasiva, která jsou neúročená,
mají fixní úrokovou míru, nebo mají úrokovou sazbu zcela zajištěnou finančním derivátem (úrokovým
swapem), nejsou součástí níže uvedené tabulky.
Úroková citlivost aktiv a závazků Fondu
tis. Kč
Do 3 měs.
Od 3 měs.
do 1 roku
Od 1 roku
do
5 let
Nad 5
let
Celkem
k 31. 12. 2024





Peněžní prostředky a peněžní ekvivalenty
524 108
0
0
0
524 108
Poskytnuté půjčky


197 111

197 111
Celkem
524 108
0
197 111
0
721 219






Bankovní úvěr – dlouhodobý (ČSOB)
-10 129
-30 387
-45 000
0
-85 517
Závazky z nájmu
-677
-529
-2 236
0
-3 442
Celkem
-10 806
-30 916
-47 236
0
-88 959






Gap
513 302
-30 916
149 875
0
632 260
Kumulativní gap
513 302
482 385
632 260
632
260
632 260

tis. Kč
Do 3 měs.
Od 3 měs.
do 1 roku
Od 1 roku do
5 let
Nad 5 let
Celkem
k 31. 12. 2025





Peněžní prostředky a peněžní ekvivalenty
626 209
0
0
0
626 209
Poskytnuté půjčky
134 442
533 031
1 375 426
353 791
2 396 690
Celkem
760 651
533 031
1 375 426
353 791
3 022
899






Úvěry a půjčky
-16 509
-49 527
-402 544
0
-468 580
Závazky z nájmu
-825
-2510
-12 706
-12 891
-28 932


82

Celkem
-17 334
-52 037
-415 250
-12 891
-497 512






Gap
743 317
480 994
960 176
340 900
2 525 387
Kumulativní gap
743 317
1 224 311
2 184 487
2 525 387
-
Měnové riziko
Měnové riziko spočívá v tom, že hodnota investice může být ovlivněna změnou devizového kurzu.
Fond je vystaven měnovému riziku vzhledem ke skutečnosti, že drží některá aktiva a závazky v cizí
měně (EUR).
Účetní hodnota cizoměnových aktiv a závazků je zahrnuta do období, ve kterém dochází k jejich
splatnosti. Aktiva a pasiva, která jsou v lokální měně nejsou součástí níže uvedené tabulky.
tis. Kč
Do 3
měs.
Od 3 měs.
do 1 roku
Od 1 roku
do 5 let
Nad 5 let
Celkem
k 31. 12. 2024





Peněžní prostředky a peněžní
ekvivalenty
4 078
0
0
0
4 078
Poskytnuté půjčky
0
0
513 182
0
513 182
Majetkové účasti



346 753
346 753
Celkem
4 078
0
513 182
346 753
864 013






Bankovní úvěr – dlouhodobý (ČSOB)
-10 129
-30 388
-45 000
0
-85 518
Bankovní úvěr – dlouhodobý (UCB)
-13 254
-39 761
-212 057
-227 945
-493 017
Celkem
-23 383
-70 149
-257 057
-227 945
-578 535






Gap
-19 305
-70 149
256 125
118 808
285 479
Kumulativní gap
-19 305
-89 454
166 671
285 479
285 479

tis. Kč
Do 3
měs.
Od 3 měs.
do 1 roku
Od 1 roku
do 5 let
Nad 5 let
Celkem
k 31. 12. 2025





Peněžní prostředky a peněžní
ekvivalenty
1 587
0
0
0
1 587
Poskytnuté půjčky
0
0
353 791
0
353 791
Majetkové účasti
0
0
0
415 599
415 499
Celkem
1 587
0
353 791
415 599
770 977






Bankovní úvěr – dlouhodobý (UCB)
-12 759
-38 277
-372 544
0
-423 580
Celkem
-12 759
-38 277
-372 544
0
-423 580


83







Gap
-11 172
-38 277
-18 753
415 599
347 397
Kumulativní gap
-11 172
-49 449
-68 202
347 397
347 397

Úvěrové riziko
Fond je vystaven úvěrovému riziku z titulu svých obchodních a investičních aktivit. Úvěrové riziko
Fondu spočívá zejména v tom, že subjekty, které mají platební vazky vůči Fondu, nedodrží svůj
závazek.
Fond investuje zejména:
1. do pohledávek za obchodními korporacemi, jejichž obchodní účasti jsou v
majetku Fondu či Fond hodlá tyto obchodní účasti pořídit,
2. za účelem získání ovládajícího podílu Fondu.
Investiční a finanční aktiva, do nichž bude Fond investovat, mohou být zajištěná i nezajištěná a
nejsou omezeny ratingem dlužníka.
Úvěrové riziko se bude Fond snažit minimalizovat zejména výběrem protistran dosahujících
dostatečné úrovně bonity, nastavením objemových limitů na pohledávky vůči jednotlivým
protistranám a vhodnými smluvními ujednáními. Nicméně úvěrové riziko může být kombinováno s
nepříznivým vývojem některé z obchodních korporací, jejíž obchodní účast se bude nalézat v
majetku Fondu, protože obchodní korporace budou úvěrované bankou/bankami (resp. obec
finančními institucemi), které budou v případě neplnění závazků spočívajících v dodržování určitých
finančních ukazatelů oprávněné učinit okamžitě splatnými jimi poskytnuté úvěry, přičemž takové
neplnění finančních ukazatelů může být právě důsledkem nepříznivého vývoje trhu, na němž působí
daná obchodní korporace.
Vzhledem k výše uvedenému úvěrové riziko bude souviset s celkovým investičním rizikem a výběrem
cílových majetkových účastí.
Analýza úvěrového rizika
Rating k 31. 12. 2024
Bez ratingu
Celkem
Nehmotný majetek
895 481
895 481
Investiční majetek
2 535 654
2 535 654
Majetkové účasti
487 085
487 085
Ostatní podíly
59 482
59 482
Poskytnuté půjčky
2 083 419
2 083 419
Pohledávky z obchodních vztahů a ostatní aktiva
109 607
109 607
Peníze a peněžekvivalenty
524 108
524 108
Celkem
6 694 836
6 694 836

Rating k 31. 12. 2025
Bez ratingu
Celkem
Nehmotný majetek
830 030
830 030
Investiční majetek
2 583 805
2 583 805


84

Majetkové účasti
511 692
511 692
Ostatní podíly
138 108
138 108
Poskytnuté půjčky
2 396 690
2 396 690
Pohledávky z obchodních vztahů a ostatní aktiva
117 145
117 145
Peníze a peněžní ekvivalenty
626 209
626 209
Celkem
7 203 679
7 203 679

K 31. 12. 2025 je část investičního majetku zastavena ve prospěch ČSOB, a.s., která poskytla účelový
úvěr a část majetku ve prospěch UniCredit Bank Czech Republic a Slovakia, a.s., která poskytla
účelový úvěr. Další zástavy ve prospěch banky (ČSOB, a.s.) souvisí s poskytnutým úvěrem spřízněné
osobě Dům RADOST a.s. na financování developerského projektu.

tis. Kč
31. 12. 2024
Podíl na celkových aktivech
Investiční majetek


Nemovitosti v katastrálním území Černý Most (Kyje)
602 336
9,00%
Nemovitosti v katastrálním území Čimelice
670 879
10,02%
Pozemky v katastrálním území Jenišov
22 274
0,33%
Pozemky v katastrálním území Ústí nad Labem
13 346
0,20%
Pozemky v katastrálním území Teplice
37 030
0,56%
Pozemky v katastrálním území Karlín
44 069
0,66%
Pozemky v katastrálním území Otvice
13 445
0,20%
Nemovitosti v katastrálním území České Vrbné
(České Budějovice)
124 381
1,86%
Nemovitosti v katastrálním území Třebonice (Zličín)
147 215
2,20%
Nemovitosti v katastrálním území Zábřeh nad Odrou
(Ostrava)
90 950
1,36%
Celkem
1 765 925
26,38 %

tis. Kč
31. 12. 2025
Podíl na celkových aktivech
Investiční majetek


Nemovitosti v katastrálním území Černý Most (Kyje)
620 754
8,62%
Nemovitosti v katastrálním území Čimelice
672 074
9,33%
Pozemky v katastrálním území Ústí nad Labem
13 639
0,19%
Pozemky v katastrálním území Teplice
38 331
0,53%
Pozemky v katastrálním území Karlín
45 591
0,63%
Pozemky v katastrálním území Otvice
13 945
0,19%


85

Nemovitosti v katastrálním území České Vrbné
(České Budějovice)
129 163
1,79%
Nemovitosti v katastrálním území Třebonice (Zličín)
151 764
2,11%
Nemovitosti v katastrálním území Zábřeh nad Odrou
(Ostrava)
92 210
1,28%
Celkem
1 777 471
24,67%

Riziko likvidity
Riziko likvidity vzniká z typu financování aktivit Fondu a řízení jeho pozic, např. v okamžiku, kdy Fond
není schopen financovat svá aktiva nástroji s vhodnou splatností nebo likvidovat/prodat aktiva za
přijatelnou cenu v přijatelném časovém horizontu.
Zbytková splatnost aktiv a závazků Fondu
tis. Kč
Do 3
měs.
Od 3 měs.
do 1 roku
Od 1 roku
do 5 let
Nad 5 let
Bez
specifik.
Celkem
k 31. 12. 2024






Nehmotný majetek




895 481
895 481
Investiční majetek
-
-
-
-
2 535 654
2 535 654
Majetkové účasti
-
-
-
-
487 085
487 085
Ostatní podíly a CP




59 482
59 482
Poskytnuté půjčky
148 877
530 280
832 999
571 263
-
2 083 419
Pohledávky z obchodních vztahů a
ostatní aktiva
109 607
-
-
-
-
109 607
Daňové pohledávky
0
-
-
-
-
0
Peníze a peněžní ekvivalenty
524 108
-
-
-
-
524 108
Celkem
782 592
530 280
832 999
571 263
3 977 702
6 694 836







Úvěry a půjčky
-23 383
-70 148
-257 057
-227 946
-
-578 535
Derivátové finanční nástroje
0
-2 233
-10 381
-8 156
-
-20 770
Obchodní a ostatní závazky
-16 674



-
-16 674
Závazky z nájmu
-677
-529
-2 236
-

-3 442
Odložený daňový závazek
-
-
-
-103 497
-
-103 497
Daňové závazky
-1 475
-
-
-
-
-1 475
Vlastní kapitál




-5 373 399
-5 373 399
Čistá aktiva připadající k investičním
akciím
-
-
-
-
-597 044
-597 044
Celkem
-42 209
-72 910
-269 674
-339 599
-5 970
443
-6 694
836







Gap
740 383
457 370
563 325
231 664
-1 992 741
-


86

tis. Kč
Do 3
měs.
Od 3 měs.
do 1 roku
Od 1 roku
do 5 let
Nad 5 let
Bez
specifik.
Celkem







Kumulativní gap
740 383
1 197 752
1 761 078
1 992 741
-
-

tis. Kč
Do 3 měs.
Od 3 měs.
do 1 roku
Od 1 roku
do 5 let
Nad 5 let
Bez
specifik.
Celkem
k 31. 12. 2025






Nehmotný majetek




830 030
830 030
Investiční majetek
-
-
-
-
2 583 805
2 583 805
Majetkové účasti
-
-
-
-
511 692
511 692
Ostatní podíly a CP




138 108
138 108
Poskytnuté půjčky
134 442
533 031
1 375 426
353 791
-
2 396 690
Pohledávky z obchodních
vztahů a ostatní aktiva
117 145
-
-
-
-
117 145
Daňové pohledávky
0
-
-
-
-
0
Peníze a peněžní ekvivalenty
626 209
-
-
-
-
626 209
Celkem
877 796
533 031
1 375 426
353 791
4 063 635
7 203 679







Úvěry a půjčky
-16 509
-49 527
-402 544
-
-
-468 580
Derivátové finanční nástroje
0
-1605
-11 719
-
-
-13 324
Obchodní a ostatní závazky
-55 717



-
-55 717
Závazky z nájmu
-825
-2 510
-12 706
-12 891

-28 932
Odložený daňový závazek
-
-
-
-109 105
-
-109 105
Daňové závazky
-2 497
-
-
-
-
-2 497
Vlastní kapitál




-6 070 453
-6 070 453
Čistá aktiva připadající k
investičním akciím
-
-
-
-
-455 071
-455 071
Celkem
-75 548
-53 642
-426 969
-121 996
-6 525 524
-7 203 679







Gap
802 248
479 389
948 457
231 795
-2 461 889
-







Kumulativní gap
802 143
1 281 532
2 230
086
2 461
784
-
-

Výše uvedené tabulky představují zbytkovou splatnost účetních hodnot jednotlivých finančních a
investičních nástrojů, nikoliv veškerých peněžních toků, které z těchto nástrojů plynou.


87

Vzhledem k charakteru trhu jednotlivých typů cílových aktiv, která mohou tvořit zásadní část
majetku Fondu, je třeba upozornit na skutečnost, že zpeněžení takového aktiva při snaze dosáhnout
nejlepší ceny je časově náročné. V krajním případě může riziko likvidity vést až k likviditní krizi.
33. Klasifikace finančních nástrojů
Od 1. ledna 2018 účetní jednotka ijala mezinárodní účetní standard IFRS 9. Vzhledem k tomu, že
účetní jednotka v souladu se svými interními předpisy a statutem sleduje výkonnost a řídí Fond na
bázi reálné hodnoty, nedošlo aplikací IFRS 9 ke změně klasifikace a ocenění finančních nástrojů,
které jsou od 1. ledna 2018 dle IFRS 9 klasifikovány jako finanční nástroje oceňované reálnou
hodnotou do výsledku hospodaření. Fond zveřejňuje informace požadované účetním standardem
IFRS 7. Fond vykazuje všechna finančaktiva a finanční závazky v kategorii FVTPL (reálná hodnota
vykázaná do zisku nebo ztráty) jelikož v souladu se svými interními předpisy a statutem sleduje
výkonnost a řídí Fond na bázi reálné hodnoty. Vzhledem ke krátkodobé splatnosti pohledávek,
ostatních aktiv, závazků a ostatních závazků lze vykázanou účetní hodnotu považovat za reálnou
hodnotu. Fond zveřejňuje informace požadované účetním standardem IFRS 7 a rozděluje finanční
nástroje a investiční nástroje do následujících kategorií:

tis. Kč
Úvěry,
pohledávky a
ostatní aktiva
Finanční pasiva
v reálné
hodnotě
Finanční
aktiva
v reálné
hodnotě
Ostatní
závazky
v naběhlé
hodnotě
Celkem
K 31. 12. 2024





Nehmotný majetek
0
0
895 481
0
895 481
Investiční majetek
0
0
2 535 654
0
2 535 654
Majetkové účasti
0
0
487 085
0
487 085
Ostatní podíly
0
0
59 482
0
59 482
Poskytnuté půjčky
0
0
2 083 419
0
2 083 419
Pohledávky z obchodních
vztahů a ostatní aktiva
0
0
109 607
0
109 607
Peněžní prostředky a peněžní
ekvivalenty
0
0
524 108
0
524 108
Derivátové finanční nástroje
0
20 770
0
0
20 770
Půjčky a úvěry přijaté

578 535
0
0
578 535
Závazky z nájmu
0
3 442
0
0
3 442
Čistá aktiva připadající k
investičním akciím
0
597 044
0
0
597 044
Závazky z obchodních vztahů
a ostatní pasiva
0
16 674
0
0
16 674
Celkem
0
1 216 465
6 694 836
0





88

tis. Kč
Úvěry,
pohledávky a
ostatní aktiva
Finanční pasiva
v reálné
hodnotě
Finanční
aktiva
v reálné
hodnotě
Ostatní
závazky
v naběhlé
hodnotě
Celkem
K 31. 12. 2025





Nehmotný majetek
0
0
830 030
0
830 030
Investiční majetek
0
0
2 583 805
0
2 583 805
Majetkové účasti
0
0
511 692
0
511 692
Ostatní podíly
0
0
138 108
0
138 108
Poskytnuté půjčky
0
0
2 396 690
0
2 396 690
Pohledávky z obchodních
vztahů a ostatní aktiva
0
0
117 145
0
117 145
Peněžní prostředky a peněžní
ekvivalenty
0
0
626 209
0
626 209
Derivátové finanční nástroje
0
13 324
0
0
13 324
Půjčky a úvěry přijaté

468 580
0
0
468 580
Závazky z nájmu
0
28 932
0
0
28 932
Čistá aktiva připadající k
investičním akciím
0
455 071
0
0
455 071
Závazky z obchodních vztahů
a ostatní pasiva
0
55 717
0
0
55 717
Celkem
0
1 021 624
7 203 679
0

34. Reálná hodnota aktiv a závazků
Oceňovací metody
Účetní jednotka stanovuje reálnou hodnotu instrumentu za použití kotované ceny na aktivním trhu
pro daný instrument, pokud je k dispozici. Aktivní trh je trh, na kterém se transakce pro aktiva či
závazky uskutečňují dostatečně často a v dostatečném objemu, aby byl zajištěn pravidelný přísun
cenových informací.
Pokud kotovaná cena na aktivním trhu není k dispozici, pak účetní jednotka používá oceňovací
techniky, které maximalizují využití relevantních pozorovatelných vstupů a minimalizují využití
nepozorovatelných vstupů. Vybraná oceňovací technika zahrnuje všechny z faktorů, které by
účastníci trhu zahrnuli do ocenění dané transakce.
Cíl oceňovací metody je stanovit reálnou hodnotu, která odráží cenu, která by byla získána z prodeje
aktiva nebo zaplacena za převzetí závazku v rámci řádné transakce mezi účastníky trhu ke dni
ocenění.
Oceňovací metody zahrnují:
porovnání s podobnými aktivy, pro které existují pozorovatelné ceny (metoda tržního
srovnání)
diskontování budoucích peněžních toků na současnou hodnotu


89

majetkové metody ocenění podniků (substanční metoda)
měnové konverze
Hierarchie reálné hodnoty
Účetní jednotka stanovuje reálné hodnoty za použití následující hierarchie reálné hodnoty, které
odráží významnost vstupů použitých k ocenění.
Úroveň 1: Vstupy na úrovni 1 jsou (neupravené) kótované ceny na aktivních trzích pro
identická aktiva či závazky, k nimž má účetní jednotka přístup ke dni ocenění.
Úroveň 2: Vstupy na úrovni 2 jsou vstupy jiné než kótované ceny zahrnuté do úrovně 1,
které jsou přímo (tj. jako ceny) nebo nepřímo (tj. jako odvozené od cen) pozorovatelné
pro aktivum či závazek. Tato úroveň zahrnuje nástroje oceňované za použití:
o kotovaných cen pro podobné nástroje na aktivních trzích;
o kotované ceny pro identické nebo podobné stroje na trzích, které jsou
považovány za méně než aktivní;
o nebo jiné oceňovací metody, ve kterých všechny významné vstupy jsou přímo nebo
nepřímo pozorovatelné z tržních údajů.
Úroveň 3: Vstupy na úrovni 3 jsou nepozorovatelné vstupní veličiny. Tato úroveň
zahrnuje echny nástroje, pro které oceňovací metody zahrnují vstupy, které nejsou
pozorovatelné a nepozorovatelné vstupy mají významný dopad na ocenění nástroje.
Tato úroveň zahrnuje nástroje, které jsou oceněny na základě kotovaných cen pro
podobné nástroje, pro které významné nepozorovatelné úpravy nebo předpoklady jsou
vyžadovány, aby odrážely rozdíly mezi nástroji.
Účetní jednotka považuje transfery mezi jednotlivými úrovněmi hierarchie reálné hodnoty
provedené v okamžiku události nebo změny okolností, které zapříčinily převod.
Procesy a kontroly
Účetní jednotka nastavila soustavu kontrol pro ocenění reálnou hodnotou. Dané kontroly zahrnují
následující:
ověření pozorovatelných vstupů a cen;
znovu provedení výpočtů na základě modelů;
kontrola a schválení procesů pro nové oceňovací modely a jejich změny;
kalibrace a zpětné testování modelů vůči uskutečněným tržním transakcím;
analýza a investigace významných rozdílů v ocenění;
kontrola významných nepozorovatelných vstupů, oceňovacích úprav a významných změn v
reálné hodnotě v rámci úrovně 3 v porovnání s předchozím oceněním.
Pokud informace od třetí strany (např. od kotace od brokera) je využita k ocenění reálné hodnoty,
pak účetní jednotka zvažuje a dokumentuje důkazy, které obdržela od třetích stran na podporu
závěru, že ocenění splňuje požadavky IFRS. Toto zahrnuje následující:
ověření, že broker je schválený účetní jednotkou pro ocenění daného typu finančního nástroje;
pochopení, jak reálná hodnota byla stanovena a rozsah, jakým představuje skutečnou trž
transakci a zda reálná hodnota představuje kotovanou cenu na aktivním trhu pro identický
nástroj;
pokud ceny pro podobný nástroj jsou použity k ocenění reálnou hodnotou, jak tyto ceny byly
upraveny, aby reflektovaly znaky nástroje, který se oceňuje;


90

pokud existuje několik kotací pro stejný finanční nástroj, pak jak reálná hodnota byla určena za
použití těchto kotací.
Hierarchie reálné hodnoty
tis. Kč
Úroveň 1
Úroveň 2
Úroveň 3
Celkem
k 31. 12. 2024




Finanční aktiva a závazky v reálné hodnotě vykázané do zisku
nebo ztráty




Nehmotný majetek
0
0
895 481
895 481
Investiční majetek
0
0
2 535 654
2 535 654
Majetkové účasti
0
0
487 085
487 085
Ostatní podíly
0
0
59 482
59 482
Poskytnuté půjčky
0
0
2 083 419
2 083 419
Obchodní pohledávky
0
0
109 607
109 607
Půjčky a úvěry
0
0
578 535
578 535
Derivátové finanční nástroje
0
0
20 770
20 770
Závazky z nájmu
0
0
3 442
3 442
Celkem
0
0
6 773 475
6 773 475

tis. Kč
Úroveň 1
Úroveň 2
Úroveň 3
Celkem
k 31. 12. 2025




Finanční aktiva a závazky v reálné hodnotě vykázané do zisku
nebo ztráty




Nehmotný majetek
0
0
830 030
830 030
Investiční majetek
0
0
2 583 805
2 583 805
Majetkové účasti
0
0
511 692
511 692
Ostatní podíly
0
0
138 108
138 108
Poskytnuté půjčky
0
0
2 396 690
2 396 690
Obchodní pohledávky
0
0
117 145
117 145
Půjčky a úvěry
0
0
468 580
468 580
Derivátové finanční nástroje
0
0
13 324
13 324
Závazky z nájmu
0
0
28 932
28 932
Celkem
0
0
7 088 306
7 088 306

Převody mezi úrovněmi reálné hodnoty
V průběhu roku 2025 k žádným převodům mezi jednotlivými úrovněmi reálné hodnoty.
Použité oceňovací techniky a vstupní veličiny


91

V následující tabulce jsou uvedeny metody ocenění pro daná aktiva a závazky a významné
nepozorovatelné vstupy, které jsou aplikovány v rámci daných metod ocenění.
Typ aktiva /
závazku
Metoda ocenění
Významné
nepozorovatelné vstupy
Vliv nepozorovatelných vstupů
na reálnou hodnotu
aktiva/závazku
Nehmotný
majetek
Metoda licenční analogie – na

základě odhadovaných tržeb a
licenčního poplatku byly
odhadnuty příjmy v jednotlivých
letech (na přesně specifikované
časové období). Očekávané
peněžní toky byly následně
diskontovány na současnou
hodnotu diskontní mírou
upravenou o relevantní rizika.
Hodnota souboru ochranných
známek je stanovena součtem
diskontovaných cash flow za
jednotlivé roky.
Diskontní míra
Příjmy z licenčních
poplatků
Odhadovaná reálná hodnota by
byla vyšší v případě, že:
Diskontní míra bude nižší
Příjmy z licenčních
poplatků budou vyšší
Investiční
majetek
Metoda porovnávací
aplikována byla multikriteriální
metoda přímého porovnání.
Hodnota oceňované
nemovitosti je stanovena
porovnáním přímo mezi
nemovitostmi srovnávacími a
nemovitostí oceňovanou. Tato
metoda byla použita pro
ocenění budov/staveb a
pozemků.



Výnosové ocenění (DCF)

představuje hodnotu na základě
současné hodnoty peněžních
toků generovaných investičním
majetkem. Ocenění investičního
majetku zahrnuje očekávaný
růst nájmů, míru obsazenosti,
výpadky z nájmu a úlevy
z nájemného či jiné pobídky.
Očekávané peněžní toky jsou
následně diskontovány na
současnou hodnotu diskontní
mírou upravenou o relevantní
rizika.

Hodnota nemovitostí je
přímo ovlivněna změnami
v ceně pozemků za m2,
přičemž ceny nemovitostí se
odvíjí dle situace na realitním
trhu a trhu souvisejících
služeb.







Hodnota plynoucí
z výnosového ocenění je
přímo ovlivněna výši
nájemného, diskontní mírou
anebo také tempo růstu
předmětného aktiva.

Odhadovaná reálná hodnota by
byla vyšší v případě, že:
Cena za m2 bude obecně
vyšší
Nájemné bude vyšší
Očekávaný růst
nájemného bude vyšší
Období výpadku z nájmů
a úlevy z nájemného
budou kratší
Míra obsazenosti bude
vyšší





Diskontní míra bude nižší
Tempo růstu bude vyšší



92

Typ aktiva /
závazku
Metoda ocenění
Významné
nepozorovatelné vstupy
Vliv nepozorovatelných vstupů
na reálnou hodnotu
aktiva/závazku
Majetkové
účasti


Výnosové ocenění na základě
současné hodnoty peněžních
toků (DCF)
generovaných
podniky, ve kterých drží
společnost podíly. Ocenění bere
v úvahu finanční plány daných
podniků zejména plánované
tržby, náklady, zisk
(EBITDA/EBIT), CAPEX a
investice do pracovního
kapitálu. Volné peněžní toky
jsou diskontovány diskontní
mírou na úrovni průměrných
vážených nákladů kapitálu a
terminální hodnota je
stanovena na základě
stanoveného terminálního
růstu.
Ocenění na základě tržního
porovnání
je stanoveno na
základě tržních násobků dle
obchodovaných společností.
V případě, že je to relevantní
jsou tyto násobky upravené o
omezenou likviditu a velikost
podniků (dle výše tržeb či
EBITDA).
Plánované peněž
toky
Plánované investice
do dlouhodobého
majetku (CAPEX
Plánovaná výše
investic do
pracovního kapitálu
Diskontní míra
Terminální růst



Upravené tržní
násobky

Odhadovaná reálná hodnota by
byla vyšší v případě, že:
Plánované peněžní toky
budou vyšší
Diskontní míra bude nižší
Míra terminálního růstu
bude vyšší




Upravené tržní násobky
budou vyšší
Ostatní podíly
a CP
Podíl na NAV společnosti
(substanční metoda)

Hodnota
investičního
portfolia oceňované
společnosti
Odhadovaná reálná hodnota by
byla vyšší v případě, že:
Čistá hodnota aktiv na
akcii/podílový list bude
vyšší
Poskytnuté
půjčky
Reálná hodnota je stanovena na
základě diskontovaných plateb
tržní úrokovou mírou
stanovenou dle kreditního
ratingu a bonity dlužníka.
Kreditní rating
společnosti a z něho
vyplývající úroková
míra
Odhadovaná reálná hodnota by
byla vyšší v případě lepšího
kreditního ratingu společnosti.
Přijaté půjčky
Reálná hodnota je stanovena na
základě diskontovaných plateb
tržní úrokovou mírou se
zohledněním rizika neplnění
Riziko neplnění
(nemusí být
omezeno na vlast
úvěrové riziko účetní
jednotky)
Odhadovaná reálná hodnota by
byla nižší v případě vyššího rizika
neplnění




93

35. Následné události
Do data sestavení účetní závěrky nedošlo k žádným dalším významným událostem.
Tato účetní závěrka byla schválena představenstvem Fondu.


V Praze dne 21. 4. 2026

LUCROS SICAV a.s.
člen představenstva
Bc. Tomáš Vala


94

Příloha – Finanční výkazy neinvestiční a investiční části Fondu
1. Finanční výkazy neinvestiční části Fondu
Výkaz o finanční situaci k 31. 12. 2025
Aktiva
tis. Kč
2025
2024
Dlouhodobá aktiva


Pohledávky z obchodních vztahů a ostatní aktiva *)
6 070 443
5 373 389
Krátkodobá aktiva


Peněžní prostředky a peněžní ekvivalenty
10
10
Aktiva celkem
6 070 453
5 373 399
*) Pohledávka vůči investiční části fondu, která je ve statutárních výkazech vykázána v položce
Dlouhodobé půjčky a úvěry (rok 2024: 5 373 399 tis. Kč). Vztahuje se k půjčce, kterou poskytla
neinvestiční část fondu, části investiční. V rámci statutárních výkazů jsou tyto položky vzájemně
vykompenzovány, tzn. Neovlivňují celkovou bilanční sumu.

Bez těchto vnitropodnikových položek by stav aktiv neinvestiční části činil ke konci roku 2024 a 2025
10 tis. Kč.
Vlastní kapitál a závazky
tis. Kč
2025
2024
Vlastní kapitál


Základní kapitál
711 000
711 000
Emisní ážio
921
921
Ostatní nedělitelné fondy
26 184
26 184
Nerozdělený zisk
5 332 348
4 403 181
Vlastní kapitál a závazky celkem
6 070 453
5 373 399

Pokud by byla vnitropodniková půjčka investiční části (viz. Komentář k Aktivům neinvestiční části),
vykázána v pasivech (mínusem-značící pohledávku, tzn. na stejném řádku jako v investiční části, kde
je tato půjčka závazkem), činily by celková Pasiva neinvestiční části k 31. 12. 2025 10 tis. (6 070
453 tis. Kč Vlastní kapitál 6 070 443 tis. Kč dlouhodobé půjčky a úvěry).
Výkaz úplného výsledku za rok končící 31. 12. 2025
tis. Kč
2025
2024
Správní náklady
0
0
Čistý provozní výsledek hospodaření
0
0
Osobní náklady
0
0
Ostatní provozní náklady
0
0
Provozní výsledek hospodaře
0
0
Finanční výnosy
697 054
232 113


95

Finanční výsledek hospodaření
697 054
232 113
Zisk z pokračující činnosti před zdaněním
697 054
232 113
Zisk z pokračující činnosti po zdanění
697 054
232 113
Celkový úplný výsledek hospodaření
697 054
232 113
2. Finanční výkazy investiční části Fondu
Výkaz o finanční situaci k 31. 12. 2025
Aktiva
tis. Kč
2025
2024
Dlouhodobá aktiva
5 792 852
5 381 964
Nehmotný majetek
830 030
895 481
Investiční majetek
2 583 805
2 535 654
Majetkové účasti
511 692
487 085
Ostatní podíly
138 108
59 482
Dlouhodobé poskytnuté půjčky
1 729 217
1 404 262
Krátkodobá aktiva
1 410 817
1 312 872
Krátkodobé poskytnuté půjčky
667 473
679 157
Pohledávky z obchodních vztahů a ostatní aktiva
117 145
109 607
Peněžní prostředky a peněžní ekvivalenty
626 199
524 098
Aktiva celkem
7 203 669
6 694 826
Vlastní kapitál a závazky
tis. Kč
2025
2024
Vlastní kapitál celkem
0
0
Dlouhodobé půjčky a úvěry
6 472 987
5 858 392
Derivátové finanční nástroje - dlouhodobé
11 719
18 537
Odložený daňový závazek
109 105
103 497
Dlouhodobé závazky z nájmu
25 597
2 236
Dlouhodobé závazky
6 619 408
5 982 662
Krátkodobé půjčky a úvěry
66 036
93 532
Derivátové finanční nástroje - krátkodobé
1 605
2 233
Daňové závazky
2 497
1 475
Krátkodobé závazky z nájmu
3 335
1 206
Závazky z obchodních vztahů a ostatní pasiva
55 717
16 674
Krátkodobé závazky
129 190
115 120
Čistá aktiva připadající k investičním akciím
455 071
597 044
Vlastní kapitál a závazky celkem
7 203 669
6 694 826


96

Výkaz úplného výsledku za rok končící 31. 12. 2025
tis. Kč
2025
2024
Výnosy z investičního majetku
544 836
204 495
Výnosy z nehmotného majetku
31 448
-105 606
Výnosy z poskytnutých půjček a vkladů
137 327
66 718
Výnosy z podílů
96 724
147 273
Výnosy/náklady z přecenění obch. pohledávek
18 745
-22 662
Správní náklady
-23 898
-16 172
Čistý provozní výsledek hospodaření
805 182
274 046
Osobní náklady
-1 754
-1 583
Ostatní provozní výnosy
0
33
Ostatní provozní náklady
-8 246
-9 484
Provozní výsledek hospodaření
795 181
263 012
Finanční výnosy
13 873
38 692
Finanční náklady
-721 124
-269 017
Finanční výsledek hospodaření
707 251
-230 325



Zisk z pokračující činnosti před zdaněním
87 930
32 687
Daň z příjmu za běžnou činnost – splatná
37 514
-17 910
Daň z příjmu za běžnou činnost – odložená
5 608
11 271
Zisk z pokračující činnosti po zdanění
44 808
26 048






Ostatní úplný výsledek hospodaření:
7 446
-258
Položky bez následné reklasifikace do výsledku hospodaření


Položky s následnou reklasifikací do výsledku hospodaře


Zajištění peněžních toků
7 446
-258
Ostatní úplný výsledek hospodaření
7 446
-258
Celkový úplný výsledek hospodaření
52 254
25 790



97

Zpráva auditora

1/9
Níže uvedená zpráva představuje zprávu auditora, která se vztahuje pouze a
výhradně k oficiální výroční finanční zprávě sestavené ve formátu XHTML.
Zpráva nezávislého auditora
o ověření účetní závěrky společnosti
LUCROS SICAV a.s. k 31. 12. 2025
PKF APOGEO Verifica, s.r.o.
Rohanské nábřeží 671/15
Karlín, 186 00 Praha 8
2/9
Zpráva nezávislého auditora o ověření účetní závěrky
Společnost: LUCROS SICAV a.s.
Se sídlem: Praha 9 - Kyje, Skorkovská 1310, PSČ 19800
Identifikační číslo: 285 07 428
Předmět činnosti: činnost investičního fondu kvalifikovaných investorů ve smyslu Zákona o
investičních společnostech a investičních fondech
Tato zpráva nezávislého auditora o ověření účetní závěrky je určena akcionářům Společnosti.
Výrok auditora
Provedli jsme audit přiložené účetní závěrky společnosti LUCROS SICAV a.s. (dále také „Společnost“)
sestavené na základě mezinárodních standardů účetního výkaznictví ve znění přijatém Evropskou unií,
která se skládá z výkazu o finanční situaci k 31. 12. 2025, výkazu o úplném výsledku hospodaření,
výkazu změn vlastního kapitálu a přehledu o peněžních tocích za období od 1. 1. 2025 do 31. 12. 2025
a přílohy této účetní závěrky, která obsahuje popis použitých podstatných účetních metod a další
vysvětlující informace.
Podle našeho názoru účetní závěrka podává věrný a poctivý obraz finanční situace Společnosti k
31. 12. 2025 a její finanční výkonnosti a peněžních toků za období od 1. 1. 2025 do 31. 12. 2025, v
souladu s mezinárodními standardy účetního výkaznictví ve znění přijatém Evropskou unií.
Základ pro výrok
Audit jsme provedli v souladu se zákonem o auditorech, nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU)
č. 537/2014 a standardy Komory auditorů České republiky pro audit, kterými jsou mezinárodní standardy
pro audit (ISA), případně doplněné a upravené souvisejícími aplikačními doložkami. Naše odpovědnost
stanovená těmito edpisy je podrobněji popsána v oddílu Odpovědnost auditora za audit účetní
závěrky. V souladu se zákonem o auditorech a Etickým kodexem přijatým Komorou auditorů Čes
republiky, včetně jeho požadavků vztahujících se k auditům účetních závěrek subjekveřejného zájmu,
jsme na Společnosti nezávislí. Splnili jsme i další etické povinnosti vyplývající z uvedených předpisů.
Domníváme se, že důkazní informace, které jsme shromáždili, poskytují dostatečný a vhodný základ
pro vyjádření našeho výroku.
3/9
Hlavní záležitosti auditu
Hlavní záležitosti auditu jsou záležitosti, které byly podle našeho odborného úsudku při auditu účetní
závěrky za běžné období nejvýznamnější. Těmito záležitostmi jsme se zabývali v kontextu auditu účetní
závěrky jako celku a v souvislosti s utvářením našeho názoru na tuto závěrku. Samostatný výrok k těmto
záležitostem nevyjadřujeme.
Hlavní záležitosti auditu
Způsob řešení
Stanovení hodnoty nehmotného majetku
Společnost ve své rozvaze položku
Nehmotný majetek v reálné hodnotě s
přeceněním do výsledku ve výši 830.030 tis. Kč.
Společnost se odchýlila od pravidel IFRS/IAS za
účelem věrnějšího zobrazení, a to od ocenění
požadovaného standardem IAS 38, které
povoluje použití přecenění revaluation modelem
pouze v případě existence aktivního trhu
s nehmotným aktivem. Vzhledem k tomu, že
nehmotné aktivum bylo spolehlivě oceněno na
jeho reálnou hodnotu nezávislým oceněním a
dále, že cost ocenění by nepředstavovalo věrně
hodnotu tohoto nehmotného aktiva k datu účetní
závěrky, Společnost oceňuje položku reálnou
hodnotou k závěrkovému datu ve smyslu
IFRS/IAS s využitím revaluation modelu.
Riziko v této oblasti vnímáme na základě
potenciálně nesprávného ocenění tohoto majetku
nadhodnocením hodnoty této položky v účetní
závěrce Společnosti.
Informace o přecenění položky na reálnou
hodnotu a způsob stanovení reálné hodnoty jsou
uvedeny v příloze účetní závěrky v částech
2. Účetní postupy, oddíl. H. Nehmotný majetek–
klasifikace a ocenění, 3. Významné účetní
úsudky, předpoklady a odhady, 18. Nehmotný
majetek a 34. Reálná hodnota aktiv a závazků.
Posoudili jsme zdůvodnění použití odchylky od
pravidel IFRS/IAS za účelem věrnějšího
zobrazení hodnoty této položky a kvalitu
předloženého ocenění.
V rámci posouzení ocenění položky jsme nejprve
posoudili kvalifikaci zhotovitele předložené
oceňovací zprávy, a to z pohledu jeho odborných
předpokladů a vyhodnocení nezávislosti. Tyto
předpoklady zhotovitele jsme vyhodnotili tak,
abychom mohli istoupit k hodnocení vlastní
práce experta vedení.
Předložená ocenění byla vyhotovena externím
znalcem zapsaným v rejstříku znalců s
příslušným znaleckým oprávněním. Naše
posouzení předloženého ocenění jsme provedli
s využitím auditorova experta, nezávislého
znalce s příslušnou znaleckou odborností pro
daný předmět ocenění.
Náš nezávislý znalec provedl vlastní nezávislé
posouzení správnosti volby použité metody a její
aplikaci. Předmět ocenění byl tvořen zejména
souborem ochranných známek. Jako metoda
ocenění byla zvolena metoda licenční analogie,
tedy odvození reálné hodnoty od výnosů
plynoucích z pronájmu tohoto aktiva jiné osobě.
V případě, že byly v ocenění zjištěny naším
znalcem nedostatky, či shledal stup ocenění v
některé z jeho částí nepřezkoumatelný či
rozporný, požádali jsme zhotovitele ocenění, aby
vysvětlil detail a doplnil svůj stup. V případě
4/9
Hlavní záležitosti auditu
Způsob řešení
početních nesprávností náš znalec provedl
vlastní přepočet, abychom kvantifikací dospěli
k závěru, zda se jeho zjištěné ocenění významně
neodchyluje od předloženého ocenění.
Stanovení hodnoty investičního (hmotného)
majetku
Společnost má ve své rozvaze položku Investiční
majetek v reálné hodno s přeceněním do
výsledku ve ši 2.583.805 tis. Kč, který je
představován souborem dlouhodobého majetku.
Společnost oceňuje položku reálnou hodnotou
k závěrkovému datu ve smyslu IFRS/IAS.
Riziko v této oblasti vnímáme na základě
potenciálně nesprávného ocenění tohoto majetku
nadhodnocením hodnoty této položky v účetní
závěrce Společnosti.
Informace o přecenění položky na reálnou
hodnotu a způsob stanovení reálné hodnoty jsou
uvedeny v příloze účetní závěrky v částech
2. Účetní postupy, oddíl. I., 3. Významné účetní
úsudky, předpoklady a odhady, 19. Investiční
majetek a 34. Reálná hodnota aktiv a závazků.
Posoudili jsme kvalitu předloženého ocenění.
V rámci posouzení ocenění položky jsme nejprve
posoudili kvalifikaci zhotovitele předložené
oceňovací zprávy, a to z pohledu jeho odborných
předpokladů a vyhodnocení nezávislosti. Tyto
předpoklady zhotovitele jsme vyhodnotili tak,
abychom mohli istoupit k hodnocení vlastní
práce experta vedení.
Předložená ocenění byla vyhotovena externím
znalcem zapsaným v rejstříku znalců s
příslušným znaleckým oprávněním. Naše
posouzení předloženého ocenění jsme provedli
s využitím auditorova experta, nezávislého
znalce s příslušnou znaleckou odborností pro
daný předmět ocenění.
Náš nezávislý znalec provedl vlastní nezávislé
posouzení správnosti volby použité metody a její
aplikaci.
V případě, že byly v ocenění zjištěny naším
znalcem nedostatky, či shledal stup ocenění v
některé z jeho částí nepřezkoumatelný či
rozporný, požádali jsme zhotovitele ocenění, aby
vysvětlil detail a doplnil svůj stup. V případě
početních nesprávností náš znalec provedl
vlastní přepočet, abychom kvantifikací dospěli
k závěru, zda se jeho zjištěné ocenění významně
neodchyluje od předloženého ocenění.
5/9
Zdůraznění skutečnosti – odchýlení se od účetního rámce za účelem dosažení věrnějšího
zobrazení v účetní závěrce
Upozorňujeme na bod 2. Účetní postupy, oddíl. H. Nehmotný majetek– klasifikace a oceně přílohy
účetní závěrky popisující odchýlení se od požadavků účetního rámce IFRS/IAS za účelem dosažení
věrnějšího zobrazení v účetní závěrce ohledně vykázané hodnoty položky Nehmotný majetek. Náš
výrok není v souvislosti s touto záležitostí modifikován.
Ostatní informace uvedené ve výroční zprávě
Ostatními informacemi jsou v souladu s § 2 písm. b) zákona o auditorech informace uvedené ve výroční
finanční zprávě mimo účetzávěrku a naši zprávu auditora. Za ostatinformace odpovídá dozorčí
rada Společnosti.
Náš výrok k účetní závěrce se k ostatním informacím nevztahuje. Přesto je však součás našich
povinností souvisejících s ověřením účetní závěrky seznámení se s ostatními informacemi a posouzení,
zda ostatní informace nejsou ve významném (materiálním) nesouladu s účetní závěrkou či s našimi
znalostmi o účetjednotce získanými během ověřování účetní závěrky nebo zda se jinak tyto informace
nejeví jako významně (materiálně) nesprávné. Také posuzujeme, zda ostatní informace byly ve ech
významných (materiálních) ohledech vypracovány v souladu s příslušnými právními předpisy. Tímto
posouzením se rozumí, zda ostatní informace splňují požadavky právních předpisů na formální
náležitosti a postup vypracování ostatních informací v kontextu významnosti (materiality), tj. zda
případné nedodržení uvedených požadavků by bylo způsobilé ovlivnit úsudek činěný na základě
ostatních informací.
Na základě provedených postupů, do míry, již dokážeme posoudit, uvádíme, že
ostatní informace, které popisují skutečnosti, jež jsou též předmětem zobrazení v účetní
závěrce, jsou ve všech významných (materiálních) ohledech v souladu s účetní závěrkou a
ostatní informace byly vypracovány v souladu s právními předpisy.
Dále jsme povinni uvést, zda na základě poznatků a povědomí o Společnosti k nimž jsme dospěli při
provádění auditu, ostatní informace neobsahují významné (materiální) věcné nesprávnosti. V rámci
uvedených postupů jsme v obdržených ostatních informacích žádné významné (materiální) věcné
nesprávnosti nezjistili.
Odpovědnost dozorčí rady a výboru pro audit Společnosti za účetní závěrku
Dozorčí rada Společnosti odpoví za sestavení účetní závěrky podávající věrný a poctivý obraz v
souladu s mezinárodními standardy účetního výkaznictví ve znění přijatém Evropskou unií, a za takový
vnitřní kontrolní systém, který považuje za nezbytný pro sestavení účetní závěrky tak, aby neobsahovala
významné nesprávnosti způsobené podvodem nebo chybou.
Při sestavování účetní závěrky je dozorčí rada Společnosti povinna posoudit, zda je Společnost schopna
nepřetržitě trvat, a pokud je to relevantní, popsat v íloze účetní závěrky záležitosti týkající se jejího
nepřetržitého trvání a použití edpokladu nepřetržitého trvání podniku při sestavení účetní závěrky, s
6/9
výjimkou případů, kdy dozorčí rada plánuje zrušení Společnosti nebo ukončení její činnosti, resp. kdy
nemá jinou reálnou možnost, než tak učinit.
Za dohled nad procesem účetního výkaznictví ve Společnosti odpovídá dozorčí rada ve spolupráci s
výborem pro audit.
Odpovědnost auditora za audit účetní závěrky
Naším cílem je získat přiměřenou jistotu, že účetní závěrka jako celek neobsahuje významnou
(materiální) nesprávnost způsobenou podvodem nebo chybou a vydat zprávu auditora obsahující náš
výrok. Přiměřená míra jistoty je velká míra jistoty, nicméně není zárukou, že audit provedený v souladu
s výše uvedenými předpisy ve ech případech v účetní závěrce odhalí případnou existující znamnou
(materiální) nesprávnost. Nesprávnosti mohou vznikat v důsledku podvodů nebo chyb a považují se za
významné (materiální), pokud lze reálně předpokládat, že by jednotlivě nebo v souhrnu mohly ovlivnit
ekonomická rozhodnutí, která uživatelé účetní závěrky na jejím základě přijmou.
Při provádění auditu v souladu s výše uvedenými předpisy je naší povinností uplatňovat během celého
auditu odborný úsudek a zachovávat profesní skepticismus. Dále je naší povinností:
Identifikovat a vyhodnotit rizika významné (materiální) nesprávnosti účetní závěrky způsobené
podvodem nebo chybou, navrhnout a provést auditorské postupy reagující na tato rizika a získat
dostatečné a vhodné důkazní informace, abychom na jejich základě mohli vyjádřit výrok. Riziko, že
neodhalíme znamnou (materiální) nesprávnost, k níž došlo v důsledku podvodu, je větší než
riziko neodhalení význam (materiální) nesprávnosti způsobené chybou, protože součástí
podvodu mohou být tajné dohody (koluze), falšování, úmyslná opomenutí, nepravdivá prohlášení
nebo obcházení vnitřních kontrol.
Seznámit se s vnitřním kontrolním systémem Společnosti relevantním pro audit v takovém rozsahu,
abychom mohli navrhnout auditorské postupy vhods ohledem na dané okolnosti, nikoli abychom
mohli vyjádřit názor na účinnost jejího vnitřního kontrolního systému.
Posoudit vhodnost použitých účetních pravidel, přiměřenost provedených účetních odhadů a
informace, které v této souvislosti dozorčí rada Společnosti uvedla v příloze účetní závěrky.
Posoudit vhodnost použití edpokladu trvání podniku při sestavení účetní závěrky dozorčí radou
a to, zda s ohledem na shromážděné důkazní informace existuje významná (materiální) nejistota
vyplývající z událostí nebo podmínek, které mohou významně zpochybnit schopnost Společnosti
pokračovat v trvání podniku. Jestliže dojdeme k závěru, že taková významná (materiální) nejistota
existuje, je naší povinností upozornit v naší zprávě na informace uvedev této souvislosti v příloze
účetní závěrky, a pokud tyto informace nejsou dostatečné, vyjádřit modifikovaný rok. Naše
závěry týkající se schopnosti Společnosti pokračovat v trvání podniku vycházejí z důkazních
informací, které jsme získali do data naší zprávy. Nicméně budoucí události nebo podmínky mohou
vést k tomu, že Společnost ztratí schopnost pokračovat v trvání podniku.
Vyhodnotit celkovou prezentaci, členění a obsah účetní závěrky včetně přílohy, a dále to, zda
účetní závěrka zobrazuje podkladové transakce a události způsobem, který vede k věrnému
zobrazení.
7/9
Naší povinností je informovat dozorčí radu a bor pro audit mimo jiné o plánovaném rozsahu a
načasování auditu a o významných zjištěních, která jsme v jeho průběhu inili, včetně zjištěných
významných nedostatků ve vnitřním kontrolním systému.
Naší povinností je rovněž poskytnout výboru pro audit prohlášení o tom, že jsme splnili příslušné etické
požadavky týkající se nezávislosti, a informovat ho o veškerých vztazích a dalších záležitostech, u nichž
se lze reálně domnívat, že by mohly mít vliv na naši nezávislost, a případných souvisejících opatřeních.
Dále je naší povinností vybrat na základě záležitostí, o nichž jsme informovali dozorčí radu a výbor pro
audit, ty, které jsou z hlediska auditu účetní závěrky za běžný rok nejvýznamnější, a které tudíž
představují hlavní záležitosti auditu, a tyto záležitosti popsat v naší zprávě. Tato povinnost neplatí, když
právní předpisy zakazují zveřejnění takové záležitosti nebo jestliže ve zcela výjimečném přípa
usoudíme, že bychom o dané záležitosti neměli v naší zprávě informovat, protože lze reálně očekávat,
že možné negativní dopady zveřejnění převáží nad přínosem z hlediska veřejného zájmu.
Zpráva o jiných požadavcích stanovených právními předpisy
V souladu s článkem 10 odst. 2 nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 537/2014 uvádíme
v naší zprávě nezávislého auditora následující informace vyžadované nad rámec mezinárodních
standardů pro audit:
Určení auditora a délka provádění auditu
Auditorem Společnosti nás dne 16. 06. 2025 určila valná hromada Společnosti na období od 1. 1. 2025
až 31. 12. 2025. Auditorem Společnosti jsme tak druhým rokem.
Soulad s dodatečnou zprávou pro výbor pro audit
Potvrzujeme, že náš výrok k účetní závěrce uvedený v této zprávě je v souladu s naší dodatečnou
zprávou pro výbor pro audit Společnosti, kterou jsme dne 21.04.2026 vyhotovili dle článku 11 nařízení
Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 537/2014.
Poskytování neauditorských služeb
Prohlašujeme, že nebyly Společnosti poskytnuty žádné zakázané služby uvedené v čl. 5 naříze
Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 537/2014. Zároveň jsme Společnosti ani podnikům, které
ovládá, kromě povinného auditu neposkytli žádné jiné neauditorské služby, které by nebyly uvedené
v příloze účetní závěrky nebo ve výroční zprávě Společnosti.
Zpráva o souladu s nařízením o ESEF
Provedli jsme zakázku poskytující přiměřenou jistotu, jejímž předmětem bylo ověření souladu účetní
závěrky obsažené ve výroční finanční zprávě s ustanoveními nařízení Komise v přenesené pravomoci
8/9
(EU) 2019/815 ze dne 17. prosince 2018, kterým se doplňuje směrnice Evropského parlamentu a Rady
2004/109/ES, pokud jde o regulační technické normy specifikace jednotného elektronického formátu
pro podávání zpráv („nařízení o ESEF“), která se vztahují k účetní závěrce.
Odpovědnost dozorčí rady
Za vypracování účetní závěrky v souladu s nařízením o ESEF je zodpovědná dozorčí rada Společnosti.
Dozorčí rada Společnosti nese odpovědnost mimo jiné za:
návrh, zavedení a udržování vnitřního kontrolního systému relevantního pro uplatňování
požadavků nařízení o ESEF,
sestavení účetní závěrky obsažené ve výroční finanční zprávě v platném formátu XHTML.
Odpovědnost auditora
Naším úkolem je vyjádřit na základě získaných důkazních informací názor na to, zdali účetní závěrka
obsažená ve výroční finanční zprávě je ve všech významných (materiálních) ohledech v souladu s
požadavky nařízení o ESEF. Tuto zakázku poskytující přiměřenou jistotu jsme provedli podle
mezinárodního standardu pro ověřovací zakázky ISAE 3000 (revidované znění) – „Ověřovací zakázky,
které nejsou auditem ani prověrkou historických finančních informací“ (dále jen „ISAE 3000“).
Charakter, načasování a rozsah zvolených postupů závisí na úsudku auditora. Přiměřená míra jistoty je
velká míra jistoty, nicméně není zárukou, že ověření provedené v souladu s výše uvedeným standardem
ve všech případech odhalí případný existujícíznamný (materiální) nesoulad s požadavky nařízení o
ESEF.
V rámci zvolených postupů jsme provedli následující činnosti:
seznámili jsme se s požadavky nařízení o ESEF,
seznámili jsme se s vnitřními kontrolami Společnosti relevantními pro uplatňování požadavků
nařízení o ESEF,
identifikovali a vyhodnotili jsme rizika významného (materiálního) nesouladu s požadavky
nařízení o ESEF způsobeného podvodem nebo chybou a
na základě toho navrhli a provedli postupy s cílem reagovat na vyhodnocená rizika a získat
přiměřenou jistotu pro účely vyjádření našeho závěru.
Cílem našich postubylo posoudit, zdali účetní závěrka, která je obsažena ve roční zprávě, byla
sestavena v platném formátu XHTML.
Domníváme se, že důkazní informace, které jsme získali, poskytují dostatečný a vhodný základ pro
vyjádření našeho závěru.
9/9
Závěr
Podle našeho názoru účetní závěrka Společnosti za rok končící 31. 12. 2025 obsažená ve výroční
finanční zprávě je ve ech významných (materiálních) ohledech v souladu s požadavky nařízeo
ESEF.
V Praze dne 21.04.2026
Auditorská společnost:
PKF APOGEO Verifica, s.r.o.
Rohanské nábřeží 671/15
Karlín, 186 00 Praha 8
oprávnění KAČR č. 612
Statutární auditor:
Ing. Jan Tichý, DiS.
oprávnění KAČR č. 2334